تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است؟

تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است؟ انتقال چربی زیر چشم نوعی پرکننده طبیعی پوست است. این لیفت صورت غیر جراحی می‌تواند چشم‌های خسته را بهبود بخشد و شما را جوان‌تر و پرانرژی‌تر نشان دهد. در طول انتقال چربی زیر چشم، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای حذف سلول‌های چربی از بدن شما استفاده می‌کنند. سپس سلول‌های چربی تصفیه شده را به پوست زیر پلک پایینی شما تزریق می‌کنند.

اما تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است، این سوالی است که مراجعین در جلسه مشاوره از پزشکان ما می‌پرسند. اینجا فرصتی است که به این سوال پاسخ دهیم.

انتقال چربی زیر چشم

قبل از بررسی تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم ابتدا باید کمی بیشتر در ارتباط با تزریق چربی به زیر چشم بدانیم! انتقال چربی زیر چشم یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می‌کند. انتقال چربی یک نوع طبیعی پرکننده پوست است. پزشک شما از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول‌های چربی از شکم، باسن یا ران شما استفاده می‌کند. آنها سلول‌ها را تصفیه کرده و به پوست زیر پلک‌های پایینی شما تزریق می‌کنند. این روش زیبایی می‌تواند باعث شود چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان‌تر نشان دهد.

تفاوت انتقال چربی و پرکننده پوستی چیست؟

بیشتر فیلرهای پوستی مواد آزمایشگاهی هستند و آماده استفاده هستند. آن‌ها یک درمان زیبایی غیر جراحی هستند. انتقال چربی یک پرکننده طبیعی پوست است که از سلول‌های چربی بدن شما استفاده می‌کند.

هنگامی‌که شما تزریق چربی را به جای یک فیلر پوستی آماده انتخاب می‌کنید، مراحل بیشتری برای انجام وجود دارد. این روش با لیپوساکشن (نوعی جراحی زیبایی) برای حذف سلول‌های چربی از نواحی خاصی از بدن شما شروع می‌شود. پس از پاکسازی سلول‌های چربی، پزشک شما سلول‌ها را به ناحیه زیر چشم شما تزریق می‌کند. انجام لیپوساکشن خطر بروز مشکلات را افزایش می‌دهد و نسبت به استفاده از پرکننده‌های پوستی آزمایشگاهی، بهبودی طولانی تری را به همراه دارد.

تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم

تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم

تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم و زمان ترمیم تزریق چربی در وهله اول به تکنیک و مهارت پزشک متخصص شما بستگی دارد. در واقع این موضوع اصلی‌ترین فاکتور تعیین‌ کننده زمان ترمیم و تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق است.

معمولاً تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم بین یک الی سه جلسه بسته به نظر پزشک خواهد بود. گاهی جهت رسیدن به بهترین نتیجه در این عمل، پزشک شرایط بدنی بیمار را می‌‌سنجد و بنا به صلاحدید خود تزریق چربی را در چند جلسه انجام می‌دهد.

در ادامه به مهم‌ ترین عوامل تأثیرگذار در تعداد جلسات مورد نیاز تزریق چربی زیر چشم اشاره خواهیم کرد.

۱. سن و شرایط بدنی: این فاکتور یکی از مهم‌ ترین عوامل تعیین‌ کننده تعداد جلسات تزریق چربی محسوب می‌‌شود. سن بیمار هر چه بیشتر باشد، حساسیت پوست او نیز بیشتر می‌‌شود، بنابراین میزان آسیب ‌پذیری پوست و ضعف سیستم ایمنی هم بالاتر خواهد بود. همین موضوع باعث شده تا پزشکان گاهی برای تزریق چربی زیر چشم به بیشتر از یک جلسه درمان نیاز داشته باشند.

۲. میزان چربی از دست رفته: گاهی میزان شکایت مراجعه‌ کننده از ظاهر خود بسیار بالا است، در این مواقع پزشک متخصص به دلیل فراوان بودن ایرادات در ناحیه مورد نظر بیمار، نمی‌‌تواند تزریق چربی را در یک جلسه انجام دهد. در این مواقع پزشک در تعداد جلسات بیشتری پروسه تزریق و انتقال چربی را انجام می‌‌دهد.

۳. تخصص و مهارت پزشک: تخصص، سابقه و تجربه پزشک عوامل بسیار مهم و تأثیرگذاری در تعیین تعداد جلسات انتقال چربی است. گاهی به علت عدم تخصص کافی پزشک و بی‌ تجربه بودن او، امکان تزریق چربی در یک جلسه برای مراجعه‌ کننده وجود ندارد. در این صورت بیمار تنها زمانی به نتایج ایده‌آل و خواسته‌های خود می‌‌رسد که به پزشکان ماهر و متخصص مراجعه کند. انتخاب کلینیک معتبر و بهترین دکتر برای تزریق چربی به زیر چشم می‌‌تواند از مشکلات فراوانی جلوگیری نماید.

نتایج انتقال چربی زیر چشم

نتایج حاصل از انتقال چربی زیر چشم ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. مشاهده نتایج کامل ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. در طی این مدت، چربی پیوند شده منبع خون جدیدی را برای کمک به زنده ماندن دوباره برقرار می‌کند. از آنجایی که بدن شما حدود نیمی‌از چربی منتقل شده را جذب می‌کند، پزشک شما حجم بیشتری از سلول‌های چربی را نسبت به نیاز تزریق می‌کند. اگر از نتیجه ناراضی هستید، ممکن است روش دیگری برای انتقال چربی توصیه کنند.

شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از تمامی مسائل مربوط به تزریق چربی زیر چشم از تعداد جلسات گرفته تا قیمت تزریق چربی به زیر چشم و درد تزریق چربی به زیر چشم با مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری از طریق تکمیل فرم زیر ارتباط بگیرید.

 

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  چه کسانی چربی زیر چشم را انتقال می‌دهند؟تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است

  تعداد زیادی از افراد هر سال نوعی از پرکننده‌های پوستی دریافت می‌کنند. شما ممکن است بخواهید یک انتقال چربی زیر چشم یا سایر فیلرهای پوستی به موارد زیر داشته باشید. افراد به دلایل زیر درخواست تزریق چربی زیر چشم را دارند:

  • به ظاهری جوان تر و پرانرژی (کمتر خسته) برسید.
  • از شر کیسه‌های زیر چشم خلاص شوید.
  • حلقه‌های سیاه زیر چشم خود را به حداقل برسانید.
  • گودال‌های فرو رفته زیر چشم و گونه‌های خود را پر کنید.
  • اثرات پیری مانند افتادگی پوست و چین و چروک را کاهش دهید.

  با گذراندن تعداد جلسات تزریق چربی زیر چشم چین و چروک‌های صاف یا خطوط ریز اطراف چشم شما بر طرف می‌شود.

  بیشتر بخوانید:  لیپوم گردن چیست؟

  چه کسانی نباید انتقال چربی زیر چشم کنند؟

  برای انجام لیپوساکشن و انتقال چربی زیر چشم، باید چربی بدن کافی برای این عمل داشته باشید. افرادی که بسیار لاغر هستند، به شدت ورزش می‌کنند یا باردار هستند ممکن است به جای آن به پرکننده‌های پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که سیگار می‌کشند نیز ممکن است نامزدهای خوبی نباشند. سیگار می‌تواند بر میزان بهبودی بدن شما از لیپوساکشن و واکنش به انتقال چربی تأثیر بگذارد.

  پزشک صورت شما را بررسی می‌کند و اهداف درمانی شما را مورد بحث قرار می‌دهد. این اطلاعات به تعیین میزان صحیح چربی برای برداشتن و تزریق کمک می‌کند. ارائه دهنده شما ممکن است صورت شما را برای هدایت تزریق علامت گذاری کند. عکس‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا نتایج قبل و بعد را ببینید.

  اگر شما:

  • باردار یا شیرده هستند.
  • یک بیماری پوستی فعال دارید یا تحت درمان‌های پوستی هستید.
  • سیگار می‌کشید یا از محصولات نیکوتین استفاده می‌نمایید، می‌تواند روند بهبود را کند نماید.
  • از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، رقیق ‌کننده‌های خون (از جمله آسپرین) یا مکمل‌‌هایی استفاده کنید که ممکن است خطر خونریزی و کبودی را افزایش دهند.

  انتقال چربی زیر چشم یک عمل سرپایی است که تقریباً ۳۰ دقیقه تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. این روش ممکن است در یک مرکز جراحی یا بیمارستان انجام شود. شما همان روز به خانه می‌روید، اما شخص دیگری باید شما را به خانه برگرداند.

  برای انتقال چربی زیر چشم که به مقدار کمی‌چربی نیاز دارد، پزشک شما:

  • به شما آرام بخش IV می‌دهد و برای بی حس کردن محل‌های لیپوساکشن بیهوشی می‌کند.
  • از یک سوزن و سرنگ نازک برای حذف رسوبات چربی از بدن خود استفاده می‌کند.
  • سلول‌های چربی را در دستگاه سانتریفیوژ می‌چرخاند تا ناخالصی‌ها را فیلتر کند.
  • پوست صورت شما را استریل می‌کند و از یک بی حس کننده استفاده می‌کند.
  • از یک سوزن بسیار نازک برای تزریق مقادیر ریز چربی به پوست زیر پلک‌های تحتانی به صورت شبکه ای استفاده می‌کند. این پیوند چربی است. ممکن است کمی‌احساس نیشگون گرفتن یا نیش زدن داشته باشید، اما انتقال واقعی چربی نباید دردناک باشد.

  انتقال چربی زیر چشم یک راه طبیعی برای افزایش ظاهر شماست. به عنوان یک امتیاز، مقدار کمی از چربی شکم، باسن یا ران خود را از دست خواهید داد. در مقایسه با پرکننده‌های پوستی آزمایشگاهی، فواید تزریق چربی زیر چشم به شرح زیر است.

  • بدون خطر واکنش آلرژیک.
  • نتایج بالقوه دائمی‌(نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است).
  • ظاهر و احساس نرم‌تر و طبیعی‌تر.

  به دلیل وجود سلول‌های چربی اضافی، ممکن است ناحیه زیر پلک پایین شما بیش از حد پر به نظر برسد. این پف کردگی با جذب برخی از سلول‌های چربی در طی چهار تا شش ماه آینده کاهش می‌یابد. برای به حداقل رساندن ناراحتی، می‌توانید کمپرس سرد روی صورت خود بزنید و برای محافظت از پوست خود باید هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید.

  بسته به وسعت عمل لیپوساکشن، ممکن است در حین بهبودی به لوله‌های تخلیه یا بانداژ فشاری نیاز داشته باشید. نواحی لیپوساکشن ممکن است برای چند هفته متورم و حساس باشند.

  شما باید توصیه‌های پزشک خود را در مورد از سرگیری فعالیت‌ها دنبال کنید. به دلیل لیپوساکشن، ممکن است لازم باشد چند روز استراحت کنید. برای حدود دو هفته باید ریلکس باشید (بدون فعالیت بدنی شدید یا بلند کردن اجسام سنگین).

  کلام پایانی

  تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است؟ اگر چشمان شما گود رفته، خسته یا دایره‌های تیره به نظر می‌رسد، انتقال چربی زیر چشم می‌تواند ظاهر شما را تازه و جوان کند. این نوع پرکننده پوستی از چربی بدن شما استفاده می‌کند، بنابراین خطر کمی‌برای واکنش آلرژیک وجود دارد. به علاوه، پیوند چربی ممکن است تا آخر عمر باقی بماند. با این حال، انتقال چربی بیشتر از دریافت یک پرکننده پوستی مصنوعی نقش دارد. برای جمع آوری سلول‌های چربی ابتدا به لیپوساکشن نیاز دارید. پزشک شما می‌تواند در مورد جوانب مثبت و منفی این نوع لیفت صورت غیر جراحی صحبت کند.

  در ارتباط با زمان ترمیم و تعداد جلسات مورد نیاز تزریق چربی نیز باید بدانید این موضوع بر اساس شرایط هر بیمار متغیر است.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  10 پاسخ

  1. سلام. خسته نباشید . دکتر جدیدترین روش لیفت صورت شما چی رو معرفی میکنید ؟

   1. با سلام. دوست عزیز شما بسته به آنالیز صورت می‌توانید از یکی از دو روش تزریق چربی یا نخ استفاده کنید.

  2. سلام ببخشید من اگر هر سه روز تیغ بزنم آیا بعدا ریشم خراب میشه ؟ یعنی به جهت رشد ریش تاثیر داره ؟

  3. سلام آقای دکتر. افتادگی پلک سمت راست دارم. آیا میشه این را درمان کنید که شبیه پلک سمت چپم بشه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی زیر چشم چند جلسه است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  زاویه سازی با ماندگاری بالا قبل و بعد تزریق چربی گونه لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق چربی صورت