تزریق چربی

تزریق چربی

روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از طریق آنها چین و چروک پوست را از بین برده و به جوان سازی پوست کمک کرد که عمل تزریق چربی یکی از روش‌های روز دنیا می‌باشد. روش‌های متفاوت و پر هزینه‌ای برای جوانسازی پوست در قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد. اگر بخواهیم از روش‌های سنتی و قدیمی برای این کار بهره ببریم، باید بسیار صبور باشیم؛ زیرا روند نتیجه گیری بسیار کند خواهد بود؛ اما تزریق چربی در این روزها به بهترین روش جهت جوان تر شدن و زیبایی در خانم‌هاو آقایان تبدیل شده است.

تزریق چربی

همانطور که می‌دانید روش‌های متفاوت و پر هزینه‌ای برای جوانسازی پوست در قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد. اگر بخواهیم از روش‌های سنتی و قدیمی برای این کار بهره ببریم، باید بسیار صبور باشیم؛ زیرا روند نتیجه گیری بسیار کند خواهد بود؛ اما تزریق چربی در این روزها به بهترین روش جهت جوان تر شدن و زیبایی در خانم‌ها و آقایان تبدیل شده است.

تزریق چربی معمولاً بر روی صورت و سینه یا گونه انجام‌ می‌شود که به‌منظور حجم از دست رفته چربی صورت یا هر یک از قسمت‌های مورد نظر است. روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از طریق آنها چین و چروک پوست را از بین برده و به جوان سازی پوست کمک کرد که عمل تزریق چربی یکی از آن‌ها است. عوامل مختلفی دست به دست هم داده و موجب خشکی پوست می‌شوند، از قبیل ژنتیک، عدم اعتنا به مراقبت‌های پوستی، افزایش سن و … . زمانی که پوست دچار خشکی می‌شود، بهترین روشی که برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد می‌کنیم تزریق چربی است.

ممکن است سؤالات زیادی در ذهن افرادی که تمایل به انجام عمل تزریق چربی دارند، بوجود آید. مانند شرایط عمل، هزینه عمل، مزایا و معایب تزریق چربی. به همین دلیل در این بخش از خدمات دکتر لاغری قصد داریم شما را با ۰ تا ۱۰۰ انجام عمل تزریق چربی آشنا کرده تا در صورتی که تصمیم به تزریق گرفتید، بتوانید بهتر تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

تزریق چربی بهترین متد فرم دهی به صورت

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به عملی گفته می‌شود که به وسیله آن چربی‌های انباشته شده از نواحی مختلف بدن مانند ران را خارج کرده و به صورت یا قسمت‌های مورد نظر تزریق می‌کنند. این چربی برداشته شده از طریق سوزن به داخل پوست صورت تزریق شده و به سرعت جذب پوست گشته و در همان لحظه نتیجه عمل را مشاهده خواهید کرد.

تزریق چربی چیست؟

به نقل از clevelandclinic، پرکننده‌های پوستی بدون جراحی و تزریقی ژل‌ها وجود دارند که می‌توان از آنها برای افزایش حجم و تغییر شکل برخی از این نواحی استفاده کرد و این واقعیت که آنها به سرعت انجام می‌شوند، این پرکننده‌ها را به گزینه‌ای جذاب تبدیل می‌کند. با این حال، آنها اصلاحات موقتی هستند و باید تقریباً هر شش ماه تا یک سال یکبار دوباره تمدید می‌شوند. تزریق چربی شما از چربی‌های خودتان استفاده می‌شود و به طور طبیعی بخشی از شما است.

[ فیلم تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری ]

فایل صوتی کلیپ رضایت مشتری:

روش انجام پیوند چربی چگونه است؟

بافت چربی این ویژگی را دارد که به‌ عنوان یک ماده پرکننده عالی در زیر پوست قرار می‌گیرد. در واقع این پیوند چربی باعث می‌شود تا نقایص زیبایی از بین رفته و یک بافت جدید بر روی پوست ایجاد شود.

چربی از قسمت‌های مختلف بدن با استفاده از سرنگ و قطر کوچک کانون‌های نوک‌تیز جمع‌آوری شده و پس از شکستن چربی‌های جمع‌آوری شده آن را سانتریفیوژ کرده و به سرنگ‌های کوچک‌تر منتقل می‌کنند. بعد از آن با سوزن‌های ریز از ۲۱ تا ۳۵ گرم به‌ صورت زیر پوست تزریق خواهند کرد.

افراد واجد شرایط تزریق چربی

کدام افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند؟

تمامی افرادی که در صورت خود نواقص خاصی دارند مانند چین و چروک‌های بیش از اندازه یا عدم توازن در بین صورت خود، افرادی که صورت‌های بسیار لاغری دارند، یا افرادی که افتادگی پلک یا پوست‌های شل دارند، می‌توانند عمل تزریق چربی را انجام دهد. معمولاً عمل تزریق چربی برای جوان‌سازی به افراد توصیه می‌شود که در حیطه سنی ۲۵ رو به بالا باشد؛ زیرا کلاژن سازی پوست از سن ۲۵ به بعد روند کند و کاهشی پیدا کرده و بهتر است افرادی که دچار چین و چروک‌هایی مانند خط خنده یا خط اخم هستند از این روش استفاده کند.

دلایل از بین رفتن چربی پوست چیست؟

زمانی که پوست چربی خود را از دست دهد شل و افتاده می‌شود دلایل از بین رفتن چربی پوست می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. این دلایل می‌تواند ژنتیکی، عدم استفاده از تغذیه سالم، قرار گرفتن در اشعه مستقیم نور آفتاب و غیره باشد. بعضی افراد ممکن است به دلیل آنکه وزن زیادی دارند و کاهش وزن سریع در مدت کوتاهی داشته باشند چربی از دست رفته‌ی آن‌ها حجم زیادی را داشته و در نتیجه پوست آن‌ها بدون آمادگی لازم چربی خود را از دست بدهد درنتیجه شل و آویزان شود.

از مهم‌ترین دلایل از بین رفتن چربی پوست افزایش ذهن است در واقع افزایش سن باعث می‌شود تا کلاژن و الاستین که ۲ پروتئین مهم برای چربی سازی و خواستی که بخشیدن خاصیت ارتجاعی به پوست هست از بین بروند و درنتیجه پوست شل و آویزان شود. بارداری نیز می‌تواند باعث از بین رفتن چربی زیر پوست شود؛ زیرا در این دوره هورمون‌های بدن زنان و به قدری پیچیده خواهد شد که سوخت و ساز آن افزایش پیدا کرده و در نتیجه بدن برای آنکه بتواند انرژی لازم را برای جنین و مادر دریافت کند شروع به سوزاندن چربی‌ها می‌کند.

نمونه کار تزریق چربی

مراحل تزریق چربی چگونه است؟

مراحل تزریق چربی کاملاً ساده است. زیرا این عمل سرپایی و بدون خطر است؛ به عبارت دیگر ابتدا چربی از نقاط مختلف بدن که تجمع بیشتری دارند تخلیه کرده و بعد از استخراج آن و استیل در خالص‌سازی کردن چربی آن را از سرنگ‌های خاص به محل مورد نظر تزریق می‌کند. بدین ترتیب مراحل تزریق چربی به ۳ قسمت تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

  • استخراج چربی

قبل از شروع کار جراح باید محل استخراج چربی را به‌خوبی شناسایی کرده و داروی بی‌حسی موضعی به آن منطقه بزند و بعد از برش کوچک با استفاده از دستگاه ساکشن چربی مورد نظر خارج کند.

  • خالص‌سازی و انتقال

دومین مرحله تزریق چربی آن است که چربی استخراج‌شده در دستگاه سانتریفیوز قرار گرفته و ناخالصی‌های آن از بین برود. بعد از آن چربی آماده سازی شده را در سرنگ‌های کوچک قرار داده تا برای مرحله جایگذاری آماده شود.

  • مرحله جایگذاری

آخرین مرحله تزریق چربی است که به وسیله سرنگ متخصص چربی را به بخش‌های موردنظر وارد می‌کند. در این مرحله تکنیک‌های جراحی کاملاً مهم است و پزشک باید تورم خاصی برای پخش کردن و تزریق در اجزای مختلف مدنظر داشته باشد.

تزریق چربی

عمل تزریق چربی مفید است یا مضر؟

در سال ۱۳۹۷‌تر ایران حدوداً یا ۷۰ هزار نفر تزریق چربی انجام داده‌اند که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها از این نتایج رضایت داشتند. در واقع زمان ریکاوری و بهبود تزریق حدود ۱ هفته است. تمامی این عوارض ناراحتی‌ها به ۲ هفته می‌کشد.

در واقع تزریق چربی یک روش کم تهاجم است که باعث از بین بردن نواقص زیبایی شده و علاوه بر آن که او کاملاً بی‌خطر است در صورت موفقیت‌آمیز بودن اعتماد به نفس را درون افراد ریشه دار کرده و باعث می‌شود زندگی آن‌ها رو به بهبود رود. علاوه بر آن با استخراج و چربی‌های مزاحم در اطراف قسمت‌های زیاد تجمع شده‌ی بدن باعث هموارسازی بسیاری از نقاط مختلف بدن می‌شود.

تـزریق چربی

مزایا و معایب تزریق چربی

باید بدانید که مضرات تزریق چربی کاملاً کم بوده و قابل گفتن نیست. به همین دلیل باعث شده تا بسیاری از افراد جامعه نسبت به این عمل خوش‌بین باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب آن را به‌طور مجزا برای شما عزیزان توضیح داده تا بتوانید با دید بهتری نسبت به آن عمل کنید.

مزایای عمل تزریق چربی

در انجام این عمل از چربی بدن فرد استفاده‌ شده و باعث می‌شود تا هنگام تزریق هیچ واکنش تهاجمی از بدن ایجاد نشود. نتایج تزریق ماندگار بوده و کاملاً ایمن و طبیعی است. این عمل نیازی به داروی بیهوشی ندارد و معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. تزریق چربی به عنوان یک درمان زیبایی طبیعی، همه کاره، طولانی مدت و بی‌خطر است. انتقال چربی به روشی ارجح برای افزایش حجم صورت برای بیمارانی تبدیل شده است که به پرکننده‌های پوستی سنتی مانند کلاژن گاوی حساسیت دارند. یکی از بزرگترین مزایای افزایش حجم از طریق تزریق چربی این است که هیچ شانسی برای یک واکنش آلرژیک نامطلوب وجود ندارد.

حتی اگر حدود 65 درصد از چربی تزریق شده ظرف چند ماه پس از تزریق مجدد به بدن جذب می‌شود، 35 درصد باقی مانده معمولاً برای سال‌ها باقی می‌ماند. برای ماندگارترین نتایج، بسیاری از بیماران چندین درمان انتقال چربی را در طی چند ماه انتخاب می‌کنند. انتقال چربی به راحتی با سایر روش‌های جوانسازی صورت مانند بوتاکس آرایشی یا عمل‌های بدن مانند ابدومینوپلاستی (تامی تاک) یا لیپوساکشن ترکیب می‌شود. بسیاری از بیماران بعد از انجام آن متوجه خواهند شد که انجام عمل تزریق چربی صورت، علاوه بر یکی از این روش‌ها نسبت به انجام جداگانه این درمان‌ها مقرون به صرفه‌تر است.

عوارض تزریق چربی

معایب تزریق چربی

همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان شد معایب تزریق چربی کاملاً به ۰ درصد می‌رسد. تنها نکات مهمی که باید در این عمل توجه داشت آن است که حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید؛ زیرا عدم استفاده از کلیک معتبر و دکتر و مجرب باعث شده تا روند پخش کردن چربی در صورت با مشکلات زیادی مواجه شود. معمولاً استخراج و آماده‌سازی چربی برای تزریق زمان‌بر است و ممکن است با حساسیت‌های زیادی روبرو باشد که کمی بیمار را در حین فرآیند عمل اذیت کند. هزینه بیشتر یمن نسبت به تزریق ژل یکی از معایب آن در نظر گرفته‌شده است.

یکی دیگر از دلایل محبوب برای انتخاب انتقال / تزریق چربی، مدت زمان نتایج این روش است.

مزایای تزریق چربی

بهترین دکتر تزریق چربی

همانطور که در این مقاله بیان شد برای آنکه بتوانید یک عمل خوب و بدون استرس و با ماندگاری بالا تجربه کنید، حتماً از دکترها و مراکز معتبر استفاده کنید. کلینیک دکتر لاغری یکی از کلینیک‌های معتبر در زمینه سر تزریق چربی است که توانسته در چندین سال فعالیت خود رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.

بهترین دکتر تزریق چربی بر اساس نوع مهارتی که دارد مشخص می‌شود؛ زیرا همان‌طور که بیان شد عمل تزریق کمی پیچیده و منحصربه‌فرد است و نیاز به حساسیت و تکنیک‌های جراحی خاصی دارد. پزشک و کلینیک باید نسبت به این تکنیک‌ها کاملاً اجحاف داشته و هیچ‌گونه مشکلی را در روند انجام عمل به وجود نیاورد؛ به عبارت دیگر برای آنکه بتوانید عملی خوب و بدون بازگشت را داشته باشید حتماً درباره دکتر مورد نظر خود اطلاعات کافی را بدست آورده و بعد اقدام انجام عمل کنید.

هزینه تزریق چربی

عوامل زیادی بر هزینه درمان انتقال چربی (میکروچیپ انژکتور) تأثیر می‌گذارند. دلیل تزریق، میزان چربی استخراجی، تعداد تزریق‌های لازم، نوع بی حسی مورد استفاده، انجام عمل سرپایی داخل کلینیک یا بیمارستان، ترکیب روش تزریق چربی با دیگر روش‌ها از مهم‌ترین عوامل تعیین هزینه تزریق است.

تزریق یکی از روش‌های جوان‌سازی است که دشوارتر از تزریق ژل است؛ به همین دلیل جهت استخراج و آماده‌سازی چربی مراحل خاصی وجود دارد که نیاز به ۱ تخصص بالا و صرف زمان زیادی از ماندگاری اثرات تزریق نیز به حد زیادی به تکنیک‌های جراحی و مهارت دکتر بستگی دارد. به همین دلیل هرچه دکتر ماهرتر باشد هزینه تزریق چربی نیز افزایش پیدا می‌کند؛ ولی توجه داشته باشید که در تزریق هیچ‌گاه از مواد دیگری مانند ژل استفاده‌نشده و چربی خود بدن افراد استفاده می‌شود و علت هزینه بالای آن حساسیت و زمان بیشتر این عمل است.

[ رضایت از تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری ]

فایل صوتی رضایت مشتری:

خطرات انتقال چربی و عوارض احتمالی

خطرات انتقال چربی کم، نادر و حداقل است. درد و تورم ممکن است، اما هر بیمار آن را تجربه نمی‌کند. مهم‌ترین جنبه منفی این روش این است که صورت یا لب‌های شما ممکن است تمام یا بیشتر تزریق چربی را دوباره جذب کنند. شانس این اتفاق را نمی‌توان برای یک فرد مشخص پیش بینی کرد، اما در نیمی از بیمارانی که درمان‌های تزریق دریافت می‌کنند اتفاق می‌افتد.

خطرات و عوارض نادر اما احتمالی انتقال چربی شامل واکنش آلرژیک به بی حس کننده موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، کلسیفیکاسیون، تغییر شکل ظاهری در صورت اصلاح بیش از حد، خونریزی حین عمل، لخته شدن خون در محل درمان است.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

افرادی که تزریق چربی انجام داده‌اند باید یکسری از کارها را انجام ندهند تا نتیجه مطلوب‌تری داشته باشند. اگر این چربی تزریق برای صورت انجام شده است بهتر است هنگام خواب تا ۴ هفته از سر را بالاتر از قسمت‌های دیگر بدن قرار داده و از هرگونه برخورد شدید تا سبک به صورت جلوگیری کرد. هنگام ورزش هیچ‌گاه فعالیت‌های سنگین را انجام نداده تا و مصرف دخانیات را تا ۴ هفته ترک کنی و از رژیم غذایی حاوی فیبر زیاد استفاده کرده و سعی کنید روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از یکی از خانواده‌های ایتام بخوابید که از شما مراقبت آورد زیرا ممکن است بعضی از افراد واکنش‌هایی نسبت‌ به

این عمل نشان دهد. ناحیه تزریق ممکن است برای یک تا دو روز دردناک، ضربان دار یا کمی متورم باشد. بسیار مهم است که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق به ناحیه تزریق استراحت دهید. مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد. قرار دادن یخ روی ناحیه (10 تا 15 دقیقه هر یک تا دو ساعت) برای یک یا دو روز اول به کاهش درد کمک می کند. علاوه بر این، می‌توانید از قرص استامینوفن برای کمک به کاهش درد بهره‌مند شوید. در صورت بروز علائم غیرطبیعی مانند خارش، تورم، قرمزی، بثورات پوستی یا تنگی نفس، لطفاً با مطب تماس حاصل پیدا کنید. این علائم موقتی هستند که در عرض یک روز برطرف می‌شوند.

تزریق چربی از شکم به صورت

انتقال چربی از شکم به صورت یک روش طبیعی بی‌ضرر است که باعث بازیابی حجم صورت شده و توانسته یکی از محبوب‌ترین متدهای زیبایی در جهان به شمار آید. برای تزریق چربی به صورت معمولاً از نواحی‌ای که چربی مناسبی دارند مانند شکم، پهلو یا ران استفاده کرده و با ساکشن چربی از آن قسمت آن را به صورت و نواحی موردنظر تزریق می‌کنند.

بهترین ناحیه برای استخراج چربی ناحیه شکم بوده که باعث می‌شود به وسیله متد لیپوماتیک چربی استخراج ‌شده و سپس به صورت تزریق شود. چربی از شکم استخراج می‌شود برخلاف ژل که اثر موقت بر روی صورت و سایر اعضای بدن دارد، اثر طولانی‌تری داشته و باعث شده تا پوست جوان‌تر، شاداب‌تر و البته طبیعی‌تر به نظر آید. روش تزریق چربی یک روش جراحی جزئی ساده است که بیشتر جنبه درمانی داشته تا زیبایی و باعث می‌شود تا کلاژن‌های از دست ‌رفته بر اساس افزایش سن دوباره احیا شوند.

سعی کردیم عزیزان را با تزریق چربی به صورت آشنا کردیم. همان‌طور که بیان شد تزریق چربی صورت یک عمل جزئی، ساده است که باعث جوان‌سازی پوست شده و بیشتر جنبه درمانی دارد. افرادی که دچار خطوط لبخند، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خطوط ریز بر روی بینی، خط اخم، هستم می‌توانند از طریق چربی آن‌ها را درمان کنند.

گاهی ممکن است تزریق چربی یک عمل زیبایی به حساب بیاید و معمولاً برای گونه، لب و چون استفاده شود. در هر دو روش استفاده از کلینیک خوب و داشتن یک پزشک مجرب کاملاً ضروری است؛ زیرا در صورت عدم توجه به این ۲ نکته فرآیند عمل تزریق چربی به صورت دچار مشکل شده و ممکن است خطرناک باشد.

سخن پایانی

یکی از مزایای انتقال چربی این است که پوست روی ناحیه اغلب بهبود می‌یابد. به عنوان مثال، اگر از انتقال چربی برای پر کردن چین و چروک استفاده کنید، پوست روی آن صاف‌تر و صاف‌تر به نظر می‌رسد. چربی که تزریق می‌شود از بافت خود بدن شما بوده، بنابراین امکان ایجاد آلرژی را کاملاً از بین خواهد برد. شما می‌توانید با انجام این عمل با یک تیر دو نشان بزنید؛ به عبارت دیگر می‌توانید ابتدا چربی را از یک ناحیه برداشته و آن را به ناحیه دیگر انتقال دهید. در این صورت ناهمواری‌های بدن شما کاملاً از بین می‌رود. یکی از ناحیه‌هایی که معمولاً بیشتر از نتیجه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از چربی شکم است که باعث شده چربی درونی شکم شما با ساکشن از بین ‌رفته و در یک مکان بهتری قرار بگیرد.

همان‌طور که در این مقاله بیان شد تزریق چربی یکی از روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست است که با استفاده از آن می‌توان پوست‌های شل یا خط لبخند، خط اخم و پوست‌های پر از چین‌وچروک را بهبود بخشید و زیبایی را به افراد هدیه داد.

تزریق چربی یک راه حل طولانی مدت برای بهبود حجم و تورم در برخی از نواحی بدن و کاهش سایز و از بین بردن چربی در نواحی دیگر است. درست است که سلول‌های چربی تزریق شده زیادی کشته و جذب می‌شوند، اما درصد این چربی‌ها در مقایسه با چربی باقی مانده بسیار کم است و بیشتر چربی تزریق شده برای همیشه در بدن باقی می‌ماند. درصد چربی دائمی در بدن بین 50 تا 80 درصد است.

پزشکان کلینیک دکتر لاغری نیز اغلب میزان چربی تزریقی را در نظر می‌گیرند و چربی بیشتری را به ناحیه تزریق می‌کنند. فرآیند تزریق چربی هرگز موقتی نیست و چربی تزریق شده به مرور زمان محو نمی‌شود و توسط بدن جذب نمی‌شود. از آنجایی که میزان چربی مورد نیاز برای تزریق باید به دقت محاسبه شود و درصد چربی جذب شده باید به دقت برآورد شود، انجام تزریق چربی توسط جراح پلاستیک با تجربه و ماهر در کلینیک کاملا معتبر، ضروری است. هزینه تزریق چربی بین پزشکان مختلف و مناطق مختلف متفاوت است و به تکنیک مورد استفاده برای انجام تزریق چربی بستگی دارد.

بسته به ناحیه تحت درمان، هزینه نیز متفاوت است، به عنوان مثال، هزینه تزریق چربی به چانه، گونه‌ها، لب‌ها و غیره کاملا با یکدیگر متفاوت می‌باشد. از آنجایی که تزریق چربی یک روش کاملا اختیاری است، هزینه تزریق چربی تحت پوشش بیمه نیست. بسیاری از جراحان به تدریج هزینه جراحی را کم در نظر می‌گیرند تا بیماران بتوانند هزینه جراحی را بپردازند.

معایب تزریق چربی به پوست صورت

عمل تزریق چربی صورت زمانی انجام می‌شود که میزان چین ‌و چروک صورت کمی عمیق باشد و نتوان با سایر روش‌های پزشکی آن را درمان کرد. در این هنگام پزشک معالج تشخیص می‌دهد که افرادی که دارای این چین‌ و چروک‌های عمیق هستند اقدام به تزریق چربی صورت کنند.

معمولاً تزریق چربی صورت برای پر کردن چین‌وچروک افراد دهان و زیر بینی، حجم دهی لب یا برجسته کردن گونه یا چانه، برطرف کردن نواقص صورت مانند فرورفتگی‌های گودی زیر چشم و شقیقه‌ها، از بین بردن خطوط عمیق خط لبخند، خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم، خط اخم، محو کردن زخم‌ها و چاله‌ها مانند جوش و آکنه، برطرف کردن افتادگی پوست، جوان‌سازی صورت می‌گیرد. چربی تزریق شده در این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می‌شود تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید.

قبل ‌از انجام تزریق چربی به صورت حتماً با پزشک مجربی مشورت کنید تا بهترین گزینه درمان را با توجه به نیاز صورت خود برای شما انجام دهد. معمولاً اگر چین ‌و چروک‌های صورت نیازی به درمان با روش چربی نداشته باشد از روش‌های ساده برای درمان آن‌ها استفاده می‌شود. چربی منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه‌های دهان، چشم‌های گود شده و گونه‌های افتاده می‌تواند حجم را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد.

دلیل اصلی تزریق چربی

در بیشتر موارد عمل تزریق چربی صورت به شکل سرپایی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بعضی مواقع ممکن است پزشک به دلیل آنکه شدت عمل بسیار بالاست مجبور به بیهوش کردن فرد شده و از این ‌رو حتماً باید فرد خود را برای چنین شرایطی آماده کند.

در بعضی از مواقع امکان دارد پزشک با توجه به شرایطی که پیش می‌آید در حین عمل تصمیم بگیرد تا بعضی از روش‌های درمانی را جایگزین کند که ممکن است کمی زمان عمل تزریق چربی را افزایش دهد. عمل تزریق چربی به ۳ روش استخراج، آماده‌سازی و جایگزینی چربی تقسیم بندی شده که پروسه انجام هر سه کار ممکن است تا ۸ ساعت زمان لازم داشته باشند.

بعد از آنکه عمل تزریق چربی به صورت به اتمام رسید حتماً به توصیه‌های پزشک گوش کرده و تمامی نکات را موبه‌مو انجام دهید تا مشکلی برای صورتتان پیش نیاید. قسمت ناحیه عمل شده را با یک لایه محافظ پوشانده و از حرکت دادن آن قسمت به‌شدت خودداری کنید. جوانسازی صورت با جراحی انتقال چربی به صورت سرپایی انجام می‌شود و شما در همان روز عمل به خانه خواهید رفت. جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌شود.

چربی از بدن شما گرفته می‌شود و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی صورت منتقل می‌شود. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید گرفته می‌شود. رایج‌ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران‌ها و دسته‌های عشق هستند. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی استفاده می‌شود. از بدن شما اهدا می‌شود و به بدن شما بازگردانده می‌شود؛ بنابراین خطر انتقال یا رد بیماری وجود ندارد.

جستجو مرتبط کاربران:

ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه قبل و بعد تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت