لیپوساکشن

لیپوساکشن - دکتر لاغری

لیپوساکشن - دکتر لاغری

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک عمل زیبایی برای راحت شدن از شر چربی‌ها است. همانطور که می‌دانید لیپوساکشن انواع مختلفی دارد. نکته‌ای که وجود دارد این است که جراح شما بسته به نیاز بدن شما از کدام تکنیک استفاده می‌کند.

انواع لیپوساکشن

در این مقاله سعی داریم انواع لیپوساکشن را برای شما توضیح دهیم و شما را با انواع عمل‌های لیپوساکشن آشنا سازیم. پس با ما باشید تا این روش‌های لاغری را بشناسید.

لیپوساکشن تامسنت
لیپوساکشن تامسنت

لیپوساکشن تامسنت

لیپوساکشن تامسنت شایعترین روش لیپوساکشن است و توسط جراحان پلاستیک انجام میشود. در طول لیپوساکشن تامسنت، بیحسی موضعی در قسمتی که عمل میشود انجام میگردد. سپس به بیمار محلول آدرنالین و بیحسی تزریق میشود. که باعث میشود عروق منقبض شده و چربی سفت شود. این چربی سفت شده از طریق کانولا (ماسوره) وصل شده به پمپ وکیوم تخلیه میشود. این روش باعث خونریزی کم و بهبودی سریعتر نسبت به لیپوساکشنهای دیگر میشود.

اغلب به این روش لیپوساکشن مکشی (SAL) یا لیپوساکشن قدرتی (PAL) نیز گفته میشود که بسته به روش استفاده شده برای مکش چربی میباشد. در روش لیپوساکشن قدرتی، به جای وکیوم ساده، مکش با ابزار لرزشی انجام میشود که شکست رسوب چربی را سرعت میدهد.

لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL)

در روش لیپوساکشن از وسایل اولتراسوند استفاده میشود تا ذخایر چربی در بدن شکسته و ذوب و در نهایت از بدن تخلیه شود. به کمک این روش میتوان حجم زیادی از چربی را درمدت کوتاه تخلیه کرد. نوع دیگری از این روش، لیپوساکشن ویزر است که در این روش از کانولایی استفاده میشود. که کاملاً در بدن فرو میرود و انرژی منتشر میکند که این امر منجر به شکست کامل و برداشت چربیها میشود.

لیپوساکشن اولتراسونیک
لیپوساکشن اولتراسونیک

لیپولیزر

این تکنولوژی نسبتاً جدید است و مثل لیپوماتیک عمل میکند. با این تفاوت که در این روش از امواج با انرژی کمتری برای ذوب چربی استفاده میشود. این روش برای تخلیه چربی نواحی مانند گردن و صورت که پوست نازکی دارد و چربی بسیار اندک تجمع مییابد، کاربرد دارد.

انواع لیپوساکشن

لیپسونیکس

لیپسونیکس، روش لیپوساکشن غیرجراحی است. چربی را با انرژی اولتراسونیک شدید مورد هدف قرار میدهد. چربی شکسته شده و توسط بدن جذب میشود.

کول اسکالپینگ

کول اسکالپینگ (پیکرتراشی سرد)، تکنیک غیر جراحی دیگری است و اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با استفاده از این روش سلولهای چربی در جای خود منجمد میشوند، سپس از بین میروند. طی چند هفته و ماه بعدی، بدن به سادگی سلولهای مرده را جذب میکند و قسمت مورد نظر فاقد چربی میشوند.

لیپوماتیک

در این روش پزشک پس از بیحس کردن محل جراحی، شکاف کوچکی روی پوست ایجاد میکند. سپس کانولا را وارد بدن میکند. در این روش بیمار کاملاً بیهوش نمیشود و جراحی معمولاً سرپایی انجام میشود. اطلاعات بیشتر این رو ش را در لیپوماتیک بخوانید.

لیپوساکشن-دکتر لاغری

تنها راهنمای لیپوساکشن که شما نیاز دارید

حالا که با انواع لیپوساکشن آشنا شدید باید چند نکته را بدانید. افرادی که قصد انجام انواع لیپوساکشن دارند مطالب بسیاری درباره این روش جراحی شنیدهاند و یا مطالعه کردهاند. برای مثال این افراد مطالب بسیاری درباره تأثیر واقعی این روش، مدت ماندگاری، عوارض و فواید جراحی و …. خواندهاند. گاه این امر باعث شده افراد آگاهانه تن به جراحی بدهند و گاهی نیز باعث شده است تا بیماران دچار سردرگمی شوند. اما، ما در این مطلب تلاش کردهایم تا اطلاعات جامع و کاملی را در اختیاران داوطلبان این جراحی قرار دهیم.

لیپوساکشن
لیپوساکشن

امروزه افراد به سلامت و تناسب اندام خود بسیار توجه میکنند. اما متاسفانه برخی افراد از تجمع چربی و عدم تناسب اندام رنج میبرند. بسیاری از این افراد برای رهایی از این مسئله به رژیمهای غذایی سخت و ورزشهای سنگین روی میآورند. گرچه ورزش و پیروی از رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی لازم است. اما برای تمام افرادی که برای کاهش وزن این راه را انتخاب میکنند، رضایتبخش نیست. زیرا اولاً باید برای مدت طولانی این راه را ادامه بدهند تا به نتیجه نسبی دست پیدا کنند. دوما بسیاری از افرادی در نیمه راه از دستیابی به نتیجه مورد نظر نا امید میشوند. بنابراین تعداد محدودی از افراد که پشتکار بسیار قوی دارند با این روش به تناسب اندام دست پیدا میکنند.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که از تجمع چربی و چاقی رنج میبرند جراحی لیپوساکشن را انتخاب میکنند. از مهمترین مزیت این روش که موجب افزایش محبوبیت و رواج آن شده میتوان به رسیدن به نتیجه دلخواه در مدت کوتاه اشاره کرد.

کاندید لیپوساکشن

کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن

اغلب افرادی که ورزش میکنند میتوانند وزن خود را کاهش دهند اما قسمتهایی از چربی در بدن آنها باقی میماند. این دسته از افراد بهترین کاندید برای لیپوساکشن هستند. محلهای رایج برای لیپوساکشن عبارتاند از گردن، صورت، باسن، شکم و ران است. ولی افراد باید به خاطر داشته باشند لیپوساکشن سلولیت را از بین نمیبرد، فقط تجمع چربی را از بین میبرد.

فرمول لیپوساکشن موفق

فرمول انجام لیپوساکشن موفق و نتیجهبخش انتخاب یک جراح حاذق است. در واقع اگر افراد به درستی پزشک خود را انتخاب کنند، توصیههای پزشکی را قبل و بعد از جراحی به درستی و با دقت عمل کنند به نتیجه دلخواه و مطلوب دست پیدا میکنند.

محدودیتهای پس از جراحی لیپوساکشن

بیماران طی عمل جراحی احساس نارضایتی و درد نمیکنند. اما پس از جراحی بیماران ممکن است به مدت چند روز احساس درد داشته باشند. که در این موارد پزشک برای پیشگیری و التیام درد برای بیمار مُسکن تجویز میکند. پزشک به بیماران توصیه میکند برای پیشگیری از عوارض جراحی، برای هفتهها از انجام فعالیتهای سنگین خودداری کنند و به توصیه پزشک به خوبی عمل کنند.

بیماران اگر طبق دستور پزشک عمل کنند ۴ الی ۶ هفته پس از جراحی میتوانند به فعالیت روزانه خود بازگردند.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با لیپوساکشن از طریق فرم زیر اقدام کنید. مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز لاغری زیر نظر کلینیک ماه زر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله لیپوساکشن

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟