تخلیه توده چربی بدون بیهوشی

تخلیه توده چربی بدون بیهوشی؛ آیا تخلیه توده چربی بدون بیهوشی امکان پذیر است؟ خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است! شما می‌توانید انواع لیپوساکشن را بدون بیهوشی انجام دهید. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید روشی را انتخاب کنید که برای شما و نیازهای شما مناسب است.

در ادامه ما شما را با روش تخلیه چربی بدون بیهوشی آشنا می‌سازیم، با ما همراه باشید.

تخلیه چربی بدون بیهوشی

لیپوماتیک، تخلیه چربی بدون بیهوشی است. لیپوماتیک به معنای لاغری، پر کردن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن با حذف رسوبات اضافی چربی یا انتقال به نواحی مورد نظر است.

لیپوماتیک که با دستگاه لیپوماتیک انجام می‌شود و به لیپوساکشن اینفراسونیک تیکل معروف است با استفاده از آخرین فناوری‌ها اعمال می‌شود. بیهوشی عمومی‌در این روش مورد نیاز نیست، که بسیار سودمندتر از سایر برنامه‌های حذف چربی است. می‌توان آن را به راحتی با استفاده از بی حسی موضعی و بدون هیچ گونه خطر عارضه ای اعمال نمود.

انواع مختلفی از تکنیک‌ها با هدف لیپوسکوپیت وجود دارد. سیستم Liposculpture Nutational Infrasonic Nutational Infrasonic Liposculpture (NIL) که اخیراً اختراع شده است، برای حل چندین مشکل مربوط به تکنیک‌های قبلی با استفاده از برش‌های جراحی برای برداشتن بافت چربی اضافی که منجر به طولانی شدن زمان عمل، نیاز به بیهوشی عمومی، آسیب بافتی بیشتر، خونریزی حین جراحی، میزان عوارض بالاتر، طولانی شدن مدت نقاهت می‌شود، توسعه یافته است.

حذف چربی با روش لیپوماتیک چگونه است؟

قبل از اقدام به لیپوساکشن با لیپوماتیک یک معاینه کلی انجام می‌شود. در این فرآیند میزان چربی مورد نیاز برای استخراج نیز محاسبه می‌شود. پس از بی‌حسی موضعی، عمل لیپوماتیک شروع می‌شود. لیپوماتیک که یک دستگاه ارتعاشی است، برای از بین بردن چربی استفاده می‌شود، با امواج صوتی با فرکانس پایین کار می‌کند.

در طی فرآیند، چربی در ناحیه مورد نظر ذوب می‌شود. با دستگاه لیپوماتیک که به هیچ وجه ساختار بدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، پس از رفع چربی بدنی شاداب تر و بدنی خواهید داشت. این درمان با کشیدن چربی سفت شده قبل از فرآیند با دستگاه خلاء در آخرین مرحله تکمیل می‌شود.

ریکاوری پس از لیپوماتیک

همانطور که گفتیم تخلیه توده چربی بدون بیهوشی با لیپوماتیک میسر است! لیپوماتیک که در آن بافت چربی بیشتری در مقایسه با لیپوساکشن کلاسیک قابل برداشت است، پس از ایجاد نتیجه، به پوست آسیبی نمی‌رساند. بنابراین، دوره بهبودی بسیار کوتاه تری نسبت به سایر درمان‌ها وجود دارد. با این وجود، برای اهداف احتیاطی باید از گن‌های پوشاننده برای مدت معینی طبق توصیه پزشک استفاده کرد. این وضعیت برای جلوگیری از افتادگی کامل پوست است.

چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

لیپوماتیک که مخاطبان زیادی را جذب می‌کند، می‌تواند برای افراد بالای ۱۸ سال و با سلامت عمومی‌خوب استفاده شود. این روش که نیازی به بیهوشی عمومی‌ندارد برای بیماران مرد نیز ایده آل است. به طور کلی، بیماران مرد مبتلا به ژنیکوماستی را می‌توان در مدت زمان کوتاهی با لیپوماتیک درمان کرد. از آنجایی که بافت‌های غده سینه را می‌توان با این دستگاه برداشت، نباید فراموش کرد که آقایان نیز بعد از عمل راضی هستند. به لطف دستگاه بسیار حساس آن، عملیات چربی زدایی همیشه نتایج موفق و خوبی به همراه دارد.

تخلیه توده چربی بدون بیهوشی چونه است؟

مزایا تخلیه توده چربی بدون بیهوشی

لیپوماتیک که روند بهبودی بسیار سریع ‌تری را نسبت به تمام روش‌های حذف چربی قبل از لیپوماتیک ارائه می‌‌دهد، تضمین می‌‌کند که چربی از نواحی مشکل ‌دار به طور همگن و یکسان برداشته می‌شود. از طرفی از آنجایی که عمل با دستگاه حساس انجام می‌شود، بافت‌هایی مانند رگ‌ها، ماهیچه‌ها و اعصاب آسیب نمی‌بینند.

به طور طبیعی، این یک روش فوق العاده موفق و راحت است. لیپوماتیک که باعث افزایش میزان کلاژن زیر پوست می‌شود، افتادگی بدن را به حداقل می‌رساند.

لیپوماتیک که برای از بین بردن سلولیت در ناحیه لگن خانم‌ها نیز استفاده می‌شود یکی از فناوری‌هایی است که کمترین عوارض را دارد. در این روش که بازگشت کوتاهی به زندگی عادی را فراهم می‌کند، حذف چربی برای کاندیدایی که برای بیهوشی عمومی‌مناسب نیستند نیز قابل انجام است.

در نتیجه، در حالی که افتادگی در ناحیه برداشته شده چربی به حداقل می‌رسد، می‌توانید به راحتی بدون مواجهه با موقعیت منفی، به روند لاغری منطقه ای کمک کنید.

اگر بخواهیم به مهم ترین مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های مشابه اشاره کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • توزیع یکنواخت لایه چربی زیر پوست عالی است. در روش لیپوماتیک نمی‌توانید چربی زیر پوست پیدا کنید. در روش‌های دیگر ساکشن، چربی ممکن است در برخی از قسمت‌های پوست به شکل گلوله جمع شود.
 • لیپوماتیک در مقایسه با روش‌های ساکشن سنتی که شش ماه زمان نیاز دارد و همچنین لیزر لیپولیز که به دو تا چهار ماه زمان نیاز دارد، فقط به مدت ۳۰ تا ۴۰ روز استراحت توصیه می‌شود.
 • در روش لیپوماتیک به دلیل آسیب کمتر به ترابکول‌های پوستی، روند انقباض پوست در مقایسه با روش‌های دیگر بهتر است.
 • یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های مشابه، عدم بیهوش شدن بیمار است. در روش لیپوماتیک بی حسی موضعی نیز کافی است. بیمار هیچ دردی احساس نمی‌کند و نیازی به قرص‌های خواب نخواهد داشت.
 • تورم و ترشحات بعد از لیپوماتیک بسیار کم است. در بهترین حالت ممکن است تا ۳۶ ساعت طول بکشد، در حالی که در روش‌های دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.
 • یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک کم خطر بودن آن نسبت به روش‌های دیگر است.
 • شاید مهمترین مزیت لیپوماتیک این باشد که خطر آمبولی چربی نزدیک به صفر است.

جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و می‌توانید بلافاصله پس از جراحی به فعالیت‌های عادی روزانه خود ادامه دهید. بیمار پس از عمل خستگی و کبودی زیادی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم؟

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک

لیپوساکشن و لیپوماتیک دو عمل زیبایی هستند که ده‌ها هزار بار در طول سال انجام می‌شوند. در حالی که این دو جراحی زیبایی مشابه یکدیگر هستند، چند تفاوت منحصر به فرد دارند. اگر در حال بررسی مزایای هر یک از جراحی‌ها هستید، مهم است که این تفاوت‌های ظریف را درک کنید.

لیپوساکشن: لیپوساکشن اغلب به عنوان “لیپو” شناخته می‌شود. این یک جراحی زیبایی است که برای باریک کردن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن با کاهش و حذف رسوبات اضافی چربی طراحی شده است. یک جراح زیبایی ماهر می‌تواند خطوط و تناسبات بدن بیمار را از طریق لیپوساکشن بهبود بخشد. تکنیک‌های لیپوساکشن اغلب در موارد زیر استفاده می‌شود: ران‌ها، باسن، پهلو، شکم، بازوها و ساق پا.

لیپوماتیک: لیپوماتیک یک جراحی زیبایی پیشرفته تر از لیپوساکشن است. لیپوماتیک برای انجام کانتورینگ بیش از حد بدن از طریق حذف و تغییر شکل رسوبات چربی طراحی شده است. برای تقویت تعریف ماهیچه‌ها و حذف چربی از نواحی مشکل دار مانند شکم، گردن و چانه استفاده می‌شود.

لیپوماتیک از مشتقات لیپوساکشن است. آنها اغلب به صورت مترادف استفاده می‌شوند. لیپوساکشن دقیقاً به معنای برداشتن سلول‌های چربی از یک ناحیه خاص است، به نوعی مانند “حجم زدایی” ناحیه چربی. از سوی دیگر، لیپوماتیک با هدف از بین بردن چربی در نواحی کانتورینگ بدن است.

علیرغم تفاوت‌های ظاهری، هر زمان که جراح لیپوساکشن یا لیپوماتیک را انجام می‌دهد، نتیجه کلی زیبایی شناختی باید در اولویت باشد. برداشتن حداکثر مقدار چربی اغلب با حداکثر نتایج زیبایی شناسی برابری نمی‌کند. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر درباره تخلیه چربی صورت و تخلیه توده چربی بدون بیهوشی با مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری از طریق شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ و یا تکمیل فرم زیر ارتباط برقرار کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  کلام پایانی

  تخلیه توده چربی بدون بیهوشی لیپوماتیک است. روش لیپوماتیک کاربرد بسیار جدیدتری نسبت به لیپوساکشن لیزری است. در حالی که دوره نقاهت در لیزر لیپوساکشن طولانی است، در لیپوماتیک بسیار کوتاهتر است. علاوه بر این، مقدار چربی حذف شده در لیزر لیپوساکشن محدود است. همچنین، عوارض جانبی مانند خونریزی، جای سوختگی و کبودی در لیزر لیپوساکشن دیده می‌شود. اما خطر هیچ گونه اثر یا عارضه ای در لیپوماتیک وجود ندارد.

  5/5 - (1 امتیاز)

  11 پاسخ

   1. با سلام دوست عزیز برای کاشت باید با مشاورین کاشت ما ارتباط بگیرید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز کاشت ما به نشانی https://clinichairtransplant.net/ مطالعه کنید.

  1. کاربلد ترین و حرفه ای ترین مرکز برای زیبایی
   واقعا عالی هستین

  2. درود بر شما واقعا ممنونم چند جا رفتم الکی پول دادم ولی نتیجه نگرفتم ولی پیش شما که اومدم واقعا تاتو بدنم پاک شد
   ممنونم از کلینیک ماه خوب تهران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تخلیه توده چربی بدون بیهوشی

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی