تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تخلیه چربی صورت بعد از تزریق امکان پذیر است؟ تزریق چربی به صورت از روش‌های جوانسازی و عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود که در کاهش چین و چروک صورت و زیباسازی نقش به سزایی دارد. تزریق چربی اخیرا طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است.

علت تخلیه تزریق چربی شده به صورت

گاهی فرد تصمیم به تخلیه چربی تزریق شده می‌گیرد، از جمله عواملی که باعث می‌شود که فردی اقدام به تخلیه چربی تزریق شده به صورت کند این است که این عمل به درستی انجام نشده و باعث ناهمواری‌ها و برجستگی‌های نا‌هماهنگی شده است و ظاهر نامطلوبی برای فرد ایجاد کرده است. برای تخلیه چربی تزریق شده به صورت فرد باید به پزشک حرفه‌ای و متخصص در این زمینه مراجعه کند، که عمل تخلیه به خوبی انجام شود.

ابتدا پزشک عمل تخلیه را با بی‌حسی موضعی شروع می‌کند و پس از بی‌حسی، پزشک ناحیه مورد نظر را برای خالی کردن چربی صورت آماده می‌کند و‌ با ایجاد سوراخ‌های ریز اقدام به خالی کردن چربی‌ها می‌کند.

لازم به ذکر است که عمل تخلیه چربی صورت اگر توسط پزشک حاذق و حرفه‌ای انجام شود، میزان دردی که از عمل تخلیه چربی تجربه می‌کنید بسیار کم خواهد بود و‌ اگر تخلیه چربی در ناحیه‌ای باشد که دارای پوست نازکی است عمل دردناک تر خواهد بود.

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تزریق چربی به صورت چطور انجام می‌شود؟

سلول‌های چربی بدن به عنوان ماده پر‌کننده بسیار مناسبی محسوب می‌شوند و طبق این موضوع به راحتی می توان با استفاده از انتقال چربی چین و چروک‌ها و مناطقی که چربی آن تحلیل رفته است را از بین برد. ماندگاری تزریق چربی اگر توسط پزشک آموزش دیده و حرفه‌ای انجام شود، بالا خواهد بود و می‌تواند تاثیر طبیعی‌تری داشته باشد.

این تکنیک یک عمل جراحی کم تهاجمی برای انتقال چربی است. طی این روش چربی در نواحی انباشته شده برداشته می‌شوند و به نواحی دیگر که باعث کاهش چربی شده‌اند تزریق می شوند، چربی‌ها از نواحی مثل شکم، ران‌ها، اطراف باسن و پهلو برداشته می‌شوند و به نواحی دیگری مثل پیشانی، اطراف چشم، گونه، خط لب و خط خنده تزریق می‌شوند.

تزریق چربی صورت طی چند مرحله انجام خواهد شد که در ادامه مطلب به اختصار این مراحل را توضیح خواهیم داد:

 1. چربی از قسمت هایی از بدن که دارای چربی زیادی هستند استخراج می شوند.
 2. آماده سازی و خالص سازی تزریق چربی به دست آمده از طریق سانتریفیوژ
 3. تزریق چربی به قسمت های مورد نظر در صورت.
ادامه مطلب
راهکار از بین بردن جای زخم تزریق چربی

آیا تخلیه چربی از صورت دردناک است؟

برخی افراد برای تخلیه چربی از صورت نگران درد ناشی از این عمل هستند، عوامل زیادی بر ایجاد درد ناشی از تخلیه چربی صورت تاثیر دارند، این عوامل عبارت اند از:

 • میزان حجم چربی که قرار است از صورت خالی گردد.
 • تخصص و مهارت پزشک برای انجام عمل تخلیه چربی.
 • روش مورد استفاده برای عمل تخلیه چربی.
 • ناحیه مورد نظر برای تخلیه (در مناطقی که پوست نازک تر است عمل تخلیه دردناک تر خواهد بود.)
 • انجام مراقبت های قبل از عمل مثل ترک دخانیات و مشروبات الکلی و…
 • استفاده کردن از بی حسی موضعی

خطرات تخلیه چربی تزریق شده به صورت

عمل تخلیه چربی از صورت ممکن است برای فرد خطرات و‌ عواقب بدی را به همراه داشته باشد، خطرات و مشکلات ناشی از تخلیه چربی تزریق شده به صورت عبارت اند از:

 • اگر پزشکی که برای تخلیه چربی تزریق شده صورت به او مراجعه می‌کنید، دارای مهارت کافی نباشد، عمل تخلیه ممکن است موجب آسیب دیدن بافت ها و یا پاره شدن مویرگ های خونی آن منطقه شود که این عمل عوارض بسیار بدی را به همراه خواهد داشت.
 • اگر در عمل تخلیه تزریق چربی صورت، تجهیزات و ابزارات پزشکی که مورد استفاده قرار می گیرد استریل و تمیز نباشد موجب عفونت در آن ناحیه می شود.
 • انجام مراقبت‌های پس از عمل تخلیه چربی تزریق شده بسیار مهم است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی مثل عفونت، خونریزی، تورمات و التهابات شدیدی شود.
 • از جمله خطرات تخلیه چربی تزریق شده می توان به این موارد اشاره کرد: پارگی مویرگ های بدن در حین تخلیه، خونریزی در محل تخلیه چربی تزریق شده و … .
ادامه مطلب
معایب تزریق چربی به لب

مراقبت های پس از عمل خارج کردن چربی

عمل تزریق چربی جز عمل‌های زیبایی کم خطر محسوب می‌شود اما گاهی افراد با مراجعه به پزشک‌های نا معتبر و غیر متخصص اقدام به تزریق چربی می کنند که ممکن است دچار مشکلات و عوارض تزریق چربی شوند و تصمیم بگیرند که چربی تزریق شده را تخلیه کنند، تخلیه چربی نیز همانند تزریق چربی دارای نکاتی است که باید پس از انجام عمل به آن ها توجه کرد و مراقبت ها را انجام داد تا ظاهر طبیعی خود را بدست آورید.

در ادامه به شرح نکات و مراقبت های پس از عمل تخلیه چربی تزریق شده به صورت می‌پردازیم:

 • پس از تخلیه چربی به آبرسانی بدنتان بسیار توجه داشته باشید، آبرسانی در سرعت بهبودی و التیام زخم ها موثر است.
 • در دوره پس از عمل تخلیه چربی و نقاهت سعی کنید به خوبی استراحت داشته باشید.
 • آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی که پزشک برای پس از عمل تخلیه برای شما تجویز می کند را به صورت منظم مصرف کنید، زیرا در جلوگیری از عفونت ها موثر عمل می کنند.
 • سعی داشته باشید مواد غذایی که دارای ویتامین ث و مس هستند را مصرف کنید، زیرا این ویتامین ها به دلیل تحریک کلاژن سازی باعث شادابی پوست می شوند.
 • برای رفع تورمات و کبودی ها از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • از پانسمان برای مراقبت صحیح پس از تخلیه چربی از صورت استفاده نمایید.

تزریق چربی نیز به مانند عمل تخلیه مراقبت‌هایی لازم دارد: مراقبت بعد از تزریق چربی

هزینه تخلیه چربی صورت چقدر است؟

هزینه تخلیه چربی تزریق شده به صورت به میزان حجم چربی که قرار است تخلیه شود بستگی دارد، هر اندازه میزان حجم چربی بیشتر باشد میزان زمان مورد نیاز برای تخلیه نیز بیشتر خواهد شد و در نتیجه هزینه تخلیه چربی نیز بالاتر می رود.

لازم به ذکر است که تزریق و تخلیه چربی جز عمل‌های زیبایی است و بیمه هزینه این عمل جراحی را عهده دار نمی‌شود، بنابراین هزینه‌های آن آزاد حساب خواهد شد.

برخی از عوامل که بر هزینه تخلیه چربی تاثیر گذار هستند عبارت اند از:

 • کلینک مورد نظر برای انجام عمل تخلیه.
 • هزینه و مبلغ ویزیت
 • دستمزد پزشک بابت عمل تخلیه

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

مشاره تخلیه تزریق چربی

دکتر لاغری کلینیک معتبر با کمترین هزینه برای تخلیه چربی و تزریق چربی در تهران می‌باشد. به همین منظور شما می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره زیر نسبت به دریافت نوبت مشاوره در جهت تخلیه چربی تزریق شده صورت اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تزریق باید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد ناهماهنگی و نا‌همواری در صورت فرد نشود؛ اما گاهی ممکن است به دلایلی این عمل نتیجه‌ای غیر مطلوب را برای فرد به همراه داشته باشد و فرد مجبور به تخلیه چربی‌ها شود.
هنگام تخلیه چربی نیز باید مواردی را رعایت کرد تا عوارضی نداشته باشد و صورت به حالت طبیعی خودش باز گردد.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

3 دیدگاه ‌ها

 • سلام خانوم دکتر.من خطوطی که به اصطلاح پنجه کلاغی هستند رو میتونم به کمک تزریق چربی از بین ببرم؟

 • ماندگاری چه ژلی برای لب خوبه و هزینش چقدر میشه ؟؟

 • شما تزریق فیلر به کل صورت رو هم انجام میدید یا فقط چربی؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)