آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

درد تزریق چربی به زیر چشم

درد تزریق چربی به زیر چشم

درد تزریق چربی به زیر چشم؛ پیوند چربی زیر چشم یک پیشرفت بزرگ در زمینه درمان‌های جوانسازی زیر چشم است. اکثر افراد از پیر و جوان در این زمینه مشکل دارند. همه آرزو دارند که زیر چشمی مانند یک جوان داشته باشند، اما به دلیل روند پیری و گاهی اوقات ژنتیک، رسیدن به این ظاهر غیرممکن است. مراقبت از پوست همیشه به خلاص شدن از شر مشکلات زیر چشم کمک نمی‌کند، به خصوص اگر آن‌ها شدید باشند. در این مورد، تزریق چربی به زیر چشم بهترین گزینه است. برای دانستن بیشتر در مورد این روش و اینکه درد تزریق چربی به زیر چشم چقدر است، به خواندن مطلب زیر ادامه دهید.

پیوند چربی زیر چشم چیست؟

قبل از اینکه به درد تزریق چربی به زیر چشم بپردازیم باید بررسی کنیم گه این درمان چیست! پیوند چربی زیر چشم، همچنین به عنوان پیوند چربی اتولوگ، تزریق چربی یا لیپوفیلینگ نیز شناخته می‌شود، روشی است که از سلول‌‌های چربی فرد برای پر کردن قسمت‌ها و نواحی مشکل‌ دار زیر چشم استفاده می‌کند. سلول‌های چربی معمولاً از شکم، ران‌ها، باسن یا سایر قسمت‌های بدن که دارای چربی‌‌های زنده اضافی هستند استخراج می ‌شوند. در مقایسه با پرکننده‌‌های صورت، پیوند چربی در ناحیه زیر چشم طبیعی ‌تر به نظر می‌رسد و احساس می ‌شود؛ زیرا چربی خود شخص است که از آن استفاده می‌شود. همچنین احتمال طرد شدن، عوارض تزریق چربی و واکنش‌های آلرژیک را کاهش می‌دهد زیرا بدن چربی را یک ماده خارجی نمی‌داند.

کسانی که کاندیدهای خوبی برای پیوند چربی زیر چشم هستند شامل:

 • کمبود حجم در ناحیه زیر چشم.
 • در زیر چشم فرورفتگی داشته باشید.
 • از نظر جسمی و روحی سالم هستند.
 • انتظاری واقع بینانه از نتایج داشته باشید.
 • داشتن چربی اضافی در سایر قسمت‌های بدن.

 

مزایای پیوند زیر چشم چیست؟

در ادامه ار درد تزریق چربی به زیر چشم صحبت خواهیم کرد! اما آیا این روش مزیت هایی نیز دارد؟ پیوند چربی زیر چشم مزایای دیگری به جز اینکه می‌تواند ناحیه زیر چشم را جوان کند، دارد. برخی از فواید تزریق چربی زیر چشم عبارتند از:

 • بازگرداندن حجم به قسمت‌های خالی زیر چشم.
 • خلاص شدن از شر کیسه های دور چشم و سیاهی دور چشم.
 • بدون خطر واکنش‌های آلرژیک.
 • عدم رد چربی‌های تزریق شده.
 • بهبود وضعیت پوست.
 • اثر طولانی مدت.

 

قبل و بعد تزریق چربی زیر چشم

 

پیوند چربی زیر چشم چگونه انجام می شود؟

عمل پیوند چربی زیر چشم ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. هنگام انجام این روش، باید مطمئن شوید که پزشکی که عمل می‌کند، یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره است که در پیوند چربی تخصص دارد یا تجربه معتبری دارد. این موضوع برای اطمینان از اینکه پیوند چربی زیر چشم بدون هیچ عارضه‌ای موفقیت آمیز خواهد بود انجام می‌شود. مراحل زیر روند کلی این روش را مشخص می‌کند.

 • بیهوشی: بی‌حسی استانداردی که برای عمل پیوند چربی زیر چشم استفاده می ‌شود، به ‌ویژه در ناحیه استخراج، بی‌حسی موضعی است. بسته به نیاز بیمار، بی حسی موضعی را می توان با آرامبخش IV نیز همراه کرد. این بی‌حسی به منظور جلوگیری از درد تزریق چربی در حین عمل است.
 • استخراج: در فرآیند استخراج از تکنیک‌ های لیپوساکشن دستی استفاده می‌شود زیرا لیپوساکشن لیزر یا اولتراسوند اغلب سلول‌ های چربی مورد نیاز برای پیوند را از بین می‌ برد. جراح با کمک یک کانول، چربی کافی برای ناحیه زیر چشم را ساکشن می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:  تقارن پس از تزریق چربی چیست؟
 • سانتریفیوژ: پس از جمع آوری چربی ها از قسمت دیگری از بدن بیمار، آن را در لوله آزمایش قرار می دهند و در سانتریفیوژ قرار می دهند. سانتریفیوژ ماشینی است که نیروی گریز از مرکز را برای جدا کردن مایعات اضافی، سلول ‌های چربی مرده و سایر مواد زائد از سلول ‌های چربی زنده اعمال می‌کند. روش دیگری که برخی جراحان از آن استفاده می کنند استفاده از محلول نمکی برای شستشوی چربی است. چربی های دور ریخته شده آنهایی هستند که بعید است از پیوند زنده بمانند.
 • انتقال: چربی های تصفیه شده، با مهارت پزشک متخصص به آرامی در زاویه مناسب به نواحی زیر چشم تزریق می گردند. استفاده از تکنیک ها مدرن در دنیا در این مرحله در کسب نتایج حاصله بسیار موثر است. به عنوان نمونه یکی از جدیدترین تکنیک ها، روش بایوفت است که متخصص در هنگام تزریق، فاکتورهای رشد استخراج شده از خون بیمار را نیز به ناحیه تحت درمان انتقال می دهد. این امر موجب افزایش زنده مانی سلول های چربی انتقال یافته و عوارض کمتر می‌گردد.

بازیابی پیوند چربی زیر چشمدرد تزریق چربی به زیر چشم

دوره نقاهت تزریق چربی زیر چشم تنها چند روز تا یک هفته طول می کشد زیرا این یک روش کم تهاجمی است و شما فقط یک برش کوچک از فرآیند استخراج دارید. کبودی، تورم و درد تزریق چربی به زیر چشم همگی مانند هر عمل جراحی پلاستیک استاندارد هستند. این موضوع جای نگرانی ندارد زیرا پزشک داروهای مسکنی را برای شما تجویز می‌کند که ناراحتی شما را کاهش می‌دهد. یک هفته برای استراحت، بهبودی و استراحت از کار کافی است زیرا تورم و کبودی تا آن زمان در هر دو ناحیه اهداکننده و گیرنده کاهش می‌یابد. در طول دوره بهبودی باید حدود ۴۸ ساعت از آفتاب دوری کنید و در صورت نیاز به قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتما از محافظ ضد آفتاب استفاده کنید.

حتی اگر نتایج پس از چند روز تا یک هفته پس از کاهش تورم قابل مشاهده باشد، پس از ۶ ماه شاهد بهبود کامل ناحیه زیر چشم خود خواهید بود. این امر به این دلیل است که ممکن است چند ماه طول بکشد تا چربی ها به طور کامل در محل جدید خود مستقر شوند.

بیشتر بخوانید:  آنچه در مورد تزریق چربی به صورت نمی دانید

اگرچه درمان های نگهدارنده ضروری هستند، اما همچنان ارزش زمان، تلاش و هزینه را دارد زیرا این روش بسیار امیدوارکننده است. شما همچنین می‌توانید موفقیت در جوان‌تر و جوان‌تر به نظر رسیدن ناحیه زیر چشم‌تان را تضمین کنید. این روش نه تنها از شر گودی‌ها خلاص می شود، بلکه می‌تواند حلقه‌های تیره و چین و چروک را نیز از بین ببرد.

پیوند چربی زیر چشم چقدر طول می‌کشد؟

درد تزریق چربی به زیر چشم وجود ندارد و نتایج پیوند چربی زیر چشم معمولاً حداقل برای ۳ سال باقی می‌ماند. این روش عمدتاً روی افراد بالای ۳۰ سال و افرادی که دارای حلقه‌های بسیار تیره زیر چشم هستند انجام می‌شود. این روش شامل استخراج چربی از شکم یا ران ها و تزریق آن به زیر پلک تحتانی برای پر کردن ناحیه ای است که به گفته متخصصان، تا زمانی که افراد به ۳۰ سالگی می‌رسند، شکل خود را از دست می‌دهد. کارشناسان متخصص پیوند چربی زیر چشم در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، ادعا می‌کنند که ماندگاری تزریق چربی زیر چشم بیشتر است و طبیعی تر از فیلرهای مصنوعی به نظر می رسد. با این حال، این روند مانند هر جراحی دیگری با عوارضی همراه است.

درد از عوارض تزریق چربی زیر چشم است؟آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگر، انتقال چربی زیر چشم عوارض جانبی دارد. برخی از عوارض تزریق چربی زیر چشم که از عوارض جانبی نیز هستند، عبارتند از کبودی، تورم و درد. از آنجایی که این یک جراحی تهاجمی است، بهبودی ممکن است چند روز طول بکشد. پس از انجام این روش، توصیه می شود هنگام بیرون رفتن از آفتاب دوری کنید و از محافظ ضد آفتاب استفاده کنید. پزشکان نسبت به سیگار کشیدن یا انجام فعالیت های شدید هشدار می دهند زیرا می تواند بر پیوند چربی زیر تأثیر بگذارد. بدون مراقبت مناسب، تغییرات ممکن است قابل مشاهده نباشند، یا اثر ممکن است طولانی نباشد. همچنین به گفته متخصصان، هر چه سن بیمار کمتر باشد، نتایج بهتری حاصل می شود.

چرا دکتر ضرغامی بهترین جراح برای پیوند چربی زیر چشم می‌باشد؟

اگر به دنبال یک کلینیک پیشرفته با پزشکان متخصص در انتقال چربی برای عمل‌های زیر چشم در تهران هستید، به ما مراجعه کنید. دکتر ضرغامی یکی از جراحان برجسته پلاستیک صورت در ایران است که انواع روش‌های زیبایی و ترمیمی صورت را با هزینه‌های مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. برای گرفتن نوبت برای عمل انتقال چربی زیر چشم در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، همین حالا تماس بگیرید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

  از آنجایی که این عمل با بیمار تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، هر گونه ناراحتی حداقل است. اما در هر صورت یکی از عوارض ناشی از این جراحی درد تزریق چربی به زیر چشم و تورم است. دکتر ضرغامی برای کمک به ناراحتی پس از جراحی، داروهای ضد درد تجویز می نماید که انتظار می‌رود این عمل تا چند هفته کمی دردناک باشد.

  بیشتر بخوانید:  نحوه شستن صورت بعد از تزریق چربی

  جمع بندی

  سیاهی زیر چشم یک مشکل رایج است که به دلایل مختلف از جمله کم خوابی ایجاد می‌شود. این موضوع می‌تواند برای برخی یک مشکل ارثی باشد، در حالی که می‌تواند به دلیل انتخاب سبک زندگی در برخی دیگر باشد. و در برخی موارد، می‌تواند نشانه‌ای از برخی مشکلات اساسی سلامتی باشد. گزینه های درمانی کم تهاجمی زیادی برای جوان سازی و بازگرداندن حجم به قسمت های توخالی زیر چشم، از جمله پیوند چربی، وجود دارد.

  در روش پیوند چربی زیر چشم از چربی فرد برای از بین بردن علائم پیری در ناحیه زیر چشم استفاده می شود. این روش همچنین باعث بازیابی حجم و جوانسازی زیر چشم می شود. از آنجایی که از سلول های چربی شما استفاده می کند، یکی از بهترین مزایای آن این است که هیچ واکنش آلرژیکی در ناحیه درمان ایجاد نمی کند یا خطر رد شدن از بدن را ندارد. این روش همچنین کم تهاجمی است و تنها به یک هفته برای بهبودی و از کار افتادگی نیاز دارد. با این حال، حتی اگر شما به ۳-۴ درمان نگهدارنده در یک بازه زمانی شش ماه تا یک سال نیاز دارید. اگر شما فردی هستید که همیشه با مشکل کمبود حجم زیر چشم خود مواجه بوده اید، اما به دلیل درد احتمالی از انجام درمان می ترسید، بهتر است به سراغ پیوند چربی زیر چشم بروید. این عمل ممکن است کمی درناک باشد ولی با توجه به بی حسی در حین عمل و تجویز مسکن پس از تزریق چربی قابل تحمل می‌باشد. مشاوره خود را همین حالا در وب سایت ما رزرو کنید و یک قدم به داشتن جوانی زیر چشم نزدیک‌تر شوید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  3/5 - (2 امتیاز)

  22 پاسخ

  1. دکتر واسه کسایی که ریزش ارثی دارن ، بعد از اینکه مزو انجام دادیم تموم شد دوباره ریزش پیدا نمیکنه؟؟؟

  2. سلام شما از جی پلازما رینوویون استفاده میکنین؟ برای شکم و بازو میپرسم

   1. سلام. بازه جوابدهی بوتاکس یک بازه یک هفته‌ای با رعایت مراقبت‌های لازم است.

  3. اقا من هربار دست رو مو هام‌میشکم ۱۰ تار میاد دستم چی کار کنم لطفا یه راه حل بیگد

  4. وقتتون بخیر. من میخوام تزریق انجام بدم اما میخوام دوره نقاهتش در حد یکی دو روز باشه ..چون اصلا نمیتونم از محل کارم اجازه بگیرم..کدوم روش رو پیشنهاد می کنید برای جوانسازی پوستم؟

   1. با سلام و وقت بخیر. تزریق چربی یک دوره نقاهت یک تا دو هفته‌ای دارد. در روزهای اول نیاز به استراحت و مراقبت ویژه‌تری دارد. با این حساب شما به راحتی با رعایت مراقبت‌ها می‌توانید در محل کار خود حاضر شوید.

  5. سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من الان سه روزه که یک سی سی از ژل لب مارک دنه بی کره ای استفاده کردم بار اولی هم بود که تزریق میکردم الان بعد از سه روز احساس میکنم داره از بین میره با خود کلینیک تماس گرفتم گفتن چون بار اول هست که تزریق کردی ۷۰ در صد جذب میشه برای ترمیم بیا دوباره بزن تا فرم‌خودش رو حفظ بکنه میخواستم بپرسم گفته ی ایشون درسته یاو…. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ?

   1. با سلام. مطمئن هستید که این مدل ژل را در کلینیک ما تزریق کردید؟ ما تزریق ژل مسپورت و دیسپورت انجام میدیم برای مراجعه کنندگانمون.

   1. سلام؛ بستگی به میزان مزو دارد. برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

  6. سلام وقتتون به خیر. هایفوتراپی برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

   1. با سلام؛ می‌توانید برای جوانسازی صورت، از بین بردن غبغب و لاغری صورت استفاده کنیم.

  7. سلام
   من کم کاری تیروئید دارم
   آیا برای عمل بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی وجود داره؟

   1. با سلام میکرو را برای چه درمانی انچام دادید؟ بهتره یک بازه یک ماهه صبر کنید.

  8. سلام خسته نباشید
   بیماری درماتیت سبورئیک درمان قطعی داره؟
   با استفاده از کرم کلوتریمازول خارش و سوزش و قرمزی و التهاب بهتر شد اما بعد دو هفته پوست همچنان ترک میخوره و کنده میشه ،یه مقدار گسترشم پیدا کرده

   1. با سلام برای درمان حتما باید مشاوره و معاینه داشته باشید. برای مشاوره بیشتر با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا تزریق چربی زیر چشم درد دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه