عوارض تزریق چربی زیر چشم

عوارض تزریق چربی زیر چشم

عوارض تزریق چربی زیر چشم

در این مقاله قصد داریم تا با عوارض تزریق چربی زیر چشم آشنا شویم؛ تزریق چربی به نواحی چون زیر چشم از جمله روش‌هایی است که می‌توان چروک‌ها را به واسطه انجام آن از میان بردو اما پرسشی که که مطرح است این است که عوارض و مضرات تزریق چربی زیر چشم وجود دارد؟!

عوارض تزریق چربی زیر چشم چیست؟

عوارض تزریق چربی زیر چشم، مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگر، غیر قابل انکار است. برخی از رایج‎ترین معایب تزریق چربی زیر چشم جانبی عبارتند از کبودی، تورم و درد. از آنجایی که این یک جراحی تهاجمی است، بهبودی ممکن است چند روز به طول بی‌انجامد. پس از انجام این روش، توصیه می‌شود هنگام بیرون رفتن از منزل، در معرض آفتاب قرار نگیرید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. پزشکان نسبت به سیگار کشیدن یا انجام فعالیت‏‌های شدید هشدار می۲دهند، زیرا ممکن است بر تزریق چربی زیر چشم تاثیر بگذارد. بدون مراقبت مناسب، تغییرات ممکن است قابل مشاهده نباشند، یا تاثیر آن ممکن است طولانی نباشد. همچنین به گفته متخصصان، هر چه سن بیمار کمتر باشد، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

تزریق چربی زیرچشم چیست؟

تزریق چربی زیر چشم، یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. تزریق چربی یک نوع عمل طبیعی پرکنندگی پوست است. متخصص زیبایی از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول های چربی از شکم، باسن یا ران شما استفاده می کند. آنها سلول‎ها را تصفیه می کنند و به پوست زیر پلک‎های پایینی شما تزریق می کنند. این روش زیبایی، این قابلیت را دارد که چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان‏تر نشان دهد.

سن مناسب برای تزریق به زیرچشم چه زمانی است؟

یک مطالعه جدید بر روی افرادی که این جراحی را انجام داده اند، نشان می دهد که چربی زیر چشم برای ایجاد چهره‌ای جوان تر ممکن است حداقل تا سه سال دوام بیاورد. این روش شامل برداشتن چربی از شکم یا ران‌ها و تزریق آن به زیر پلک پایینی، برای پف کردن ناحیه‌ای است که به گفته جراحان به طور معمول تا زمانی که افراد در سن 30 سالگی هستند، شکل خود را از دست می‌دهد.
پزشکان می‌گویند که تزریق چربی زیر چشم «طبیعی‌تر» است و ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق پرکننده‌های چین و چروک تولیدی دارد، اما خطر عوارض و قیمت بالاتری نیز با جراحی انتقال چربی همراه است. دکتر کوری یه، جراح پلاستیکی از لاگونا وودز، کالیفرنیا گفت: ” این به یک روش بسیار رایج و راهی برای جوان‌سازی طبیعی به‌ ویژه ناحیه پلک تحتانی است. اکثریت قریب به اتفاق بیماران تا سه سال نتایج را مشاهده می کنند.” همیشه سوال این است که آیا ما نتایجی را پس از آن نقطه خواهیم دید؟ جراحان گفتند که این عمل به طور معمول یک ساعت یا بیشتر طول می کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به فرآیند عمل و
عوارض تزریق چربی زیر چشم و قیمت تزریق چربی زیر چشم به وبسایت ما مراجعه نمایید.

بر طبق تحقیقات انجام شده، بیماران بین 35 تا 71 سال سن داشتند و تقریبا همه زن بودند. این بیماران تا چهار سال پس از جراحی هر چند ماه یکبار برای عکسبرداری از ناحیه چشم خود به مطب مراجعه می کردند. بدون اینکه بدانند عکس‌ها چه زمانی گرفته شده‌ است، سایر اعضای تیم مطالعه میزان بهبودی را، در صورت وجود، از روی عکس‌های اولیه قبل از جراحی در چهره بیماران ارزیابی کردند. در تصاویر گرفته شده یک سال یا کمتر پس از جراحی، 5 درصد از بیماران بهبودی نشان ندادند، 51 درصد بهبود خفیف و 44 درصد بهبودی مشخص داشتند.
تا دو الی سه سال پس از جراحی، 14 درصد از بیماران هیچ بهبودی نسبت به عکس های اصلی خود نداشتند، 68 درصد بهبودی خفیف و 18 درصد بهبود قابل توجهی داشتند – اما محققان تنها اطلاعات مشترک و شایع ترین عارضه جراحی در بین بیماران را بررسی کردند و آن تورم بود که بیش از دو هفته طول کشید. برخی از بیماران همچنین دارای کبودی زیر چشم یا عدم ”
تقارن پس از تزریق چربی ” جزئی بودند – به این معنی که یک زیر چشم پس از جراحی حجم بیشتری نسبت به چشم دیگر داشت. به گفته پزشکان، بیماران پس از جراحی نیز ممکن است توده های کمی زیر چشم خود داشته باشند. یافته‌ها از نظر مدت زمان ماندگاری نتایج پس از جراحی با انتظارات پزشکان مطابقت داشت. ما می دانیم که فرد به پیر شدن ادامه می دهد و حجم زیر چشم او به مرور زمان کم می شود و این غیر قابل انکار است. 

تا چه مقدار می‌توان به نتایج تزریق زیر چشم مطمپن بود؟ در مقاله نتیجه نهایی تزریق چربی بخوانید.

روش تزریق زیر چشم چند برابر گران‌تر از تزریق‌های تجاری معمولی است، اما این تزریق‌ها لازم است به طور تقریبی هر سال تکرار شوند. انتقال چربی یک گزینه عالی و دائمی برای بیمارانی است که خواهان ظاهری طبیعی و جوان شده در ناحیه زیر چشم هستند. بعضی عمل‌ها کامل و دقیق به پایان نمی‌رسند و می‌توان آن را با روش‌های پیگیری و تجدید تزریق اصلاح کرد. حجم اضافی ممکن است در بیماران مسن، یا افرادی که سیگار می کشند یا ورزش می کنند طولانی نباشد.

پیوند چربی به طور موثر در پلک پایین و ناحیه اطراف چشم برای جوانسازی صورت پیری استفاده می شود. عوارض تزریق چربی زیر چشم ممکن است رخ دهد، از جمله کاهش حجم یا اصلاح بیش از حد، بی نظمی های کانتور، کبودی و تورم طولانی مدت، عفونت، گرانولوما و التهاب، و آمبولیزاسیون عروقی با از دست دادن بینایی یا سکته مغزی. در بسیاری از موارد، عوارض را می‎توان به طور موثر درمان کرد، اگرچه آسیب دائمی و جدی ممکن است رخ دهد. تکنیک‌های جراحی مناسب به جلوگیری از بسیاری از این عوارض کمک می کند. درک چگونگی و چرایی عوارض پیوند چربی در زیر چشم و پلک پایین به پیشگیری و درمان این عوارض کمک می‌کند.

ادامه مطلب
درمان عفونت بعد از تزریق چربی

چه افرادی لازم است تزریق چربی زیرچشم را انجام ندهند؟

برای انجام لیپوساکشن و تزریق چربی زیر چشم، لازم است چربی بدن کافی برای این عمل داشته باشید. افرادی که بسیار لاغر هستند، به شدت ورزش می‌کنند یا باردار هستند ممکن است به جای آن به فیلرهای پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که سیگار می‎کشند نیز ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. سیگار قادر است بر میزان بهبودی بدن شما از لیپوساکشن و واکنش به تزریق چربی تاثیر بگذارد.

برای انجام تزریق زیر چشم چه مقدار هزینه لازم است؟ قیمت تزریق چربی به زیر چشم

مراقبت‌های لازم برای عوارض تزریق چربی زیر چشم

برای جلوگیری از عوارض تزریق چربی زیر چشم، چه مراقبت‏‌هایی لازم است؟ بعد از تزریق چربی زیر چشم، لازم است که برای کوتاه تر شدن دوران ریکاوری و همچنین نداشتن عوارض جانبی به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید. برای گرفتن نتیجه مناسب پس از تزریق چربی زیر چشم لازم است تا موارد زیر را رعایت کرد:آیا تزریق چربی زیر چشم عوارض دارد؟

 • عدم شستشوی صورت به مدت 24 ساعت
 • فواصل حمام رفتن خود را بیشتر کنید و ب فشار آب کم استحمام کنید
 • نرفتن به حمام آب گرم
 • نرفتن به استخر، سونا، جکوزی و… به مدت 2 هفته
 • خوابیدن به پشت به مدت 1 الی 2 هفته
 • نداشتن فعالیت و ورزش سنگین
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی
 • قرار نگرفتن در برابر نور مستقیم خورشید
 • استفاده از کمپرس آب سرد به مدت 15 دقیقه بعد از تزریق
 • استفاده از ضد درد با تجویز پزشک برای کاهش میزان درد احتمالی
 • داشتن تغذیه و خواب خوب
 • عدم استفاده از الکل و سیگار
 • شستن صورت با مواد شوینده مناسب البته بعد از 24 ساعت
ادامه مطلب
ماندگاری تزریق چربی زیر چشم + 10 مزیت

مشاوره معایب تزریق چربی زیر چشم

به طور خلاصه، ممکن است این عوارض تزریق چربی زیر چشم ناشی از لیپوساکشن یا تزریق چربی زیر چشم را تجربه کنید: خونریزی، کبودی، عفونت، توده یا کیست، آسیب یا اسکار پوست و ورم صورت بعد از تزریق چربی. توجه داشته باشید که رعایت موارد مراقبت بعد از تزریق چربی زیر چشم و قبل از آن که توسط پزشک در جلسات مشاوره تعیین می‌گیردد تا حدود بسیار زیادی می‌تواند از مضرات تزریق چربی زیر چشم بکاهد. به همین منظور شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های لازم فرم مشاوره کلینیک دکتر لاغری را تکمیل کنید. مشاورین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

7 دیدگاه ‌ها

 • با سلام و خداقوت
  من تزریق چربی چانه داشتم وزنمم ۷۵ کیلوه بافت چربیمم خوبه وزنمم ثابته فقط سوالم اینه ممکنه نتیجه دائمی باشه؟

 • تشکر

 • ماندگاری چه ژلی برای لب خوبه و هزینش چقدر میشه ؟؟

 • سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتید

 • سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

 • در صورتی که بعد از تزریق ژل لب از دخانیات استفاده کنیم باعث از بین رفتن اثر و ماندگاری ژل لب میشه؟

 • سلام وقت بخیر
  آقایون هم میتونند بوتاکس زیر بغل کنند ؟ بعد از بوتاکس بدن دیگه بو نمیگیره ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)