عوارض تزریق چربی زیر چشم

عوارض تزریق چربی زیر چشم

عوارض تزریق چربی زیر چشم

در این مقاله قصد داریم تا با عوارض تزریق چربی زیر چشم آشنا شویم؛ تزریق چربی به نواحی چون زیر چشم از جمله روش‌هایی است که می‌توان چروک‌ها را به واسطه انجام آن از میان بردو اما پرسشی که که مطرح است این است که عوارض و مضرات تزریق چربی زیر چشم وجود دارد؟!

عوارض تزریق چربی زیر چشم چیست؟

عوارض تزریق چربی زیر چشم، مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگر، غیر قابل انکار است. برخی از رایج‎ترین معایب تزریق چربی زیر چشم جانبی عبارتند از کبودی، تورم و درد. از آنجایی که این یک جراحی تهاجمی است، بهبودی ممکن است چند روز به طول بی‌انجامد. پس از انجام این روش، توصیه می‌شود هنگام بیرون رفتن از منزل، در معرض آفتاب قرار نگیرید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. پزشکان نسبت به سیگار کشیدن یا انجام فعالیت‏‌های شدید هشدار می۲دهند، زیرا ممکن است بر تزریق چربی زیر چشم تاثیر بگذارد. بدون مراقبت مناسب، تغییرات ممکن است قابل مشاهده نباشند، یا تاثیر آن ممکن است طولانی نباشد. همچنین به گفته متخصصان، هر چه سن بیمار کمتر باشد، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

عوارض نادر و جدی تزریق چربی زیر چشم

۱. التهاب و عفونت: در صورتی که فرآیند تزریق کردن چربی زیر چشم به درستی انجام نشود یا تجویزات پس از عمل به درستی رعایت نشود، ممکن است التهاب و عفونت رخ دهد. این مشکل معمولاً با تجویز آنتی‌بیوتیک‌ها و مراقبت‌های مناسب قابل کنترل است.

۲. تشکیل گرانول: در برخی موارد، ممکن است گرانول‌های سفت و خارج از جایگاه خود تحت پوست تشکیل شود. این مشکل معمولاً با ماساژ و جابجایی ملایم گرانول‌ها قابل رفع است.

۳. توده‌های چربی بزرگ: در برخی از عوارض تزریق چربی زیر چشم، ممکن است توده‌های بزرگ چربی تحت چشم شما تشکیل شود که می‌تواند ظاهر غیرطبیعی و ناهمسانگردی را به همراه داشته باشد. این مشکل نیاز به ترمیم جراحی برای حذف چربی اضافی دارد.

توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری درباره تزریق کردن چربی زیر چشم، با یک پزشک متخصص مشورت کنید و ریسک‌ها و فواید مربوط به این فرآیند را به طور کامل درک کنید.

رفع عوارض پس از تزریق چربی زیر چشم

درمان عوارض پس از تزریق چربی زیر چشم یکی از مسائلی است که بسیاری از افراد پس از انجام این روش زیبایی ممکن است با آن روبرو شوند. این عوارض ممکن است شامل تورم، خونریزی، کبودی و درد باشد. در اینجا ما درباره روش‌هایی که در رفع این عوارض موثر هستند، صحبت می‌کنیم.

اولین روش برای رفع تورم استفاده از یخ است. پس از تزریق چربی زیر چشم، قرار دهید قطره‌های یخ را روی منطقه تزریق شده قرار دهید. این کار می‌تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند. روش بعدی استفاده از کرم ضد التهاب است. استفاده از کرم ضد التهاب قبل و بعد از تزریق چربی زیر چشم می‌تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند.

همچنین، استفاده از ماسک‌های خنک کننده می‌تواند مفید باشد. قرار دهید ماسک خنک کننده روی چشم های خود و محل تزریق چربی قرار بدهید. این کار می‌تواند به کاهش خونریزی و کبودی کمک کند.

در نهایت، مهم است که با پزشک خود در مورد هرگونه علائم نگران کننده صحبت کنید و هرگونه درمان یا مراقبت اضافی را که پزشک توصیه می‌کند، دنبال کنید تا بتوانید عوارض تزریق چربی زیر چشم را برطرف کنید.

تزریق چربی زیرچشم چیست؟

تزریق چربی زیر چشم، یک عمل زیبایی است که از چربی بدن برای پر کردن نواحی فرورفته و گود شده زیر چشم استفاده می کند. تزریق چربی یک نوع عمل طبیعی پرکنندگی پوست است. متخصص زیبایی از لیپوساکشن برای بیرون کشیدن سلول های چربی از شکم، باسن یا ران شما استفاده می کند. آنها سلول‎ها را تصفیه می کنند و به پوست زیر پلک‎های پایینی شما تزریق می کنند. این روش زیبایی، این قابلیت را دارد که چشمان شما کمتر خسته به نظر برسد و شما را جوان‏تر نشان دهد.

سن مناسب برای تزریق به زیرچشم چه زمانی است؟

یک مطالعه جدید بر روی افرادی که این جراحی را انجام داده اند، نشان می دهد که چربی زیر چشم برای ایجاد چهره‌ای جوان تر ممکن است حداقل تا سه سال دوام بیاورد. این روش شامل برداشتن چربی از شکم یا ران‌ها و تزریق آن به زیر پلک پایینی، برای پف کردن ناحیه‌ای است که به گفته جراحان به طور معمول تا زمانی که افراد در سن 30 سالگی هستند، شکل خود را از دست می‌دهد.
پزشکان می‌گویند که تزریق چربی زیر چشم «طبیعی‌تر» است و ماندگاری بیشتری نسبت به تزریق پرکننده‌های چین و چروک تولیدی دارد، اما خطر عوارض و قیمت بالاتری نیز با جراحی انتقال چربی همراه است. دکتر کوری یه، جراح پلاستیکی از لاگونا وودز، کالیفرنیا گفت: ” این به یک روش بسیار رایج و راهی برای جوان‌سازی طبیعی به‌ ویژه ناحیه پلک تحتانی است. اکثریت قریب به اتفاق بیماران تا سه سال نتایج را مشاهده می کنند.” همیشه سوال این است که آیا ما نتایجی را پس از آن نقطه خواهیم دید؟ جراحان گفتند که این عمل به طور معمول یک ساعت یا بیشتر طول می کشد. برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به فرآیند عمل و
عوارض تزریق چربی زیر چشم و قیمت تزریق چربی زیر چشم به وبسایت ما مراجعه نمایید.

بر طبق تحقیقات انجام شده، بیماران بین ۳۵ تا ۷۱سال سن داشتند و تقریبا همه زن بودند. این بیماران تا چهار سال پس از جراحی هر چند ماه یکبار برای عکسبرداری از ناحیه چشم خود به مطب مراجعه می کردند. بدون اینکه بدانند عکس‌ها چه زمانی گرفته شده‌ است، سایر اعضای تیم مطالعه میزان بهبودی را، در صورت وجود، از روی عکس‌های اولیه قبل از جراحی در چهره بیماران ارزیابی کردند. در تصاویر گرفته شده یک سال یا کمتر پس از جراحی، ۵ درصد از بیماران بهبودی نشان ندادند، ۵۱ درصد بهبود خفیف و ۴۴ درصد بهبودی مشخص داشتند.
تا دو الی سه سال پس از جراحی، ۱۴ درصد از بیماران هیچ بهبودی نسبت به عکس های اصلی خود نداشتند، ۶۸ درصد بهبودی خفیف و ۱۸ درصد بهبود قابل توجهی داشتند – اما محققان تنها اطلاعات مشترک و شایع ترین عارضه جراحی در بین بیماران را بررسی کردند و آن تورم بود که بیش از دو هفته طول کشید. برخی از بیماران همچنین دارای کبودی زیر چشم یا عدم ”
تقارن پس از تزریق چربی ” جزئی بودند – به این معنی که یک زیر چشم پس از جراحی حجم بیشتری نسبت به چشم دیگر داشت. به گفته پزشکان، بیماران پس از جراحی نیز ممکن است توده های کمی زیر چشم خود داشته باشند. یافته‌ها از نظر مدت زمان ماندگاری نتایج پس از جراحی با انتظارات پزشکان مطابقت داشت. ما می دانیم که فرد به پیر شدن ادامه می دهد و حجم زیر چشم او به مرور زمان کم می شود و این غیر قابل انکار است. 

تا چه مقدار می‌توان به نتایج تزریق زیر چشم مطمپن بود؟ در مقاله نتیجه نهایی تزریق چربی بخوانید.

روش تزریق زیر چشم چند برابر گران‌تر از تزریق‌های تجاری معمولی است، اما این تزریق‌ها لازم است به طور تقریبی هر سال تکرار شوند. انتقال چربی یک گزینه عالی و دائمی برای بیمارانی است که خواهان ظاهری طبیعی و جوان شده در ناحیه زیر چشم هستند. بعضی عمل‌ها کامل و دقیق به پایان نمی‌رسند و می‌توان آن را با روش‌های پیگیری و تجدید تزریق اصلاح کرد. حجم اضافی ممکن است در بیماران مسن، یا افرادی که سیگار می کشند یا ورزش می کنند طولانی نباشد.

عوارض تزریق چربی زیر چشم

پیوند چربی به طور موثر در پلک پایین و ناحیه اطراف چشم برای جوانسازی صورت پیری استفاده می شود. عوارض تزریق چربی زیر چشم ممکن است رخ دهد، از جمله کاهش حجم یا اصلاح بیش از حد، بی نظمی های کانتور، کبودی و تورم طولانی مدت، عفونت، گرانولوما و التهاب، و آمبولیزاسیون عروقی با از دست دادن بینایی یا سکته مغزی. در بسیاری از موارد، عوارض را می‎توان به طور موثر درمان کرد، اگرچه آسیب دائمی و جدی ممکن است رخ دهد. تکنیک‌های جراحی مناسب به جلوگیری از بسیاری از این عوارض کمک می کند. درک چگونگی و چرایی عوارض پیوند چربی در زیر چشم و پلک پایین به پیشگیری و درمان این عوارض کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی واژن عوارض دارد؟

چه افرادی لازم است تزریق چربی زیرچشم را انجام ندهند؟

برای انجام لیپوساکشن و تزریق چربی زیر چشم، لازم است چربی بدن کافی برای این عمل داشته باشید. افرادی که بسیار لاغر هستند، به شدت ورزش می‌کنند یا باردار هستند ممکن است به جای آن به فیلرهای پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که سیگار می‎کشند نیز ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. سیگار قادر است بر میزان بهبودی بدن شما از لیپوساکشن و واکنش به تزریق چربی تاثیر بگذارد.

برای انجام تزریق زیر چشم چه مقدار هزینه لازم است؟ قیمت تزریق چربی به زیر چشم

گرچه نادر است، اما احتمال وجود عوارض جانبی بلندمدت وجود دارد.

بله، توزیع ناهموار چربی یا تشکیل گونه‌ها از عوارض ممکن است.

بله، امکان ترکیب با دیگر روش‌های زیبایی وجود دارد اما نیاز به مشورت با پزشک دارد.

مراقبت‌های لازم برای عوارض تزریق چربی زیر چشم

برای جلوگیری از عوارض تزریق چربی زیر چشم، چه مراقبت‏‌هایی لازم است؟ بعد از تزریق چربی زیر چشم، لازم است که برای کوتاه تر شدن دوران ریکاوری و همچنین نداشتن عوارض جانبی به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید. برای گرفتن نتیجه مناسب پس از تزریق چربی زیر چشم لازم است تا موارد زیر را رعایت کرد:آیا تزریق چربی زیر چشم عوارض دارد؟

 • عدم شستشوی صورت به مدت ۲۴ ساعت
 • فواصل حمام رفتن خود را بیشتر کنید و ب فشار آب کم استحمام کنید
 • نرفتن به حمام آب گرم
 • نرفتن به استخر، سونا، جکوزی و… به مدت ۲ هفته
 • خوابیدن به پشت به مدت ۱ الی ۲ هفته
 • نداشتن فعالیت و ورزش سنگین
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی
 • قرار نگرفتن در برابر نور مستقیم خورشید
 • استفاده از کمپرس آب سرد به مدت ۱۵ دقیقه بعد از تزریق
 • استفاده از ضد درد با تجویز پزشک برای کاهش میزان درد احتمالی
 • داشتن تغذیه و خواب خوب
 • عدم استفاده از الکل و سیگار
 • شستن صورت با مواد شوینده مناسب البته بعد از ۲۴ ساعت
بیشتر بخوانید:  ماندگاری تزریق چربی زیر چشم + ۱۰ مزیت

مشاوره معایب تزریق چربی زیر چشم

به طور خلاصه، ممکن است این عوارض تزریق چربی زیر چشم ناشی از لیپوساکشن یا تزریق چربی زیر چشم را تجربه کنید: خونریزی، کبودی، عفونت، توده یا کیست، آسیب یا اسکار پوست و ورم صورت بعد از تزریق چربی. توجه داشته باشید که رعایت موارد مراقبت بعد از تزریق چربی زیر چشم و قبل از آن که توسط پزشک در جلسات مشاوره تعیین می‌گیردد تا حدود بسیار زیادی می‌تواند از مضرات تزریق چربی زیر چشم بکاهد. به همین منظور شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های لازم فرم مشاوره کلینیک دکتر لاغری را تکمیل کنید. مشاورین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  22 پاسخ

  1. با سلام و خداقوت
   من تزریق چربی چانه داشتم وزنمم ۷۵ کیلوه بافت چربیمم خوبه وزنمم ثابته فقط سوالم اینه ممکنه نتیجه دائمی باشه؟

   1. با سلام دوست عزیز با رعایت مراقبت ها و ترمیم می تواند نتیجه دائمی داشته باشد. برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

   1. با سلام رووفیل پرفکتا و الیاکسین می تواند نتیجه خوبی را برای شما داشته باشد.

  2. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

   1. در صورتی که حداقل 6 ماه از لیزیک گذشته باشه بله مشکلی ندارد.

  3. در صورتی که بعد از تزریق ژل لب از دخانیات استفاده کنیم باعث از بین رفتن اثر و ماندگاری ژل لب میشه؟

  4. سلام وقت بخیر
   آقایون هم میتونند بوتاکس زیر بغل کنند ؟ بعد از بوتاکس بدن دیگه بو نمیگیره ؟

  5. سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من الان سه روزه که یک سی سی از ژل لب مارک دنه بی کره ای استفاده کردم بار اولی هم بود که تزریق میکردم الان بعد از سه روز احساس میکنم داره از بین میره با خود کلینیک تماس گرفتم گفتن چون بار اول هست که تزریق کردی ۷۰ در صد جذب میشه برای ترمیم بیا دوباره بزن تا فرم‌خودش رو حفظ بکنه میخواستم بپرسم گفته ی ایشون درسته یاو…. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ?

   1. با سلام. بله کاملا درسته … البته فکر می کنم که شما همسرتون تزریق داشتند درسته؟

  6. سلام
   ورم صورتتون بعد از چند روز از بین رفت؟چون من چهار روز پیش تزریق کردم و اصلا نمیتونم خودموتو اینه نگاه کنم

   1. با سلام دوست عزیز.شما از مراجعین ما نیستید! برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

  7. سلام و عرض ادب
   ببخشید من چهار ماه پیش یک دوره تزریق چربی انجام دادم دیگه مرحله بعدی رو نرفتم
   تازه با کلینیک تخصصی شما آشنا شدم
   من ذخیره چربی ندارم و پوست صورتم بسیار چروک و آسیب دیده هست و صورت خیلی لاغری دارم
   آیا میتونم نانوفت انجام بدم؟

   1. با سلام دوست عزیز. شما باید معاینه بشید تا بررسی شود که آیا کاندید هستید یا خیر. با مشاورین ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله عوارض تزریق چربی زیر چشم

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه