برای صورت تزریق چربی بهتر است یا ژل

تزریق چربی یا ژل

تزریق چربی یا ژل

تزریق چربی یا ژل؟ کدام بهتر است؟ در حال حاضر اصلاح ویژگی‌های صورت و برطرف کردن علائم پیری به لطف مجموعه‌ای تقریبا بی پایان از درمان‌های جراحی و غیر جراحی، بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است،. وقتی صحبت از جوانسازی صورت به میان می‌آید، بسیاری از بیماران در مورد تصمیم بین تزریق چربی یا ژل سرگردان هستند. برای درک بهتر اینکه کدام گزینه ممکن است برای شما مناسب باشد، با ما همراه باشید.

فیلرهای پوستی در مقابل پیوند چربی: چه چیزی برای شما بهتر است؟

در این مرحله، احتمالاً با ایده پرکننده‌های پوستی آشنا هستید. نباید با نوروتوکسین‌هایی مانند بوتاکس که به طور موقت ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها را با فلج کردن عضله مسئول حرکت کاهش می‌دهند، اشتباه گرفت، فیلرها برای کانتور صورت با بازگرداندن حجم به مناطقی که علائم پیری یا تغییر شکل برخی ویژگی‌ها را نشان می دهند استفاده می‌شود.

بسته به نوع پرکننده مورد استفاده، ممکن است هر ۶ ماه یکبار نیاز به تکرار باشد. برای بیمارانی که به دنبال راه حلی با ماندگاری طولانی‌تر هستند که شامل مواد خارجی نباشد، پیوند چربی نتایج جوانسازی صورت مشابهی را بدون خطر رد شدن ارائه می‌دهد.

تفاوت تزریق چربی و ژل چیست؟

در حالی که هم انتقال چربی و هم پرکننده‌های پوستی می‌توانند به طور چشمگیری علائم قابل مشاهده پیری را کاهش دهند، اما این ۲ روش درمانی بسیار متفاوت هستند. تزریق چربی که به عنوان پیوند چربی یا انتقال چربی صورت نیز شناخته می‌شود، شامل برداشتن مقدار کمی چربی ناخواسته از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به صورت است. از طرف دیگر، پرکننده‌های پوستی تزریقی ( تزریق ژل )، محصولات مصنوعی هستند. هر ۲ روش درمانی برای پر کردن خطوط، صاف کردن چین و چروک‌ها و بازگرداندن حجم از دست رفته صورت بسیار محبوب هستند، اگرچه هر کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند که ممکن است یکی یا دیگری گزینه مناسب‌تری برای شما باشد.

برای بررسی این موضوع که برای صورت تزریق ژل بهتره یا چربی در ابتدای کار تعریفی از هر ۲ روش خواهیم داشت. در هریک از مراحل این مقاله برای مشاوره بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، تماس بگیرید.

مشاوره ۲۴ ساعته

09127300790

تزریق چربی برای گرد شدن صورت

 

انجام فیلر لب با ماندگاری بالا

 

پرکننده‌های پوستی ( ژل ) چیست؟

فیلر‌های پوستی یا ژل‌ها، موادی هستند که برای بازگرداندن حجم یا تغییر شکل یک ناحیه خاص به پوست تزریق‌می‌شوند. بیشتر فیلرها قابل حل هستند. بنابراین، اگر نتایج را دوست ندارید یا یک واکنش غیرعادی دارید، می‌توان آن را حذف کرد.

فیلرها که از اسید هیالورونیک ( HA )، هیدروکسی لاپاتیت کلسیم ( CaHA ) و پلی ال-لاکتیک اسید ( PLLA ) ساخته شده‌اند، درجات ماندگاری متفاوتی دارند. در حالی که پرکننده‌های HA مانند Juvederm® و Restylane® باید هر شش تا ۱۲ ماه یکبار تکرار شوند، گزینه‌های نیمه دائمی مانند Sculptra® ( پرکننده PLLA ) Radiesse® ( یک جایگزین CaHA ) می‌توانند نتایج را برای بیش از ۲ سال یا بیشتر ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:  کاهش وزن بعد از تزریق چربی به صورت

فیلرها برای جوانسازی نواحی از صورت که به دلیل روند طبیعی پیری حجم خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود. پرکننده که معمولاً برای حجیم کردن لب‌ها، حجم دادن به گونه‌ها و به حداقل رساندن ظاهر کیسه‌های زیر چشم استفاده می‌شود، همچنین می‌تواند برای اصلاح شکل بینی ( معروف به رینوپلاستی مایع ) و مشخص کردن خط فک استفاده شود. برای بیماران مبتلا به اسکار آتروفیک، ممکن است مقدار کمی فیلر برای صاف کردن پوست تزریق شود.

برای صورت تزریق ژل بهتره یا چربی

زمان استراحت پس از پرکننده‌ها حداقل است. فعالیت عادی را می‌توان بلافاصله از سر گرفت ( اگرچه ممکن است به شما گفته شود که تا ۲۴ ساعت از ورزش کردن خودداری کنید ). اما باید توجه داشت که تورم و کبودی در محل تزریق ممکن است و معمولاً در طی ۵ تا ۷ روز برطرف می‌شود. برخلاف تزریق نوروتوکسین که ۱ هفته یا بیشتر طول می‌کشد، نتایج فیلر فوری است.

شما عزیزان می‌توانید اطلاعات تکمیلی فیلرها را در مطالب زیر که توسط مشاورین دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، گردآوری شده است مطالعه کنید.

پیوند چربی صورت چیست؟

در ادامه مطلب برای اینکه بررسی کنیم تزریق چربی یا ژل برای ما بهتر است به توضیح پیوند چربی رسیده‌ایم! پیوند چربی صورت جایگزینی برای پرکننده پوستی است. به جای تزریق یک ماده خارجی به صورت ( مانند مواردی که در بالا توضیح داده شد )، پیوند چربی شامل تزریق سلول‌های چربی خود بیمار به نواحی از صورت است که علائم پیری را نشان می‌دهد. به این ترتیب، هیچ خطری برای رد پیوند توسط بدن شما وجود ندارد.

بر خلاف فوری بودن فیلرها، نتایج نهایی پیوند چربی ممکن است ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا خود را نشان دهند. این مدت زمانی است که طول می‌کشد تا پیوند در محل جدید خود مستقر شود. در طول این مدت، بدن درصدی از چربی ( ۳۰ تا ۵۰ درصد ) تزریق شده را دوباره جذب می‌کند، به همین دلیل است که پزشک اغلب برای شروع، ناحیه را بیش از حد پر می‌کنند. پس از پایان فرآیند، پیوند دائمی است.

پیوند چربی برای جوانسازی صورت، از جمله حجم دادن به گونه‌ها، حجیم کردن لب‌ها، پر کردن ناحیه زیر چشم، تغییر شکل بینی، مشخص کردن فک استفاده می‌شود. تزریق چربی را می‌توان برای نواحی زیر استفاده کرد.

تزریق چربی یک فرآیند ۲ قسمتی است. ابتدا باید سلول‌های چربی را با جراحی از یک قسمت بدن جمع آوری کرد، بنابراین می‌توان آن‌ها را تصفیه کرد و سپس به صورت تزریق کرد. چربی به طور کلی از باسن، ران یا شکم جمع آوری می‌شود. هر دوی این روش‌ها را می‌توان به‌عنوان جراحی سرپایی تحت بی‌حسی موضعی انجام داد.

بیشتر بخوانید:  بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

کبودی و تورم را می‌توان در هر ۲ محل اهدا کننده و گیرنده انتظار داشت، و توصیه‌هایی در مورد نحوه مدیریت آن در طول مشاوره قبل از عمل توضیح داده خواهد شد. ممکن است برای چند روز با انتقال چربی کمی متورم شوید و هر ۲ روش می‌توانند منجر به کبودی خفیف شوند.

برای جوانسازی صورت از ژل استفاده کنم یا انتقال چربی؟

به طور کلی، پرکننده‌های پوستی تزریقی برای مردان و زنانی ایده‌آل در نظر گرفته می‌شوند که امیدوارند چین‌ها و خطوط عمیق را پر کنند یا ویژگی‌های صاف طبیعی را تقویت کنند. برخی از رایج‌ترین نگرانی‌های صورت که می‌توان با پرکننده‌های پوستی به طور چشمگیری بهبود بخشید به شرح زیر هستند.قبل و بعد تزریق چربی

 • لب‌های نازک
 • چین‌های نازولبیال
 • خطوط اطراف دهان

بیمارانی که در درجه اول علاقه مند به بازگرداندن کاهش حجم هستند و به طور کلی جوان‌تر به نظر می‌رسند، ممکن است از انتقال چربی سود بیشتری ببرند، که می‌تواند موارد زیر را بررسی کنند.

 • گونه‌های توخالی
 • حلقه‌های سیاه زیر چشم
 • خط فک ناهموار
 • چانه ضعیف

با این حال، ذکر این نکته مهم است که پیوند چربی و پرکننده‌ها اغلب به جای هم استفاده می‌شوند. در بیشتر موارد، هر کدام می‌توانند به عنوان راه‌حلی رضایت‌بخش برای همه نگرانی‌های ذکر شده در بالا مورد استفاده قرار گیرند، اگرچه متخصص پوست ممکن است بر اساس نیا‌زها، اهداف و سایر عوامل خاص بیمار، یکی از آن‌ها را توصیه کند. در برخی موارد، ترکیبی از پیوند چربی به همراه پرکننده‌ها قانع کننده‌ترین نتیجه را ارائه می‌دهد.

چنانچه قصد تزریق چربی در تهران را دارید می‌توانید از خدمات کلینیک دکتر لاغری استفاده کنید؛ برای این منظور با تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را به مشاورن ما اعلام کنید.

کاندیدای ایده آل برای انتقال چربی به صورت

عواملی که ممکن است انتقال چربی را به گزینه بهتری نسبت به فیلرها تبدیل کنند، به شرح زیر هستند.تزریق ژل بهتر است یا چربی

 • به پرکننده‌ها حساسیت دارند.
 • جایگزین طبیعی تری را برای پرکننده‌ها ترجیح دهید.
 • نتایج ماندگارتری می‌خواهید.
 • ظاهر و احساس طبیعی‌تری می‌خواهید.

برای بیمارانی که چربی در دسترس کافی برای انتقال ندارند، نمی‌توانند زمان ۲ روزه برای دوران نقاهت انتقال چربی را استراحت کنند، یا نتایج برگشت پذیر را ترجیح می‌دهند، پرکننده‌های پوستی تزریقی ممکن است انتخاب مناسب‌تری باشد.

تمامی موارد برای کاندید بودن یا نبودن تزریق چربی را می‌توانید به طور کامل در مطلب تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است مطالعه کنید.

کدام یک ماندگاری بیشتری دارد، ژل یا تزریق چربی؟

تزریق چربی یا ژل؟ ماندگاری کدام یک بیشتر است؟ به طور متوسط، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که فیلرهای پوستی حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام بیاورند قبل از اینکه نیاز به تزریق مجدد باشد. بسته به نوع فیلر مورد استفاده، سرعت تجزیه فیلر توسط بدن بیمار و عوامل دیگر، این ممکن است تا حدودی متفاوت باشد.

نتیجه نهایی تزریق چربی می‌تواند سال‌ها یا حتی دهه‌ها طول بکشد. در حالی که نوسانات وزن و افزایش سن می‌تواند بر نتایج انتقال چربی صورت تأثیر بگذارد، تکرار روش معمولاً می‌تواند به بازیابی نتیجه اولیه بیمار کمک کند.

جوانسازی و کانتورینگ صورت هم با پرکننده های پوستی و هم با انتقال اتولوگ چربی امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی برای گرد شدن صورت

برای صورت تزریق ژل بهتره یا چربی؟

انتقال چربی نتیجه طولانی‌تری نسبت به فیلرها ارائه می‌دهد. یک درمان پرکننده پوستی معمولی ممکن است ۳ تا ۶ ماه دوام بیاورد، اما انتقال چربی این پتانسیل را دارد که در بسیاری از بیماران بهبود دائمی ارائه دهد.

به علاوه انتقال چربی به دلیل استفاده از سلول‌های چربی خود فرد، احتمال واکنش آلرژیک وجود ندارد و روشی ایمن در نظر گرفته می‌شود ولی در تزریق ژل به دلیل تزریق یک ماده خارجی، برای بعضی افراد امکان ایجاد واکنش آلرژی وجود دارد.

تزریق چربی به را حتی قابل خارج کردن نیست و برای خارج ساختن آن نیاز به جراحی وجود دارد ولی معمولا ژل‌های موجود قابل حل می‌باشند و برای خارج ساختن آن ها نیاز به جراحی نیست.

از سوی دیگر برای استفاده از تزریق چربی شما باید دارای چربی کافی برای استخراج باشید.

با توجه به موارد ذکر شده تشخیص اینکه کدام روش برای شما بهتر است توسط پزشک متخصص بر اساس خواسته‌های شما انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید:  مزایای تزریق چربی به صورت

کدام روش در کلینیک دکتر لاغری؟تزریق چربی بهتره یا تزریق ژل

فیلرهای پوستی و پیوند چربی هر ۲ جوانسازی صورت و نتایج را به شکل تزریقی ارائه می‌دهند. در حالی که فیلر یک نتیجه فوری ارائه می‌دهد، نیاز به تکرار منظم دارد. پیوند چربی روشی کمی پیچیده‌تر است، زیرا یک فرآیند ۲ مرحله‌ای است و نتایج آن ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد که مشاهده شود. هنگامی که پیوند برقرار شد، دائمی است ( اگرچه ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد ). مشاوره با یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک متخصص و با تجربه تضمین می‌کند که بهترین درمان را برای اهداف زیبایی خود دریافت خواهید کرد.

جستجو مرتبط کاربران:

2/5 - (1 امتیاز)

18 پاسخ

 1. در صورتی که بعد از تزریق ژل لب از دخانیات استفاده کنیم باعث از بین رفتن اثر و ماندگاری ژل لب میشه؟

 2. سلام عرض میکنم. برای برداشتن چربی از بدن از چه نوع بی‌حسی استفاده میشه؟

  1. همه ‹ل‌های ما ماندگاری بالایی دارند. با مشاورین تماس بگیرید راهنمایی می‌کنند شما را.

 3. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

 4. سلام بیخشید من قصد دارم تزریق چربی انجام بدم برای پرکردن خط اخم و چروک و گودی زیر چشم و جوانسازی به روش نانوفت باید انجام بشه یا روش میکروفت؟؟؟
  قیمت تزریق چربی اگر هر دو روش میکرو و نانو رو بخوایم انجام بدیم چقدر میشه؟؟؟ممنونم

  1. ببینید اینکه تزریق چربی مناسب شما باشد یا تزریق بوتاکس برای چین و چروک موضوعی است که باید در جلسات مشاوره و معاینه مشخص شود. با مشاورین ما تماس بگیرید.

 5. یک نوبت برای زاویه دار کردن صورت میخواستم. برای خودم هست. ممنون میشم نوبت سریع بهم بدید

 6. تززیق ژل لب مدل باربی همون روسی هست؟ میشه راهنمایی کنید؟ من فاصله لب بالام تا بینی ام کمه. خوب میشه؟

  1. مدلی تحت عنوان باربی در بازار زیبایی وجود ندارد اما احتمالا نام عامیانه روسی است. تماس بگیرید راهنمایی بشید.

 7. سلام. یک فرو رفتگی کوچک روی بینی دارم. آیا میتوانید با تزریق ژل آن را اصلاح کنید؟

  1. باید معاینه بشید ولی در حالت کلی مشکلی ندارد. با مشاورین مرکز تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله برای صورت تزریق چربی بهتر است یا ژل

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر