تزریق چربی اتولوگ به صورت

تزریق چربی اتولوگ به صورت تکنیکی است که در آن بافت چربی برداشت شده از بدن بیمار به بخش‌های مختلف صورت خود فرد تزریق می‌گردد. در واقع اصطلاح پیوند چربی اتولوگ به روشی اطلاق می‌شود که منبع چربی همان فردی است که قرار است تزریق بر روی او انجام گیرد.

سال‌هاست که تزریق چربی صورت به روش اتولوگ اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بافت چربی اتولوگ به عنوان یک ماده احیا کننده و ایده‌آل جهت جوان ‌سازی صورت در نظر گرفته می‌شود، زیرا یکی از زیست‌ سازگارترین پرکننده‌های پوستی با حساسیت بسیار کم می باشد، که نتیجه آن ظاهری نرم و طبیعی است و به طور معمول ماندگاری بالایی هم دارد. جوانسازی صورت در اصل بیانگر هر روشی ( جراحی و غیرجراحی ) است که برای جوان‌‌تر نشان دادن صورت استفاده می‌‌شود. پیوند چربی اتولوگ که برای جوانسازی صورت در نظر گرفته شده است، نه تنها حجم را به صورت باز می گرداند، بلکه می تواند با بهبود بافت و سلول های آن، پوست را احیا نماید.اتولوگ تزریق چربی

موارد استفاده از تزریق چربی اتولوگ در صورت

افزایش سن معمولا با ایجاد چین و چروک در صورت و شلی و افتادگی پوست و کاهش حجم عضلات صورت همراه است. یکی از راه‌هایی که امروزه در زمینه جوانسازی و زیبایی مورد توجه افراد قرار میگیرد تزریق چربی به صورت است. تغییرات مرتبط با سن در صورت که می‌توان با پیوند چربی اتولوگ برطرف نمود شامل گود شدن پیشانی، چین و چروک عمیق، حفره‌های بوجود آمده، افزایش افتادگی پلک پایین، لب‌های نازک شده، فک و چانه کم حجم شده، گونه‌های کم حجم شده، چین و چروک‌های اطراف چشم و غیره، می باشند. جدا از درمان پیری صورت، پیوند چربی اتولوگ برای چندین مشکل دیگر نظیر اسکار و زخم، سوختگی، بهبود فرم بینی و عدم تقارن صورت نیز مفید است که می ‌توانند به تنهایی یا همراه با جوان‌ سازی صورت انجام شوند.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید: کاربرد تزریق چربی در صورت

چگونگی انجام تزریق چربی اتولوگ

به طور معمول تیمی که عمل تزریق چربی را انجام می‌دهد شامل جراح متخصص، متخصص بیهوشی، پرستار و تکنسین اتاق عمل می‌باشد.

قبل از عمل بیمار باید از تمام خطرات و فواید و جایگزین‌های این روش مطلع باشد. انتخاب محل‌های دهنده چربی نیز باید از قبل مشخص باشند. همچنین محل دریافت کننده نیز به دقت بررسی می شود تا میزان چربی مورد نیاز برای این عمل مشخص شود. در زمان جراحی، معمولا ناحیه مورد نظر تحت بی حسی موضعی قرار می‌گیرد. اولین مرحله شامل برداشت چربی است. به این صورت که چربی از محل‌هایی که غنی از چربی هستند، گرفته می‌شود. شایع ترین نقاط اهدا کننده شکم، پهلوها، باسن، قسمت‌های جانبی و قدامی ران است. پس از ۱۵ دقیقه از اثرگذاری داروی بی‌حسی، یک برش کوچک ایجاد می شود.

یک کانول جمع‌آوری چربی که به یک دستگاه مکش بسته با فشار منفی کم متصل است، در محل اهداکننده قرار داده می‌شود و با یک حرکت آرام به جلو و عقب، چربی برداشته می‌شود. باید مراقبت مناسبی برای تنظیم تکنیک انجام شود تا در طول این فرآیند کم ترین میزان خون وجود داشته باشد، زیرا خون می‌تواند بر روی زنده ماندن پیوند اثر منفی بگذارد. همچنین اگر از دستگاه ساکشن استفاده می شود، دستگاه باید در کمترین تنش تنظیم شود تا تنش برشی روی سلول های چربی کاهش یابد و در نتیجه زنده ماندی آن ها افزایش یابد.

مرحله بعد پردازش چربی است. پس از برداشت چربی، چندین ترکیب اضافی مانند روغن، سلول های چربی مرده، خون و بی حس کننده های موضعی نیز در محلول وجود دارد. وجود هر یک از این ها ممکن است موجب نکروز و التهاب گردند. مرحله آخر انتقال چربی است. به این صورت که لایه میانی چربی فرآوری شده به چندین سرنگ 1 میلی لیتری منتقل می شود و تزریق چربی به آرامی  انجام می شود.

بیشتر بخوانید:  تخلیه چربی تزریق شده به صورت

استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت ( PRP ) نیز یک روش کاملا جدید است که از خون بیمار استخراج می‌شود، و تزریق آن همراه با چربی اتولوگ شانس بقای پیوند چربی را چند برابر می‌کند.

تزریق چربی اتولوگ به صورت

نواحی مناسب صورت جهت پیوند چربی اتولوگ

در انتخاب یک تکنیک همیشه ناحیه تزریق تایرگذار بوده است؛ برای نمونه تزریق چربی به لب با تزریق چربی به گونه بسته به تشخیص پزشک می‌تواند تکنیک و روش مختلفی از تزریق چربی را شامل شود. در ادامه به بررسی نواحی مناسب برای تزریق چربی به روش اتولوگ خواهیم پرداخت.

 • پیشانی، ابرو و شقیقه:

تزریق ‌هایی که در این نواحی انجام می‌شوند به صورت زیر جلدی، داخل عضلانی یا زیر عضلانی هستند که معمولاً از طریق خط مو یا قسمت جانبی ابرو انجام می شوند. هر گونه برآمدگی در حین تزریق باید ماساژ داده شود. شقیقه هایی که فرو رفتگی زیادی دارند ممکن است به ۸ تا ۱۵ میلی لیتر چربی نیاز داشته باشند.

بیشتر بخوانید:   تزریق چربی پیشانی

 • خطوط اخم و بینی:

رایج‌ ترین قسمت هایی که باید در ناحیه بینی مورد بررسی قرار گیرند شامل خطوط اخم بالای بینی (خطوط گلابلار) یا قوز بینی می باشند. با این حال، با تزریق چربی اتولوگ هر گونه نامنظمی مربوط به کانتور بینی می تواند برطرف شود.

تزریق به تمام نواحی صورت امکان پذیر است؟ تزریق چربی فول فیس

 • ناحیه دور چشمی:

چروک اطراف چشم و گودی و تیرگی زیر چشم نواحی هستند که برای بهبود آن ها می توان از تزریق چربی اتولوگ استفاده نمود. این نواحی بسیار حساس هستند و تزریق باید در این نواحی بسیار کم باشد. بعلاوه برای جلوگیری از برجستگی های قابل لمس در این ناحیه، بهتر است تزریق به صورت سطحی باشد.

درباره خدمات تزریق چربی چشم کلینیک بخوانید: تزریق چربی به زیر چشم

 • لب ها:

در این ناحیه چربی فقط در سطحی ترین ناحیه لب ( درست زیر مخاط ) وارد می‌شود.

 • گونه:

برای انجام تزریق چربی به گونه دو برش مورد نیاز است، از جمله یک برش جانبی به چین میانی بینی و دیگری برش جانبی به قوس گونه.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با عوارض تزریق چربی و تاثیرات آن در طولانی مدت
 • چین نازولبیال:

در این ناحیه پیوند را می توان هم به صورت عمقی و هم به صورت سطحی انجام داد.

 • فک پایین و چانه:

پیوند چربی به این ناحیه را می توان برای رفع چانه فرو رفته و یا مشکلات مربوط به فک انجام نمود.

عوارض مربوط به پیوند چربی اتولوگ صورتتزریق چربی

علی‌رغم دقیق‌ترین روش‌های برداشت، فرآوری و پیوند تزریق چربی اتولوگ، چندین عارضه مرتبط با پیوند چربی وجود دارد. این عوارض شامل کبودی و ادم که شایع ترین عوارض هستند. التهاب و سلولیت ثانویه نیز می توانند از عواقب تزریق چربی باشند.

جمع بندی

قطعا یک چهره جذاب باعث افزایش عزت و اعتماد به نفس می شود. پیوند چربی اتولوگ برای جوانسازی صورت، ابزاری قدرتمند در ایجاد ظاهری جوان و جذاب صورت است. علاوه بر اثرات حجم دهنده و فواید پوستی، پیوند چربی اتولوگ صورت به دلیل ماندگاری طولانی، مقرون به صرفه بودن، زیست سازگاری  و میزان رضایت در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی، انتخاب ایده آلی برای جوانسازی صورت است.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

11 پاسخ

 1. سلام خانم دکتر.بنده شش ماهه قرص افسردگی مصرف میکنم. میخواستم بدونم میشه همزمان مصرف این دارو برای تزریق چربی واژن خدمت برسم؟

 2. مرسی که انقدر قشنگ و ساده فرق بین چربی وژل و … توضیح دادید
  من همیشه یه سری سوال تو ذهنم درمورد زاویه سازی فک ، لک های روی صورت و… بود که
  شما خیلی عالی توضیح دادید و‌با توجه به این من مشتاق شدم کل مطالب درمورد پوست و مو رو بخونم ، و صد در صد از مشاورین شما کمک خواهم گرفت . سپاسگزارم

 3. سلام. تیرماه تزریق پلاسما ژل انجام دادم ونوبت دوم در شهریور ماه که مقدارش خیلی کمتر از نوبت اول بود ولی راضی نیستم نه حجم دهی ونه لیفت برای صورتم انجام نشد .چه مدت بعدمیتونم تزریق چربی رو انجام بدم ؟

 4. سلام ببخشید من زگیل تناسلی دارم اما میخوام برای تزریق ژل واژن اقدام کنم.میشه؟

 5. تزریق چربی چقدر ماندگاری داره؟ من 6 ماه دیگه عروسی مه به نظرتون بهتره که چه زمانی انجام بدم که هم ورم صورتم بخوابه هم تزریق چربی که انجام دادم جذب نشده باشه.

 6. اگر دور شکم کسی۱۲۰ باشه در چند جلسه میشه کم کردمثلا۸۰سانتش بکنید

 7. بعد از پلاسماژل میشه هایفوتراپی انجام داد یا کلا بعد از هایفوتراپی باشه؟

 8. سلام و وقت بخیر…من داروی آسپرین مصرف میکنم.آیا امکانش وجود داره که چربی تزریق کنم واسه قسمت تناسلی؟

 9. سلام من ۶روزه که تزریق چربی به وازن انجام دادم هنوزواژنم ورم داره سفت وسنگی شده موقع سرپا در زیاد دارم آیا طبیعی هستش ونگرانی که خوب نشم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی اتولوگ به صورت

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه