8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

تزریق چربی فول فیس چیست؟

تزریق چربی فول فیس که با عناوین پیوند چربی یا ترنسفر چربی به صورت نیز شناخته می‌شود، یک روش زیبایی است که برای به حداقل رساندن چین و چروک صورت با تغییر کاربری سلول‌های چربی طراحی شده است.

تزریق چربی فول فیس برای جوانسازی

همانطور که روند طبیعی پیری شروع به کاهش پری و حجم در خطوط جوان صورت می‌کند، گونه‌ها ممکن است گود و توخالی به نظر برسند. چین و چروک‌ها نیز برجسته‌تر می‌‎شوند و ممکن است در امتداد خط فک ایجاد شوند. تزریق چربی قادر است یک درمان موثر جوانسازی صورت برای بازگرداندن قسمت‌های از دست رفته در صورت و همچنین صاف کردن ظاهر خطوط و چین‌های صورت باشد. در این روش از ناحیه‌ای سرشار از چربی بدن شما با لیپوساکشن چربی برداشت و استفاده می‌شود تا حجمی استراتژیک به چین‌ها و نواحی فرورفته صورت اضافه کند.
چربی برداشت شده قبل از تزریق مجدد به صورت خالص می‌شود و استفاده از بافت چربی خود شما به طور کلی هر گونه خطر واکنش آلرژیک را از بین می‌برد.

تزریق فول فیس چیست؟

تزریق چربی فول فیس یک روش همه کاره است که بسته به نگرانی‌های زیبایی شناختی منحصر به فرد شما قادر است به تعدادی از اهداف زیبایی دست یابد. یکی از مزایای تکمیلی این درمان ضد چروک این است که ناحیه بدن مورد استفاده برای جمع آوری سلول های چربی (معمولا زانوها، ران‌ها، لگن یا شکم) را می‌توان از طریق لیپوساکشن همراه با روش تزریق چربی کانتور کرد. به طور کلی می توان از تزریق چربی فول فیس برای بهبود موارد زیر استفاده کرد:

 • از دست دادن حجم گونه
 • از دست دادن حجم لب
 • از دست دادن پری در امتداد خط فک
 • حجم کاهش یافته در شقیقه‌ها
 • در نواحی فرورفته زیر و اطراف چشم چین‌های عمیقی که از بینی تا دو طرف دهان امتداد دارند (خطوط ماریونت)
 • چین های صورت، چین و چروک و زخم‌های کم عمق در صورت

تزریق چربی صورت به صورت فول فیس چه تاثیری دارد؟ مزایای تزریق چربی صورت

تزریق فول فیس چربی دارای این توانایی است که به نتایج بسیار طبیعی و طولانی مدت منجر شود. بیماران اغلب درمان تزریق چربی را با سایر روش‌های تقویتی مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ترکیب می‌کنند که جوان‌سازی جامع‌تر صورت را انجام دهند.

ادامه مطلب
تزریق چربی اتولوگ به صورت

تزریق چربی فول فیس چگونه انجام می شود؟

روش تزریق چربی فول فیس دو جزء اصلی دارد. ابتدا از یک لوله بسیار نازک به نام کانولا برای استخراج آرام چربی از ناحیه بدن با مقدار کافی بافت چربی اضافی استفاده می‌شود. این کار با تکنیک‌های لیپوساکشن دستی با استفاده از یک سرنگ 10 سی‌سی انجام می‌شود که به طور کلی امکان کنترل بهینه جراحی و بقای تزریق چربی را هنگام تزریق سلول‌های چربی فراهم می‌سازد.

در مرحله بعد، چربی سانتریفیوژ می‌شود و اجازه می‌دهد چربی و خون اضافی خارج شود. این کار سلول‎های بنیادی و چربی را قبل از تزریق در مناطق مورد نظر صورت پاک می‎کند. سپس از سلول‎های چربی و سلول های بنیادی همراه برای پر کردن فرورفتگی‎های صورت، صاف کردن چین و چروک‎ها و بازگرداندن حجم جوان به نواحی تحت درمان استفاده می‌‎شود. مزایای این درمان شامل خواص جوانسازی پوست است که از سلول‌های بنیادی تزریق چربی به دست می‌آید. این اغلب منجر به پوستی صاف‎تر با خطوط ریز کمتر، کاهش اندازه منافذ و بی نظمی رنگدانه‌ها است.

ادامه مطلب
تزریق چربی با سلول های بنیادی BIOFAT

توجه داشته باشید که بسیاری از کلینیک‌ها و مراکز تزریق چربی صورت این مراحل را به صورت اصولی انجام نمی‌دهند بنابراین حتما باید توجه داشته باشید تا با انتخاب یک مرکز معتبر نسبت به تزریق چربی فول فیس صورت اقدام کنید؛ کلینیک دکتر لاغری، به عنوان بهترین مرکز تزریق چربی در تهران، با کادری ماهر و کاربلد آماده انجام تزریق چربی فول فیس با بهترین نتیجه برای شما عزیزان خواهد بود.

تزریق چربی فول فیس برای چه افرادی مناسب است؟  

تزریق چربی فول فیس صورت معمولا برای افرادی با نگرانی‌های زیبایی شناختی زیر بسیار موفق است:

 • افرادی که دارای گونه‌‎ها یا شقیقهه‌های فرورفته هستند.
 • برای افرادی که خطوط لبخند یا چین‌های بینی به نظر توخالی زیر و اطراف چشم دارند.
 • در امتداد خط فک.
 • چین‎های صورت یا خطوط برجسته.

این روش تزریق اغلب در مطب زیبایی و تحت بی‌حسی موضعی و با درد و زمان بسیار کمی انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره تزریق فول‌فیس چربی فرم درخواست مشاوره آنلاین زیر را پر کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ریکاوری تزریق چربی فول فیس

بسته به جزئیات برنامه درمانی شما، بیشتر افراد قادر هستند طی سه الی هفت روز به فعالیت عادی خود بازگردند. ورم صورت بعد از تزریق چربی فول فیس شایع و خفیف است، اما باید ظرف چند هفته پس از درمان برطرف شود. بقای تزریق چربی به تکنیک مورد استفاده و محل تزریق آن در صورت بستگی دارد. میزان ماندگاری تزریق چربی فول فیس 70 الی 80 درصد در گونه ها و نواحی پلک پایین، و بقای تزریق چربی در نواحی متحرک‌تر مانند لب‌ها کمتر است.

در حالی که نتایج زیبایی تزریق چربی صورت ممکن است بلافاصله آشکار شود، اما نتیجه نهایی به طور کلی با از بین رفتن تورم بهبود می‎یابد.

مدت زمان تزریق چربی فول فیس چقدر است؟

از مزایای اصلی تزریق چربی به صورت این است که نتایج این قابلیت را دارند که به مراتب بیشتر از تاثیرات محصولات تزریقی غیر اتولوگ ( تزریق چربی اتولوگ به صورت ) باشند و بیشتر بیماران جوانسازی دائمی را تجربه می‌کنند. تکنیک برداشت و تزریق چربی بر تزریق نهایی چربی تاثیرگذار است. بسته‌های کوچک چربی تزریق شده به سطوح بافتی مختلف، برای زنده شدن از بافت‌های اطراف که دارای عروق خوب هستند، بهترین شانس را دارند.

ادامه مطلب
ماندگاری تزریق چربی زیر چشم + 10 مزیت

اگر حجم زیاد چربی به ناحیه‌ه‎ای صورت تزریق شود، چربی مرکزی در بافت ادغام نمی‌شود و به طور کلی بدن شما آن را جذب می‌‎کند. بقای تزریق چربی فول فیس مشابه نحوه زنده ماندن تزریق پوست است.
با این حال، حتی اگر از بهترین تکنیک استفاده شود، مقداری از چربی جذب می‌‎شود. گرافت‌های چربی معمولا در بافت‌هایی که ثابت‌تر هستند و تحرک کمتری دارند، درصد بقای بهتری دارند. برای مثال، درصد بیشتری از تزریق چربی در اطراف چشم‌ها و
تزریق چربی به گونه نسبت به بقای تزریق چربی در نواحی متحرک‌تر اطراف پایین صورت و دهان قابل انتظار است.

فرآیند جذب تزریق چربی حدود شش هفته به طول می‌‎انجامد. چربی‌هایی که پس از شش هفته زنده می‌مانند، بخشی از صورت شما می‌شود. خون جدیدی را از بافت سالم اطراف دریافت می‌کند و تبدیل به یک بهبود دائمی در حجم می‌شود. اگر حجم اضافی مورد نظر باشد، می توان روش دوم تزریق چربی را انجام داد که به بهبود قبلی در حجم افزوده و بهبودی درازمدت موردنظر را فراهم می‏سازد. گفته می‌شود، روند طبیعی پیری در نهایت منجر به کاهش بیشتر حجم صورت میی‌شود. تزریق چربی اضافی نیز ممکن است بعد از 5 الی 10 سال مورد نظر باشد زیرا حجم صورت با روند طبیعی پیری از بین می‌‎رود. این تا حد زیادی به ژنتیک و سبک زندگی فردی شما بستگی دارد.

آیا تزریق چربی فول فیس، اسکارهایی به همراه دارد؟

خوشبختانه، برخلاف سایر روش‌های جراحی، تزریق چربی فول فیس معمولا جای زخم‌های قابل تشخیص باقی نمی‎گذارد. چربی با یک میکرو کانولای کوچک با نوک نازک دوباره به صورت وارد می‌شود و به راحتی از ایجاد اسکار قابل توجه جلوگیری می‌کند. برش‎های دسترسی با سوزن کوچکی ایجاد میی‌شود که بدون جای زخم قابل مشاهده بهبود می‌یابد. بنابراین جای زخم تزریق چربی صورت بطور فول فیس وجود ندارد!

کلام آخر

تزریق چربی فول فیس یا تزریق چربی صورت به طور کامل به برداشتن چربی موجود با سرنگ از بدن بیمار و تزریق آن به صورت اشاره دارد. این فرآیند به پر کردن نواحی توخالی و فرورفته ناشی از سن، آکنه یا بیماری و حتی بهبود خطوط صورت کمک می‎کند. این فرآیند ممکن است ۲ الی ۳ جلسه طول بکشد و هر جلسه حدود یک ساعت یا کمتر به طول می‌انجامد. تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

تزریق فول‌فیس چربی فرآیندی بی خطر است که ظاهری طبیعی و جوان را ارائه می‎دهد. اگر خواهان داشتن یک راه حل طبیعی برای افزایش حجم صورت و شکل ظاهری صورت هستید، چه راه بهتری برای استفاده از سلول‌های چربی خود دارید؟ به هر حال، چربی بزرگترین منبع سلول‌های بنیادی در بدن است. هنگامی که برای روش‌های افزایش حجم مورد استفاده قرار می‎گیرد، چربی ممکن است نتایج طولانی مدت داشته باشد و ظاهر پوست را جوان‎تر و با طراوت‌‎تر سازد.

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق چربی صورت یا سایر درمان‎های ضد چروک با ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)