تزریق چربی فول فیس چیست؟

تزریق چربی فول فیس که با عناوین پیوند چربی یا ترنسفر چربی به صورت نیز شناخته می‌شود، یک روش زیبایی است که برای به حداقل رساندن چین و چروک صورت با تغییر کاربری سلول‌های چربی طراحی شده است.

تزریق چربی فول فیس برای جوانسازی

همانطور که روند طبیعی پیری شروع به کاهش پری و حجم در خطوط جوان صورت می‌کند، گونه‌ها ممکن است گود و توخالی به نظر برسند. چین و چروک‌ها نیز برجسته‌تر می‌‎شوند و ممکن است در امتداد خط فک ایجاد شوند. تزریق چربی قادر است یک درمان موثر جوانسازی صورت برای بازگرداندن قسمت‌های از دست رفته در صورت و همچنین صاف کردن ظاهر خطوط و چین‌های صورت باشد. در این روش از ناحیه‌ای سرشار از چربی بدن شما با لیپوساکشن چربی برداشت و استفاده می‌شود تا حجمی استراتژیک به چین‌ها و نواحی فرورفته صورت اضافه کند.
چربی برداشت شده قبل از تزریق مجدد به صورت خالص می‌شود و استفاده از بافت چربی خود شما به طور کلی هر گونه خطر واکنش آلرژیک را از بین می‌برد.

تزریق فول فیس چیست؟

تزریق چربی فول فیس یک روش همه کاره است که بسته به نگرانی‌های زیبایی شناختی منحصر به فرد شما قادر است به تعدادی از اهداف زیبایی دست یابد. یکی از مزایای تکمیلی این درمان ضد چروک این است که ناحیه بدن مورد استفاده برای جمع آوری سلول های چربی (معمولا زانوها، ران‌ها، لگن یا شکم) را می‌توان از طریق لیپوساکشن همراه با روش تزریق چربی کانتور کرد. به طور کلی می توان از تزریق چربی فول فیس برای بهبود موارد زیر استفاده کرد:

 • از دست دادن حجم گونهتزریق فول فیس چربی
 • از دست دادن حجم لب
 • از دست دادن پری در امتداد خط فک
 • حجم کاهش یافته در شقیقه‌ها
 • در نواحی فرورفته زیر و اطراف چشم چین‌های عمیقی که از بینی تا دو طرف دهان امتداد دارند (خطوط ماریونت)
 • چین های صورت، چین و چروک و زخم‌های کم عمق در صورت

تزریق‌چربی‌صورت به صورت فول‌فیس چه تاثیری دارد؟ مزایای تزریق چربی صورت

تزریق فول فیس چربی دارای این توانایی است که به نتایج بسیار طبیعی و طولانی مدت منجر شود. بیماران اغلب درمان تزریق چربی را با سایر روش‌های تقویتی مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ترکیب می‌کنند که جوان‌سازی جامع‌تر صورت را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:  بهترین دکتر برای تزریق چربی به زیر چشم

تزریق چربی فول فیس چگونه انجام می‌شود؟

روش تزریق چربی فول فیس دو جزء اصلی دارد. ابتدا از یک لوله بسیار نازک به نام کانولا برای استخراج آرام چربی از ناحیه بدن با مقدار کافی بافت چربی اضافی استفاده می‌شود. این کار با تکنیک‌های لیپوساکشن دستی با استفاده از یک سرنگ ۱۰ سی‌سی انجام می‌شود که به طور کلی امکان کنترل بهینه جراحی و بقای تزریق چربی را هنگام تزریق سلول‌های چربی فراهم می‌سازد.

در مرحله بعد، چربی سانتریفیوژ می‌شود و اجازه می‌دهد چربی و خون اضافی خارج شود. این کار سلول‎های بنیادی و چربی را قبل از تزریق در مناطق مورد نظر صورت پاک می‎کند. سپس از سلول‎های چربی و سلول های بنیادی همراه برای پر کردن فرورفتگی‎های صورت، صاف کردن چین و چروک‎ها و بازگرداندن حجم جوان به نواحی تحت درمان استفاده می‌‎شود. مزایای این درمان شامل خواص جوانسازی پوست است که از سلول‌های بنیادی تزریق چربی به دست می‌آید. این اغلب منجر به پوستی صاف‎تر با خطوط ریز کمتر، کاهش اندازه منافذ و بی نظمی رنگدانه‌ها است.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی با سلول های بنیادی BIOFAT

توجه داشته باشید که بسیاری از کلینیک‌ها و مراکز تزریق چربی صورت این مراحل را به صورت اصولی انجام نمی‌دهند بنابراین حتما باید توجه داشته باشید تا با انتخاب یک مرکز معتبر نسبت به تزریق چربی فول فیس صورت اقدام کنید؛ کلینیک دکتر لاغری، به عنوان بهترین مرکز تزریق چربی در تهران، با کادری ماهر و کاربلد آماده انجام تزریق چربی فول فیس با بهترین نتیجه برای شما عزیزان خواهد بود.

تزریق چربی فول فیس برای چه افرادی مناسب است؟  

تزریق چربی فول فیس صورت معمولا برای افرادی با نگرانی‌های زیبایی شناختی زیر بسیار موفق است:

 • افرادی که دارای گونه‌‎ها یا شقیقهه‌های فرورفته هستند.
 • برای افرادی که خطوط لبخند یا چین‌های بینی به نظر توخالی زیر و اطراف چشم دارند.
 • در امتداد خط فک.
 • چین‎های صورت یا خطوط برجسته.

این روش تزریق اغلب در مطب زیبایی و تحت بی‌حسی موضعی و با درد و زمان بسیار کمی انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره تزریق فول‌فیس چربی فرم درخواست مشاوره آنلاین زیر را پر کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  ریکاوری تزریق چربی فول فیس

  بسته به جزئیات برنامه درمانی شما، بیشتر افراد قادر هستند طی سه الی هفت روز به فعالیت عادی خود بازگردند. ورم صورت بعد از تزریق چربی فول فیس شایع و خفیف است، اما باید ظرف چند هفته پس از درمان برطرف شود. بقای تزریق چربی به تکنیک مورد استفاده و محل تزریق آن در صورت بستگی دارد. میزان ماندگاری تزریق چربی فول فیس ۷۰ الی ۸۰ درصد در گونه ها و نواحی پلک پایین، و بقای تزریق چربی در نواحی متحرک‌تر مانند لب‌ها کمتر است.

  در حالی که نتایج زیبایی تزریق چربی صورت ممکن است بلافاصله آشکار شود، اما نتیجه نهایی به طور کلی با از بین رفتن تورم بهبود می‎یابد.

  مدت زمان تزریق چربی فول فیس چقدر است؟

  از مزایای اصلی تزریق چربی به صورت این است که نتایج این قابلیت را دارند که به مراتب بیشتر از تاثیرات محصولات تزریقی غیر اتولوگ ( تزریق چربی اتولوگ به صورت ) باشند و بیشتر بیماران جوانسازی دائمی را تجربه می‌کنند. تکنیک برداشت و تزریق چربی بر تزریق نهایی چربی تاثیرگذار است. بسته‌های کوچک چربی تزریق شده به سطوح بافتی مختلف، برای زنده شدن از بافت‌های اطراف که دارای عروق خوب هستند، بهترین شانس را دارند.

  بیشتر بخوانید:  تزریق چربی به لابیا درد دارد؟

  اگر حجم زیاد چربی به ناحیه‌ه‎ای صورت تزریق شود، چربی مرکزی در بافت ادغام نمی‌شود و به طور کلی بدن شما آن را جذب می‌‎کند. بقای تزریق چربی فول فیس مشابه نحوه زنده ماندن تزریق پوست است.
  با این حال، حتی اگر از بهترین تکنیک استفاده شود، مقداری از چربی جذب می‌‎شود. گرافت‌های چربی معمولا در بافت‌هایی که ثابت‌تر هستند و تحرک کمتری دارند، درصد بقای بهتری دارند. برای مثال، درصد بیشتری از تزریق چربی در اطراف چشم‌ها و
  تزریق چربی به گونه نسبت به بقای تزریق چربی در نواحی متحرک‌تر اطراف پایین صورت و دهان قابل انتظار است.

  فرآیند جذب تزریق چربی حدود شش هفته به طول می‌‎انجامد. چربی‌هایی که پس از شش هفته زنده می‌مانند، بخشی از صورت شما می‌شود. خون جدیدی را از بافت سالم اطراف دریافت می‌کند و تبدیل به یک بهبود دائمی در حجم می‌شود. اگر حجم اضافی مورد نظر باشد، می توان روش دوم تزریق چربی را انجام داد که به بهبود قبلی در حجم افزوده و بهبودی درازمدت موردنظر را فراهم می‏سازد. گفته می‌شود، روند طبیعی پیری در نهایت منجر به کاهش بیشتر حجم صورت میی‌شود. تزریق چربی اضافی نیز ممکن است بعد از ۵ الی ۱۰ سال مورد نظر باشد زیرا حجم صورت با روند طبیعی پیری از بین می‌‎رود. این تا حد زیادی به ژنتیک و سبک زندگی فردی شما بستگی دارد.

  تزریق چربی فول فیس

  آیا تزریق چربی فول فیس، اسکارهایی به همراه دارد؟

  خوشبختانه، برخلاف سایر روش‌های جراحی، تزریق چربی فول فیس معمولا جای زخم‌های قابل تشخیص باقی نمی‎گذارد. چربی با یک میکرو کانولای کوچک با نوک نازک دوباره به صورت وارد می‌شود و به راحتی از ایجاد اسکار قابل توجه جلوگیری می‌کند. برش‎های دسترسی با سوزن کوچکی ایجاد میی‌شود که بدون جای زخم قابل مشاهده بهبود می‌یابد. بنابراین جای زخم تزریق چربی صورت بطور فول فیس وجود ندارد!

  فواید تزریق چربی فول فیس چیست؟

  • جوانسازی دائمی: یکی از بزرگترین فواید تزریق چربی فول فیس این است که نتایج آن به مدت طولانی‌تری ادامه دارند نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق بوتاکس یا جراحی پلاستیکی.
  • ایجاد طبیعتی‌ترین نتایج: چربی خود فرد به عنوان ماده تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین نتایج آن به شکل طبیعی‌تری نمایان می‌شوند و احتیاج به مواد خارجی نیست.
  • کاهش عوارض جراحی: این روش نیازی به برش‌های جراحی و استفاده از ایمپلنت‌های خارجی ندارد، بنابراین ریسک عوارض جراحی کاهش می‌یابد.

  مشکلات ممکن در تزریق چربی فول فیس چیست؟

  • تورم و قرمزی موقت: پس از تزریق چربی، ممکن است در مدت کوتاهی تورم و قرمزی در محل تزریق رخ دهد که به طور معمول بعد از چند هفته بهبود می‌یابد.
  • نیاز به جلوگیری از انحراف چربی: برای جلوگیری از انحراف چربی تزریقی، فرد باید در مدت تعیین‌شده پس از عمل به استراحت نسبتاً کامل بپردازد و فشار و ضربان قلبی زیادی را تجربه نکند.

  تزریق چربی فول فیس یک روش موثر و طبیعی برای بهبود زیبایی چهره و جوانسازی آن است. با توجه به فواید طولانی‌مدت و نتایج طبیعی این روش، این روش جزء گزینه‌های مطرح در عرصه زیبایی و جراحی پلاستیکی محسوب می‌شود. با انجام مشاوره با یک پزشک متخصص در زمینه تزریق فول فیس، امکان اطلاع از جزئیات دقیق و انتخاب بهترین روش برای تحقق اهداف زیبایی شما وجود دارد.

  بیشتر بخوانید:  چگونه تزریق چربی به صورت لاغر انجام دهیم؟

  کلام آخر …

  تزریق‌چربی‌فول‌فیس یا تزریق چربی صورت به طور کامل به برداشتن چربی موجود با سرنگ از بدن بیمار و تزریق آن به صورت اشاره دارد. این فرآیند به پر کردن نواحی توخالی و فرورفته ناشی از سن، آکنه یا بیماری و حتی بهبود خطوط صورت کمک می‎کند. این فرآیند ممکن است ۲ الی ۳ جلسه طول بکشد و هر جلسه حدود یک ساعت یا کمتر به طول می‌انجامد. تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

  تزریق فول‌فیس چربی فرآیندی بی خطر است که ظاهری طبیعی و جوان را ارائه می‎دهد. اگر خواهان داشتن یک راه حل طبیعی برای افزایش حجم صورت و شکل ظاهری صورت هستید، چه راه بهتری برای استفاده از سلول‌های چربی خود دارید؟ به هر حال، چربی بزرگترین منبع سلول‌های بنیادی در بدن است. هنگامی که برای روش‌های افزایش حجم مورد استفاده قرار می‎گیرد، چربی ممکن است نتایج طولانی مدت داشته باشد و ظاهر پوست را جوان‎تر و با طراوت‌‎تر سازد.

  برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق چربی صورت یا سایر درمان‎های ضد چروک با ما تماس بگیرید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  11 پاسخ

  1. سلام؛ من میخوام گونه‌های زاویه داشته باشد. پیشنهاد میکنید تزریق چربی فول فیس انجام بدم یا پیشنهاد دیگه‌ای میکنید؟ آیا کلینیک دکتر لاغری تزریق ژل هم انجام می‌دن؟

   1. سلام دوست عزیز؛ برای تشخیص روش مناسب گونه گذاری باید معاینه بشید.
    بله در کلینیک دکتر لاغری هم تزریق چربی داریم هم تزریق ژل

    تزریق ژل گونه دکتر لاغری:
    https://drlaghari.com/%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%b2%d8%b1%db%8c%d9%82-%da%98%d9%84-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87/

    تزریق چربی گونه دکتر لاغری:
    https://drlaghari.com/service/cheek-fat-injection/

  2. سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ضرغامی؛ خواستم یه تشکری کرده باشم ازتون من به تازگی تزریق چربی فول فیس رو در کلینیک دکتر لاغری شما انجام دادم. کارتون واقعا عالی بود.

  3. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  4. سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان.
   من پوستم خیلی حساسه و به هر واکنشی ، عکس العمل نشان می دهد و با آب قرمز میشه ، با مرطوب کننده ها قرمز میشه ، و بعد از زدن اینها شاهد جوش هستم …
   خیلی منو آزار داده و اعتماد به نفسم رو گرفته اگه میشه یه راهی بگید . خدا خیرتون بده

   1. دوست عزیز برای از بین بردن جای جوش باید از مشاورین مرکز لیزر ما کمک بگیرید. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی فول فیس چیست؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی