تزریق چربی به لب چگونه انجام میشود؟

تزریق چربی به لب چگونه انجام میشود؟

تزریق چربی به لب چگونه انجام میشود؟

بررسی نحوه تزریق چربی به لب؛ تزریق چربی به لب چگونه انجام میشود؟ افراد اغلب نازک شدن لب‌ها را با افزایش سن تجربه می کنند. رسوبات چربی در زیر پوست لب اغلب حجم خود را از دست می‌دهند و رطوبت کمتری در بافت‌های حمایتی که در زیر پوست قرار دارند حفظ می‌شود. روش‌های پر کردن شامل ایمپلنت، تزریق مواد شیمیایی و حتی جراحی است. یک جایگزین محبوب برای این روش‌های تهاجمی، تزریق چربی به لب است. این نوع بزرگ کردن لب شامل انتقال چربی از قسمت دیگری از بدن به لب است. احتمال واکنش منفی در این روش عملاً صفر است. نحوه تزریق چربی به لب شما را با روش انجام آن آشنا می‌سازد. اگر از لب‌های سفت و نازک رنج می‌برید که دیگر انحناهای طبیعی را که در جوانی داشتند نشان نمی‌دهند، می‌توانید از تکنیک تزریق چربی بهره مند گردید.

بزرگ کردن لب چیست؟

بزرگ کردن لب چیست؟

بزرگ کردن لب یک عمل زیبایی در مطب دکتر لاغری، معتبر ترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، با مدیریت دکتر ضرغامی است که لب‌هایی پرتر و جوان‌تر ایجاد می‌‌کند. انواع مختلفی از بزرگ کردن لب وجود دارد که متناسب با نیازها و اهداف شما باشد. برخی از روش‌ها غیرجراحی هستند و از پرکننده‌ها برای حجیم کردن لب‌ها به طور موقت استفاده می ‌شود. برخی روش‌های دیگر شامل تزریق چربی از طریق برش‌های کوچک در لب شما برای نتایج طولانی‌تر است.

انواع بزرگ کردن لب به شرح زیر هشتند.

 • پیوند چربی ( تزریق چربی اتولوگ یا انتقال چربی ): یک جراح پلاستیک، چربی را از ناحیه دیگری از بدن شما ( معمولاً شکم ) می‌گیرد و آن را تصفیه کرده و به لب‌های شما تزریق می‌کند.
 • پرکننده‌های لب: یک ارائه ‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی پرکننده لب، که پرکننده پوستی نیز نامیده می‌شود، به لب‌‌ها یا اطراف دهان شما تزریق می‌کند.
 • کاشت لب: یک جراح پلاستیک یک برش کوچک در هر گوشه دهان شما ایجاد می کند و یک ایمپلنت را داخل لب شما قرار می‌دهد.
 • لیفت لب: یک جراح پلاستیک پوست اضافی بین بینی و لب بالایی ( یا گوشه‌های دهان ) را برمی‌دارد تا لب‌های شما را بالا بکشد.

بهترین روش بزرگ کردن لب چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا نحوه تزریق چربی به لب را برای شما شرح دهیم؛ اما بهترین روش بزرگ کردن لب چیست؟ بهترین روش بزرگ کردن لب برای هر فردی متفاوت است. روش مناسب برای شما به اهداف و شکل و اندازه لب شما بستگی دارد. به عنوان مثال، کاشت لب یا لیفت لب ممکن است ایده آل باشد اگر شما نتایج دائمی را ترجیح می‌دهید. با این حال، ایمپلنت ممکن است برای لب‌های نازک یا نامتقارن مناسب نباشد. همراه با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود، می‌توانید بهترین رویکرد را برای خود تعیین کنید. اما بهترین روش می‌تواند شامل تکنیکی باشد که علاوه بر غیرتهاجمی بودن، نتایج طولانی مدتی ارائه دهد و معایب و عوارض آن به نسبت مزایای آن بسیار ناچیز است. بنابراین در میان تمامی روش های ذکر شده تزریق چربی لب بهترین گزینه است.

تزریق چربی به لب

نحوه انتقال چربی

انتقال چربی از طریق تزریق یک انتخاب عالی برای کسانی است که می‌خواهند لب‌های خود را به ظاهری جوان‌تر بازگردانند. جراح می‌تواند به دقت تعیین کند که چه مقدار چربی باید در هر ناحیه از لب بالا و پایین تزریق شود. چربی برای مدت طولانی‌تری در جای خود باقی می‌ماند، به این معنی که این نوع بزرگ کردن لب نسبت به سایر روش‌هایی که امروزه استفاده می‌شود دائمی‌تر است. برخی از بیماران ایده پرکننده لب را دور می‌زنند زیرا آن‌ها چیزی را می‌خواهند که واقعا ماندگار باشد. مقدار کمی چربی، معمولاً حدود یک قاشق چای‌ خوری، از یک ناحیه اهدا کننده در بدن شما گرفته می‌شود ( اغلب این ناحیه شکم است ). سپس چربی به لب‌ها تزریق می‌شود. این یک جراحی بسیار جزئی در مقایسه با جراحی های زیبایی تهاجمی تر است، اما همچنان با خطرات ذاتی هر روش جراحی همراه است.

متخصصان دکتر لاغری در یک مقاله کلی با عنوان ” آماده شدن برای تزریق چربی ” مراحل انجام را شرح داده اند> البته شما با دنبا کردن این مطلب به صورت تخصصی نحوه تزریق چربی لب را بررسی می کنید. از آنجایی که ماده تزریق شده حاوی چربی بدن شما است، برای برداشتن چربی، معمولاً از ناحیه شکم، لیپوساکشن انجام خواهید داد. پس از اینکه چربی خالص شد، جراح پلاستیک شما آن را به لب های شما تزریق می‌کند. کل این روش حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

تزریق چربی به لب چگونه انجام میشود؟

بزرگ کردن لب با انتقال چربی یک روش ۳ مرحله ای است. نحوه تزریق چربی لب به شرح زیر می‌باشد.

 • لیپوساکشن: در این مرحله از انتقال چربی به لب‌ها، چربی از شکم ( در اطراف ناف )، پهلو و یا باسن با استفاده از سوزن مناسب برداشت می‌شود.
 • تصفیه: در این مرحله از نحوه تزریق چربی به لب، چربی برداشت شده با استفاده از سانتریفیوژ صاف می شود. خون و پلاسمای آن خارج شده و تصفیه می‌گردد. سلول‌های حاصل شامل سلول‌های بنیادی چربی هستند که برای انتقال آماده می‌باشند.
 • تزریق: چربی تصفیه شده، با استفاده از کانولاهای مناسب به لب در زاویه مناسب تزریق می‌گردد. در این مرحله مهارت و تخصص پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. چندین پاس با یک سوزن کوچک، چربی فشرده شده را در تونل‌های افقی داخل لب ها رسوب می‌دهد. ناحیه تزریق شده باید به آرامی ماساژ داده شود تا چربی به طور یکنواخت توزیع شود و به خوبی توسط بافت‌های سالم احاطه شود. این امر تضمین می‌کند که چربی پیوندی در تماس با بافت‌های اطراف باقی می‌ماند که باید اکسیژن و مواد مغذی آن را تامین کنند.

 

مشاوره

 

انتقالات بعدی چربی حداقل ۳ ماه بعد انجام می‌شود. جلسات درمانی بعدی باید متناسب با اهداف کلی درمان هر بیمار باشد. باید توجه داشته باشید روش‌های بزرگ کردن لب باید فقط توسط متخصصین زیبایی شناسی معتبر انجام شود.

بعد از تزریق چربی به لب چه اتفاقی می افتد؟

دستورالعمل هایی برای کمک به بهبودی لب های خود و بهینه سازی نتایج خود دریافت خواهید کرد. جراح پلاستیک ممکن است پیشنهاد دهد:نحوه تزریق چربی به لب

 • خوردن غذاهای نرم در چند روز اول.
 • بالا بردن سر در هنگام خواب.
 • لب هایتان را بیش از حد تکان نمی دهید.
 • برای چند روز از کیسه یخ روی لب های خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید درباره: آیا تزریق چربی لب دائمی است؟

مزایای تزریق چربی به لب چیست؟

بزرگ کردن لب یک اصطلاح گسترده برای توصیف هر روشی است که برای تغییر اندازه، تقارن و شکل لب‌‌های شما انجام می‌شود. اگرچه روش‌های متعددی برای افزایش دائمی و موقت لب وجود دارد، اما بزرگ کردن لب با انتقال چربی به دلیل توانایی آن در ارائه نتایج موفق و ماندگار به عنوان یکی از محبوب ترین روش‌ها باقی مانده است.

ثابت شده است که بزرگ کردن لب با انتقال چربی یک گزینه ایمن و موثر برای موارد زیر است.

 • افزایش حجم لب برای بیمارانی که از لب‌های نازک، کوچک، صاف، کم رشد، افتادگی یا شل ناراضی هستند. چربی اتولوگ برای افزایش حجم از دست رفته در اثر افزایش سن مفید است.
 • بهبود ظاهر لب‌هایی که شروع به نشان دادن علائم پیری می کنند ( مانند چین و چروک و خطوط ریز در اطراف لبه لب یا روی سطح لب ). مانند تنظیم اندازه لب، چربی اتولوگ می‌تواند تقارن و خطوط لب بالایی و یا لب پایینی را بهبود دهد.
 • رفع افتادگی لب‌ها در اثر سیگار کشیدن، آسیب‌های محیطی و یا افزایش سن.
 • شکل، وضوح، پری و صافی لب های جوان تر را بازیابی کنید.

بزرگ کردن لب با انتقال چربی، حجم لب‌ها را از طریق تزریق دقیق چربی که از یک محل اهداکننده در بدن خود بیمار ( به عنوان مثال شکم، ران یا باسن ) برداشت شده است، افزایش می‌دهد. از آنجایی که تزریق‌ها از بافت خود بیمار تشکیل شده است، خطر رد آن ناچیز است و احتمال ادغام موفقیت آمیز و دائمی بسیار زیاد است. یکی دیگر از مزایای این روش این است که بسیار قابل تنظیم است، که به پزشک اجازه می‌دهد تا مقدار دقیق چربی را برای تزریق انتخاب کند تا به اهداف زیبایی شناختی بیمار دست یابد.

کل زمان بهبودی پس از بزرگ کردن لب که شامل پیوند چربی است، شامل بهبودی هم از محل تزریق و هم از مناطقی است که چربی از آنجا برداشت شده است. زمان بهبودی دقیق بسته به میزان عمل لیپوساکشن و سابقه پزشکی بیمار متفاوت خواهد بود. انتظار می‌رود کبودی و تورم خفیف حدود ۷ تا ۱۰ روز طول بکشد.

به علاوه تزریق چربی به لب به دلیل استفاده از سلول‌های بنیادی خود فرد موجب ماندگاری طولانی آن نسبت به سایر روش‌های پر کننده لب می‌باشد. اگرچه از نظر فنی تزریق چربی یک روش جراحی است، اما بزرگ کردن لب با انتقال چربی:

 • کم تهاجمی است
 • می‌توان به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام داد.
 • با ناراحتی جزئی ( در صورت وجود ) همراه است.
 • به یک دوره نقاهت فقط چند روزه نیاز دارد.
 • نتایج فوری ایجاد می‌کند.

همچنین بخوانید درباره: هزینه تزریق چربی لب

عوارض جانبی احتمالی روش تزریق چربی لب

تزریق چربی برای تقویت لب باید توسط یک پزشک آموزش دیده با درک صحیح از فیزیولوژی و آناتومی بافت چربی انجام شود. این روش اغلب دارای عوارض جانبی خفیفی مانند درد، کبودی، بی ‌حسی و حساسیت یا قرمزی و تورم است، اما گاهی اوقات معایب تزریق چربی به لب نیز ممکن است منجر به سفتی در محل تزریق، دیسفاژی، آسیب عصبی که باعث بی ‌حسی موقت می ‌شود، یا در برخی موارد نادر، حتی ادم طولانی مدت، نکروز چربی و کلسیفیکاسیون چربی شود.

مشاوره دکتر لاغری

لب‌‌های پر و کاملاً مشخص نشان دهنده زیبایی و جذابیت هستند. لب‌ها با افزایش سن و از دست دادن کلاژن از نظر طول کوتاه و پهن می‌شوند و در نتیجه ظاهری باریک‌تر و طولانی‌تر پیدا می‌کنند. انتقال چربی که با نام‌‌های پیوند چربی، تزریق چربی نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی است که با استفاده از چربی خود بیمار برای پر‌کردن بی ‌نظمی‌ها و شیارهای ناحیه‌‌ای از بدن از جمله لبها انجام می‌شود. این روش ۳ مرحله‌ای است که در مرحله اول چربی از نواحی مانند شکم، باسن یا ران جمع آوری می‌شود، در مرحله بعد چربی تصفیه می‌شود و سپس بدون برش این چربی تزریق می‌گردد که به طور طبیعی حجم لب‌ها را افزایش می‌دهد.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

10 دیدگاه ‌ها

 • عوارض دارد بجز کبودی قرمزی اینا عوارض خطرناک که بعد چند سال بروز بده

 • من تازه هفته دوم بارداری هستم می تونم ترو اسکالپ انجام بدم؟

 • من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

 • ماندگاری چربی بیشتر هست یا بوتاکس

 • اگر دور شکم کسی۱۲۰ باشه در چند جلسه میشه کم کردمثلا۸۰سانتش بکنید

 • سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 • تزریق چربی چقدر ماندگاری داره؟ من 6 ماه دیگه عروسی مه به نظرتون بهتره که چه زمانی انجام بدم که هم ورم صورتم بخوابه هم تزریق چربی که انجام دادم جذب نشده باشه.

 • سلام شکمم بزرگه ولی بدنم رو فرمه از وقتی کرونا اومد ورزش نکردم تاثیری داره آیا چند جلسه باید بیام نتیجه بگیرم 

 • آیا میرو دکتر لاغری
  ینگ لک هارو ازبین میبره؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)
ماندگاری بایوفت قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت تزریق ژل لب تزریق ژل روسی