تزریق چربی به لب دائمی است؟

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟ پاسخ آن ساده است. خیر! فیلرها و تزریق چربی به لب دائمی نیستند. آنها به آرامی با گذشت زمان، به طور معمول ۱۲ الی ۱۸ ماه پس از تزریق آنها، بسته به متابولیسم شما از بین می‌روند. ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به درمان‌های روتین تزریق چربی نیاز داشته باشید.

ماندگاری تزریق چربی به لب

اگر مانند بسیاری از افراد هستید که به طور مرتب از فیلرها و تزریق چربی به لب برای داشتن لب های حجیم‌تر استفاده می‌کنند، ممکن است هیجان زده شوید که در مورد یک گزینه تقویت کننده لب با ماندگاری بیشتر بدانید: تزریق چربی به لب. برخلاف فیلرهای پوستی که هر ۱۲ ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند، تزریق چربی به بیماران این امکان را می‌دهد تا به نتایجی دست یابند که می‌تواند برای سال‌ها، دهه‌ها یا – در برخی موارد – به طور نامحدود باقی بماند.

تفاوت بین فیلر لب و تزریق چربی به لب چیست؟

هر دوی این گزینه‌های تقویت کننده لب – پرکننده‌های پوستی قابل تزریق هستند و تزریق چربی به بیماران فرصت می‌دهند تا به لب‌ها حجم دهند، عدم تقارن لب‌ها را اصلاح کنند و در کل به فرم جذاب‌تری برای لب‌ها دست پیدا کنند. تفاوت اصلی بین فیلر لب و تزریق چربی در این است که فیلر لب یک ماده مصنوعی است، در حالی که تزریق چربی لب از چربی اضافی بدن خود بیمار از سایر نقاط بدن برای تغییر شکل لب ها استفاده می کند. تفاوت های دیگری نیز بین این دو گزینه محبوب بزرگ کردن لب وجود دارد، از جمله نحوه انجام درمان ها و مدت زمان ماندگاری نتایج.

ـزریق چربی به لب دائمی است؟

آیا لازم است تزریق چربی دریافت کنیم یا فیلرهای لب؟

انتخاب بین تزریق چربی در مقابل فیلرهای لب به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله اینکه آیا بیمار به هر یک از مواد تشکیل دهنده فیلر پوستی حساسیت دارد، مقدار زمان از کار افتادگی، ترجیحات شخصی فرد و موارد دیگر. برخی از قانع‌کننده‌ترین دلایلی که باعث می‌شود بسیاری از بیماران به جای فیلر، تزریق چربی به لب را انتخاب کنند عبارتند از:

 • نتایج ظاهری طبیعی‌تر
 • نتایج طبیعی تر به نظر می رسند
 • بدون نیاز به محصولات مصنوعی
 • جایگزین طبیعی تر برای فیلرها
 • خطر کمتر واکنش نامطلوب یا آلرژیک
 • نتایج ماندگارتر

شما می‌توانید با مطالعه این مقاله و مقاله ماندگاری تزریق چربی اطلاعات کامل تری را درباره دائمی بودن تزریق چربی لب کسب کنید.

انتقال چربی به لب چقدر طول می کشد؟

برای پاسخ به این سوال که آیا تزریق چربی لب دائمی است یا خیر بهتر است از فرآیند و میزان زمان لازم برای این عمل زیبای نیز تا حدودی برای شما صحبت کنیم. پیوند چربی برای لب ها شامل برداشت چربی اضافی از ناحیه دیگری از بدن بیمار و تزریق آن به لب است. برخلاف فیلرهای پوستی که پس از حدود ۱۲ ماه تجزیه می‌شوند، سلول‌های چربی که در حین انتقال چربی صورت به لب‌ها منتقل می‌شوند قادر هستند  به طور نامحدود در محل جدید خود باقی بمانند. با این حال، مانند سایر سلول های چربی در بدن، سلول های چربی منتقل شده به لب ها ممکن است با نوسان وزن متورم یا کوچک شوند و منجر به تغییر ناخواسته در ظاهر لب ها شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، ضروری است که بیمارانی که قصد تزریق چربی به لب‌ها را دارند متعهد به حفظ وزن سالم و پایدار پس از این عمل باشند. در بسیاری از موارد، بیمارانی که سبک زندگی سالمی دارند و از نوسانات قابل توجه وزن اجتناب می‌کنند، قادر هستند برای سال‌های طولانی از لب های برجسته و زیبای جدید خود لذت ببرند.

بیشتر بخوانید:  ورم صورت بعد از تزریق چربی

افزایش حتی لب‌های پر و هوس‌انگیز نیز ممکن است به دلیل روند پیری مقداری از حجم خود را از دست بدهند. تزریق چربی به لب می‌تواند به ایجاد ظاهری جوان‌تر در صورت کمک کند و برای بیمارانی که پری لب‌های خود را از دست داده‌اند، اعتماد به نفس بیشتری فراهم کند. گزینه های درمانی مانند تزریق فیلر بزرگ کننده لب، جراحی پلاستیک پروتز لب و تزریق چربی برای بیمارانی که به دنبال تقویت لب خود هستند در دسترس است.

پایداری نتایج تزریق چربی به لب و فیلرهای پوستی بزرگ کننده لب

ارتباط پرکننده‌های تزریقی لب با پرسش آیا تزریق چربی لب دائمی است؟ چه ارتباطی دارند؟ در طول سال‌ها، پیشرفت‌های چشمگیری در تزریق چربی لب صورت گرفته است. اما این راه حل ها نتایج دائمی ارائه نمی دهند. ماندگاری تزریق چربی به لب به نوع فیلر مورد استفاده و واکنش بدن به آن بستگی دارد.

تزریق چربی لب دائمی است؟

به عنوان مثال، فیلرهای لب در افراد جوان به دلیل تولید کافی کلاژن و اسید هیالورونیک برای حمایت و افزایش نتایج، مدت طولانی تری باقی می‌مانند. از سوی دیگر، افراد مسن به درمان های معمولی مانند Restylane نیاز خواهند داشت. برخی از پرکننده های تزریقی رایج عبارتند از:

 •  Juvederm

برای بزرگ کردن لب، Juvederm عمدتا برای پر کردن چین و چروک های اطراف دهان استفاده می شود. ژل Juvederm ضد حساسیت است. باعث ایجاد پری فوری در محل درمان می شود. نتایج ظاهری طبیعی دارند و می توانند تا یک سال باقی بمانند.

 •  Restylane

 Restylane شامل هیالورونیک اسید (HA) است. این فیلر لب، پری و درخشندگی طبیعی بافت را فراهم می سازد. نتایج بین شش الی 12 ماه طول می کشد. پس از آن، بدن HA را از طریق فرآیندهای طبیعی خود جذب می کند.

 • پرلین

HA همچنین ماده اولیه پرلین است. این کمک می کند که نتایج Perlane طبیعی به نظر برسند و برای مدت طولانی پایدار بمانند. نتایج این فیلر پوستی ممکن است بین شش ماه الی یک سال باقی بماند.

 • کلاژن

بیمار لازم است قبل از دریافت چربی و فیلرهای لب مبتنی بر کلاژن تحت آزمایش آلرژی قرار گیرد، زیرا چربی های حیوانی امکان دارد منجر به واکنش آلرژیک شوند. تزریقات مبتنی بر کلاژن انسانی نیز در دسترس است. نتایج در هر دو مورد تقریبا سه ماه باقی می ماند.

آیا تزریق چربی لب‌ها خزرناک است؟ بخوانید در معایب تزریق چربی به لب

نحوه انتقال چربی تاثیر گذار در ماندگاری

انتقال چربی برای بزرگ کردن لب شامل برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن و استفاده از آن برای تقویت لب است. چربی واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌کند زیرا از بدن خود بیمار می‌آید. نتایج بین سه الی شش ماه ماندگاری دارند. پس از آن، بیمار ممکن است نیاز به تجدید تزریق چربی داشته باشد. خاطر نشان می‌کنیم برای اینکه نتیجه مناسبی از تزریق خود بگیرید، عمل خود را در یک کلینیک معتبر همچون کلینیک دکتر لاغری به عنوان یکی از معتبرتبر مراکز تزریق چربی در تهران انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  هزینه تزریق چربی به لب

به طور کلی، فیلرهای پوستی بسته به نوع فیلر مصرفی می توانند بین سه ماه الی یک سال در لب ها باقی بمانند.

آیا تزرق چربی به لب دائمی است؟

تزریق چربی به لب و تزریق فیلرها به لب های شما حجم می دهند. آنها دائمی نیستند، اما ممکن است روند تحلیل رفتن حجم لب را به تاخیر بیندازند. تزریق چربی لب نیازی به عمل جراحی تهاجمی برای بزرگ کردن لب ندارد. گرچه روش های ایمپلنت و لیفت لب هم برای این منظور انجام می شوند و به شما در دستیابی به ظاهر دلخواه کمک کنند که باعث افزایش عزت نفس شما می‌شود. با گذشت زمان، ممکن است حجم لب‌های خود را از دست بدهید که ممکن است در نتیجه مواردی از قبیل ژنتیک، سیگار کشیدن و … باشد.

جستجو مرتبط کاربران:

4.5/5 - (2 امتیاز)

11 پاسخ

 1. سلام. امکانش هست راهنمایی گنید بین تزریق چربی لب و فیلر کدام روش مناسب تر است؟

  1. تزریق چربی به لب از چربی بدن خودتون به روش‌های مختلف استفاده می‌شود اما ژل ترکیبی شیمیایی است. برای مشاوره بهتر با شماره 8060902 0912 تماس بگیرید.

 2. واقعا ازتون ممنوم من به بوتاکس و ژل حساسیت داشتم و از طریفی دوست داشتم لبام حجیم‌تر باشه. ممنون از دکتر ضرغامی که تزریق چربی رو به من پیشنهاد کردند.

 3. سلام من یکی از بستگانم تزریق چربی لب انجام دادند در کلینیک شما؛ میدونم که برای ترمیم هم مراجعه می‌کردند. خواستم بدونم تزریق چربی به لب دائمی نیاز به انجام ترمیم دارد یا خیر؟

  1. سلام؛ ببینید این موضوع که بعد از تزریق چربی نیاز به ترمیم داشته باشید یا خیر و اینکه چند جلسه نیاز به ترمیم تزریق چربی لب خواهید داشت بستگی به متابولیسم بدنی شما دارد. به همین منظور پیشنهاد میکنیم بعد از یک جلسه مشاوره حضوری برای تزریق چربی لب از این موضوع مطلع شوید.
   برای مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

 4. من حدود ۳ ماه پیش تزریق ژل لب انجام دادم پایدار نبود و از بین رفت! البته داخل یک کلینیک دیگه‌ای بود. حالا چطور شما میگید تزریق چربی لب دائمی است وقتی حتی ژل هم نمیمونه؟؟

  1. سلام؛ تزریق ژل عوارض بیشتری نسبت به تزریق چربی لب دارد. جدا از این تزریق چربی طبیعی است و در صورتی که در حال جذب شدن باشد دوره‌های ترمیمی دارد تا به وضعیت پایدار برسد.

 5. سلام ببخشید من زگیل تناسلی دارم اما میخوام برای تزریق ژل واژن اقدام کنم.میشه؟

 6. سلام وقتتون بخیر
  الان ی هفته هس ک از تزریق چربی ب باسن میگذره و مدام تب میکنم باز تبم میاد پایین
  ممنون میشم بفرمایین دلیلش چی میتونه باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی به لب دائمی است؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر