درمان عدم تقارن در محل تزریق چربی

درمان عدم تقارن در محل تزریق چربی؛ علائم بارز پیری، چین و چروک و افتادگی پوست و کاهش حجم است. در روند پیری کلاژن کاهش می‌یابد و رسوبات چربی ناپدید می‌شوند و موجب پدیدار شدن ظاهری پیر یا نامتقارن می‌شود؛ زیرا خطوط استخوانی اطراف شقیقه‌ها، چشم‌ها و گونه‌ها برجسته تر می‌شوند. یکی از راه‌های بهبود ظاهر و برطرف نمودن پیری ظاهری، انتقال و تزریق چربی است. برای استفاده از آن لازم است در کنار مزایای چشمگیر این روش کم تهاجم، عوارض آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. یکی از معایب آن ایجاد عدم تقارن در محل تزریق چربی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه با عوامل تاثیرگذار در عدم تقارن چربی تزریقی و راه‌های درمان آن آشنا می‌شویم.

انتقال چربی صورت چیست؟

انتقال چربی برای پر کردن چین و چروک‌ها و نواحی توخالی صورت با افزایش حجم ایده آل است. این درمان شامل استفاده از چربی برداشت شده از سایر نواحی بدن و پیوند آن‌ها برای پر کردن چین‌ها، ایجاد خطوط کم عمق و افزایش حجم کلی است.

انتقال چربی برای صورت چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی صورت یک روش جراحی کم تهاجمی است که چربی را از یک یا چند ناحیه بدن به صورت منتقل می‌کند تا به طور طبیعی حجم را افزایش دهد.

در طول این روش، مقدار کمی چربی، معمولاً از ران یا شکم شما برداشته می‌شود. سلول ها خالص می‌شوند و آن‌ها را برای تزریق به نواحی صورت که نیاز به درمان دارند آماده می‌کنند. این بدین معنا نیست که همواره چربی از شکم برداشته شود! در مواردی تزریق چربی از ران به صورت انجام می‌گیرد.

انتقال چربی برای حفظ ظاهر طبیعی شما طراحی شده است، با توجه به اینکه چربی استفاده شده از بدن خود فرد می‌باشد، خطر کمی از لحاظ پس زدن یا عفونت وجود دارد. مناطقی از صورت که معمولاً درمان می‌شوند می‌توانند شامل فضای بین لب‌ها و بینی، لب‌ها و چانه، گونه‌ها، فک‌ها و زیر چشم‌ها با تزریق چربی به زیر چشم باشند. پیوند چربی صورت می‌تواند مزایای زیر را برای شما به همراه داشته باشد.

 • بهبود رنگ و بافت پوست
 • کاهش اسکار
 • منبع چربی طبیعی به جای مواد شیمیایی
 • کاهش خطوط ریز سرسخت و چین و چروک
 • لب‌هایی پرتر
 • نتایج ماندگارتر
 • بازیابی تقارن صورت پس از آسیب یا نقص ژنتیکی
 • نتایجی با ظاهر طبیعی
بیشتر بخوانید:  ماندگاری تزریق چربی دست چقدر است؟

تقارن در محل تزریق چربی چیست؟

امروزه انتقال چربی یکی از روش‌های پرطرفدار و پرکاربرد برای حفظ زیبایی و درمان پیری است. با این وجود، حفظ تقارن چربی تزریق شده پس از پیوند یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه نمود. در واقع حفظ تقارن به معنای حجم و میزان چربی انتقال یافته در نقاط مختلف چهره یا اندام است که عدم تقارن در تزریق چربی موجب تشکیل ظاهری نامتناسب می‌گردد که موجب نارضایتی و آزار بیمار می شود.

کسب اطلاعات بیشتر درباره تقارن: تقارن پس از تزریق چربی

علل عدم تقارن در محل تزریق چربی

عدم تقارن به معنای عدم توزیع یکنواخت چربی در محل تزریق می‌باشد. این مسئله می‌تواند باعث شود که نتایج نهایی تزریق چربی ظاهری ناهمگن و نامطلوب داشته باشد. اصولی که در زمان تزریق چربی رعایت نشود یا تکنیک‌های نادرستی به کار گرفته شود می‌تواند به این مشکل منجر شود. سه علت اصلی عدم تقارن در تزریق چربی شامل تکنیک نادرست تزریق چربی و نابلدی پزشک و همچنین عوامل فیزیولوژیکی می‌باشد.
یکی از علل اصلی عدم تقارن در محل تزریق چربی، استفاده از تکنیک‌های نادرست توسط پزشکان یا اپراتورهاست. تجربه و مهارت پزشک یا اپراتور تزریق چربی بسیار مهم است. استفاده از تکنیک‌های نادرست می‌تواند به توزیع ناهمگن چربی منجر شود.

یکی از مهمترین و قابل توجه‌ترین عوارض ناشی از چربی می‌تواند عدم تقارن در محل انتقال چربی باشد که به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد گردد. از مهمترین دلایل ایجاد عدم تقارن در محل تزریق چربی، تزریق غیر اصولی است که ممکن است با مراجعه به پزشکان غیرمتخصص در این امر انجام گیرد. از آنجاییکه انتقال چربی نیاز به مهارت و تخصص بالای پزشک دارد و هرچه مهارت پزشک بالاتر باشد عوارض ناشی از آن کمتر است، بهتر است به مراکزی مراجعه نمایید که با بهره‌گیری از پزشکان متخصص و توانمند بتوانند با استفاده از تکنیک‌های نوین دنیا بهترین نتیجه نهایی تزریق چربی را برای شما ارائه دهند. خوشبختانه تا به امروز در کلینیک دکتر لاغری به جهت استفاده از پزشکان متخصص و حاذق شاهد چنین عوارضی نبوده‌ایم.

از دیگر دلایل موثر در عدم تقارن در محل انتقال چربی، کیفیت چربی استخراجی است. به طور معمول چربی از نواحی استخراج می گردد که چربی را به سختی از دست می‌دهند. این مناطق شامل پهلوها، شکم و یا ران‌ها می‌باشند. کیفیت چربی که استخراج می‌گردد نقش مهمی در حفظ تقارن پس از پیوند چربی دارد.

بعلاوه می‌توان گفت مراقبت بعد از تزریق چربی از دیگر علائم موثر در حفظ قرینگی چربی است. به طوری که انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین و رژیم‌های سخت موجب کاهش حجم چربی و عدم تقارن در محل تزریق چربی می‌گردند.

درمان عدم تقارن تزریق چربی

مراقبت‌های مورد نیاز جهت حفظ قرینگی پس از تزریق چربی

ضروری است برای مشاهده نتیجه مطلوب با حداقل عوارض به توصیه و سفارشات پزشک خود به درستی عمل نمایید. انجام این توصیه‌ها در حفظ قرینگی چربی در محل تزریق بسیار موثر هستند.

باید بدانید که هر گونه دستکاری، ماساژ و یا فشار دادن در محل تزریق موجب عدم تقارن و ظاهر نامتناسب می‌گردد. چرا که با این کار ممکن است چربی جابه‌جا گردد و با نفوذ به بافت‌های مجاور موجب عدم تقارن در ناحیه جراحی شده شود. لذا سعی نمایید هیچگونه دستکاری که موجب جابه‌جایی چربی می‌شود را انجام ندهید.

جلوگیری از عدم تقارن
انتخاب پزشک ماهر اولین گام برای جلوگیری از عدم تقارن در محل تزریق چربی انتخاب پزشک یا اپراتور ماهر است. پزشک با تجربه و مهارت می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج یکنواختی را بدست آورید.
مشاوره پزشکی قبل از انجام تزریق چربی، مشاوره با پزشک امری ضروری است. پزشک می‌تواند ساختار بدن شما را بررسی کرده و بهترین روش تزریق چربی را برای شما تعیین کند.
رعایت دستورات پساعملی پس از تزریق چربی، رعایت دستورات پساعملی پزشک بسیار مهم است. این شامل استراحت، استفاده از پوشاک فشرده، و مراقبت از مناطق تزریق شده می‌شود.

عوارض طبیعی تزریق چربی

در کنار عدم تقارن تزریق چربی، ورم تزریق چربی و کبودی از عوارض کاملا طبیعی پس از انتقال چربی هستند. این عوارض زود گذر هستند و در هفته اول و دوم پس از تزریق، به کلی محو می‌­شوند. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد. شما می‌توانید با استفاده از کمپرس سرد به کاهش تورم و کبودی کمک نمایید. در صورتی که این کار را پس از تزریق انجام ندهید ممکن است تورم بیش از مورد انتظار باشد و پس از آن عدم تقارن ایجاد گردد.

پس از جراحی پزشک متخصص برای شما جهت جلوگیری از عفونت و نکروز بافت آنتی بیوتیک تجویز می‌نماید. عفونت می‌تواند یکی از دلایل ایجاد عدم تقارن در محل تزریق چربی باشد. لذا آنتی بیوتیک خود را سر ساعت مصرف نمایید تا از بروز عفونت جلوگیری نمایید.

بهتر است پس از تزریق چربی به هنگام استراحت به ناحیه تزریق شده فشاری ایجاد نگردد تا ورم اضافی ایجاد نشود. به عنوام مثال در صورتی که ناحیه تزریقی صورت شماست در هنگام استراحت سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهید تا هیچ گونه فشاری به صورت وارد نگردد.

بیشتر بخوانید:  ۲ روش کاربردی تزریق چربی از ران به صورت

چگونگی حمام کردن نیز از دیگر موارد تاثیرگذار بر ایجاد عدم تقارن چربی در محل تزریق شده است. پس از ۲۴ ساعت از جراحی می‌توانید استحمام نمایید اما زمان استحمام نباید طولانی باشد و دمای آب نیز نباید بالا باشد. بعلاوه در هفته های اول و دوم پس از جراحی از سونای بخار و خشک پرهیز نمایید.

یکی دیگر از موارد مهم پرهیز از فعالیت و ورزش‌های سنگین و پرتحرک است چرا که موجب جابه‌جایی چربی تزریق شده می‌گردد.

ضروری است که پس از جراحی در معرض مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت مواجهه با آفتاب از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.

بعلاوه رژیم غذایی مناسب و غنی از سبزیجات و میوه و ویتامین ث به کاهش تورم می‌تواند کمک نماید. همچنین کاهش مصرف نمک در کاهش تورم و به دنبال آن حفظ قرینگی چربی کمک می‌نماید.

از آنجا که تزریق کردن چربی روشی غیرتهاجمی است بنابراین نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت ندارد. شما می‌توانید با انجام روش های ذکر شده به کاهش عوارض ناشی از آن کمک بزرگی نمایید.

کسب اطلاع بیشتر از نقاهت تزریق چربی: دوره نقاهت تزریق چربی

درمان عدم تقارن تزریق چربی

راه درمان عدم تقارن تزریق چربی چیست؟ عدم تقارن می‌تواند در تزریق چربی به لب و یا همچنین در تزریق چربی به گونه ایجاد شود. در روزهای اولیه پس از جراحی عدم تقارن تا حدودی طبیعی است اما اگر در روزهای آینده شاهد عدم قرینگی بودید لازم است پزشک خود را مطلع سازید.

پزشک شما با توجه به حجم و اندازه ناحیه عدم تقارن ترمیم را انجام می‌دهد. او می تواند با تزریق چربی در حجم مورد نیاز عدم تقارن را برطرف نماید. اما اگر عدم تقارن وسیع باشد ضروری است که چربی به طور کامل تخلیه شود.

لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به پزشک متخصص و با مهارت بالا ایجاد عدم تقارن بسیار به ندرت ایجاد می‌گردد و این امر به مهارت پزشک بستگی دارد لذا ضروری است که در انتخاب پزشک و جایی که می‌خواهید تزریق چربی را انجام دهید بسیار دقت نمایید.

عدم تقارن در محل تزریق چربی

درمان عدم تقارن در کلینیک دکتر لاغری

از آنجاییکه تزریق کردن چربی یکی از روش­‌های پرطرفدار و پر استفاده در درمان زیبایی است بررسی تمام جوانب آن برای جلوگیری از ایجاد عوارض تزریق چربی ضروری به نظر می‌رسد. با وجود مزایای آن یکی از مهم‌ترین عوارض جانبی این درمان کم تهاجم، عدم تقارن در محل تزریق است. تمامی تزریقات انجام شده در کلینیک دکتر لاغری بدون عوارض و در تقارن کامل می‌باشد؛ برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  برای حفظ تقارن در محل تزریق چربی لازم است جراحی به وسیله پزشک متخصص و حاذق انجام گیرد و به دنبال آن مراقبت از ناحیه تحت درمان نقش مهمی در حفظ قرینگی دارد. در صورت بروز مشکل در قرینگی، درمان عدم تقارن چربی تزریق شده می تواند شامل تزریق مجدد چربی به ناحیه مورد نظر و یا تخلیه کل چربی تزریقی باشد.
  عدم تقارن در محل تزریق چربی ممکن است مسئله‌ای آزاردهنده باشد. با انتخاب پزشک مناسب، مشاوره کافی، و رعایت دستورات پساعملی، می‌توانید به نتایج یکنواختی و زیبایی دلخواه دست یابید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  17 پاسخ

  1. وقت بخیر، علت درد زیاد در باسن ۴ ماه بعد از تزریق چربی چیست؟

   1. علت‌ها می‌تواند متفاوت باشد. عدم تزریق صحیح، رعایت نکردن مراقبت‌ها و … .

  2. سلام من ۵ سال پیش تزریق انجام دادم ولی متاسفانه دوباره پوستم پشل شده میتونم دوباره چربی تزریق کنم

  3. سلام شکمم بزرگه ولی بدنم رو فرمه از وقتی کرونا اومد ورزش نکردم تاثیری داره آیا چند جلسه باید بیام نتیجه بگیرم 

  4. سلام صورتم ککمک های زیادی داره وپوستم هم سبزه هستش چطوری ازشراین ککمک هاخلاص بشم وپوستم هم روشنتربشه ازکرمهای ساختنی هم استفاده کردم ولی دوباره پیداشدن بیشترهم شدن

   1. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات لیزر مجموعه ماه زر است. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  5. سلام چطوری میتونم بوتاکسدوره چشممو ریمو یا کات کنم خیلی بد شده لطفا کمکم کنید

   1. برای این منظور باید معاینه شوید. لطفا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  6. سلام از چه برندی برای تزریق ژل استفاده می کنین ؟ اگر امکانش هست بفرمایید

   1. با سلام اکثر برندها در مجموعه ما موجود است که بسته به نیاز شما برند معرفی می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله درمان عدم تقارن در محل تزریق چربی

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه