آیا تزریق چربی به دست عوارض دارد؟

عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست چیست؟ در طول تاریخ، انسان‌ها همیشه مجذوب زیبایی دست‌ها بوده اند. دست‌ها عنصری کلیدی برای مشخص کردن موقعیت ممتاز انسان و همچنین ابزاری فوری برای بیان خلاقیت انسان در نظر گرفته شده است. در هنر، حرکات دست به عنوان یک زبان واقعی و معنی دار تلقی می‌شود که در طول قرن‌ها، هرچند با تغییرات قابل توجه، مدون شده است. در علم پزشکی نوین، پیوند چربی روشی است که سال‌ها در جراحی زیبایی و ترمیمی استفاده می‌شود و نتایج خوبی به همراه داشته است. بسیاری از بیماران علاقه مند به بهبود ظاهر زیبایی دست‌های خود هستند. با استفاده از تزریق چربی دست، می‌توانیم کانتور بهتری در آناتومی برجسته دست ایجاد کنیم و پوست را پس از لیپوفیلینگ جوان کنیم. اما برای بهره مندی از این تکنیک پرکاربرد اطلاع داشتن از عوارض تزریق چربی به دست ضروری است. برای کامل کردن اطلاعات خود با ما همراه باشید.

روش ساده انتقال چربی برای دست‌های جوان‌تر

قبل از اینکه بخواهیم در ارتباط با عوارض تزریق چربی به دست صحبت کنیم بیایید بررسی کنیم که این عمل با چه روش‌هایی انجام می‌شود. جراحان پلاستیک تقاضای فزاینده‌ای را برای روش‌هایی برای ایجاد ظاهری جوان‌تر از دست مشاهده می‌کنند. بسیاری از بیماران تحت عمل جراحی لیفت صورت نیز به جوانسازی دست علاقه مند هستند. پزشکان متخصص بیان می‌کنند: « بیماران جوانسازی صورت ما به طور فزاینده‌ای از دوگانگی بین صورت جوان و دست‌های پیر آگاه هستند. جالب اینجاست که می‌توان سن افراد را تنها با مشاهده دست‌ها تخمین زد که بر تمایل به انجام این روش‌ها می‌افزاید. »

تکنیک‌های انتقال چربی شامل برداشتن مقدار کمی چربی از یک ناحیه از بدن و انتقال آن به جای دیگر کاربردهای گسترده‌ای در جراحی پلاستیک، از جمله عمل‌های زیبایی سینه و صورت پیدا کرده است.

تزریق چربی به دست شامل برداشت چربی از نواحی از بدن است که چربی اضافی دارند، مانند ران، پهلو و شکم. سپس چربی استخراج شده از طریق لیپوساکشن با استفاده از سانتریفیوژ تصفیه و خالص سازی می‌گردد. جراح از طریق چند برش کوچک در پشت ( پشت ) دست، به آرامی فضای زیر پوست ایجاد می‌کند، سپس سلول‌های چربی برداشت شده را تزریق می‌کند. چربی تزریق شده به آرامی ماساژ داده می‌شود تا یک کانتور صاف ایجاد شود و ظاهر ” خالی شده ” و استخوان‌ها و رگ‌های برجسته پشت دست را پر کند.

روش انتقال چربی، ظاهری طبیعی و بهبود یافته را حداقل تا ۶ ماه پس از عمل ارائه می‌دهد. در این روش بهبودی سریع است، و تقریبا بدون هیچ گونه عارضه یا مسائل ایمنی یک تجربه ۵ ساله با دستانی زیبا ایجاد می‌شود.

جوانسازی دست با تزریق چربی بدون عوارض

در تجربه محققان، حدود ۵ درصد از بیماران لیفت صورت، جوانسازی دست را انتخاب می‌کنند. آنها بر این باورند که اگر روش پیشنهادی در دسترس همه قرار گیرد، بسیاری دیگر این کار را انجام خواهند داد.

بر اساس گفته جراحان زیبایی، جوان‌ سازی دست با پیوند چربی اتولوگ روشی مطمئن و مؤثر برای ایجاد ظاهری جوان از پشت دست است. آن‌ها تاکید می‌کنند که برای ارزیابی نتایج بلند مدت به مطالعات طولانی تری در جمعیت بیماران بزرگتر نیاز است.

جوانسازی دست نیاز به حساسیت ظریفی در ایجاد تعادل در پشت دست‌ها دارد، پهلوهایی که با انگشت شست و انگشتان کوچک و همچنین بند انگشتان و در خود انگشتان ترکیب می شوند. بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند برای ارائه جامع ترین برنامه جوانسازی، تحت انتقال چربی ترکیبی صورت و دست قرار گیرند. با این حال، معمولاً دست‌های بسیاری از افراد به سرعت صورت پیر نمی‌شوند و اکثر بیماران تنها پس از پایان ۴۰ سالگی از انتقال چربی به دست‌‌های خود سود می‌برند.

پیوند چربی دست در مقابل پرکننده های تزریقی

۲ روش برای پر کردن دست برای جوانسازی وجود دارد. پیوند چربی دست در مقابل استفاده از فیلرهای تزریقی که هر ۲ روش قابل اعتماد و عالی برای ترمیم حجم هستند. پیوند چربی دست بیشترین جوانسازی ( پر کردن انگشتان، بند انگشتان، پشت دست )، بادوام‌ترین و از نظر زیبایی شناختی قوی ترین نتیجه را فراهم می‌کند. با این حال، برای ۲ تا ۳ هفته دست‌ها ممکن است بیش از حد پر به نظر برسند و رنگی برنزی تا قرمز داشته باشند. اکثر افراد به راحتی با این زمان بهبودی کنار می‌آیند. بنابراین این موضوعی است که افراد برای بازگشت به زندگی اجتماعی و حرفه‌ای خود مشکل بسیار کمی دارند.

مزایای تزریق چربی به دست چیست؟

 • درجه جوانسازی بسیار بالا
 • پوشاندن تمام پشت دست بسیار بهتر از فیلرها، بند انگشتان و انگشتان نزدیک ( نیمه اول انگشت جایی که کاهش حجم بیشتر است. قابل توجه‌تر )
 • افزایش حس اعتماد به نفس به دلیل داشتن دستانی زیبا و جوان
 • از بین رفتن چین و چروک پوست دست‌ها
 • پوشاندن رگ ها و استخوان دست؛ برای بررسی دقیق‌تری این مزیت‌ها مقاله ” مزایای تزریق چربی به دست ” را مطالعه کنید.

 

معایب تزریق چربی به دست

اما موضوع اصلی مقاله! عوارض تزریق چربی به دست. معمولاً پس از انتقال چربی از طریق جراحی، موارد زیر وجود دارد.تزریق چربی به دست بدون عوارض

 • بی حسی موقت.
 • زخم های کوچک؛ این زخم‌ها محو می‌شوند، اما به طور کامل ناپدید نمی‌شوند.
 • از دست دادن مقداری چربی از ناحیه تزریق شده در چند ماه اول می‌تواند از معایب تزریق چربی به دست باشد؛ این فرایند روندی طبیعی است که در انتقال چربی وجود دارد. از آنجاییکه چربی‌های انتقال یافته مانند سایر چربی های بدن عمل می نمایند، با لاغری و یا تحرک زیاد جذب می شوند. بنابراین طبیعی است که مقداری از چربی انتقال یافته از بین برود.
 • تورم، درد و قرمزی؛ ریکاوری معمولاً ۲ تا ۳ هفته ( ورم و رنگ مایل به قرمز ) اما معمولاً درد بسیار کم و بدون از دست دادن عملکرد دست. همانطور که گفته شد، اکثر مردم نباید متوجه تورم شوند و باید بتوانید در عرض ۱ هفته به سر کار خود بازگردید. به طور معمول، چند روز تا ۱ هفته ورم دارد. درد تزریق چربی در حالتی که از یک کلینیک معتبر خدمات بگیرید وجود نخواهد داشت.
 • کبودی؛ اگر کبودی وجود داشته باشد، ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. مانند پیوند چربی دست، هیچ محدودیتی برای کارهایی که می‌توانید با دستان خود انجام دهید وجود ندارد.
بیشتر بخوانید:  ۲ روش کاربردی تزریق چربی از ران به صورت

پزشکان متخصص کلینیک زیبایی دکتر لاغری، به شما کمک می‌کند تا مزایا و معایب پر کردن دست‌ها را در اولویت قرار دهید. آن‌ها به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید که آیا درجه پیری در دستان شما نوعی مداخله را توجیه می کند یا خیر.  مشاورین ما با دید زیبایی شناسی فوق العاده‌ای که دارند، به شما کمک می‌کنند تا اهداف خود را به گونه‌ای پیش ببرید که از نظر اجتماعی و حرفه ای برای شما مقرون به صرفه ترین و از نظر زیبایی شناختی مفید باشد.

در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر بدون عوارض تزریق چربی، جوانی و طراوات را به دستان خود بازگردانید. نمونه انجام تزریق چربی به دست بدون عوارض را در ویدیو مشاهده کنید.

 

 • آیا می‌توان بعد از پیوند چربی یا فیلر از دستان خود استفاده نماییم؟

به طور خلاصه می‌توان گفت بله. واقعاً نباید هیچ مشکل عملکردی عمده‌ای وجود داشته باشد. پزشکان ما همیشه به شما هشدار می‌دهند که اگر بدنتان خسته است یا دستانتان درد می‌کند، به بدنتان گوش دهید و در صورت نیاز ملایم باشید. با این حال، آن‌ها توصیه می‌کنند که دستان خود را با آب غیر بهداشتی آغشته نکنید.

شما می‌توانید ۲۴ ساعت پس از پیوند چربی دست ( یا زودتر اگر فقط فیلر دارید ) دوش بگیرید، اما در صورت امکان حداقل به مدت ۳ هفته نباید شنا کنید یا دستان خود را در وان حمام قرار دهید. توجه داشته باشید که رعایت توصیه‌ها و مراقبت‌های توصیه شده از سوی پزشک باعث جلوگیری از عوارض تزریق چربی به دست خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  برای ورم بعد از تزریق چربی لب چه باید کرد؟

مشاوره تزریق چربی بدون عوارض

پیوند چربی به دست یک درمان موثر برای کاهش حجم مرتبط با افزایش سن و متعاقب آن برجسته شدن عروق و تاندون ها است. اگر می‌خواهید از عوارض تزریق چربی به دست در امان باشید حتما باید مشاوره شوید. برای این منظور فرم مشاوره ما را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  با توجه به تغییر در ظاهر دست‌ها با افزایش سن، معمولا کسانی که به دنبال تزریق چربی صورت خود جهت جوانسازی هستند باید به روند پیری دست‌های خود نیز توجه داشته باشند. . از آنجایی که روش‌‌ها اصلاح‌تر شده ‌اند، نتایج انتقال چربی می تواند بیش از ۴ تا ۵ سال باقی بماند. با وجود مزایای زیاد پیوند چربی به دست، معایب آن بسیار ناچیز است و شامل کبودی و تورم موقت، از دست دادن میزان کمی از چربی انتقال یافته می‌باشد. البته باید به این نکته توجه نمایید که انجام تزریق چربی به دستان نیاز به مهارت بالایی دارد که پزشکان متخصص و با تجربه به خوبی می‌توانند این عمل را انجام دهند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  3/5 - (2 امتیاز)

  11 پاسخ

  1. مطا لب واقعا عالی بود خیلیییییی خوب بود من از نگرانی دراورد

  2. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

  3. سلام
   من صورت لک داره با مزوتراپی روی صورت میتونم لک ها رو برطرف کنم ؟

  4. سلام من ژل لب روفیل کره تزریق کردم برای ترمیمش هم حتما باید از همین برند استفاده کنم یا فرقی نمیکنه؟

  5. سلام
   من رفتم یجا معاینه بعد بهم گفت تزریق میکنم صورتت خوب میشه پلکت میره بالا ابروت میره بالا خط پیشونی و دور چشت رفع میشه هزینشم ۵۵۰تمنه
   گفتم خوب خوبه کمه بزن و زد
   الان اومدم خوندم دیدم چه مشکلاتی پیش میاد اگه غیر اصولی و نا بلد باشن و متخصص نباشن
   منم اصن نمیدونم کار بلد یود یا نه از کجا باید میفهمیدم
   الان استرس گرفتم نکنه اتفاقی برام بیفته
   ممنون میشم کمک کنید..

  6. سلام خسته نباشید
   بیماری درماتیت سبورئیک درمان قطعی داره؟
   با استفاده از کرم کلوتریمازول خارش و سوزش و قرمزی و التهاب بهتر شد اما بعد دو هفته پوست همچنان ترک میخوره و کنده میشه ،یه مقدار گسترشم پیدا کرده

  7. دکتر خیلی بدی هستن من امروز داخل اتاق بودم هنوز کارم تموم نشده بود و سوال داشتم گفت مریض بعدی بیاد تو گفتم سوال دارم گفت خیلی کارت طول کشید من سرم شلوغه کار دارم برو بیرون .در صورتیکه من خیلی کم هم در مطب بودم .قرار نیست مریض ها میان تو ساک ساک کنن و برن بیرون مثل مریض قبل من .من امروز کلی وقت گذاشتم و هزینه ویزیت و رفت و برگشت کردم با بچه اذیت شدم اما نصف سوالامو جواب نداد و بی نتیجه بود .واقعا برای دکتر رفیعی متاسفم .خانم دکتر این کار شما نه اخلاقا درسته نه از نظر حرفه ای ونه شرعا .

  8. اگر به مرور زمان چربي های تزريق شده در صورت از بين بروند آيا چروكهای پوست بيشتر از حد معمول خواهند بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا تزریق چربی به دست عوارض دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر