تزریق چربی به دست چه مزایای دارد؟

مزایای تزریق چربی به دست

مزایای تزریق چربی به دست

مزایای تزریق چربی به دست چیست؟ بافت‌های نازک پوست روی دست، به دلیل استفاده و قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و افزایش سن در نهایت ممکن است پیر و چروکیده به نظر برسند. اگر با این مشکل مواجه هستید، انتقال چربی دست توسط کلینیک دکتر لاغری با مدیریت دکتر ضرغامی ممکن است راهی آسان و موثر برای بازگرداندن ظاهری جوان تر وبدون جراحی گسترده برای دستان شما باشد. جوانسازی دست نیاز به حساسیت ظریفی در برقراری تعادل چربی در پشت دست‌ها دارد.

بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند برای ارائه جامع ترین برنامه جوانسازی، تحت انتقال چربی ترکیبی صورت و دست قرار گیرند. با این حال، معمولاً دست‌های بسیاری از افراد به سرعت صورت پیر نمی‌شوند و اکثر بیماران تنها پس از پایان ۴۰ سالگی نیازمند انتقال چربی به دست‌های خود می‌شوند. شما نیز برای دستیابی به این تکنیک، خوب است که با تمامی جوانب کار از جمله مزایای تزریق چربی به دست آشنا شوید.

تزریق چربی دست‌ها

قبل از اینکه بخواهیم درباره مزایا ازریق چربی به دست برای شما صحبت کنیم، قصد داریم این روش را برای شما شرح دهیم. یکی از ایمن‌ترین و موثرترین راه‌ها برای درمان مشکلات ظاهری دست‌‌ها، جوانسازی آن‌ها با یک انتقال ساده چربی است. این روش باعث افزایش حجم می‌‌شود و ظاهر دست‌‌ها را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و اساساً کاهش تدریجی کلاژن را که با افزایش سن اتفاق می‌‌افتد، معکوس می‌کند. اکثریت قریب به اتفاق بیماران میانسالی که به مرکز زیبایی دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، مراجعه می‌کنند، کاندیدای خوبی برای انتقال چربی دست هستند.

مزایای تزریق چرب یبه دست

برای انجام این روش باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید، اگرچه این روش به هیچ وجه یک جراحی بزرگ نیست. شما باید حداقل ۱ محل اهدا کننده در بدن خود داشته باشید که دارای سلول‌‌های چربی در دسترس باشد که بتوانند تغییر مکان دهند.

دو روش برای پر کردن دست برای جوانسازی وجود دارد. پیوند چربی دست و فیلرهای تزریقی که هر ۲ روش قابل اعتماد و عالی برای ترمیم حجم از دست رفته هستند. پیوند چربی دست بیشترین جوانسازی ( پر کردن انگشتان، بند انگشتان، پشت دست )، بادوام‌ترین و از نظر زیبایی شناختی قوی ترین نتیجه را فراهم می‌کند. با این حال، برای ۲ تا ۳ هفته دست‌ها ممکن است بیش از حد پر به نظر برسند و رنگ برنزی تا قرمز داشته باشند. اکثر افراد به راحتی با این زمان بهبودی کنار می‌آیند.

انتقال چربی دست در یک نگاه

انتقال چربی دست، که گاهی اوقات تزریق میکرولیپو یا پیوند چربی اتولوگ نیز نامیده می‌شود، یک روش ساده است. این فرآیند سریع و کارآمد ۳ مرحله ای است.

 • مرحله اول برداشت چربی است. لیپوساکشن به سرعت برای برداشت چربی سالم از ناحیه دیگری از بدن ( معمولاً شکم، ران یا باسن ) انجام می‌شود.
 • مرحله بعدی تصفیه چربی است به این صورت که چربی برداشته شده خالص می‌شود و برای پیوند آماده می‌شود.
 • مرحله انتهایی شامل انتقال چربی است. یک سوزن بسیار ظریف به نام کانولا برای تزریق چربی سالم به قسمت‌هایی از دست که حجم خود را از دست داده‌اند استفاده می‌شود.

برای در نظر گرفتن بازجذب طبیعی چربی تزریق شده توسط بدن، چربی بیشتری از میزان مورد نیاز تزریق می‌شود ( زیرا بدن درصد مشخصی از این چربی را جذب می کند، و ما می‌خواهیم حتی پس از این اتفاق هم عالی به نظر برسید ). در کنار ۲ روش اصلی روش‌های دیگری نیز هستند که می‌توانید این روش‌ها را در مقاله ” سفید کردن پوست دست ” مطالعه کنید.

از مزایا تزریق چربی به دست پخش یکنواخت آن است! دست ماساژ داده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که چربی به طور یکنواخت توزیع می‌شود، اهداف اولیه شما برای این عمل برآورده می‌شود و دستان شما سالم تر و جوان تر به نظر می‌رسند. پس از این روش، برخی از بیماران دست های خود را ۱۰ تا ۲۰ سال جوان تر می‌بینند.

بیشتر بخوانید:  سلولیت (تجمع چربی) چیست؟

مشاوره اولیه برای روش جوانسازی دست‌ها

یکی دیگر از مزایا تزریق چربی به دست در دکتر لاغری زیر نظر کلینیک ماه زر همین مشاوره اولیه‌ای است که به شما داده می‌شود؛ در طول مشاوره پزشک می‌تواند ضرورت استفاده از پیوند چربی و یا فیلر را بررسی کند. به این صورت که اگر علائم اولیه کاهش حجم دست را داشته باشید، ممکن است نیاز به فیلر برای جوانسازی باشد. اما اگر کاهش حجم قابل توجهی داشته باشید، پیوند چربی دست معمولاً از نظر ارزش، درجه جوانسازی و طول عمر برای شما مناسب است.

اگر بودجه اولیه محدودتری دارید، پرکننده ها ممکن است گزینه بهتری باشند. با این حال، اگر بتوانید هزینه پیوند چربی دست را تأمین کنید، در درازمدت این هزینه مقرون به صرفه تر است. چرا که ماندگاری این روش بسیار بیشتر از جوانسازی دست با فیلر می‌باشد.

مشـاوره ۲۴ ساعته تزریق چربی:

09127300790

چربی پتانسیل بیشتری برای زیباتر جلوه دادن پوست در طول زمان به واسطه سلول‌های بنیادی درون چربی دارد. با این حال، اگر درجه متوسطی از چین و چروک و آسیب آفتاب دارید، به احتمال زیاد به درمان‌های اضافی نیاز خواهید داشت. دکتر ضرغامی از لیزر دی اکسید کربن ( کورتکس ) برای بهبود چین و چروک‌های دست همراه با درمان‌های دیگر برای بهبود کیفیت پوست دست استفاده می‌کند. با این حال، از آنجایی که لیزرهای قوی را نمی توان روی دست‌ها انجام داد، متخصصین ما اغلب برای بهبود کیفیت پوست به چند دوره درمان نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:  رفع کبودی بعد از تزریق چربی به گونه

پس از انتقال چربی به دست

بلافاصله پس از انتقال چربی برای جوانسازی دست، ممکن است قرمزی و ناراحتی خفیفی را تجربه کنید و کبودی در نقاط تزریق ممکن است بوجود آید. دستان شما نیز احتمالا پف کرده یا متورم خواهند شد. این عوارض جانبی به سرعت از بین می‌روند و استراحت طولانی مدت لازم نیست.

کمپرس یخ یا کمپرس سرد می‌تواند به کاهش سریع این اثرات کمک کند. با این حال، باید دقت کنید که فشار زیادی وارد نکنید، زیرا نباید چربی را به طور غیر طبیعی وارد نواحی جدیدی از دستان خود کنید. برخی از این عوارض ممکن است ۷ تا ۱۰ روز طول بکشد. پس از انتقال چربی به دست واقعاً نباید هیچ مشکل عملکردی عمده‌ای وجود داشته باشد. شما می توانید ۲۴ ساعت بعد از پیوند چربی دست ( یا زودتر اگر فقط فیلر دارید ) دوش بگیرید، اما در صورت امکان حداقل به مدت ۳ هفته نباید شنا کنید یا دستان خود را در وان حمام قرار دهید.

بیشتر بدانید: مراقبت بعد از تزریق چربی

دکتر ضرغامی و تیم مجرب او در مرکز زیبایی ماه زر شهرت مثال زدنی در سراسر کشور ( و واقعاً در سراسر جهان ) برای جوانسازی و ترمیم بدن خود دارند. متخصصین ما در درمان‌های زیبایی ‌شناسی جراحی و غیرجراحی به شما کمک می‌کند تا سال‌ها جوان ‌تر به نظر برسید.

 

فواید تزریق چربی به دست چیست؟

مزایای تزریق چربی به دست شامل موارد زیر می‌باشد.

 • بازیابی چربی و کلاژن از دست داده شده که با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض مواد مختلف اتفاق می‌افتد.
 • از چربی بدن خود بیمار به عنوان پرکننده استفاده می‌شود، با این کار پتانسیل واکنش آلرژیک را به میزان قابل توجهی می‌توان کاهش داد.
 • مدت زمان عمل سریع است، این زمان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌باشد.
 • نتایجی به دست می‌آید که سال‌ها ماندگاری دارند.
 • منجر به کاهش چین و چروک بر روی دست‌ها می‌شود.
 • موجب اصلاح هرگونه ظاهر لاغر، رگدار و تاندونی دست‌ها می‌شود.
 • دست‌های نرم و لطیف ایجاد می‌شود.
 • ترکیب آسان انتقال چربی دست با سایر روش‌های انتقال چربی برای از بین بردن چین و چروک صورت و موارد دیگر موجب کسب نتایج عالی در این زمینه می‌گردد.

قبل و بعد تزریق چربی به دست

تقویت و جوانسازی

تزریق چربی به دست به پوست دست احیا می‌بخشد و باعث تقویت و جوانسازی آن می‌شود. این فرایند باعث بهبود قابل مشاهده در زیبایی و لمس دست می‌شود.

کاهش چین و چروک

کاهش چین و چروک دست اصلی‌ترین مزایای تزریق چربی به دست است. یکی از مشکلات شایعی که با پیری مرتبط است، چین و چروک‌های دست است. با تزریق چربی به دست، این چین و چروک‌ها کاهش می‌یابند و دست‌ها برای مدت طولانی‌تری جوان و تازه به نظر می‌رسند.

افزایش حجم و شکل‌دهی

تزریق چربی به دست، علاوه بر تقویت پوست، باعث افزایش حجم و شکل دهی به دست می‌شود. این باعث می‌شود دست‌ها پرتر و جوان‌تر به نظر آیند.

انتقال چربی دست چه چیزی را درمان می کند؟

انتقال چربی دست به دلایل زیبایی انجام می‌شود تا به بیماران کمک کند با بازگرداندن دستانشان به حالتی که در دهه ۲۰ یا ۳۰ زندگی داشتند، جوان‌تر به نظر برسند و احساس جوانی کنند. این روش همچنین می‌تواند موجب سلامتی بیشتر بیماران شود، برخی از افراد گزارش می‌‌دهند که دست‌هایشان قوی‌‌تر است، مفاصل و بند انگشتان آن‌ها به اندازه قبل درد نمی‌کنند و دست‌های نرم‌‌تری دارند.

شاید سوال خیلی از شما این باشد که آیا وقتی پیوند چربی یا فیلر انجام می‌دهم، تمام استخوان‌ها و رگ‌ها پوشیده می‌شوند؟ باید بگوییم نه، هیچ چیز کامل نیست. اگر به عکس‌‌های قبل و بعد تزریق چربی به دست‌ها نگاه کنید، می‌بینید که هنوز بعضی از استخوان و رگ‌های دست قابل مشاهده است. با این حال، دست‌ها به طور قابل توجهی جوان‌تر و زیباتر به نظر می رسند. هدف از تزریق چربی به دست این است که تصوری را که فرد در مورد دست‌‌ها دارد، بهبود بخشیم نه اینکه دست‌ها به طور کامل تغییر نمایند.

نتیجه‌گیری

تزریق چربی دست‌ها یک روش موثر برای تقویت و جوانسازی دست است. با این حال، برای داشتن نتایج بهتر و جلوگیری از مشکلات ممکن، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر از طریق فرم مشاوره زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  سوالات متداول

  • آیا تزریق چربی به دست دردناک است؟

  معمولاً تزریق چربی به دست با استفاده از مواد تحت تاثیر و برش‌های کوچک انجام می‌شود، بنابراین درد و ناراحتی کمتری نسبت به روش‌های دیگر دارد. بدون درد بودن این خدمت در کلینیک دکتر لاغری از مزایای تزریق چربی به دست می‌باشد.

  • آیا نیاز به تزریق‌های مکرر وجود دارد؟

  ممکن است نیاز به تزریق‌های مکرری باشد، زیرا بخشی از چربی ممکن است جذب نشود یا بعد از مدتی جذب شود.

  • آیا نتایج دائمی هستند؟

  نتایج تزریق چربی به دست ممکن است دائمی نباشد، زیرا بخشی از چربی ممکن است جذب نشود یا در طول زمان جذب شود. بزرگترین مزایای تزریق چربی به دست دائمی بودن آن است.

  • آیا تزریق چربی به دست باعث تغییر در حساسیت دست می‌شود؟

  تزریق چربی به دست ممکن است باعث تغییر در حساسیت دست شود، اما این تغییر معمولاً موقتی است و در طول زمان کاهش می‌یابد.

  • آیا تزریق چربی به دست برای همه مناسب است؟

  تزریق چربی به دست برای افرادی که مایل به جوانسازی و تقویت دست‌های خود هستند، مناسب است، اما برای همه به یک اندازه مناسب نیست.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  18 پاسخ

  1. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

  2. سلام خسته نباشید من ابروهام به طورمادرزادی در بعضی جاها مو نداره خاستم ببینم امکان داره کاشت ابرو در همون ناحیه ها فقط انجام بشه یا کاشت برای کل ابرو انجام میشه؟

  3. سلام خسته نباشید
   من از اشنایان شنیدم که بعد از اتمام درمان با مزوتراپی، پس از مدتی ریزش دوباره شروع میشه و باید باز رفت مزو!!

  4. سلام وقت بخیر.من الان ۴ماهه که تزریق چربی به گونه رو داشتم .اوایلش خوب بود بعد از دوماه طرف چپ صورتم گن بست ودرد شدید وسردرد زیادی داشتم که مراجعه کردم به پزشکم شتشو داد و تخلیه کرد که تاثیری نداشت چند جلسه بعد هم امپول داخل صورتم تزریق کرد که بازم فایده نداشت لطف کنید بهم مشاوره بدید که چیکار کنم واقعا اذیتم ممنونم

   1. با سلام چه آمپولی مجدد تزریق کردید؟ بهتره برای درمان حضوری نوبت بگیرید.

  5. اگر به مرور زمان چربي های تزريق شده در صورت از بين بروند آيا چروكهای پوست بيشتر از حد معمول خواهند بود؟

   1. در وهله اول باید بگوئیم که تزریق چربی با داشتن ترمیم به راحتی از بین نخواهد رفت؛ اما در طولانی مدت خیر چین و جروک ها نمایان نخواهد بود.

  6. سلام من ۶ روز پیش میکرونیدلینگ بودم،میتونم الان بوتاکس کنم؟؟؟؟

  7. با سلام و وقت بخیر
   یک طرف(سمت راست) صورت من ، کمی تپل است ، و سمت چپ صورتم کمی لاغر است.
   می خواستم فقط در سمت چپ ، کمی تزریق چربی داشته باشم، چون ماندگاری چربی از ژل بیشتر است.

   بنابراین ،در این مورد راهنمایی می خواستم

  8. سلام
   من رفتم یجا معاینه بعد بهم گفت تزریق میکنم صورتت خوب میشه پلکت میره بالا ابروت میره بالا خط پیشونی و دور چشت رفع میشه هزینشم ۵۵۰تمنه
   گفتم خوب خوبه کمه بزن و زد
   الان اومدم خوندم دیدم چه مشکلاتی پیش میاد اگه غیر اصولی و نا بلد باشن و متخصص نباشن
   منم اصن نمیدونم کار بلد یود یا نه از کجا باید میفهمیدم
   الان استرس گرفتم نکنه اتفاقی برام بیفته
   ممنون میشم کمک کنید..

   1. با سلام. در وهله اول استرس نداشته باشید. با مشاورین ما به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی به دست چه مزایای دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه