آیا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

درد تزریق چربی به گونه

درد تزریق چربی به گونه

درد تزریق چربی به گونه؛ ایا تزریق چربی به گونه درد دارد؟ انتقال چربی که به عنوان پیوند چربی نیز شناخته می‌شود، تکنیکی است که برای افزایش کامل بودن یک ویژگی خاص با استفاده از بافت خود بیمار استفاده می‌شود. تزریق چربی معمولا برای جوانسازی نواحی از صورت که دچار پیری زودرس می‌شوند و یا پژمرده به نظر می‌رسند استفاده می‌شود. به عنوان مثال، تزریق چربی به صورت می ‌تواند گونه‌های توخالی، گودی زیر چشم، جای زخم یا فرورفتگی‌ها را حجیم کند. اگر می‌خواهید ساعت را به عقب برگردانید و ظاهری زیبا و انعطاف پذیر به پوست خود بازگردانید، با متخصص کلینیک دکتر لاغری، دکتر ضرغامی، تزریق چربی به صورت را در نظر بگیرید. او در کاربردهای انتقال چربی بسیار مسلط است و به طور مداوم نتایج زیبا و طبیعی ارائه می‌دهد. بسیاری از مراجعین در حین مشاوره اولیه نگران درد تزریق چربی به گونه می‌باشند. برای تکمیل اطلاعات خود در این باره با ما همراه باشید.

تزریق چربی گونه چیست؟درد تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه شما حجم و پری می‌بخشد تا ظاهری جوان‌تر و درخشان‌تر به شما بدهد. قبل از اینکه به موضوع درد تزریق چربی به گونه بپردازیم، بیایید کمی در رابطه با خود این عمل توضیح دهیم. انتقال چربی به گونه به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود. در مرحله اول، پزشک متخصص بافت چربی را از ناحیه دیگری از بدن شما مانند باسن، ران یا شکم برداشت می‌کند. سپس چربی از سانتریفیوژ عبور داده می‌شود تا برای تزریق مجدد آماده شود. در نهایت، پزشک با مهارت بالای خود قطرات کوچکی از چربی را به نواحی صورت شما که نیاز به حجم و پری دارند تزریق می‌کند.

پس از انتقال چربی گونه، ممکن است کمی کبودی و ناراحتی در ناحیه اهداکننده و پیوند داشته باشید. اکیداً به شما توصیه می‌شود که استراحت کنید و سر خود را تا حدود ۲۴ ساعت بعد از عمل بالا نگه دارید. احتمالاً بعد از حدود ۱ هفته می‌توانید کار و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید، در این مرحله تورم و کبودی تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

خطرات ناشی از تزریق چربی به گونه

خطرات انتقال چربی نسبتاً ناچیز است و شامل بافت ناهموار پوست، آبسه، عفونت و جای زخم ضعیف است. همچنین، خطر پر شدن بیش از حد یا کم ‌تر ناحیه پیوند وجود دارد، اما یک متخصص با تجربه معمولاً می‌تواند از وقوع آن اجتناب کند. تمامی عوارض احتمالی تزریق چربی گونه را می‌توانید در مقاله ” عوارض تزریق چربی به گونه ” مطالعه کنید.

فواید تزریق چربی به گونه

یکی از مهم ترین مزایا تزریق چربی گونه در دکتر لاغری، معتبرترین کلینیک تزریق چربی سعادت آباد، این است که چیزی تحت عنوان درد تزریق چربی به گونه وجود ندارد! انتقال چربی صورت و گونه فواید زیادی دارد. یکی از جالب‌ترین پیشرفت‌‌های کشف شده در سال‌‌های اخیر این است که چربی پیوندی سرشار از سلول‌های بنیادی است. هنگامی که سلول‌های بنیادی به صورت شما منتقل می‌شوند، باعث بهبود بافت و رنگ پوست شما می‌شوند.

تزریق چربی گونه

بسیاری از بیماران نیز آرامش خاطر ناشی از انتقال چربی را دوست دارند. از آنجایی که چربی بافت خود شماست، هیچ نگرانی در مورد واکنش آلرژیک شدید یا سایر عوارضی که اگرچه نادر است، ممکن است در هنگام تزریق مواد مصنوعی مانند Juvederm یا Restylane به صورت رخ دهد، وجود ندارد. به علاوه، انتقال چربی یک تکنیک کم تهاجمی است که نیازی به برش‌های بزرگ ندارد. احتمال بسیار کمی وجود دارد که زخم قابل توجهی از خود به جای بگذارد. در نهایت، چربی بیشتر از فیلرهایی مانند Restylane و Juvederm دوام دارد. هنگامی که چربی منبع خونی ایجاد می‌کند، می‌تواند برای مدت طولانی ( شاید حتی برای همیشه ) در بدن شما باقی بماند.

این موارد تنها بخش از مزایای تزریق گونه بودند؛ شما عزیزان می‌توانید در تکمیل این مزایا مقاله ” مزایای تزریق چربی گونه ” را مطالعه کنید.

ایا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

به طور عمومی انتقال چربی یک روش دردناک نیست. در حین عمل تحت تاثیر ماده بیهوشی قرار می‌گیرید یا به طور کامل آرام می‌شوید و چیزی احساس نمی‌کنید. از آنجایی که این عمل با بیمار تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، هر گونه ناراحتی حداقل است. حتی پزشک متخصص برای کمک به ناراحتی پس از جراحی نیز، داروهای ضد درد تجویز می‌کند.

انتقال چربی که به آن پیوند چربی و لیپوفیلینگ نیز گفته می‌شود، به عنوان وسیله ای بهینه برای بافت نرم پذیرفته شده است. تزریق چربی به گونه‌ها معمولاً در لحظه دردناک نیست، اما میتواند تا ۱ هفته بعد از عمل باعث کبودی و تورم شود. میزان درد تزریق چربی به گونه تجربه شده به تحمل درد بیمار، نوع پرکننده مورد استفاده در طول عمل، اندازه سوزن و سطح تجربه جراح تحت عمل بستگی دارد. یک بی‌حس کننده موضعی به بیمار داده می‌شود تا از هر گونه درد در طول عمل جراحی جلوگیری شود.

تزریق یک هفته قبل جشن تولد !

در صورت ترکیب تزریق چربی با جراحی لیفت صورت تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این روش فقط با کبودی و تورم خفیف که تا ۱ هفته بعد از عمل ادامه دارد به خوبی تحمل می‌شود. هر گونه ناراحتی بر اساس تعدادی از عوامل از جمله آستانه درد فردی بیمار و همچنین اندازه سوزن‌ها و کانولای استفاده شده و همچنین تخصص جراح در انجام روش انتقال چربی گونه متفاوت است. جراح همیشه مراقب تزریق یک بی‌حسی موضعی در تمام نواحی درمان است تا از یک روش راحت در طول درمان اطمینان حاصل کند.

بیشتر بخوانید:  تزریق گونه برای صورت لاغر در ۲ مرحله

عوارض انتقال چربی به گونه چیست؟آیا تزریق چربی گونه درد دارد؟

درد تزریق چربی به گونه تنها عوارض احتمالی و کوتاه مدت نیست! عوارض جانبی انتقال چربی گونه به طور کلی شامل موارد زیر است.

 • بی حسی موقت
 • کبودی و تورم در ناحیه تزریق چربی موثر است.
 • جای زخم قابل مشاهده است، اگرچه می‌توان آن را به طور قابل توجهی با ژل سیلیکون بهبود بخشید.
 • میزان کمی از بازجذب چربی از ناحیه پیوند شده که در ۱۲ هفته اول پس از انتقال چربی قابل توجه است.

انتظار عوارض جانبی ذکر شده طبیعی است که همه آنها در ۴ تا ۶ هفته اول برطرف می‌شوند. اگر عوارض تزریق چربی طولانی‌تر از حد انتظار را تجربه می‌کنید، لطفاً برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با تیم پشتیبانی پس از عمل ما تماس بگیرید.

آیا بدن می تواند انتقال چربی را رد کند؟

چربی‌هایی که به عنوان بخشی از فرآیند انتقال چربی تزریق شده‌اند، توسط بدن شما دفع نمی‌شوند. چربی یک ماده طبیعی است که با انتقال به سایر نواحی بدن واکنش ایمنی ایجاد نمی‌کند. هر چربی پیوندی برای اطمینان از بقای سلول‌های چربی به یک منبع خون غنی نیاز دارد و به همین دلیل است که برای به حداکثر رساندن بقای سلول‌های چربی، پیروی از دستورالعمل‌‌های بعد از عمل جراحی در چند هفته اول حیاتی مهم است. هر چربی که توسط بدن باز جذب می‌شود نباید به عنوان دفع چربی تلقی شود زیرا جذب سلول‌های چربی یک عارضه جانبی طبیعی هر روش انتقال چربی است.

در اکثر روش‌های پیوند چربی، نرخ بقای سلول‌های چربی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد قابل انتظار است. این ارقام بقا می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد. به عنوان مثال اگر بیماران سیگار بکشند با نرخ بسیار کمتری از زنده ماندن سلول‌های چربی در بیمارانی که به طور فعال سیگار می کشند.

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد؟

دوره نقاهت انتقال چربی به گونه چگونه است؟

بازیابی انتقال چربی به طور متوسط بین ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد تا کبودی و تورم به طور کامل برطرف شود و بهبودی کامل تا ۶ ماهگی مشخص شود. هر بیماری که عمل انتقال چربی انجام داده است، محدودیت‌هایی در فعالیت‌های روزمره‌ای که می‌تواند انجام دهد، از جمله توانایی رانندگی با ماشین را خواهد داشت تا زمانی که جراح آن‌ها بگوید انجام این کار بی خطر است. کسب اطلاعات بیشتر در مقاله ” دوره نقاهت تزریق چربی “.

مشاوره رایگانآیا بدن می تواند انتقال چربی را رد کند؟

تزریق چربی ( پیوند چربی ) از چربی فرآوری شده بدن شما برای تغییر شکل و بازگرداندن حجم به نواحی صورت خصوصا گونه که با افزایش سن فرو رفته‌اند، استفاده می‌کند و در نتیجه صورت شما را جوان می‌‌کند و ظاهری زیباتر به شما باز می‌گرداند. در پاسخ به سوال مهم تزریق چربی به گونه درد دارد؟ می‌توانیم بگوییم، انتقال چربی یک روش دردناک نیست. در حین عمل تحت تاثیر ماده بیهوشی قرار می‌گیرید یا به طور کامل آرام می‌شوید و چیزی احساس نمی‌کنید.

جهت دریافت مشاوره در ارتباط با درد تزریق چربی به گونه و یا دیگر سوالات می‌توانید از طریق فرم مشاوره زیر مشاورین ما را در جریان بگذارید. در ک.تاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهیم گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  پس از آن، برای مدیریت هر گونه ناراحتی خفیفی که ممکن است تجربه کنید، به شما مسکن داده می‌شود. حتی برای بیمارانی که نگران درد هستند، همیشه این امکان وجود دارد که این روش را به طور کامل با آرام بخش یا تحت بیهوشی عمومی انجام دهند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  21 پاسخ

  1. من بانویی ۶۰ ساله هستم و به دلیل رژیم غذایی، دچار ریزش موی شدید شدم. پزشک به مدت یکسال محلول دست سازی داد که ماینوکسیدیل هم داشته و بعد از پایان دوره دچار ریزش شدیدتر شده ام. کدام روش برای من مناسب‌تر است؟

   1. با سلام؛ ممکن است نیاز به کاشت داشته باشید. مواردی این چنین بهتر است اول مورد معاینه پزشک قرار بگیرند.

  2. من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

   1. با سلام؛ درمان می‌تواند متفاتوت باشد. ممکن است تزریق چربی کار ساز باشد در غیر این صورت لیزر. برای مشخص شدن درمان با ما تماس بگیرید تا مشاوره شوید.

  3. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

   1. هزینه نهایی باید در جلسه مشاوره مشخص شود چرا که ممکن است نیاز شما به درمان متفاوت باشد.

  4. سلام.من حقیقتش کاریدر کلینیک شما انجام نداده ام ،ولی میخوام از صداقت شما ،و پاسخ به همه سوالات ،چه مثبت و چه منفی ازتون تشکر کنم .کلینیکیکه صداقت دارد ،خیلی ارژشمنده ،نشون میده شما هم به زیبایی شخص اهمیتمیدهید و هم به سلامتی . واقعا اجرتون با خود خدا . متشکرم
   حتما برای کارهای پوستی مزاحم شما میشم

   شیدا

   1. یکی از بهترین لب‌ها آلی اکسین هستش که می‌توانید در کلینیک ما استفاده کنید.

    1. سلام من تزریق چربی انجام دادم با اینکه ۶ ماهه که ازش میگذره اخیرا دردی در زیرگونه هام حس میکنم و انگار گلوله کوچولو داخلش بسته. دلیلش چی میتونه باشه

  5. سلام من ژل لب روفیل کره تزریق کردم برای ترمیمش هم حتما باید از همین برند استفاده کنم یا فرقی نمیکنه؟

   1. سلام در صورتی که ژل زیاد از بین نرفته باشدبهتر است از همان ژل استفاده کنید. برای دریافت مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر