عوارض تزریق چربی به گونه

در این مقاله قصد داریم با عوارض تزریق چربی به گونه آشنا شوید؛ عوارض تزریق چربی به گونه امری طبیعی است. هر عمل جراحی شامل مقدار مشخصی خطر است و مهم است که شما این خطرات و عوارض احتمالی مرتبط با آنها را درک کنید. علاوه بر این، هر روشی دارای محدودیت‏هایی است. تزریق چربی به گونه چه عوارضی دارد؟ یک انتخاب فردی برای انجام یک روش جراحی براساس مقایسه معایب تزریق چربی به گونه با مزایا بالقوه است. با اينكه بیشتر بیماران مضرات تزریق چربی به گونه را تجربه نمی کنند، لازم است آنها را برای اطمینان از درک تمام خطرات احتمالی تزریق چربی با جراح پلاستیک مرکز زیبایی خود در میان بگذارید. تزریق چربی به گونه یک درمان موثر برای جایگزینی چربی‌های از دست رفته، پرکردن چین و چروک‌های صورت و تغییر شکل نواحی صورت است.

چربی را می‌توان در سرتاسر صورت قرار داد تا ظاهر جوان‌تری فراهم سازد. نواحی رایج تزریق چربی شامل تزریق چربی به پیشانی، چین‌های اطراف دهان، گونه‌ها و چانه است. تزریق چربی به صورت ممکن است ایجاد عوارضی مانند توده، پف، عفونت و خونریزی، ناهنجاری های بینایی، از جمله کوری، ممکن است در موارد نادر رخ دهد. که در در موارد نادر، تزریق چربی به صورت ممکن است راه اکسیژن را مسدود کند و به مغز نرسد و منجر به سکته شود.

تزریق چربی به گونه چه عوارضی دارد؟

اگر می‌خواهید با معایب تزریق چربی به گونه آشنا شوید و بدانید تزریق چربی به گونه چه عوارضی دارد، باید بدانید که هدف از تزریق کردن چربی گونه چیست و چه تغییری در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد. 

 • تغییر در ظاهر

به طور معمول، بعد از تزریق چربی، مقداری از حجم چربی به مرور زمان از بین می‌رود و سپس پایدار می‌شود. این احتمال وجود دارد که درمان‌های بیشتری مورد نیاز باشد تا حجم مورد نظر چربی تزریق شده و ظاهر حاصل شده حفظ شود. کمتر پیش می آید که اگر شما افزایش وزن قابل توجهی را تجربه کنید، حجم چربی افزایش یابد و موجب ظاهری نامطلوب شود. درک این موضوع مهم است که این احتمال وجود دارد که بیش از یک جلسه درمان مورد نیاز باشد و بنابراین با جراح خود در مورد هزینه‌های مرتبط با تکرار درمان‌ها صحبت کنید.

قیمت تزریق به گونه کلینیک دکتر لاغری چقدر است؟ هزینه تزریق چربی به گونه

 • سفتی و برآمدگی

یکی از مشکلات تزریق چربی گونه این است که در حالی که بیشتر چربی‌های تزریق شده، حس طبیعی بودن را می‌دهند، ممکن است مقداری یا تمام چربی سفت، سخت یا توده ای شود. اگر مقداری از چربی پس از تزریق باقی بماند، ممکن است منجر به نکروز چربی (مرگ بافت چربی منتقل شده)، باعث سفتی و ناراحتی یا درد شود. همچنین کیستها ممکن است در این ناحیه چربی تزریق شده ایجاد شوند. این احتمال وجود دارد که برای بهبود چنین شرایطی نیاز به جراحی باشد.

بیشتر بخوانید:  تزریق گونه برای صورت لاغر در ۲ مرحله
 • عدم تقارن

ظاهر متقارن گونه ممکن است ناشی از روش تزریق چربی نباشد. عواملی مانند رنگ پوست، رسوبات چربی، برجستگی استخوانی و انقباض (تونوس) عضلانی ممکن است به عدم تقارن طبیعی ویژگی های جسمی کمک کند. ممکن است امکان دستیابی یا حفظ تقارن دقیق پس از تزریق چربی نباشد.

 • اصلاح کم و بیش از حد بودن تزریق

تزریق چربی ممکن است به نتیجه مطلوب نرسد. مقدار اصلاح ممکن است ناکافی یا بیش از حد باشد. ممکن است کنترل فرآیند تزریق چربی به دلیل عواملی قابل انتساب به وضعیت هر بیمار امکان پذیر نباشد. اگر اصلاح کمبود تزریق رخ دهد، ممکن است به شما توصیه شود که روش تزریق چربی اضافی را در نظر بگیرید. اگر تزریق بیش از حد صورت بگیرد، سایر روش های جراحی مانند لیپوساکشن یا برداشتن چربی ممکن است مورد نیاز شود و این از معایب تزریق چربی به گونه است.

معایب تزریق چربی به گونه

 • تاثیرات بلند مدت

تغییرات بعدی در شکل یا ظاهر ناحیه ای که چربی برداشته یا قرار داده شده است ممکن است در نتیجه افزایش سن، چین و چروک کاهش یا افزایش وزن یا سایر شرایط غیر مرتبط با روش تزریق چربی ظاهر شوند.

 • از دست دادن بافت

در موارد نادر، از عوارض تزریق چربی به گونه این است که پوست روی ناحیه تحت درمان در نتیجه از دست دادن پوست و بافت اطراف آن مجروح شود. این ممکن است اسکارها و تغییر شکل باقی بگذارد و برای ترمیم نیاز به جراحی باشد.

 • سروما

ممکن است مایع بین پوست و بافت‌های زیرین پس از جراحی جمع شود، ترومای شدید که به آن سروما گفته می‌شود. ممکن است متوجه افزایش در ناحیه پیوند چربی، تورم موضعی یا تغییر شکل شوید که لازم است به شما هشدار دهد که احتمال دارد در دوره بعد از عمل سروما در بدن شما رخ داده باشد. در صورت بروز این مشکل به جراح خود اطلاع دهید و روش های اضافی برای تخلیه مایع ممکن است مورد نیاز قرار گیرد.  

بیشتر بخوانید:  تزریق گونه برای آقایان + 7مزیت کاربردی
 • نکروز چربی

چربی‌هایی که تزریق می شوند ممکن است زنده نمانند. بافت چربی که در عمق پوست یافت می‌شود ممکن است بمیرد. از عوارض تزریق چربی به گونه، نکروز چربی است که مناطق سفت در داخل پوست، توده های سخت، حساسیت/درد موضعی یا انقباض پوستی تولید می‌کنند. ممکن است کلسیفیکاسیون و کیست های چربی ایجاد شود. جراحی اضافی برای برداشتن نواحی نکروز چربی ممکن است لازم باشد. امکان بی نظمی کانتور در پوست وجود دارد که در اثر نکروز چربی ایجاد می شود.

 • تزریق داخل – شریانی تصادفیتزریق چربی در ۲۰ دقیقه-عوارض تزریق چربی گونه

بسیار نادر است که در طول دوره تزریق، چربی به طور تصادفی وارد ساختار شریانی شود و ایجاد انسداد در جریان خون کند. این احتمال دارد که باعث نکروز پوستی در ساختارها شود. خطرات و پیامدهای تصادفی تزریق داخل عروقی فیلرها ناشناخته و غیرقابل پیش بینی است.

درباره مزایای این تزریق نیز بخوانید: مزایای تزریق چربی گونه

عوارض جدی تزریق به گونه

جدی ترین عوارض تزریق چربی به گونه بسیار به ندرت است. چنین شرایطی شامل: آمبولی چربی ( یک تکه چربی ممکن است وارد جریان خون شود و منجر به شرایط تهدید کننده زندگی ) ، سکته مغزی، مننژیت، التهاب مغز، عفونت جدی، کوری یا از دست دادن بینایی یا مرگ شود.

بیشتر بخوانید:  نتیجه نهایی تزریق چربی

خلاصه

تقریبا ۵۰ الی ۶۰٪ از حجم اولیه وارد شده ممکن است از بین برود و احتمال دارد که نیاز به تجدید تزریق باشد. رایج ترین عوارض تزریق چربی به گونه و صورت عبارتند از کبودی و تورم، احساس بی حسی یا تغییر حس در نواحی پر از چربی. این به طور معمول موقتی است. خونریزی و عفونت غیر معمول است.

علاوه بر این، اگر کاهش حجم در دو طرف صورت دقیقا برابر نباشد، احتمال عدم تقارن جزئی وجود دارد. با این حال، اگر به هر چهره، از جمله چهره های بسیار جذاب، دقت کنید، متوجه خواهید شد که هیچ دو طرف دقیقا متقارن نیستند. در نهایت، از نادرترین اما جدی ترین معایب تزریق چربی گونه و تزریق فیلر صورت ( از جمله فیلرهای بدون نسخه )، عارضه تزریق داخل عروقی ( تزریق در رگ خونی ) است که منجر به آمبولی، سکته، کوری یا نکروز پوستی می‌شود.

عوارض تزریق چربی به گونه

خطرات تزریق چربی، کم، نادر و حداقل است. درد و تورم ممکن است اتفاق بیفتد، اما هر بیمار آن را تجربه نمی کند. مهمترین جنبه منفی این روش این است که صورت یا لب‌های شما ممکن است به سادگی تمام یا بیشتر تزریق چربی را دوباره جذب کنند. شانس این اتفاق را نمی توان برای یک فرد مشخص پیش بینی کرد، اما در نیمی از بیمارانی که درمان های تزریق چربی دریافت می کنند اتفاق می افتد.

مشکلات تزریق چربی گونه نادر اما احتمالی عبارتند از واکنش آلرژیک به بی حس کننده موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، کلسیفیکاسیون، تغییر ظاهر در صورت اصلاح بیش از حد، خونریزی حین عمل، لخته شدن خون در محل درمان، عفونت منتقل شده از طریق خون (شاید از یک عمل زیبایی یا دندانپزشکی دیگر)، اسکار بافت و آمبولی چربی ناشی از تزریق چربی به اشتباه به داخل رگ خونی. مدت اثر تزریق چربی ممکن است آنقدر که می خواهید طولانی نباشد. یا ممکن است صورت شما تزریق چربی را نپذیرد. ممکن است صورت یا لب های شما دقیقا آنطور که انتظار داشتید به نظر نرسد. قبل از انجام عمل تزریق چربی، تمام نگرانی‌ها و خواسته های خود را با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست در یک کلینیک معتبر تزریق چربی در تهران در میان بگذارید.

جستجو مرتبط کاربران:

3.5/5 - (2 امتیاز)

11 پاسخ

 1. کمک های اولیه برای فرد آسیب دیده چی هست ؟ مثلا اینکه اگه فرد مجروح صورتشو به سمت زمین بگیره از شدت آسیب کم میکنه؟ یا مثلا شست و شو با صابون و مواد شوینده ی پوست فایده ای داره ؟

 2. سلام ممنون یک هفته بعد از تزریق بوتاکس ابروهام با هم فرق کردند ابروی سمت راستم بالا رفته وسمت چپ پایین آمده وسمت چپ روی چشم ورم کرده من در کلنیک تزریق کردم برای خط اخم عمیق که الان هنوز هم هست و بر طرف نشده چکار باید بکنم بعد از تزریق سمت چپ چشمم چند نقطه کبود بد شده که هنوز نرفته چکار باید بکنم

 3. سلام بنده شش ماه پیش تزریق چربی گونه داشتم بعد از سه ماه روی گونه که ه سمت بالای بینی نزذیک می شود غده های چربی به اندازه شش میل ایجاد شده ولی در ظاهر صورت دیده نمیشه . باید چیکار کنم . لطفا راهنمایی کنید

 4. سلام خسته نباشید من بوتاکس انجام دادم یکبار تو عمرم خوب بود بعد ۱هفته بعد دیدم ک ابرو هام باهم یکی نسست رفتم برای ترمیم بالایی ابروم شب دیدم بالایی ابروهام دنیایی ورم کرد و قرمز شد شب خوابیدم صبح بیدار شدم دیدم کل چشمم حساسیت گرفته و دیگه نمیتونم ببینم چشمم بسته شده و ب اون پزشکی ک بران تزریق انجام داده بود مراجع کردم الان چشم حساسیتش خوب شده اما همو‌ن چشمم کوچیک‌تر از اونیکی چشمم علت چیست میشه راهنمایم کنیم امکان خوب شدن وجود داره با چی خیلی نگرانم

 5. سلام از چه برندی برای تزریق ژل استفاده می کنین ؟ اگر امکانش هست بفرمایید

 6. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

 7. سلام
  ورم صورتتون بعد از چند روز از بین رفت؟چون من چهار روز پیش تزریق کردم و اصلا نمیتونم خودموتو اینه نگاه کنم

 8. سلام من دوروزه تزریق چربی انجام دادم، مقدار زیاد چربی زیر گوستم تزریق شد و حس میکنم صورتم زیاد چاق شده، تزریق درلب وپشت لب هم داشتم که لبهام خیلی متورم شده، کلا من رفتم که زیبا بشم ولی این چهره جدیدم اصلا برام قابل پذیرش نیست، لطفا راهنمایی کنید که آیا این حجم زیاد چربی که تو صورت ولب من تزریق شده کم میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله عوارض تزریق چربی به گونه

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه