مزایای تزریق چربی گونه

مزایا تزریق چربی به گونه

مزایا تزریق چربی به گونه

مزایا تزریق چربی گونه چیست؟ اگر نسبت به داشتن استخوان گونه‌های کم سطح یا به سختی قابل مشاهده خود آگاه هستید، ممکن است به فکر پرکننده‌های گونه باشید که به آنها فیلرهای پوستی نیز گفته می‌شود. این روش‌های زیبایی برای برجسته سازی گونه‌های شما، حجم دادن به صورت و صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها طراحی می‌شوند. فیلرهای گونه روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، اما درکنار فواید تزریق چربی گونه، برخی از خطرات و عوارض جانبی را به همراه دارند. این مقاله به برخی سوالات شما در مورد مزایای تزریق چربی گونه، نحوه انجام عمل و اینکه آیا پرکننده گونه برای شما مناسب است، پاسخ می دهد.

تزریق چربی گونه چیست؟

فیلرهای گونه، تزریقاتی هستند که حجم ناحیه بالا و اطراف استخوان گونه شما را افزایش می دهند. این برای شما یک حس ساختار استخوانی مشخص تری را فراهم می‌سازد. با تزریق چربی در زیر لایه پوست، فیلرهای گونه این توانایی را دارا هستند که چین و چروک ها و خطوط ریز را نیز صاف کنند.

پیشنهاد می‌کنیم نمونه کارهای تزریق به گونه دکتر لاغری را مشاهده کنید: تزریق چربی به گونه

انواع فیلرها

انواع مختلفی از مواد وجود دارد که برای استفاده در پرکننده‌های گونه تایید می‌شوند.

اسید هیالورونیک (Juvederm, Restylane) و اسید پلی لاکتیک (Sculptra) دو نوع فیلر پوستی هستند که برای کاربرد در ناحیه گونه و زیرچشم توصیه می‌شوند. این نوع پرکننده‌های پوستی موقتی هستند. سایر فیلرها مانند رادیس (هیدروکسی لاپاتیت) نیز برای ناحیه گونه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تزریق چربی گونه و فیلرها چقدر دوام می آورند

یکی از مزایای تزریق چربی گونه ماندگاری بالای آن است؛ بسته به نوعی که شما انتخاب می‌کنید، پرکننده های گونه این قابلیت را دارا هستند که بین 6 ماه الی 2 سال دوام داشته باشند تا اینکه نتایج دیگر قابل توجه نباشد. مواد پرکننده پوست در نهایت حل می‌شوند و در بافت پوست شما متابولیزه می گردند.

ادامه مطلب
ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ روش های افزایش آن 🙂

چه فردی برای تزریق چربی گونه، گزینه مناسبی است؟

بررسی مزایای تزریق چربی گونه زمانی معنا پیدا می‌کند که بدانید آیا این روش مناسب شما است یا خیر؛ اگر شما غیرسیگاری، سالم و بدون سابقه بیماری مزمن هستید، ممکن است کاندیدای پرکننده های گونه باشید. براساس دستورالعمل های سازمان غذا و دارو (FDA) منبع معتبر، شما لازم است از کاربرد پرکننده های گونه خودداری کنید اگر:

 • اختلالات خونریزی دارید
 • به ترکیبات مصنوعی مورد استفاده در پرکننده های پوستی حساسیت دارید
 • باردار یا شیرده هستید

بهبودی سریع از فواید تزریق گونه

در چند روز اول پس از تزریق، لازم است از خوابیدن روی گونه خودداری نمایید. سعی کنید رو به بالا و صاف به پشت بخوابید. همچنین لازم است تا زمانی که فیلر به طور کامل شکل خود را نگرفته است، یعنی 48 ساعت پس از تزریق، از انجام ورزش های شدید خودداری کنید. از دست زدن به صورت خودداری نمایید و تا حد امکان صورت خود را تمیز و خشک نگه دارید تا خطر عفونت برطرف شود.

فواید تزریق چربی به گونه چیست؟

در مقایسه با سایر گزینه های درمانی مانند کاشت گونه و لیفت صورت، مزایای تزریق چربی گونه آشکارتر است و عبارتند از:

 • از فواید تزریق چربی گونه این است که تزریق چربی را می توان در مطب جراح پلاستیک و مراکز زیبایی انجام داد و نیاز به بیهوشی کم یا بی حسی موضعی است.
 • بهبودی در تزریق چربی به گونه سریع است و بسیاری از افراد قادر هستند بلافاصله به سر کار یا فعالیت‌های معمول خود برگردند.
 • تزریق چربی گونه ماه‌ها یا سال‌ها دوام می‌آورد، اما نتیجه آن دائمی نیست.
 • فیلرهای گونه خطر بسیار کم و به ندرت عوارض جدی یا عفونت به همراه دارند.
 • از فواید تزریق چربی به گونه این است که فیلرهای گونه را می توان پس از قرار دادن اصلاح کرد، به این معنی که قادر هستید چربی بیشتری به محل تزریق اضافه کنید تا زمانی که به نتیجه دلخواه خود برسید.
 • برای اینکه گونه های شما مشخص تر به نظر برسند، تزریق چربی به گونه نسبت به جراحی پلاستیک و عمل باز، دارای هزینه کمتری است.

ادامه مطلب
تزریق گونه برای آقایان + 7مزیت کاربردی

مزایای تزریق چربی گونه گزارش شده توسط افرادی که تحت عمل تزریق چربی قرار می‌گیرند  نیز به شرح زیر هستند.

1.سرحال و جوان تر به نظر می‎رسید

با افزایش سن، حجم چربی صورت ما کاهش می یابد. در نتیجه، ما اغلب با گونه‌های توخالی و یا تورفتگی و شل شدگی آن مواجه می‌شویم. بسته به خاصیت ارتجاعی پوست ما، ممکن است در نهایت با ظاهری اسکلتی و آویزان نیز مواجه شویم. از جمله فواید تزریق چربی به گونه است که این مسائل را کاهش می دهد و به صورت شما ظاهری صاف و جوان می بخشد.

2.بدون برش

تزریق چربی گونه و صورت شامل تزریق چربی به قسمت هایی از صورت است که می خواهید آن را تقویت کنید. نیازی به بریدن پوست یا نگرانی در مورد جای زخم و زمان بهبودی طولانی نیست. این یک جایگزین جذاب برای افرادی است که مایل هستند بدون نیاز به عمل جراحی، زیبایی آرایشی را به دست آورند.  

3.یک روش سرپایی

از عمده تریت مزایای تزریق چربی گونه کم تهاجمی بودن آن است و به بیماران این امکان را می دهد که بعد از عمل از مطب خارج شوند. علاوه بر این، تزریق چربی گونه معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود – به این معنی که شما در طول فرآیند بیدار و هوشیار هستید اما چیزی احساس نمی‌کنید. این امر خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی را از بین می برد.

فواید تزریق چربی به گونه

4.ماندگاری طولانی

سلول‌های چربی که به گونه منتقل می‌شوند، در مقایسه با پرکننده‌های مصنوعی که فقط ۶ الی ۱۲ ماه دوام می‌آورند، می‌توانند سال‌های بیشتر باقی بمانند. تکنیک های اخیر، از جمله افزودن پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می تواند بقای سلولی را برای تزریق چربی صورت حتی طولانی تر افزایش دهد.

5.از بافت چربی خود شما استفاده می کند

با استفاده از چربی خود در روش های تزریق چربی گونه خطر واکنش های نامطلوب یا آلرژیک را به حداقل برساند. در مقابل، سایر فیلرهای صورت قادر هستند خطر عوارض یا واکنش های نامطلوب بیشتری داشته باشند.

6.کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد

تزریق چربی به گونه همه مشکلات شما را حل نمی کند، اما داشتن چهره ای جوان تر و پرتر این قابلیت را دارد که به تقویت اعتماد به نفس شما کمک شایانی کند. احساس اعتماد به نفس بیشتر می تواند تاثیر مثبت بیشتری روی افراد داشته باشد و ممکن است روابط و شغل شما را بهبود بخشد و هر بار که در آینه نگاه می کنید به شما حس بهتری داده می شود.

ادامه مطلب
تزریق گونه برای صورت لاغر در 2 مرحله

خلاصه کلام

تزریق چربی به گونه یک عمل زیبایی نسبتا ساده است. نتایج می تواند از 6 ماه الی 2 سال باقی بماند. اگر می‌خواهید از نتایج خود راضی باشید، بسیار مهم است که ارائه‌دهنده‌ای را پیدا کنید که در انجام تزریق‌های چربی پوستی مجرب و دارای مجوز باشد.

روش های زیبایی در حال تغییر به سمت روش‌های تهاجمی کمتر و طبیعی تر با ادامه بهبود هستند. تزریق چربی به گونه، یک نمونه عالی از این تغییرها است. تزریق چربی روش ساده ای است که مشکلات زیبایی منحصر به فرد صورت را بدون جراحی بزرگ حل می کند. بدون استفاده از ایمپلنت، ظاهر صورت را بهبود می بخشد.

مزایای تزریق چربی به گونه و صورت بر ظاهر زیبایی فرد بسیار زیاد است. افرادی که به دلایلی مانند افزایش سن و کاهش وزن از پوکی یا شلی پوست صورت به خصوص در ناحیه گونه و چشم رنج می برند، قادر هستند از تزریق چربی بهره مند گردند و با این کار، سفتی، جوانی و طبیعی بودن در نواحی فوق را به پوست خود بازگردانند. ظاهر پیری زودرس نیز قابل درمان است، زیرا این روش به پر کردن خطوط و چین و چروک کمک می کند.

[ فرم دریافت مشاوره رایگان برای تزریق چربی گونه ]

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 دیدگاه ‌ها

 • آیا برای خط لبخند تزریق چربی مفید است؟

 • توضیحات عالی بود .
  فقط یک سوال بعد از تزریق چربی می توان میکرونیدلینگ انجام داد . ؟
  یا پاکسازی با اتوی پوست که امواج سنوگرافی تولید می کند ؟
  اینها منعی ندارد ؟

 • سلام وقت بخیر.لطفا یه مرکز خوب تو شهر زاهدان معرفی کنید.ممنون

 • چربی فریز شده در یخچال از مدت اولین ساکشن تا چه مدت قابل استفاده است؟

 • سلام وقت بخیر ، من گودی زیرچشم و سیاهی زیرچشم دارم میخواستم ببینم نانو میکروفت روش خوبی هست و هزینه اش چقدره ؟

 • با سلام .وقت بخیر. زنی 33 ساله هستم و قصد تزریق چربی به کل صورت را دارم. در کودکی و بعد از عفونت دندان و کشیدن آن ,قسمت راست زیر فکم حالتی مثل یک نقطه که پوست به گوشت چسبیده و از دور نمایی مثل یک سوراخ داره.همچنین باعث نامتقارن شدن فک راست و چپ شده.می خواستم بدونم با تزریق چربی می توان اصلاحش کرد؟آیا باید به شما مراجع کنم یا جراح دندانپزشک و…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)