لیزر کیوسوئیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

لیزر کیوسوئیچ چیست و چه کاربردی دارد؟ امروزه دستگاه‌های مدرنی بسیاری تولید شده‌اند که می‌توانند بدون مشکل یا عارضه‌ای پوست را براق کنند. لیزر کیوسوئیچ یکی از این فناوری‌های پیشرفته در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی در تهران رنگدانه های پوست برجسته می‌شود و با تیره شدن پوست، لکه‌ها و پلاسماها مشاهده می‌شود. برای غلبه بر این مشکل می توان از لیزر Q-switch استفاده کرد که امواجی با طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر تابش می‌کند. پس از چند جلسه، لکه‌های پوستی شما از بین می‌رود.

لیزر کیوسوئیچ چیست؟

به طور کلی، لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک‌های مفید برای از بین بردن لکه‌های پوستی از صورت، دست‌ها، پاها و سایر قسمت‌های بدن است. این دستگاه می‌تواند مشکلات پوستی از جمله بسیاری از لکه های پوستی را از بین برده یا کاهش دهد و پوستی روشن تر و زیباتر را برای شما به ارمغان بیاورد.

دستگاه کیوسوئیچ از لیزری استفاده می‌کند که امواجی با طول موج های ۵۳۲ و ۱۰۶۴ ایجاد می‌کند. همچنین، سوئیچ Q می‌تواند رنگدانه ها را از داخل منفجر کند و آنها را به ذرات بسیار کوچکتری تبدیل کند که ممکن است با گذشت زمان از بین بروند.

با استفاده از این دستگاه هیچ عارضه جانبی خاصی برای پوست شما ایجاد به وجود نخواهد آمد. با این حال، ممکن است چند لکه به رنگ قرمز یا قهوه ای ظاهر شود و پس از چند روز برطرف شود. اگر حساس باشد، ممکن است پوست شما دچار زخم های عفونی شود. اگر چنین است، باید به پزشک مراجعه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که تمامی بیماران پس از معاینه پوست خود در کلینیک از مراقبت های بعدی و عوارض مربوط به لیزر کیو سوئیچ مطلع خواهند شد.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از مهمترین مواردی است که باید پس از لیزر درمانی کیوسوئیچ به آن توجه کرد. برای خلاص شدن از شر لکه‌های قرمز و قهوه‌ای ظاهر شده روی پوست، باید صبور باشید. آنها به خودی خود از طریق فرآیند لایه برداری ناپدید می‌شوند. توجه داشته باشید که هرگز پوست خود را تا ۲۴ ساعت پس از درمان نشویید. به طور کلی درمان‌های پوستی که در کلینیک دکتر لاغری به واسطه لیزر انجام می‌گیرد شامل استفاده از لیزر کوسوئیچ . ۲ لیزر زیر می‌باشد.

چه کسانی می توانند از لیزر کیوسوئیچ استفاده کنند؟

این نوع درمان برای انواع لکه‌های پوستی مناسب است و برای پاک کردن تتو نیز کاربرد دارد. لیزر Q-switch همچنین می‌تواند پوست شما را روشن‌تر کند و به آن طراوت و جوانی بدهد.

درمانی کیو سوئیچ برای افرادی که باردار هستند، سابقه اسکارهای کلوئیدی دارند یا پس از بهبود زخم دچار اسکارهای کلوئیدی شده اند، خطرناک و ممنوعیت دارد؛ همچنین افرادی که در گذشته دچار عفونت هرپس سیمپلکس شده‌اند باید از درمان‌های جایگزین استفاده کنند یا این درمان را زیر نظر پزشک متخصص همراه با مصرف برخی داروها انجام دهند. از کاربردهای اصلی این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع تیرگی پوست
 • جوان سازی پوست
 • کاهش لکه های پوستی
 • درمان عفونت قارچی
 • رفع چین و چروک پوست تاتو، خال های مادرزادی
 • ترمیم جای جوش
 • از بین بردن لکه های قهوه ای روی پوست
 • روشن کردن ناحیه بیکینی

لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ چگونه انجام می شود؟

به لیزرهای Q-Switched اجازه می‌دهند تا طول موج‌های مختلفی تولید کنند. این طول موج‌های متغیر تعیین می‌کند که لیزر Q-Switched برای چه مواردی استفاده خواهد شد. برای از بین بردن لکه های قهوه‌ای ناخواسته، کک و مک های خورشید یا خالکوبی از روی پوست شما استفاده می شود. پالس انرژی لیزر که در یک میلیاردم ثانیه است، رنگدانه را در پوست آزاد می کند، بنابراین می تواند به طور طبیعی دوباره جذب شود و توسط بدن دفع شود.

انرژی لیزر مانند بسیاری از نقاط داغ ریز روی پوست شما احساس می‌شود. این ناراحتی با جریانی از هوای سرد که در طول درمان به سمت لکه‌ها هدایت می‌شود تا حد زیادی کاهش می‌یابد. برداشتن خالکوبی بدون بیهوشی بسیار دردناک است، بنابراین ما همیشه سعی می‌کنیم قبل از انجام پاکسازی تتو، آن ناحیه را بی‌حس کنند.

لیزرهای Q-Switched به عنوان یک شاتر پرسرعت عمل می‌کند. میله های لیزر انرژی را در مقادیر زیادی ذخیره می کنند و آنها را به طور مستقیم در مناطقی که در معرض دید قرار می گیرند منتشر می کنند. پالس‌های پرسرعت باید از نواحی آسیب‌دیده خارج شوند تا پوست از داخل بهبود یابد. زمان قرار گرفتن در معرض لیزر می‌تواند به پوست آسیب برساند. انرژی لیزر باعث بهبود سریع بافت های آسیب دیده می شود و با تثبیت الگوی داخلی سطح پوست را افزایش می‌دهد.

بسیاری از مردم فکر می کنند که استفاده از لیزر می‌تواند باعث ایجاد اثر سوزش در پوست‌های حساس شود. با این حال، این فرضیه درست نیست، ممکن است کمی احساس سوزن سوزن شدن داشته باشید اما چیزی جز آن نخواهد بود. از این روش درمانی می توان برای پاک کردن خالکوبی از روی پوست و از بین بردن لکه های تیره سرسخت بدون آسیب رساندن به پوست استفاده کرد.

ادامه مطلب
پف زیر چشم چگونه درمان می شود؟ ۴ روش از بین بردن

انواع لیزر کیوسوئیچ

کاربرد بسیار زیاد دستگاه لیزر کیوسوئیچ باعث می‌شود که تنوع تولید این محصول بسیار در صنعت زیبایی متنوع شود. در اصل نوع میله‌های کریستالی بکار رفته در داخل بخش لیزر در عصر نشان دهنده تفاوت این نوع دستگاه‌ها می‌باشد؛ یعنی میله کریستالی می‌تواند اختلاف طول موج دستگاه را متفاوت ارائه دهد و در نتیجه اندازه طول موج‌ها می‌تواند که هر دستگاه کاربردهای متفاوتی خواهد داشت.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت (Alexandrite Laser)

دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از انواع زیر مجموعه‌های لیزر کیوسوئیچ می‌باشد که قدرت برطرف کردن انواع لکه های قهوه ای یا تیرگی های پوستی که عوامل بسیار زیادی باعث به وجود آمدن آنها شده است می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و صورت این نوع لکه‌ها و تیرگی‌ها ناشی از آفتاب سوختگی می باشد.

 • دستگاه لیزر ان دی یاگ (ND:YAG Laser)

دستگاه لیزر ان دی یاگ در اصل یکی دیگر از زیرمجموعه‌های دستگاه لیزر کیوسوئیچ می‌باشد که این نوع دستگاه بیشتر در رابطه با بخش زیباسازی و جوانسازی پوست عمل می‌کنند، همچنین می توانند آثار زخم و لکه های ماه گرفتگی مادرزادی را به طور کامل از بین ببرد؛ البته یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه پاکسازی انواع تاتو و خالکوبی بر روی بدن می باشد

 • دستگاه لیزر روبی (Ruby Laser)

دستگاه روبی یکی از مجموعه‌های دستگاه کیوسوئیچ است که جهت پاک کننده رنگ‌های خالکوبی و تتو می باشد که دستگاه لیزر روبی نیز توانایی انجام این کار را دارد.

شما عزیزان گرامی می‌توانید برای دریافت هرگونه مشاوره در ارتباط با نحوه انجام و هزینه‌های ناشی از لیزر کیوسوئیچ نسبت به تکمیل فرم زیر و ارتباط با مشاورین ما اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لیزر کیوسوئیچ در کلینیک دکتر لاغری

لیزر کیوسوئیچ درمان روشن شدن پوست است که به دلیل قدرت ماندگاری طولانی مدتی که دارد، بسیار مورد توجه و توصیه مردم در سراسر جهان است. نتایج درمان لیزر Q Switched بیشتر از آنچه انتظار دارید ماندگار است.

هر کسی که دارای چین و چروک، خالکوبی یا رنگ پوست است می تواند درمان Q Switched را انتخاب کند. هیچ محدودیتی وجود ندارد و الزامات خاصی برای درمان وجود نخواهد داشت. از آنجایی که لیزر ایمن‌ترین روش است، به پوست جوان نیز آسیب نمی‌رساند؛ بنابراین، آن را بدون هیچ گونه شک و ترسی در کلینیک دکتر لاغری برای زیبا سازی پوستتان امتحان کنید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)