لیفت صورت چیست؟ (روش های جدید)

لیفت صورت چیست؟ (روش های جدید)

لیفت صورت چیست؟ (روش های جدید)

جدیدترین روش های لیفت صورت چیست؟ این روزها یکی از مهمترین روش‌های زیبایی چهره، لیفت صورت است. با افزایش سن کم کم پوست شل و افتاده می‌شود و چهره زیبایی خود را نسبت به قبل از دست می‌دهد. از این رو بسیاری از افراد به دنبال لیفت برای درمان افتادگی پوست هستند.

روش‌های لیفت به صورت جراحی و غیرجراحی انجام می‌شود. از روش‌های لیفت بدون جراحی می‌توان به تزریق ژل، تزریق چربی به گونه، تزریق کردن بوتاکس، لیفت با هایفو، لیفت با آراف و لیفت با نخ را نام برد. تزریق کردن چربی به صورت در میان این روش‌ها محبوبیت زیادی دارد. جراحی هنگامی استفاده می‌شود که با سایر روش‌های غیر جراحی نتوان، پوست صورت را لیفت کرد.

لیفت صورت چیست؟

به مرور زمان با بالارفتن سن، پوست خاصیت الاستیکی خود را از دست می‌دهد و پوست دچار افتادگی می‌شود؛ اما همیشه علل افتادگی پوست، بالارفتن سن نیست، عوامل مختلفی مانند بیماری، کاهش ناگهانی وزن، استفاده از مواد مخدر و مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، زیاد در زیر نورآفتاب ماندن باعث شلی و افتادگی پوست می‌شود، یا شل شدن پوست کم‌کم چین و چروک و خطوط عمقی و سطحی برروی پوست بوجود می‌آید.

لیفت پوست صورت، در حقیقت کشیدن پوست‌ بخشی از پوست صورت است که در اثر افتادگی به حالت آویزان درآمده و در حقیقت نوعی از پوست اضافه است که باید با روش‌های مختلف حذف شود تا پوست به حالت اولیه خود برگردد. بسیاری از افراد دچار افتادگی پلک و یا غبغب و یا خطوط عمیق در پیشانی و سایر نقاط صورت شده‌اند. لیفت صورت بهترین درمان برای این افراد است با کشیدن دوباره پوست چه با جراحی و چه غیر جراحی که با نظر پزشک انجام می‌شود، به پوست صورت خود دوباره زیبایی و جوانی را هدیه دهید.

 ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است؟

مدت زمان باقی ماندن جراحی لیفت صورت به عوامل گوناگونی وابسته است. افراد بعد از انجام لیفت قادر خواهند بود، با به کاربردن روش‌های مراقبتی، مدت لیفت را تا حد زیادی افزایش دهند. در صورتیکه تمام روش‌های مراقبتی پوست را به کار ببرید به همان اندازه لیفت صورت شما ماندگارتر خواهد بود. در حقیقت مدت زمان لیفت بین ۲ تا ۱۰ سال است. انتخاب پزشک متبحر و متخصص از مهم‌ترین عواملی است که در ماندگاری لیفت پوست شما بسیار موثر است. افزون بر همه این عوامل، متدهایی که در عمل لیفت کردن چهره شما به کاررفته است، در عمر لیفت موثر است.

از بین جدیدترین روش های لیفت صورت، جراحی لیفت نسبت به سایر روش‌ها ماندگاری بیشتری دارد. از دیگر عوامل موثر در افزایش عمر لیفت مدت دوره نقاهت است. هرچه این دوره کوتاه‌تر باشد، عمر لیفت نیز کمتر خواهد بود. به همین دلیل در سایر روش‌های غیرجراحی که دوره نقاهت کوتاه‌تر است، عمر لیفت نیز کمتر خواهد بود، اما در روش جراحی، در صورتیکه توسط یک جراح باتجربه انجام شود، عمر لیفت نسبت به سایر روش‌ها بسیار طولانی‌تر است.
اما عوامل دیگری مانند استفاده از ضدآفتاب، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی با بهترین کیفیت و
تغذیه مناسب برای پوست به طولانی‌تر شدن عمر لیفت کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:  برای جوانسازی دور چشم چه باید کرد؟

معرفی روش های لیفت صورت

در ادامه این مقاله قصد داریم چند روش جدید لیفت صورت که در کلینیک دکترلاغری تیز انجام می‌شود را به شما دوستان و مراجعه کنندگان عزیز معرفی کنیم.

 • لیفت صورت با هایفوتراپی

یکی از چند روش جدید لیفت چهره در کلینیک دکتر لاغری، هایفوتراپی است. در این متد با نفوذ به لایه‌های زیرین پوست و با بوجود آوردن گرما، با گذشت زمان پوست سفت شده و در نتیجه جوان می‌شود.

 • لیفت صورت با آر اف ( RF )

در این روش از فرکانس‌های رادیویی استفاده می‌شود. این روش برای تمام سنین مناسب است.

 • روش جدید لیفت صورت با نخ

روش جدید لیفت صورت با نخ به علت نداشتن دوره نقاهت و بستری محبوبیت زیادی دارد، اما تقریباً حدود ۶ ماه بعد باز شما دوباره نیاز به لیفتینگ مجدد دارید.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی یا لیفت با نخ؟!
 • لیفتینگ پوست صورت با تزریق بوتاکس

بوتاکس نیز نیاز به بستری و نقاهت ندارد ولی عمر بوتاکس مانند لیفت نخ کوتاه و ۶ ماه است. لیفت با تزریق ژل با تزریق ژل نقاط فررورفته و خالی شده صورت پر می‌شود، در نتیجه صورت جوانتر به نظر می‌آید.

برای تزریق بوتاکس چه نوع بوتاکسی مناسب است؟ بوتاکس دیسپورت

 • لیفت پوست صورت با تزریق چربی

روش جدید تزریق چربی برای لیفت پوست دست و صورت از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مورد استفاده است از آنجا که چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود هیچگونه عارضه‌ای ندارد و ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است.

بیشتر بخوانید:  ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ روش های افزایش آن 🙂
 • لیفت پوست صورت با جراحی

در روش جراحی فرد بی‌هوش می‌شود و نیاز به بستری است؛ اما نتیج آن فوق‌العاده عالی است و سن فرد معمولاً ۵ تا ۱۰ سال به نظر می‌رسد.

نکات مهم قبل از لیفت پوست

آگاهی داشتن از بعضی موارد حتی جزیی قبل از عمل لیفت صورت باعث می‌شود که روند و پروسه لیفتینگ سریع‌تر انجام شود و از بوجودآمدن مشکلات در طی لیفتینگ و بعد از آن جلوگیری شود. حتماً ۱۰ روز قبل از عمل لیفت و یا حتی بیشتر مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید. بعضی از داروها مانند آسپرین یا داروهای ضدالتهابی و بعضی از داروهای گیاهی را فعلاً مصرف نکنید و اگر مجبور به اسفاده هستید حتماً با پزشک مشورت کنید. با یکی از دوستان و یا آشنایان و یا پرستاری جهت بردن شما از کلینیک به منزل و انجام موقت کارها و رسیدگی به شما در دوران نقاهت حتماً هماهنگ کنید.

اقدامات بعد از لیفت پوست

 • از مهم‌ترین کارهای بعد از جراحی استراحت به میزان کافی است.
 • پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی شدید.
 • اجتناب از شنا و غوطه‌ور شدن در آب استخر و وان تا ۴ تا ۶ هفته بعد از لیفت صورت.
 • برای شروع کار و بازگشت به فعالیت‌های روزمره حتماً با پزشک مشورت نمائید.
 • از مهمترین مواد غذایی برای رفع کبودی و ورم بوجود آمده آناناس است.
 • بعد از لیفت حتماً باید برای کاهش ورم هنگام استراحت سر بالاتر از سایر قسمت‌های بدن باشد.
 • مصرف دخانیات و الکل تا ۴ هفته ممنوع است.
 • محل زخم باید ضدعفونی و تمیز شود تا از بوجود آمدن عفونت جلوگیری شود.
 • در مدت زمان تعیین شده از سوی پزشک متخصص از رفتن زیرآفتاب خودداری کنید.
 • معمولاً بعد از یک هفته افراد می‌توانند از مواد آرایشی با کیفیت استفاده کنند.
 • الزام مصرف داروهای تجویزی پزشک جهت پیشگیری از عفونت.
 • مصرف سوپ و انواع غذاهای آبکی.

لیفت صورت چیست

لیفت صورت در کلینیک دکتر لاغری

کشیدن پوست صورت از جمله کارهایی زیبایی است که بسیار به جوانسازی و پاکسازی پوست صورت کمک می‌کند. روش‌های مختلفی برای لیفت وجود دارد، مانند هایفوف جراحی، بوتاکس ولی تزریق چربی به صورت و تزریق چربی به دست برای لیفت بیشتر استفاده می‌شود. عوارض تزریق چربی به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته شده است، بسیار کم است و ماندگاری آن نسبت به خیلی روش‌های لیفت بیشتر است. تزریق چربی در تهران برای لیفت در بهترین کلینیک‌های زیبایی و با مجرب‌ترین پزشکان انجام می‌شود.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله لیفت صورت چیست؟ (روش های جدید)

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر