تزریق چربی یا لیفت با نخ؟!

تزریق چربی یا لیفت با نخ – کدام یک برای من بهترین است؟ روند پیری اجتناب ناپذیر است. ما قادر نیستیم زمان را به عقب برگردانیم و از خودمان انتظار داشته باشیم که همیشه جوان و سرحال به نظر برسیم. پس از ۲۵ سالگی، کاهش تدریجی تولید کلاژن و الاستین را تجربه می کنیم؛ دو پروتئینی که به پوست ما کمک می کنند سفت، حجیم و درخشان بماند. و منجر به کاهش حجم و شلی پوست در دراز مدت می‌شود.

بسیاری از درمان‌ها به عنوان پادزهر برای این مشکل مورد استفاده قرار می‎گیرد که دو مورد از آنها شامل تزریق چربی و لیفت با نخ است. اما دانستن اینکه کدام روش به بهترین وجه با نیازهای ما مطابقت دارد، چالش برانگیز است. برای کمک به درک این دو روش درمانی و تعیین اینکه کدام یک برای شما مناسب است، همه مورادی که لازم است بدانید را در ادامه ارائه می‌‎دهیم.

تزریق چربی چیست و چه کاربردی دارد؟

برای مقایسه تزریق چربی و لیفت نخ ابتدا تعریفی اجمالی از هر یک از ایم روش‌ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم. تزریق چربی به طور فزاینده‎ای محبوب است، زیرا برای تحریک تولید کلاژن، فرم دادن و سفت کردن صورت پیر طراحی شدند. این درمان حاوی اسید هیالورونیک است، ماده‌ای که بدن شما به طور طبیعی تولید می‌کند. با این حال، با افزایش سن، بدن کمتر از آن تولید می‎کند. این روش درمانی غیر تهاجمی است و شامل تزریقات با محصول تزریق چربی است. این فرآیند معمولا کمتر از پنج دقیقه طول می‎کشد و بدون درد است.

هنگام ارزیابی چهره، یک متخصص زیبایی شناسی چگونگی ایجاد هماهنگی و تعادل در صورت را در نظر می‌گیرد. هدف این است که با جایگزین کردن حجم از دست رفته، به ویژه در چانه، گونه‌ها و لب‌ها، صورت را نرم کنید. همچنین از تزریق چربی برای لیفت و ساختار صورت استفاده می‌شود، به عنوان مثال با افزودن حجم به خط فک و چانه یا متعادل کردن عدم تقارن صورت.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات درباره تقارن سازی با تزریق چربی موارد داخل مقاله “تقارن پس از تزریق چربی ” را نیز مطالعه کنید.

لیفت با نخ چیست؟

شناخته شده ترین برند در بازار لیفتینگ نخ، Silhouette Soft است که از نخ‌های پلی ال-لاکتیک اسید استفاده می‎کند. آنها از طریق صورت در زیر لایه بالایی پوست، از نقطه شروع در خط مو، از طریق گونه به پایین کشیده می‎شوند. نخ‎ها دارای مخروط‎های کوچکی هستند که در کنار آنها قرار دارند، بنابراین همانطور که محکم کشیده می شوند، بافت‎های پوست را بلند می‎کنند و آنها را به موقعیت جدیدی متصل می کنند.  Silhouette Soft  لیفت فیزیکی فوری را فراهم می‎سازد و بدن را تحریک می‎کند تا کلاژنی را که افزایش سن کاهش داده است، بازیابی کند. نخ‌ها را می‌توان در مچ دست، چانه، گردن و وسط صورت استفاده کرد، اما نتایج فقط برای حدود هجده ماه ماندگاری دارند. در طول فرآیند لیفت با نخ، نخ‎ها با استفاده از لوله کانولا زیر پوست قرار می گیرند. برش‎های کوچکی در نواحی اولیه (اغلب در خط مو) ایجاد می‎شود و معمولا 2 الی 20 نخ وارد می‎شود. کل ایده این است که پوست را عقب بکشید و این روش باعث سفت شدن پوست می‎شود. بیمارانی که لیفت با نخ انجام می‌دهند به طور معمول دارای صورت سفت‌تری هستند و رنگ پوست به میزان متوسطی بهبود می‌یابد. بهترین گزینه برای لیفت با نخ افراد 30 الی 40 ساله هستند که خواهان جلوگیری از افتادگی پوست صورت یا گردن هستند.

قبل و بعد تزریق چربی
قبل و بعد تزریق چربی

بهترین درمان برای من چیست؟ تزریق چربی یا لیفت با نخ؟

در بین دو درمان، اگر به دنبال روشی غیرتهاجمی و ظریف هستید، ما توصیه می‌کنیم که تزریق چربی را دریافت کنید. اگر یک یا چند ناحیه نیازمند رسیدگی دارید، تزریق چربی عالی است. به عنوان مثال، تزریق چربی به گونه به وسیله پرکننده گونه قادر است ناحیه گونه شما را بلافاصله بدون هیچ زمان بهبودی لیفت کند و حجم دهد. با این حال، لیفت با نخ روشی است که برای لیفت کردن کل صورت در یک جلسه طراحی شده است و نتایج متوسطی را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید:  هزینه تزریق چربی به سینه

چه تفاوت‎هایی در زمان درمان تزریق چربی و لیفت وجود دارد؟

در مقایسه تزریق چربی با لیفت نخ یکی از وجه تمایزها زمان است! اگر زمان زیادی ندارید و خواهان راه حل سریع هستید، تزریق چربی را پیشنهاد می کنیم. در کمتر از ۱۵ دقیقه شما وارد و خارج از درب مطب پزشک زیبایی خواهید شد. سوزن‎های تزریق، سوزن‎های بسیار ظریفی هستند که حاوی محصول تزریق چربی هستند و مقدار تزریق بستگی دارد به نتایجی که می‎خواهید به دست آورید. اکثر مراجعین از ۱ الی ۲ میلی لیتر در هر ناحیه استفاده می‎کنند. برای دیدن نتایج زیبایی، نیازی به تجویز زیاد نیست. برعکس، لیفت با نخ حداقل ۶۰ دقیقه طول می کشد و توسط پزشک حرفه‎ای انجام می‎شود.

اثرات تزریق چربی یا لیفت با نخ چقدر ماندگار است؟

تزریق چربی حداقل ۴ الی ۹ ماه دوام می‌آورد، در حالی که لیفت با نخ 1 الی 3 سال ماندگار است. با توجه به این موضوع، بیشتر مشتریان تزریق چربی را ترجیح می‌دهند، زیرا می‌توانند پس از فواصل ماهانه برای درمان تکمیلی مراجعه کنند. پس از مشاهده اولین دوره نتایج، آنها قادر هستند اثربخشی تزریقات را ببینند و درمان خود را با توجه به ناحیه صورت مورد نظر تغییر دهند. برای اثبات این موضوع در ماندگاری تزریق چربی نمونه‌هایی که رضایت کامل داشته‌اند را می‌توانید مشاهده کنید.

کدام روش بیشتر آسیب می‎زند؟

گزارش شده است که لیفت با نخ ۷۰ درصد بیشتر از تزریق چربی آسیب می‎زند. در لیفت با نخ حتی اگر در طول عمل از بی حس کننده استفاده شود، مراجعین باز هم درد را خواهند داشت. در مقایسه تزریق چربی و لیفت با نخ، تزریق چربی تهاجم کمتری دارد و نیازمند زمان ریکاوری نیست. لیفت با نخ نیازمند زمان بهبودی است و این بین بیمار با بیمار دیگر متفاوت است.

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد؟

در مقایسه تزریق چربی و لیفت با نخ، کدام یک ریسک بیشتری دارد؟

لیفت با نخ، عوارض بیشتری به همراه دارد. اولین مورد احساس ناراحتی و درد است. ( این درحالیست که درد تزریق چربی بسیار کم و در موارد زیادی اصلا وجود ندارد! ) در حال حاضر تمام لیفت‎های با نخ بدون درد نیستند. اکثر بیمارانی که لیفت با نخ انجام می‎دهند نسبت به بیمارانی که تزریق چربی دریافت می‎کنند، کبودی یا ورم صورت بعد از تزریق چربی بسیار بیشتری را تجربه می‏کنند. عدم تقارن صورت اغلب از عوارض لیفت با نخ است. از طرف دیگر برای پزشکان زیبایی، تزریق چربی برای اصلاح هر گونه مشکل نامتقارن آسان‎تر است؛ بدون اینکه برای بیمار تهاجمی باشد.

تزریق چربی یا لیفت با نخ

تزریق یا لیفت نخ در کلینیک دکتر لاغری

پیشنهاد ما بیت تزریق چربی یا لیفت نخ در وهله اول گرفتن مشاوره و بعد انجام تزریق چربی است. بهترین راه حل برای افرادی که مایل به لیفت افتادگی پوست خود هستند عبارتند از: تزریق چربی و لیفت با نخ. در مقایسه تزریق چربی و لیفت با نخ، تزریق چربی در بین مشتریان محبوب‏تر است، زیرا نتایج ماندگار موثری را بدون هیچ زمان بهبودی فراهم می‎سازد. این کار مقرون به صرفه‌تر است، زیرا اکثر افراد مایل به تقویت نواحی خاصی از صورت خود با بی حسی هستند، به جای اینکه کل صورت خود را لیفت کنند. می‌توانید با مشاوره رایگان با یک پزشک زیبایی در کلینیک‌ما به نتیجه دلخواه خود برسید.

فواید تزریق چربی این است که فیلرهای پوستی قادر هستند چهره‌ی سالخورده را کانتور، سفت و احیا کنند و در عین حال تولید کلاژن را نیز تقویت سازند. این درمان قادر است به شل شدن خطوط فک، چین‎های بینی، گودی صورت، خطوط و چین و چروک کمک کند.

[ برای دریافت مشاوره تزریق چربی یا لیفت نخ فرم زیر را تکمیل کنید ]

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  مزایای لیفت با نخ این است که از نخ‌های قابل جذب زیستی استفاده می‌کند که در طول ۷ ماه ناپدید می‌شوند. لیفت با نخ باعث تولید کلاژن در نواحی مورد نظر می‎شود و در نتیجه چندین مزیت کلیدی را به همراه دارد. این شامل: پوستی جوان‎تر، بهبود رنگ پوست، خاصیت ارتجاعی و بافت پوست، عدم جای زخم، تکیمل پیشرفته خطوط صورت، نتایج بدون هیچ گونه فرورفتگی یا کشیدن بیش از حد طبیعی به نظر می رسند، کاهش دیده شدن چین و چروک و خطوط ریز.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  11 پاسخ

  1. سلام من یک هفته دیگه جراحی بینی دارم سوال من این هستش که چون تنبلی تخمدان دارم دکتر برام اسپیرونولاکتون و مدروکسی پروژستون تجویز کردن و درحال مصرف هستم.ایا مشکلی هست ادامه مصرف؟

  2. سلام وقت بخیر
   من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
   الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
   ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
   سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
   لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

  3. من تازه هفته دوم بارداری هستم می تونم ترو اسکالپ انجام بدم؟

  4. سلام وقت بخیر خسته نباشید خوردن خرما با چای بعد کاشت مو ضرر داره و بعد سیزده روز رابطه جنسی به موهای کاشته ضرر میرسونه یا نه ممنون میشم پاسخ بدین

  5. سلام کاش به خانمها از قبل اعلام بفرمایید همچنین در مقالات اضافه کنید که تا هفته سوم نمیتونن روسری یا شال سر کنند و در هفته سوم هم فقط شال حریر سبک
   تشکر از زحمات تیم دکتر لاغری

  6. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  7. سلام وقت بخیر
   آیا برای کم کردن چربی سینه آقایان هم میشه استفاده کرد؟
   واینکه هزینه حدودیش چقدره؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی یا لیفت با نخ؟!

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟