آیا اندو آر اف عوارض دارد؟

عوارض اندو آر اف چیست؟ آیا اندو آر اف عوارض دارد؟ اندو آر اف یک روش درمانی غیرجراحی و زیبایی است که افراد برای سفت کردن پوست خود و دادن ظاهری جوان تر به آن استفاده می‌کنند. یک پزشک می‌تواند این درمان را ارائه دهد. اما آیا عوارض اندو آر اف وجود دارد و یا این روش کم تهاجمی و عموماً ایمن بدون عارضه می‌باشد، این موضوعی است که ما در اینجا به آن پرداخته‌ایم.

سفت کردن پوست با اندو آر اف چیست؟

عوارض اندو آر اف وجود دارد؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید بیشتر درباره اندو آر اف بدانیم! سفت کردن پوست با اندو آر اف یک روش زیبایی غیر جراحی است. یک بررسی سیستماتیک در سال ۲۰۲۲ این روش را به عنوان استفاده از فرکانس رادیویی با دوز پایین برای ترویج جوانسازی پوست توصیف می‌کند. اندو آر اف، معمولاً حدود ۴۵۰ کیلوهرتز، به انرژی حرارتی تبدیل می‌‌شود و «آسیب‌های» کوچکی در سطوح پایین ‌تر پوست ایجاد می‌‌کند که باعث ترمیم بافت و لخته شدن می‌شود.

این روش به دلیل حداقل آسیب و تغییرات ملانین برای انواع پوست بی خطر است و به همین دلیل به عنوان اندو آر اف بدون عوارض شناخته می‌شود. این درمان، همراه با تغییرات دیگر، سفت شدن پوست و کاهش جای زخم، چین و چروک را بهبود می‌بخشد. در سال ۲۰۰۲، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اولین دستگاه فرکانس رادیویی را برای کاهش چین و چروک صورت تایید کرد. از آن زمان، فناوری‌های جدیدتر ویژگی‌های پیشرفته ای را معرفی کردند.

عوارض اندو آر اف چیست؟

اندو آر اف چگونه کار می‌کند؟

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که حفظ دمای بیش از ۱۱۵ درجه فارنهایت (۴۶.۱۱ درجه سانتیگراد) به مدت ۳ دقیقه یا بیشتر باعث می‌شود پوست پروتئین‌های شوک حرارتی آزاد کند. این پروتئین‌ها به تولید کلاژن مورد نیاز برای سفت شدن پوست کمک می‌کنند.

قبل از درمان اندو آر اف چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول مشاوره، پزشک پوست شما را معاینه می‌کند و اهداف درمانی شما را بیشتر بررسی می‌کند. پزشک ممکن است عکس بگیرد تا بتوانید نتایج قبل و بعد را ببینید. اگر یک بیماری پوستی فعال دارید، در حال انجام هر گونه درمان پوستی هستید یا باردار هستید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

در طول درمان اند آر اف چه اتفاقی می‌افتد؟

درمان پوست با اندو آر اف یک روش سرپایی است. بسته به ناحیه درمان حدود یک ساعت طول می‌کشد. بعد از عمل خیلی زود به خانه می‌روید. در طول این روش، پزشک شما موارد زیر را انجام می‌دهد.

پوست شما را تمیز و استریل می‌کند.

یک دستگاه الکترود فرکانس رادیویی دستی را روی ناحیه درمان حرکت می‌دهد.

ممکن است ناحیه درمان گرم احساس شود و ممکن است لرزش‌های سوزن سوزن یا ناراحتی خفیف را تجربه کنید. اگر احساس سوزش ناراحت کننده ای دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

شما عزیزان می‌توانید ضمن مطالعه عوارض اندو آر اف برای دریافت مشاوره بیشتر و بررسی کاندید بودن خودتان با مشاورین مرکز دکتر لاغری زیر نظر کلینیک ماه زر ارتباط بگیرید. فرم زیر را تکمیل کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.
 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  آیا اندو آر اف عوارض دارد؟

  عوارض اندو آر اف به تمامی مشکلات و عوارضی گفته می‌شود که پس از انجام این روش‌های زیبایی ممکن است رخ دهد. این عوارض می‌تواند از نوع مختلفی باشد و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های پساعملی و انتخاب کلینیک مناسب، ممکن است شدت آن‌ها افزایش یابد.

  خود این روش نسبتا کوتاه است. از آنجایی که غیرتهاجمی‌است، فرد باید بتواند بلافاصله به روال روزانه خود بازگردد. با این حال، پس از درمان، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی را تجربه کنند، از جمله:

  • درد
  • سرخی
  • تورم

  تیره شدن پوست نیز می‌تواند برای افرادی که کاندید نیستند از عوارض اندو آر اف باشد.

  دیگر عوارض جانبی احتمالی

  محتمل ترین خطر درمان با اندو آر اف برای سفت شدن پوست، قرار گرفتن در معرض بیش از حد است که می‌تواند منجر به سوختگی شود. عوارض جانبی اضافی ممکن است شامل موارد زیر باشد.

  • نقاط تیره
  • سرخی
  • درد
  • تورم

  یک مطالعه در سال ۲۰۲۰، که نتایج مطلوبی را از درمان با اندو آر اف نشان داد، اشاره کرد که افراد اغلب درد ناشی از این روش را همراه با نتایج خفیف گزارش می‌کنند.

  بیشتر بخوانید:  برای پیشگیری از افتادگی پلک چه باید کرد؟

  شایع‌ترین عوارض اندو آر اف

  از جمله عوارض شایع اندو آر اف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  ۱. التهاب و قرمزی پوست: پس از انجام اندو آر اف، ممکن است پوست در منطقه مورد درمان قرمز و التهابی شود که معمولاً بعد از چند روز بهبود می‌یابد.

  ۲. درد و تورم: درد و تورم نیز از عوارض متداول این روش‌ها می‌باشد که معمولاً در طی چند روز اول پس از انجام روش، کاهش می‌یابد.

  ۳. عفونت: عفونت در محل درمان نیز یکی دیگر از عوارض احتمالی است که با استفاده از ضدعفونی کننده‌ها قابل پیشگیری است.

  ۴. ایجاد خونریزی: در برخی موارد، ممکن است پس از انجام اندو آر اف خونریزی رخ دهد که نیاز به مراقبت و درمان دارد.

  اندو آر اف بدون عوارض

  یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد که این روش به طور کلی ایمن و موثر است. با این حال، همچنین بیان کرد که به اندازه روش‌های جراحی برای سفت کردن پوست موثر نیست. این مطالعه همچنین اشاره می‌کند که مزیت اصلی ایمنی، همراه با زمان محدودی است که فرد برای بهبودی در مقایسه با روش‌های سفت کردن پوست با جراحی نیاز دارد.

  به طور کلی، دانشمندان باید مطالعات بیشتری را برای ارائه بهتر شواهد در مورد مزایای سفت کردن پوست با درمان اندو آر اف انجام دهند.

  اندو آر اف می‌تواند به سفت شدن پوست کمک کند، اما ممکن است برخی از مزایای اضافی پوست را نیز به همراه داشته باشد. این‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد.

  • کانتورینگ پوست: یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که شرکت کنندگانی که ۵ تا ۸ جلسه درمان داشتند، بهبود شکل بدن را گزارش کردند.
  • کاهش چین و چروک: در یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ که روی حدود ۷۰ زن انجام شد، محققان دریافتند که ظاهر چین و چروک‌ها پس از سه جلسه که طی ۶ هفته انجام شد، بهبود یافت.
  • لاغری صورت: در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، محققان به بررسی اثرات رادیوفرکوئنسی درمانی بر روی چربی صورت پرداختند. آنها دریافتند که پس از ۵ هفته درمان، ۹۰ درصد از زنان کاهش چربی صورت را در ناحیه‌ای که پزشک درمان انجام داده بود، تجربه کردند.

  چنانچه به دنبال انجام اندو آر اف بدون عوارض و استفاده از مزایای این روش هستید می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

  کلام پایانی

  درمان با اندو آر اف ممکن است به سفت شدن پوست کمک کند. این روش به طور کلی بی خطر است و مطالعات اغلب نتایج مثبتی را گزارش می‌دهند. شایع ترین عوارض جانبی درد، تورم و قرمزی است. در برخی موارد، به ویژه با درمان‌های خانگی، افراد ممکن است پوست خود را در اثر قرار گرفتن در معرض بیش از حد بسوزانند. اما به طور کلی این روش تحت عنوان اندو آر اف بی عارضه شناخته می‌شود و خطر، زمانی به حداقل می‌رسد که فردی از یک پزشک متخصص برای انجام این روش استفاده کند.

  بیشتر بخوانید:  مزونیدلینگ چیست و هزینه‌اش چقدر است؟

  سوالات متداول

  • چگونه می‌توانم از عوارض اندو آر اف پیشگیری کنم؟

  با رعایت راهنمایی‌های پزشکی و مراقبت از سلامتی، می‌توانید از عوارض اندو آر اف پیشگیری کنید.

  • آیا عوارض اندو آر اف معمولی هستند؟

  بسته به شرایط فردی، عوارض اندو آر اف می‌توانند معمولی یا نادر باشند.

  • چقدر طول می‌کشد تا از عوارض اندو آر اف بهبود یابم؟

  زمان بهبودی از عوارض اندو آر اف به ویژگی‌های هر فرد و جنسیتش بستگی دارد.

  • آیا اندو آر اف مناسب برای همه افراد است؟

  اندو آر اف برای همه افراد مناسب نیست و باید با پزشک مشورت شود.

  • آیا می‌توان با استفاده از داروها عوارض اندو آر اف را کاهش داد؟

  استفاده از داروها ممکن است عوارض اندو آر اف را کاهش دهد، اما همیشه موثر نیست.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا اندو آر اف عوارض دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟