آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود؟

افتادگی پوست با بوکال فت

افتادگی پوست با بوکال فت

افتادگی پوست با بوکال فت؛ آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود؟ در حالی که برخی افراد ممکن است ساختار گرد صورت خود را پر و جوان بدانند، برخی دیگر ممکن است تمایل داشته باشند گونه‌ها و خط فک مشخص‌تری داشته باشند. اگر با گروه دوم افراد بیشتر همراه هستید، ممکن است علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد حذف بوکال فت باشید، چرا که از سوالات پرتکرار زیباجویان ما افتادگی پوست با بوکال فت است که ما در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

بوکال فت چیست؟

پیش از بررسی افتادگی پوست با بوکال فت ابتدا باید این خدمت زیبایی را بررسی دقیقی داشته باشیم. بوکال فت بخشی از چربی طبیعی است که در قسمت پایین گونه شما یافت می‌شود. این بخشی از یک سیستم چربی است که از شقیقه‌های شما به زیر خط فک شما می‌رسد.‌ بوکال فت عمدتاً به شما در جویدن کمک می‌کند و مقدار آن صرف نظر از جنسیت از فردی به فرد دیگر ثابت است. علیرغم تغییر در وزن یا شکل بدن، این موضوع در طول زندگی شما ثابت است.

بنابراین، زمانی که برای شکل دادن به بدن خود بسیار تلاش می‌کنید، ممکن است ناامید شوید، فقط ساختار صورت شما بدون تغییر باقی می‌ماند.

حذف بوکال فت چیست؟

جراحی بوکال فت نوعی جراحی پلاستیک است. به سادگی می‌توان آن را به عنوان “جراحی کوچک کردن گونه” در نظر گرفت که برای شکل و کانتور صورت شما استفاده می‌شود. این روش ممکن است در کنار سایر روش‌های مشابه صورت مانند لیپوساکشن یا لیفت صورت انجام شود.

بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود؟

بوکال فت چگونه انجام می‌شود؟ چربی باکال به پد چربی اطلاق می‌شود که از استخوان گونه تا فک پایین شما امتداد می‌یابد و نرمی‌و پری قسمت پایینی صورت شما را فراهم می‌کند. در حالی که همه افراد دارای چربی باکال هستند، مقدار آن می‌تواند از فردی به فرد دیگر و حتی از گونه ای به گونه دیگر متفاوت باشد.

بسته به شکل صورت شما، چربی باکال ممکن است ویژگی‌های جوانی را بهبود بخشد یا ممکن است شما را چاق تر از آنچه می‌خواهید نشان دهد. گاهی اوقات جراحی کاهش گونه نیز نامیده می‌شود، حذف چربی باکال باعث کاهش بافت چربی در گونه‌های شما می‌شود و ساختار استخوان زیرین را برجسته یا تقویت می‌کند.

هنگامی‌که شما را برای این جراحی آماده می‌کند، جراح شما از بی حسی موضعی استفاده می‌کند. جراح یک برش کوچک از داخل گونه شما، نزدیک دندان‌های آسیاب بالایی شما ایجاد می‌کند و با ظرافت پدهای بوکال فت شما را برمی‌دارد.‌

سپس برش با بخیه دوخته می‌شود و شما با داروها و دهان‌شویه‌ها به خانه فرستاده می‌‌شوید تا از عفونت دهان جلوگیری کنید و دستور العمل‌هایی در مورد نحوه مراقبت از صورت خود در طول دوره بهبودی دریافت می‌کنید.

چگونه بهبود خواهید یافت؟ پس از جراحی، ممکن است ورم و تغییر رنگ در صورت را تجربه کنید. اینها طبیعی هستند و ظرف چند هفته یا بیشتر محو می‌شوند. در طول بهبودی، رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح بسیار مهم است. این توصیه‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مراقبت از محل برش
 • استفاده یا مصرف دارو یا دهانشویه برای تسهیل بهبودی و جلوگیری از عفونت.
 • رفتن برای پیگیری

نتایج واقعی جراحی ممکن است چند ماه طول بکشد تا نشان داده شود، اما با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که گونه‌های باریک‌تر و کانتورتری ایجاد کرده‌اید.

بیشتر بخوانید:  عوارض لیفت نخ بینی

عوامل افتادگی پوست پس بوکال فت

چه عواملی افتادگی پوست را پس بوکال فت تسریع می‌‌کنند؟ برخی عوامل می‌توانند افتادگی پوست پس از عمل جراحی بوکال فت را تسریع دهند. این عوامل به شرح زیر هستند.

۱. افتادگی پوست با بوکال فت به دلیل سن: سن یکی از عوامل مهم در افتادگی پوست است. با پیشرفت سن، پوست انسان‌ها به طور طبیعی از اسفنجی بودن خود از دست می‌دهد و ممکن است پس از عمل جراحی این تغییرات به نمایش درآید.

۲. افتادگی پوست با بوکال فت به علت ژنتیک: ژنتیک نقش مهمی‌در ساختار پوست افراد دارد. افرادی که از پوستی با ژنتیک مناسب برخوردارند، احتمال افتادگی کمتری دارند.

۳. تاثیر مراقبت‌های پس از عمل برای افتادگی پوست با بوکال فت: مراقبت‌های صحیح پس از عمل جراحی نیز می‌توانند تأثیر گذار باشند. اگر فرد به توصیه‌های پزشک خود در مورد مراقبت از پوست پس از جراحی عمل نکند، افتادگی پوست ممکن است شدیدتر باشد.

خطرات جراحی بوکال فت چیست؟

مهمترین چیزی که باید مراقب آن باشید این است که مقدار زیادی از چربی گونه خود را خارج نکنید، به خصوص اگر خیلی جوان هستید. این به این دلیل است که با افزایش سن، چربی گونه شما به طور طبیعی کاهش می‌یابد و شکل صورت شما شروع به تغییر می‌کند.

اگر چربی بیش از حد باکال برداشته شود، ممکن است چندین دهه بعد با گونه‌های «افتاده» یا «پف‌شده» مواجه شوید. به همین دلیل، بهتر است که به صورت محافظه کارانه به جراحی خود نزدیک شوید.

به یاد داشته باشید که در صورت تمایل، همیشه می‌توانید چربی‌های باکال بیشتری را بعداً حذف کنید، اما نمی‌توانید چیزی را که برداشته‌اید جایگزین کنید.

افتادگی پوست با بوکال فت تنها یکی از عوارض این عمل می‌تواند باشد؛ عوارض بالقوه جدی تر، شامل موارد زیر هستند:

 • درجه غیر طبیعی خونریزی
 • عدم تقارن صورت
 • تریسموس (قفل فک)

آسیب عصب صورت نیز می‌تواند در صورت مراجعه نکردن به بهترین جراح بوکال فت در تهران گریبان گیر شما باشد.

بوکال فت برای شما مناسب است؟

بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟ تصمیم گیری برای برداشتن بوکال فت بسیار شخصی است. اگر با نارضایتی در مورد شکل صورت و گونه‌های خود مواجه هستید، این جراحی به شما شکلی باریک‌تر و زاویه‌دارتر می‌دهد.

تصمیم برای انجام این جراحی باید تنها پس از مشورت ب اپزشک گرفته شود. قبل از تصمیم گیری در مورد انجام این روش، از موارد زیر نیز اطمینان حاصل کنید.

 • شما از نظر جسمی‌و روحی در وضعیت سالمی‌هستید
 • سیگار نمیکشید
 • انتظارات شما از جراحی واقع بینانه است

یک راه عملی که می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تحت عمل برداشتن بوکال فت قرار بگیرید یا نه، این است که مدتی را صرف تماشای عکس‌های قبل و بعد از بیمارانی کنید که این عمل را انجام داده‌اند. این موارد را می‌توان با یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کرد.

در مجموع، حذف بوکال فت را می‌توان به عنوان یک روش آسان و کارآمد در نظر گرفت که می‌تواند به تنهایی یا در کنار سایر روش‌های صورت با کمترین خطر اضافی انجام شود. حتی اگر بعد از همه ملاحظات تصمیم به انجام جراحی گرفتید، ابتدا باید با پزشک خود یا یک جراح پلاستیک با تجربه مشورت کنید. این متخصصان می‌توانند هر گونه سوال و نگرانی در مورد حذف بوکال فت داشته باشید.

حذف چربی بوکال شما را مسن‌تر نشان می‌دهد؟

این موضوع تا حدی به شکل صورت شما، میزان چربی برداشته شده و میزان مراقبت از پوستتان بعد از آن بستگی دارد.

به طور کلی، اگر فرم صورت شما نازک، باریک یا زاویه‌دار است، برداشتن چربی صورت ممکن است باعث ایجاد گودال‌های عمیق‌تر یا واضح‌تر شود و این خطر را افزایش می‌دهد که بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود و با افزایش سن، لاغر به نظر برسید و پیرتر نشان دهید.

با این حال، درک این نکته مهم است که پزشکان ما هر روش درمانی را با اهداف و آناتومی‌هر بیمار تنظیم می‌کنند. بحث در مورد اهداف و انتظارات شما با جزئیات قبل از عمل به آنها اجازه می‌دهد تا تعیین کنند که چه مقدار چربی باید برداشته شود یا اینکه آیا یک روش یا درمان متفاوت می‌تواند انتخاب بهتری برای دستیابی به این اهداف باشد.

پزشکان ما در کلینیک دکتر لاغری طی یک ارزیابی جامع از نزدیک با هر بیمار همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که درمان‌ها و روش‌های شما به طور خاص بر اهداف و انتظارات شما متمرکز است.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  کلام پایانی

  اگر نگران افتادگی پوست پس از عمل جراحی بوکال فت هستید، می‌‌توانید اقداماتی انجام دهید تا این امر را کاهش دهید. این اقدامات شامل: پیروی دقیق از راهنمایی پزشک در مورد مراقبت پس از جراحی، استفاده از محصولات مراقبتی پوستی مناسب و انجام تمرینات تقویتی پوستی توصیه شده توسط پزشک می‌باشند.

  در انتها خاطر نشان می‌شویم که، این موضوع که آیا عمل جراحی بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود یا خیر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم‌ترین نکته این است که پیش از تصمیم به انجام این عمل جراحی، با پزشک خود مشورت کرده و تمام جزئیات و احتمالات را بررسی کنید.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی