بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟

بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟ بوکال فت مناسب کیست؟ ساختار صورت منحصر به فرد است و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در طول هر دهه که می‌گذرد، برخی از ویژگی‌های صورت مطلوب تر تلقی می‌شوند. در سال‌های اخیر، استخوان‌های برامده گونه و خطوط فک قوی رایج است. با این کار، محبوبیت حذف چربی بوکال فت افزایش یافته است. اما دقیقاً بوکال فت چیست و بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟

بوکال فت چیست؟

قبل از پرداختن به این پرسش که بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟ بهتر است کمی بیشتر از این روش بدانید! جراحی بوکال فت یک عمل جراحی پلاستیک انتخابی برای برداشتن چربی در قسمت تحتانی گونه است که به قسمت پایین صورت شکل باریک تری می‌دهد و بر استخوان گونه و خط فک تاکید می‌کند.

چربی بوکال فت یک پد از بافت چربی ( چربی ) در گونه زیر هر استخوان گونه است. اندازه و شکل این پدها در افراد مختلف متفاوت است. چربی بیشتر در ناحیه بوکال فت می‌تواند به صورت ظاهری گرد بدهد.

برداشتن چربی بوکال فت یک عمل جراحی پلاستیک انتخابی برای برداشتن چربی در قسمت تحتانی گونه است که به قسمت پایین صورت شکل باریک تری می‌دهد و بر استخوان گونه و خط فک تاکید می‌کند.

برداشتن چربی بوکال فت می‌تواند استخوان‌های گونه را مشخص‌تر کند و با ایجاد تضاد سایه‌ای بین استخوان‌های گونه و فک پایین در حالی که صورت کمتر گرد و V شکل‌تر به نظر می‌رسد. بسته به شکل مورد نظر صورت ممکن است مقداری یا تمام چربی بوکال فت در طول عمل برداشته شود. پدهای چربی بوکال فت دوباره رشد نمی‌کنند، بنابراین نتایج طولانی مدت هستند. با این حال، سلول‌های چربی دیگری در صورت وجود دارند که در صورت افزایش وزن قابل توجه، ممکن است منبسط شوند.

بوکال فت مناسب کیست؟

آماده سازی برای حذف چربی بوکال فت

بسیار مهم است که به جراح خود در مورد تمام شرایط سلامتی خود و همه داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید بگویید. تیم مراقبت ما در جلسه مشاوره در مورد این موارد از شما می‌پرسد و روز جراحی مجدداً با شما بررسی می‌کند.

اگر سیگار می‌کشید، تمام تلاش خود را برای ترک سیگار انجام دهید، زیرا سیگار کشیدن می‌تواند باعث عوارض جراحی صورت شود و نتایج را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پزشک شما همچنین در مورد گزینه‌های بیهوشی با شما صحبت خواهد کرد. برداشتن چربی بوکال فت را می‌توان تحت بیهوشی عمومی‌ ( در حالت خوابیدن بیمار ) یا بی حسی موضعی ( زمانی که فقط صورت بی‌حس است ) انجام داد.

اگر بیهوشی عمومی‌دارید، ممکن است به شما دستور داده شود که شب قبل و روز جراحی خود چیزی نخورید یا ننوشید. برای بی حسی موضعی، معمولاً این کار ضروری نیست. اگر بعد از جراحی تحت بیهوشی عمومی‌انجام شود، حتماً ترتیبی دهید که شخصی شما را به خانه برساند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای بوکال فت است؟

برای پاسخ به سوال بوکال فت مناسب کیست، باید بدانید که بیمارانی که صورت لاغر و باریک دارند، بهترین کاندید برای بوکال فت نیستند، زیرا افزایش سن به طور طبیعی صورت را لاغرتر نشان می‌دهد.

بهترین کاندیداها برای بوکال فت از ظاهر گونه‌های چاق خود آگاه هستند و افراد غیر سیگاری هستند.

بهترین بیماران همچنین انتظارات واقع بینانه‌ای از این روش دارند و از نظر جسمی‌سالم هستند. اگر به حذف چربی بوکال فت علاقه دارید، همین امروز یک مشاوره رایگان با کلینیک تخصصی دکتر لاغری رزرو کنید.

بوکال فت چگونه انجام می‌شود؟

در حین بوکال فت، بیمار از طریق آرامبخشی داخل وریدی یا بیهوشی عمومی‌آرام می‌شود. سپس، برشی در داخل دهان، در قسمت داخلی گونه(های) بیمار ایجاد می‌شود. پس از آن، جراح فشار دستی را به قسمت خارجی گونه وارد می‌کند که باعث می‌‌شود پد چربی بوکال فت به سمت داخل دهان بیرون بزند. سپس جراح پدهای چربی بوکال فت بیمار را استخراج می‌کند. پس از استخراج از محل خود، جراح مقدار مورد نیاز بافت را از پد چربی بوکال فت برش می‌دهد و برای دستیابی به حجم گونه دلخواه، باقیمانده پد چربی جایگزین می‌شود و دو برش بخیه می‌شوند.

فرآیند بازیابی چگونه است؟

پس از جراحی بوکال فت، ممکن است به شما توصیه شود که برای چند روز یا بیشتر در رژیم غذایی مایع بمانید. جراح ممکن است به شما توصیه نماید که دهانشویه‌‌های مخصوصی برای کاهش خطر عفونت انجام دهید. دستورالعمل‌های خاصی به شما داده می‌شود که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نحوه مراقبت از محل(های) جراحی خود پس از جراحی.
 • داروهایی که باید مصرف شوند یا به صورت خوراکی مصرف شوند تا به بهبودی کمک کنند و خطر عفونت را کاهش دهند.
 • نگرانی‌های خاصی که باید در محل جراحی یا سلامت عمومی‌خود جستجو کنید.
 • چه زمانی باید با جراح پلاستیک خود پیگیری کنید.

با کاهش تورم، بهبودی برای چند هفته ادامه خواهد داشت. به پیروی از دستورالعمل‌های جراح پلاستیک خود ادامه دهید و طبق برنامه در جلسات بعدی شرکت کنید.

بهبودی پس از برداشتن چربی بوکال فت

بهبودی پس از برداشتن چربی بوکال فت حدود سه هفته طول می‌کشد، اما ممکن است بیشتر طول بکشد تا نتایج را ببینید زیرا شکل صورت شما در اطراف پدهای چربی از دست رفته تنظیم می‌شود. تورم صورت شما پس از یک هفته شروع به کاهش می‌کند و به تدریج از بین می‌رود و بعد از حدود دو ماه نتایج شما آشکار می‌شود. در طول فرآیند بازیابی:

 • کبودی و تورم پس از برداشتن چربی بوکال فت طبیعی است.
 • برنامه ریزی کنید که ۵ تا ۷ روز از کار و فعالیت‌های عادی فاصله بگیرید.
 • در یکی دو روز اول، خوردن غذاهای نرم تر ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشد.
 • برش‌های بهبودی داخل دهان ممکن است برای مدتی درد داشته باشند و بی‌حسی اطراف برش ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد.

درد در محل‌های برش طبیعی است و می‌توان آن را با مسکن‌های بدون نسخه و کیسه‌های یخ که در قسمت بیرونی فک اعمال می‌شود، کنترل کرد.

بیشتر بخوانید:  آیا هایفوتراپی محدودیت سنی دارد؟

خطرات و عوارض جانبی حذف چربی بوکال فت

در بررسی این موضوع که بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟ باید از عوارض نیز صحبت شود تا دید بهتری داشته باشید. جراحی کوچک کردن گونه به طور کلی بی خطر است. به ندرت موارد زیر ممکن است رخ دهد.

 • خون ریزی بیش از حد.
 • مشکلات مرتبط با بیهوشی عمومی.
 • عفونت در محل برش.
 • آسیب به اعصاب صورت که می‌تواند باعث بی حسی یا افتادگی صورت شود.
 • آسیب به غدد بزاقی یا مجاری.
 • ظاهر لاغری یا پیری زودرس صورت (اگر چربی بیش از حد برداشته شود).
 • عدم تقارن صورت (یک طرف صورت شبیه طرف دیگر نیست).

برخی از این خطرات را می‌توان با مراجعه با یک جراح مجرب به حداقل رساند. به عنوان مثال، از آنجایی که چهره هر فرد از هر دو طرف کمی‌متفاوت است، یک جراح با تجربه می‌تواند شکل منحصر به فرد صورت شما را هنگام برنامه ریزی برای به حداقل رساندن عدم تقارن در نظر بگیرد. با این حال، بعید است که هر دو طرف صورت شما قبل یا بعد از عمل زیبایی صورت کاملاً یکسان باشد.

جراحان متخصص ما در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، می‌توانند با تجربه و مهارت بالایی که دارند، بهترین نتایج را مختص شما ارائه دهند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  هزینه بوکال فت برای افراد مناسب انجام

  هزینه بوکال فت بسته به محل شما، تخصص جراح و هزینه‌های مربوط به جراحی و نوع تسهیلات می‌تواند بسیار متغیر باشد.

  تغییر شکل گونه‌ها با بوکال فت یک عمل زیبایی است، به همین دلیل، بیمه درمانی برداشتن چربی بوکال فت را پوشش نمی‌دهد. با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید از تمام هزینه‌های مربوط به این روش مانند تصویربرداری، بیهوشی، آزمایش‌ها و نسخه‌ها آگاه هستید.

  پدهای چربی بوکال فت بزرگ می‌توانند بر خطوط لبخند تأکید کنند، همان خطوطی که از کناره‌های بینی تا گوشه‌های لب امتداد دارند. اگرچه برداشتن چربی بوکال فت ممکن است ظاهر خطوط لبخند عمیق را در برخی افراد کاهش دهد، اما این هدف از این روش نیست. سفت کردن پوست با لیفت صورت یک راه حل طولانی مدت برای خطوط عمیق لبخند است.

  اکثر پزشکان به افراد توصیه می‌کنند قبل از برداشتن چربی بوکال فت تا سن ۱۸ تا ۲۰ سالگی صبر کنند زیرا شکل صورت و پدهای چربی بوکال فت با بالغ شدن صورت تغییر می‌کند. برخی از افراد با صورت گرد در جوانی از آن رشد می‌کنند.

  از سوی دیگر، افراد مسن ممکن است فاقد خاصیت ارتجاعی پوست باشند و اگر چربی بوکال فت بدون انجام سایر روش‌ها مانند لیفت صورت برداشته شود، ممکن است دچار افتادگی در قسمت تحتانی صورت شوند.

  اگر پس از برداشتن چربی بوکال فت دچار تنگی نفس، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیرعادی شدید سریعا به اورژانس مراجعه کنید. همچنین اگر موارد زیر را تجربه کردید با پزشک خود تماس بگیرید.

  • تب.
  • قرمزی یا چرک.
  • خون ریزی.
  • طعم ناخوشایند در دهان.

  ۱۰ سال بعد از برداشتن چربی بوکال فت چه شکلی خواهم داشت؟ این سوال خوبی است که قبل از انتخاب این روش باید در نظر بگیرید. پدهای چربی بوکال فت برای همیشه برداشته می‌شوند. آنها دوباره رشد نمی‌کنند. فرم جدید صورت شما باید ماندگار باشد، مگر اینکه افزایش یا کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کنید.

  افزایش سن پس از کاهش چربی بوکال فت می‌تواند اثرات لاغری را تشدید کند. با افزایش سن افراد به طور طبیعی چربی و حجم عضلات صورت را از دست می‌دهند. علاوه بر این، پوست می‌تواند شل شده و شروع به افتادگی کند.

  این روند طبیعی ممکن است توضیح دهد که چرا برخی از افرادی که جراحی کوچک کردن گونه انجام می‌دهند متوجه شده‌اند که سال‌ها بعد چهره‌شان پیرتر از حد انتظار به نظر می‌رسد. تا حدی، داشتن مقداری چربی بوکال فت در گونه می‌تواند ظاهری جوان‌تر با افزایش سن حفظ کند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بوکال فت برای چه کسانی مناسب است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟