تزریق بوتاکس برای پیشانی

تزریق بوتاکس برای پیشانی

تزریق بوتاکس برای پیشانی

تزریق بوتاکس برای پیشانی؛ محبوبیت تزریق بوتاکس صورت همچنان در حال افزایش است، با این حال عوارض آن‌ها می‌تواند حتی از نتایج زیبایی شناختی آن‌ها چشمگیرتر باشد. داشتن دانش کامل از آناتومی مربوطه و دانستن نواحی خطرناک صورت به این معنی است که پزشکان می‌توانند تکنیک‌های تزریق خود را برای به حداکثر رساندن ایمنی تنظیم کنند. علیرغم توضیحات منتشر شده دقیق از عروق صورت، آناتومی می‌تواند کاملاً متغیر باشد و آسیب‌های عروقی حتی پس از انجام بهترین اقدامات احتیاطی نیز ممکن است رخ دهد. مهم‌تر از همه، پزشکان باید عوارض را به موقع تشخیص دهند و اقدامات مناسب را برای به حداقل رساندن نتایج مخرب انجام دهند. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید وقتی تزریق بوتاکس برای پیشانی و دیگر نواحی صورت انجام می‌شود چه اتفاقی می‌افتد و بهترین ناحیه برای تزریق بوتاکس برای پیشانی کجاست و باید به چه صورت انجام شود.

نحوه عملکرد سم بوتولینوم

قبل از اینکه به بررسی روش تزریق بوتاکس پیشانی بپردازیم، می‌خواهیم در ارتباط با چیستی آن صحبت کنیم. بوتاکس با چسباندن خود به انتهای عصبی که به ماهیچه‌های مورد نظر متصل است، عضلات را شل می‌کند. این مانع از انتقال مواد شیمیایی می‌شود که پیام‌های خاص خود را از مغز به ماهیچه‌ها می فرستند و به آن‌ها می‌گویند حرکت کنند. هنگامی که این پیام مسدود می‌شود، ماهیچه‌های صورت چروک نمی‌شوند و پوست روی سطح صاف و بدون چین و چروک باقی می‌ماند.

از آنجایی که سم بوتولینوم مستقیماً به عضله تزریق می‌شود، مناطق مجاور اثرات مسدود کننده عصبی ندارند. درمان طولانی مدت نیست زیرا اعصاب به مرور زمان اتصالات جدیدی ایجاد می‌کنند.

تزریقات مورد استفاده در درمان‌های ضد چروک هم مستقیماً در عضله ( داخل عضلانی ) و هم در ناحیه بین پوست و عضله ( زیر جلدی ) انجام می‌شود. این تزریق‌ها به صورت خراش‌های ریز سنجاق احساس می‌شوند.

بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟تزریق بوتاکس برای پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس به پیشانی و دیگر نواحی به چه شکل است؟ پزشک شما اطلاعات دقیقی از صورت، از جمله ضخامت پوست و نوع ماهیچه‌ای که در نقاط مختلف صورت وجود دارد، خواهد داشت. آن‌ها از این دانش برای قضاوت در مورد محل عضله‌ای که تزریق بوتاکس به آن وارد می‌شود و عمقی که سوزن باید وارد آن شود، استفاده خواهند کرد.

آماده سازی بوتاکس قبل از تزریق

سم بوتولینوم به اکثر کلینیک‌ها به صورت پودر خشک تحویل داده می‌شود. این سم اغلب به شکل ویال های ۵۰ یا ۱۰۰ واحدی است. سپس ماده پودر شده به طور مناسب با محلول نمکی رقیق می‌شود.

لازم به ذکر است که تعداد کل واحدهای دریافتی به جای حجم محلول بوتاکس است که باید هنگام بررسی میزان بوتاکس دریافتی پیشانی در نظر گرفته شود. پزشکان در مورد میزان رقیق کردن بوتاکس خود متفاوت خواهند بود.

سوزن بوتاکس پیشانی

بسیاری از بیماران اغلب نگران سوزن‌هایی هستند که پزشکان بوتاکس استفاده می‌کنند. برخی می‌ترسند که بزرگ باشند و باعث ناراحتی قابل توجهی شوند. پزشکان آموزش دیده از سوزن‌های ظریف مورد تایید پزشکی استفاده کردند که از نظر ضخامت مشابه سوزن‌هایی است که بیماران دیابتی نوع ۱ هر روز هنگام تزریق خود استفاده کنند. این سوزن‌های بسیار ظریف دقت متخصص را تضمین می‌کنند و در عین حال تضمین می‌کنند که درد و کبودی در فرآیند تزریق به حداقل می‌رسد.

دوزها تزریق بوتاکس برای پیشانی

مقدار سم بوتولینوم که در هر ویزیت به پیشانی تزریق می‌شود در افراد مختلف متفاوت است. تعداد دوزهای تحویلی بر اساس موارد زیر تنظیم می‌شو.

روش تزریق بوتاکس در پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس در پیشانی

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی به این صورت است که در ابتدا صورت شما تمیز می‌شود و سم بوتولینوم با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به ماهیچه های صورت شما تزریق می‌شود. بسته به ناحیه تحت درمان، به تزریق در نقاط مختلف نیاز خواهید داشت. پزشک از شما می‌خواهد که عضلات صورت خود را حرکت دهید تا بهترین مکان برای تزریق را پیدا کنید.

برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با تزریق بوتاکس برای پیشانی در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق بوتاکس سعادت آباد، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ در تماس باشید و یا از طریق فرم مشاوره زیر درخواست مشاوره خود را اعلام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  این تزریق معمولا حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. پس از آن بلافاصله تغییری نخواهید دید. حدود ۲ یا ۳ روز طول می‌کشد تا شروع به کار کند و ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا اثر کامل را ببینید.

  قبل از ترک کلینیک به شما توصیه می‌شود که از دراز کشیدن به مدت حدود ۴ ساعت خودداری کنید و در بقیه روز از هرگونه ورزش یا فعالیتی که بیش از حد سنگین است خودداری کنید. به مدت ۳ روز صورت خود را ماساژ و مالش ندهید. همچنین از ورزش شدید، آفتاب گرفتن ( از جمله استفاده از تخت آفتاب ) و سونا به مدت ۲ روز خودداری کنید. پزشک شما باید بتواند در مورد کارهایی که باید و نباید انجام دهید توصیه‌های بیشتری به شما بدهد. اثرات معمولاً حدود ۳ یا ۴ ماه باقی می‌ماند. اگر دوباره سم بوتولینوم تزریق کردید، باید حداقل ۳ ماه صبر کنید. در صورتی که اغلب آن را داشته باشید، ممکن است از کار بیفتد.

  بیشتر بخوانید:  هایفوتراپی چیست؟

  برای به حداکثر رساندن ایمنی و نحوه ی تزریق بوتاکس پیشانی صحیح، آگاهی از آناتومی صورت برای یک تزریق ایمن و موثر ضروری است. همانطور که توسط مطالعات متعدد نشان داده شده است، عروق صورت دارای تغییرات زیادی است و بسته به محل داخل صورت، می‌تواند در سطوح مختلف بافتی یافت شود. پیش‌بینی عمق و مسیر رگ‌ها به پزشکان اجازه می‌دهد تا تکنیک‌هایی را برای جلوگیری از تزریق داخل عروقی، آسیب عروقی و یا فشرده‌سازی توسعه دهند.

  با آگاهی کامل از عمق و محل عروق در هر ناحیه، پزشکان می‌توانند تکنیک های تزریق خود را برای جلوگیری از آسیب عروق و جلوگیری از کانولاسیون تنظیم کنند.

  بعد بوتاکس پیشانی چه اتفاقی می‌افتد؟

  بوتاکس پیشانی معمولاً بعد از حدود ۳ روز شروع به تأثیر بر نحوه شل شدن عضلات صورت می‌کند. در عرض یک هفته باید تغییرات محسوسی را در صافی پوست خود مشاهده کنید. اثرات کامل بوتاکس تا ۲ هفته پس از درمان مشاهده نمی‌شود. هنگامی که اثرات از بین رفت، کاملاً بی خطر است که برای درمان های تکمیلی بعدی، معمولاً بعد از ۳ تا ۴ ماه، ترتیب داده شود.

  چه عمقی بوتاکس در پیشانی تزریق می‌شود؟

  یکی از موضوعات مطرح در نحوه تزریق بوتاکس به پیشانی عمق تزریق است. روش تزریق بوتاکس در پیشانی به صورت عضلانی یا سطحی درست زیر بافت‌های زیر جلدی تزریق می‌شود. به طور کلی، تزریق حداقل ۱.۵ سانتی متر بالاتر از لبه اربیتال فوقانی برای جلوگیری از پتوز انجام می‌شود. تزریق در قسمت‌های میانی و فوقانی پیشانی کمتر احتمال دارد که باعث پتوز ابرو یا پلک شود. یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که پزشکان آموزش ندیده انجام می‌دهند، تزریق نکردن بوتاکس به اندازه کافی عمیق یا تزریق بیش از حد سطحی آن است. بوتاکس در برخی از نواحی باید به لایه‌های سطحی پوست تزریق شود، در حالی که در برخی دیگر نیاز به تزریق عمیق دارد. به همین دلیل است که انتخاب کلینیکی با استانداردهای ایمنی عالی و پزشکان با تجربه که بدانند بوتاکس تا چه حد باید تزریق شود بسیار مهم است.

  همچنین بخوانید درباره: دکتر خوب تزریق بوتاکس در تهران

  در کجای پیشانی باید بوتاکس تزریق شود؟

  پزشک متخصص با نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در جایگاه صحیح از ایجاد عوارض ناشی از آن جلوگیری می‌کنند. عضله فرونتالیس مسئول بالا بردن ابروها است و اغلب یک نقطه تزریق رایج برای درمان بوتاکس است، به خصوص اگر به دنبال لیفت ابرو هستید. تزریق سم بوتولینوم، مانند بوتاکس، ماهیچه‌های پیشانی را شل می‌کند تا خطوط و چین و چروک‌هایی مانند پای کلاغی و خطوط اخم را صاف کند. البته باید بدانید که دائمی نیست و معمولاً حدود ۳ یا ۴ ماه دوام می‌آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب ” محل تزریق بوتاکس در پیشانی ” را مطالعه کنید.

  قبل از تزریق سم بوتولینوم چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

  اگر به تزریق سم بوتولینوم برای پیشانی فکر می‌کنید، دلیل نیازتان به آن را روشن کنید. در مورد اینکه آیا یک عمل زیبایی برای شما مناسب است، می‌توانید در مطلب ” بهترین سن برای تزریق بوتاکس ” بیشتر بخوانید.

  اطمینان حاصل کنید که فردی که تزریقات شما را انجام می دهد واجد شرایط و با تجربه باشد. او باید یک پزشک با تجربه باشد تا با نحوه تزریق بوتاکس به پیشانی آشنایی کامل داشته باشد و شما را دچار عارضه هایی چون افتادگی ابرو و یا پلک نکند.

  وقتی با پزشک ملاقات می‌کنید، در مورد موارد زیر اطلاعات کسب نمایید.

  • آموزش، صلاحیت و تجربه آن‌ها.
  • نام محصول، اگر مجوز دارد، و چگونه و کجا ساخته شده است.
  • هرگونه خطر یا عوارض جانبی احتمالی.
  • اگر همه چیز به درستی پیش برود چه اتفاقی خواهد افتاد.

  محل تزریق بوتاکس برای پیشانی

  چه زمانی نمی‌توانید سم بوتولینوم تزریق کنید؟

  در شرایط خاص، تزریق سم بوتولینوم توصیه نمی‌شود، از جمله در موارد زیر:

  • شما عفونت پوستی دارید.
  • شما به هیچ وجه حالتون خوب نیست.
  • شما یک بیماری عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس دارید.
  • شما داروهای خاصی مصرف می‌کنید.
  • شما باردار هستید یا در حال شیردهی هستید.

  بیشتر بخوانید درباره: بوتاکس دیسپورت

  خطرات تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

  اگر طریقه تزریق بوتاکس پیشانی به درستی توسط یک پزشک واجد شرایط انجام شود، خطرات تزریق سم بوتولینوم در این ناحیه اندک است. در مورد خطرات با پزشک خود صحبت کنید. پس از درمان ممکن است داشته باشید:

  • سردرد و علائم شبه آنفولانزا در ۲۴ ساعت اول.
  • کبودی، تورم و قرمزی در جایی که سوزن ها در پوست فرو رفتند.
  • اگر سم بوتولینوم بیش از حد تزریق شود، ممکن است نتوانید عضلات صورت خود را حرکت دهید.
  • ضعف و افتادگی موقت در صورت شما، به عنوان مثال، اگر سم بوتولینوم به این نواحی منتقل شود، ممکن است پلک‌ها یا ابروهای شما افتاده باشند.
  • به ندرت، مشکلات جدی مانند تاری دید یا دوبینی در صورت درمان ناحیه اطراف چشم یا مشکلات تنفسی در صورت تزریق ناحیه گردن ممکن است رخ دهد.
  بیشتر بخوانید:  هایفوتراپی برای لاغری صورت

  ناحیه خطر برای تزریق بوتاکس پیشانی

  برای اینکه پزشک بتواند روش تزریق بوتاکس پیشانی را به خوبی انجام دهد باید ناحیه خطر تزریق پیشانی را در نظر بگیرد. این قسمت شامل ناحیه ابرو و گلابلا است. در این محل، عروق در ابتدا عمیق هستند و به سرعت به سطح داخل عضلانی و زیر جلدی منتقل می‌شوند.

  باید پزشک در حین تزریق، فشار دیجیتال را در لبه سوپرااوربیتال اعمال کند تا عروق را مسدود کند. تزریق داخل عروقی در این سطح می تواند به صورت رتروگراد از طریق آناستوموزها بین شریان های فوق اوربیتال، فوق تروکلر و چشمی حرکت کند و منجر به کوری و از دست دادن بافت شود. در بررسی های متعدد، گلابلا رایج ترین محل تزریق بوتاکس می‌باشد که منجر به از دست دادن بینایی می شود.

  بهترین برند تزریق بوتاکس برای پیشانی

  بوتاکس بهترین گزینه برای تزریق در پیشانی است. بهترین برند تزریق بوتاکس برای پیشانی از برند Allergan ساخته شده و توسط پزشکان سراسر دنیا به عنوان یکی از بهترین برندهای بوتاکس شناخته شده است. بوتاکس Allergan دارای مجوزهای لازم برای استفاده در بسیاری از کشورها است و اثرات جانبی آن بسیار کم است.

  این تزریقات باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود که تجربه کافی در زمینه بوتاکس دارد. این متخصص باید به دقت میزان مناسب بوتاکس را مشخص کند تا اثرات جانبی را به حداقل برساند و نتایج مطلوب را ارائه دهد.

  مراقب باشید که برخی از کلینیک‌ها ممکن است بوتاکس‌های ارزان تر و کم کیفیت تر را استفاده کنند که ممکن است باعث عوارض جانبی شوند. همیشه از کلینیکی استفاده کنید که بوتاکس اصلی و با کیفیت را استفاده می‌کند. در نهایت، برای دستیابی به بهترین نتایج، ممکن است نیاز باشد که تزریقات بوتاکس را هر ۳ تا ۶ ماه تکرار کنید. این به شما کمک می کند تا حفظ ظاهر جوان و سالم خود را ادامه دهید.

  پرسش‌های متداول

  • تزریق بوتاکس برای پیشانی چیست؟

  بوتاکس محلولی است که از توکسین بوتولینوم تولید می‌شود و برای کاهش چین و چروک پوست به کار می‌رود.

  • چگونه بوتاکس برای پیشانی اثر می‌گذارد؟

  بوتاکس با مسدود کردن اعصاب موضعی و مسدود کردن انتقال پیام عصبی به عضلات، باعث کاهش انقباض عضلات و کاهش چین و چروک پیشانی می‌شود.

  • چقدر طول می‌کشد تا اثرات بوتاکس بر پیشانی ظاهر شود؟

  اثرات بوتاکس بر پیشانی معمولاً در مدت چند روز تا یک هفته پس از تزریق ظاهر می‌شود.

  • چقدر مدت اثر بوتاکس بر پیشانی دوام دارد؟

  معمولاً اثرات بوتاکس بر پیشانی برای ۴ تا ۶ ماه به طول می‌انجامد و سپس نیاز به تزریق مجدد پیدا می‌کند.

  • آیا بوتاکس برای پیشانی خطراتی دارد؟

  تزریق بوتاکس به طور کلی ایمن است، اما ممکن است برخی از افراد به آن حساسیت نشان دهند یا عوارض جانبی مانند سردرد یا تورم موقت را تجربه کنند. بهتر است از یک پزشک متخصص جراحی پوست مشورت کنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق بوتاکس برای پیشانی

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)
  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه