بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟ بوتاکس و پرکننده‌های پوستی به طور گسترده برای معکوس کردن اثرات روند پیری استفاده می‌شوند، اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید: ” بهترین سن برای بوتاکس چند سالگی است؟ ” این مقاله هر آنچه را که باید در مورد مناسب‌ترین سن تزریق بوتاکس و تزریق کردن چربی باید بدانید در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقدمه‌ای بر تزریق بوتاکس

اگرچه چین و چروک‌ها به عنوان بخشی از روند پیری روی صورت افراد ظاهر می‌شوند، اما لزومی ندارد که در سنین نسبتاً بالا خود را نشان دهند، لیکن گاهی برخی از چین و چروک‌ها از جمله چروک زیر چشم در دهه بیست و سی سالگی روی صورت برخی افراد ظاهر می‌شوند و به همین دلیل شما باید از سنین پایین به پوست خود توجه کنید.

بهترین سن برای انجام بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس زمانی است که خطوط ریز هنگام انجام برخی حالات صورت ظاهر می‌شوند، معمولاً در اواسط دهه سوم زندگی چین و چروک‌ها بیشتر نمایان می‌شوند. با این حال، اگر علاقه بیشتری به ظاهر خود دارید و میل به حفظ پوست و ظاهر جوان خود دارید، ممکن است استفاده از بوتاکس را روشی پیش گیری کننده در نظر بگیرید و سن ۲۰ سالگی ممکن است سن مناسب برای تزریق بوتاکس باشد.

از طرفی استفاده از روش‌هایی چون تزریق چربی به صورت کمی متفاوت است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که با افزایش سن، ظاهری جوان‌تر و طبیعی‌تر داشته باشند. البته استفاده از تزریق کردن چربی یا فیلر و تزریق ژل در دهه ۲۰ سالگی همیشه با هدف کاهش علائم پیری و از بین بردن چین و چروک صورت نمی‌گیرد؛ زیرا این پرکننده‌ها در بین جوانان به طور گسترده ای برای حجم دادن بیشتر به برخی از قسمت های بدن مانند لب ها و زاویه‌سازی صورت استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید برای کاهش اثرات پیری چربی تزریق کنید، قبل از ۳۰ سالگی نیازی به تزریق چربی نخواهید داشت و می‌توان از فیلرهای پوستی برای تغییر سایز استفاده کنید.

آیا تزریق بوتاکس خوب است؟

تزریق بوتاکس ممکن است یکی از برجسته ترین و محبوب‌ترین روش‌های مراقبت از پوست و جوانسازی دست باشد؛ زیرا بدون شک روشی درمانی و زیبایی برای بسیاری از خانم ها است که قصد دارند از شر چین و چروک خلاص شوند و از پوستی سفت، جوان و ویژگی‌های زیبا و جذاب برخوردار شوند. البته قبل از انجام این مرحله، ممکن است از خود بپرسید که مناسب‌ترین سن برای شروع تزریق بوتاکس چه زمانی است؟

در این مقاله نظر متخصصان زیبایی کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی در تهران، را برای شما ارائه می‌دهیم. پاسخ بیشتر پزشکان متخصص این مرکز بدین صورت ست که تزریق بوتاکس می‌تواند در هر سنی با هدف درمان چین و چروک صورت گیرد؛ و خاطرنشان می‌کنند که اگر متوجه شده‌اید که در ناحیه خاصی از صورت خود چین و چروک هایی در کنار شل شدن صورت خود دارید، باید تزریق بوتاکس را انجام دهید. این تکنیک سن نمی‌شناسد، زیرا یک زن در سن ۲۰، ۳۰ یا حتی ۴۰ سالگی می‌تواند این روش را انجام دهد، همچنین بر لزوم استفاده از بوتاکس برای حفظ جوانی پوست تاکید کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:  علت افتادگی پوست چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

بهترین زمان تزریق بوتاکس در چه سنی است؟

برخی مراجعه کنندگان به مرکز تزریق چربی و بوتاکس تصور می‌کنند که چین و چرو‌ک‌ها در زمان مشخص شده‌‌ طی یک پیش فرضی مانند ۴۰ یا ۵۰ سالگی به وجود می‌آیند و فقط در افراد مسن دیده می‌شود، اما در واقع چین و چروک ربطی به زمان ندارند، همین طور افراد زیادی در سنین پایین نیز شاهد چین و چروک، همچنین شل شدگی پوست خود هستند و این روند کاملا بستگی به مراقبت از پوست و ظاهر از طریق بسیاری از روش ها از جمله تزریق بوتاکس دارد.

هنگامی که بوتاکس به عضله تزریق می‌شود، باعث توقف حرکت آن شده و مانع از رسیدن سیگنال‌های عصبی به ماهیچه‌ای که در آن ماده تزریق شده می‌شود. بدون سیگنال‌های عصبی، عضله ایجاد کننده چین و چروک شل می‌شوند و نتیجه آن از بین رفتن چین و چروک‌های ناخواسته است.

سن مناسب بوتاکس چه زمانی است؟ برای پاسخ کوتاه این سوال باید گفت که بهترین سن برای تزریق بوتاکس و فیلر زمانی است که شما بالای ۱۸ سال دارید. گاهی برخی از بیماران ممکن است در ۲۰ سالگی نیاز به انجام بوتاکس یا تزریق کردن چربی داشته باشند در حالی که برخی دیگر در ۳۰ سالگی به آن نیاز دارند، زمان استفاده از پرکننده‌ها کاملا به شرایط پوستی بیماران بستگی دارد.

بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس چه افرادی هستند؟

بوتاکس زیبایی را می‌توان برای افراد بین ۱۸ تا ۶۵ سال استفاده کرد اما همه افراد کاندید این نوع تزریق نیستند. در کنار بررسی کردن سن مناسب تزریق بوتاکس باید از شرایط بدنی خودتان در مورد استفاده کردن یا نکردن از بوتاکس نیز اطلاع داشته باشید. پزشکان تزریق بوتاکس را در موارد زیر توصیه نمی کنند:

 • شما به هر یک از مواد تشکیل دهنده بوتاکس حساسیت دارید.
 • اگر التهام پوستی یا مشکل دیگری در محل تزریق دارید.
 • شما هر گونه بیماری دارید که بر عضلات یا اعصاب تأثیر بگذارد.
 • اگر مشکلات تنفسی مانند آسم دارید.
 • در بلع مشکل دارید.
 • شما برنامه‌ای برای انجام عمل جراحی صورت دارید یا قبلا انجام داده اید.
 • علاوه بر این، اگر قصد بچه دار شدن دارید یا باردار یا شیرده هستید، بهتر است این تزریق را انجام ندهید.
بیشتر بخوانید:  بوتاکس دیسپورت

آیا بوتاکس در ۲۰ سالگی بی خطر است؟

معمولاً استفاده از بوتاکس و پرکننده‌های پوستی در سنین پایین هیچ خطری ندارد، بنابراین می‌توان به محض رسیدن به سن ۱۸ سالگی تزریق بوتاکس را شروع کنید؛ فقط ابتدا با جراح پلاستیک خود مشورت کنید و به او بگویید دقیقاً چه اهدافی دارید و انتظارات از تزریق چه قسمت‌هایی است.

چین و چروک‌های واضح معمولاً زمانی که عضلات صورت خود را حرکت می‌دهید ظاهر می‌شوند و زمانی که صورت شما شل است ناپدید می شوند. می‌توانید تزریق بوتاکس را نوعی روش پیشگری کننده بدانید. دلایل دیگری برای شروع تزریق بوتاکس در دهه ۲۰ سالگی وجود دارد، مانند چین و چروک‌های ناشی از آسیب نور خورشید، به دلیل سیگار کشیدن یا دلایل دیگر و استفاده از آن در سنین پایین بی خطر است.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

مشاوره تعیین سن بوتاکس

شما عزیزان می‌توانید برای بررسی واجد شرایط بودن خودتان برای تزریق چربی و همچنین تعیین سن مناسب تزریق بوتاکس از طریق شماره تماس 91007050 – 021 یا از طریق تکمیل فرم مشاوره آنلاین اقدام کنید. مشاورین ما راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  تزریق بوتاکس تا حد زیادی به عضلات صورت، ساختار و توزیع آنها بستگی دارد و بوتاکس نوعی باکتری است که باعث شل شدن عضلات سفت یا منقبض مانند عضلات پیشانی و بین ابروها می‌شود که این قسمت باعث ایجاد چین و چروک روی صورت و کاهش زیبایی می‌شود. شما با مراجعه به کلینیک دکتر لاغری می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به تزریق بوتاکس و سن مناسب آن را دریافت کنید.

  5/5 - (2 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر