برای کبودی بعد از تزریق ژل چه باید کرد؟

رفع کبودی بعد از تزریق ژل؛ یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی پرکننده‌های پوست کبودی است. حتی اگر قبلاً هرگز کبودی را تجربه نکرده‌اید، همیشه این احتمال وجود دارد. چرا؟ زیرا کبودی‌ها فقط یک هماتوم کوچک هستند. آنها زمانی رخ می‌دهند که رگ‌های خونی کوچک سوراخ می‌شوند و به بافت نرم زیرین نشت می‌کنند. خبر خوب این است که نکات و ترفندهایی جود دارد که می توانید از آن‌ها برای کمک به رفع کبودی بعد از تزریق ژل استفاده کنید.

تزریق ژل

قبل از بررسی نحوه رفع کبودی بعد از تزریق ژل می خواهیم از این تزریق برای شما صحبت کنیم. فیلرهای پوستی صورت بی‌خطر هستند، مشروط بر اینکه توسط یک پزشک یا دندانپزشک واجد شرایط و دارای مجوز تجویز شوند. بر اساس NHS، خطر مرتبط با پرکننده‌های پوستی به نوع آن‌ها و مهارت‌های اجرایی پزشک بستگی دارد. برخی از خطرات رایج مرتبط با پرکننده‌های پوستی عبارتند از:

 • ایجاد توده در زیر پوست
 • دور شدن پرکننده‌ها از محل تزریق
 • جای زخم
 • کبودی

اگر بعد از مصرف پرکننده‌ها هر یک از این علائم را احساس کردید یا مشاهده کردید که تورم بعد از یک هفته کاهش نمی‌یابد، باید برای مشاوره با پزشک معالج خود مشورت کنید. فواید پرکننده‌های پوستی نتایج فوری است، اما اگر پوست شما به شدت کبود شده است، ممکن است نتوانید فوراً از این نتایج لذت ببرید. کبودی پس از پرکننده‌ها یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی است، اما اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به کبودی انجام دهید.

رفع کبودی تزریق ژل لب

برای رفع کبودی صورت بعد از تزریق ژل چه باید کرد؟

هر زمان که تزریق انجام شود، خطر کبودی وجود دارد. برای هر کسی که به درمان بوتاکس یا فیلر فکر می‌کند، ما دراینجا برای برای رفع کبودی بعد از تزریق ژل لب،‌ لیستی از نکات مهم برای قبل و بعد از تزریق را جمع آوری کرده ایم که به شما کمک می کند کبودی را قبل از شروع آن متوقف کنید. پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه این مقاله، مطلب ” جلوگیری از کبودی بعد از تزریق ژل ” را نیز می توانید مطالعه کنید.

 1. قبل از درمان، از مصرف داروها یا مکمل‌های دارای اثرات رقیق کننده خون خودداری کنید: برخی داروها و مکمل‌ها می‌توانند پلاکت‌ها، سلول‌های خون را که به توقف خونریزی و کبودی بعد از تزریق ژل کمک می‌کنند، کند کنند. اگر پلاکت‌های شما پس از تزریق نتوانند به مویرگ‌های شکسته یا رگ‌های خونی برسند، احتمال کبودی شما افزایش می‌یابد.
  برای کاهش خطر کبودی، حداقل دو هفته قبل از درمان، مصرف آسپرین، NSAID ها (مانند Advil، Motrin، ناپروکسن، ایبوپروفن) و هر مکملی را که به عنوان رقیق کننده خون خفیف عمل می کنند، متوقف کنید.
  مکمل‌های رایجی که قبل از درمان باید از آن‌ها اجتناب کنید عبارتند از ویتامین E، خارمریم، سیر، زردچوبه، دانه‌های چیا، جینکو بیلوبا و روغن بذر کتان ( و سایر روغن‌های سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ ).
  بهتر است قبل از قطع هرگونه داروی معمولی با پزشک خود صحبت کنید. متخصصان آموزش دیده در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، قبل از درمان در مورد مصرف دارو یا مکمل با شما صحبت می‌کنند تا از بهترین نتایج و سلامت شما اطمینان حاصل کنند.
 1. الکل را قبل و بعد از تزریق ژل حذف کنید: الکل به عنوان یک گشادکننده عروق عمل می‌کند. باعث شل شدن و باز شدن رگ‌های خونی می‌شود. حتی مقادیر کم، مانند یک لیوان شراب یا یک فنجان الکل سخت ( نوشیدنی‌های مخلوط حساب می‌شود! )، می‌تواند این اثر را تحریک کند و خطر کبودی پس از تزریق ژل را افزایش دهد.
  خوشبختانه، اثرات گشادکننده عروق الکل کوتاه مدت است. از مصرف الکل به مدت ۲۴ ساعت قبل و بعد از تزریق ژل اجتناب کنید تا خطر کبودی در محل تزریق کاهش یابد.
 1. مصرف آرنیکا را قبل و بعد از درمان امتحان کنید: آرنیکا مونتانا که بیشتر به آن آرنیکا گفته می‌شود، گیاهی گلدار و چند ساله است که در مکان‌های آفتابی در ارتفاعات بالاتر می‌روید. قرن‌هاست که برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله کبودی و تورم استفاده می‌شود.
  مصرف قرص‌های آرنیکا یا قرص‌های زیرزبانی ۴-۵ روز قبل و بعد از درمان می‌تواند به جلوگیری از کبودی کمک کند. مطمئن نیستید کجا آن را پیدا کنید؟ آرنیکا به عنوان یک مکمل بدون نسخه در اکثر داروخانه‌ها موجود است.
 1. در حین و بعد از درمان روی نواحی آسیب دیده کمپرس یخ یا سرد قرار دهید: یکی از راه‌ها برای رفع کبودی صورت بعد از تزریق ژل استفاده از کمپرسور یخ است!‌ یخ و بسته‌های سرد رگ‌های خونی را منقبض کرده و جریان خون را به محل‌های تزریق کند، می‌کند. در نتیجه خطر کبودی ناشی از تزریق کاهش می‌یابد. به عنوان یک امتیاز اضافی، استفاده از بسته‌ها درست قبل از درمان، ناحیه را بی‌حس می‌کند و ممکن است ناراحتی ناشی از سوزن‌ها را کاهش دهد.
  در کلینیک ما پزشک شما کیسه‌های یخ را قبل از درمان ارائه می‌دهد. هنگامی که به خانه می‌رسید، برای کاهش خطر یا ظاهر کبودی، از کمپرس‌های یخ یا سرد روی محل‌های تزریق استفاده کنید.
 2. حداقل ۴ ساعت دراز نکشید: بوتاکس و فیلر نیاز به زمان دارند تا در بافت‌ها مستقر شوند، بنابراین باید تا ۴ ساعت اول پس از تزریق از دراز کشیدن خودداری کنید و سر خود را بالا نگه دارید.
 3. از پدهای ژل Ocumends استفاده کنید: یکی از محصولات مورد علاقه ما که برای مراقبت‌های بعد از عمل توصیه می‌شود، پدهای ژل OcuMend است. این پدها تورم و کبودی بعد از عمل را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. این محصول به درمان درد نیز کمک می کند.
 4. تا ۲ روز پس از درمان از ورزش شدید خودداری کنید: همه می‌دانند که ورزش برای قلب شما مفید است و برای سلامتی شما عالی است. اما افزایش ضربان قلب و جریان خون ناشی از آن برای کبودی چندان عالی نیست. مطلب ” ورزش بعد از تزریق ژل لب ” جهت راهنمایی شما در وبسایت دکتر لاغری قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید:  آیا تزریق ژل به گونه عوارض دارد؟

همچنین توجه داشته باشید که در حالی که می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های عادی بازگردید، از سفر روزانه خود به باشگاه یا دویدن عصرگاهی برای چند روز صرف نظر کنید. به حداقل رساندن جریان خون با اجتناب از ورزش شدید به مدت دو روز پس از تزریق ژل می‌تواند به رگ‌های خونی و مویرگ‌های آسیب دیده کمک کند تا سریع‌تر بهبود یابند. مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، در مطلب آموزشی ” اقدامات قبل از تزریق ژل ” تمامی مراقبت‌های قبل از تزریق ژل را بررسی کرده‌اند. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید از طریث شماره تماس با ما در ارتباط باشید.

مشاوره ۲۴ ساعته تزریق ژل:

09127300790

 

برای کاهش کبودی از چه کارهایی باید اجتناب کرد؟تزریق ژل لب

برای آنکه بدانید برای رفع کبودی بعد از تزریق ژل چه باید کرد و چه کارهایی ریسک کبودی را افزایش می‌دهند، لیستی از عوامل ایجاد کننده کبودی نیز تهیه کرده‌ایم که باید از آن‌ها اجتناب نمایید. این کارها شامل موارد زیر هستند.

 1. داروهای رقیق کننده خون: درست مانند قبل از درمان، برای کاهش یا جلوگیری از کبودی، باید چند روز پس از تزریق یا سایر روش‌ها از مصرف داروها و مکمل‌‌های رقیق ‌کننده خون مانند آسپرین Bayer یا Excedrin، مکمل‌های رقیق کننده خون مانند ویتامین E یا روغن ماهی، ایبوپروفن، ادویل، موترین ( اگر این دارو را تحت نظر پزشک خود مصرف می‌کنید، قبل از قطع آن حتماً با او صحبت کنید تا اجازه بگیرد. ) خودداری کنید.
 2. ورزش شدید: ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد، که می‌تواند بوتاکس یا فیلر را مختل یا پخش کند. شما باید در ۴۸ ساعت اول پس از تزریق از ورزش با شدت بالا اجتناب کنید. ورزش سبک مثل پیاده روی خوب است!
 3. به مدت ۱۲ ساعت ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید: به مدت ۱۲ ساعت پس از تزریق نباید پوست را روی و اطراف محل تزریق لمس و یا ماساژ دهید. مالش پوست می‌تواند محصول را از محل مورد نظر قبل از ته نشین شدن حرکت دهد و بر نتایج شما تأثیر بگذارد.

همچنین بخوانید درباره: چه کسانی نباید تزریق ژل کنند؟

در کلینیک زیبایی دکتر لاغری، ما برنامه‌های درمانی خاصی را مطابق هر بیمار ارائه می‌دهیم تا به شما کمک کنیم بهترین ظاهر خود را داشته باشید. اگر برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی پوست آماده هستید، همین امروز تماس بگیرید یا برای رزرو وقت در سایت ما اطلاعات خود را ثبت نمایید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  چه کسی بیشتر در معرض کبودی پس از تزریق ژل است؟کبودی پس از تزریق ژل وجود دارد؟

  ژنتیک در خطر کبودی فرد نقش مهمی دارد. فراتر از آن، چند عامل قابل اجتناب وجود دارد. این عوامل شامل موارد زیر هستند.

  • ورزش درست قبل از درمان تزریقی
  • مصرف مکرر الکل
  • استفاده از رقیق کننده های خون
  • التهاب سیستمیک

  جستجو مرتبط کاربران:

  4/5 - (1 امتیاز)

  21 پاسخ

  1. سلام من جای جوش روی صورتتم که حالت گودی هست دارم آیا باسابسبژن رفع میشه؟درضمپ پوست چرب وحساسی دارم

   1. هر کدام از این موارد با هدف و کاربرد متفاوتی استفاده می‌شوند. با مشاورین ما تماس بگیرید.

  2. سلام بهترین فاصله دکتر لاغری
   بین دو نوبت سابسیژن چه مدته؟ آیا اگر از جلسه اول درمان تا جلسه دوم زمان زیادی بگذرد اشکالی داره؟

   1. خیر باید توسط پزشک انجام شود. با مشاورین ما تماس بگیرید.

   1. چربی فریز شده اصولی نیست و نباید از این متد استفاده شود.

  3. سلام. آیا بعد از تزریق فیلر امکان ماساژ صورت هست؟ منظورم این هست ماساژ هر روزه صورت اشکالی در فیلر ایجاد نمی کنه؟

   1. ماساژ باید بعد از یک یا دو روز باشد. راهنمایی‌های لازم به شما داده خواهد شد.

  4. سلام وقت بخیر.
   21 سالمه و موهام بین مرحله دو و سه الگوی طاسی مردانه قرار داره
   تعداد جلسات و طول دوره prp چقدره تقریبن؟
   و اینکه هزینش برای هر جلسه چقدر درمیاد
   ممنون میشم پاسخ بدید?

   1. برای کاشت باید با مشاورین مرکز کاشت در ارتباط باشید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز کاشت ما به نشانی https://clinichairtransplant.net/ مطالعه کنید.

   1. با سلام باید بررسی بشه که مشکل شما چیه؟ با مشاورین ما تماس بگیرید.

  5. سلام وخسته نباشید
   من امروز بوتاکس کردم و ژل به لبم تزریق کردم و الان بعد از چندساعت لبم کبود شده چکار باید بکنم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله برای کبودی بعد از تزریق ژل چه باید کرد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر