عمل لیپوماتیک چقدر هزینه دارد؟

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک چقدر هزینه دارد؟ حتی به دنبال از دست دادن وزن اضافی، چربی‌های سرسخت همچنان در برخی از قسمت‌های بدن باقی می‌مانند و ممکن است باعث ایجاد نارضایتی در ظاهر کلی بدن شوند. خلاص شدن از شر چربی‌های سرسخت بسیار دشوار است، زیرا ماهیچه‌های آن ناحیه بدون توجه به اینکه چقدر ورزش انجام می‌شود، نیاز به تمرین منظم دارند. در این صورت یکی از روش‌هایی که بهترین نتیجه لاغری را خواهید گرفت، لیپوماتیک است. این عمل معایب لیپوساکشن را ندارد و بسیار کارآمد است. در اینجا می‌خواهیم به سوال پرتکرار مراجعین با عنوان هزینه عمل لیپوماتیک چقدر است، پاسخ دهیم.

لیپوماتیک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره هزینه های لیپوماتیک صحبت کنیم کمی این روش را برای شما شرح خواهیم داد. این روش که به آن لیپوساکشن لیپوماتیک یا لیپوساکشن اینفراسونیک نیز می‌گویند، فرآیند تخلیه چربی اضافی بدن با کانول‌های لیپوساکشن ویبره است. هدف از رفع چربی با لیپوماتیک کاهش وزن و لاغری نیست بلکه فرم دادن به بدن است. این روش ها با دستگاه لیپوماتیک مورد تایید FDA انجام می شود. اگرچه نتیجه پس از بهبودی پس از عمل به وضوح دیده می‌شود، اما نتایج واقعی ۲-۳ ماه بعد قابل مشاهده است. این روش بسیار موثرتر با مزایای بالا در مقایسه با روش‌های اعمال شده بر روی پوست و سایر روش‌های لیپوساکشن است.

هزینه عمل لیپوماتیک چند است؟

به طور کلی برای هزینه های لیپوماتیک در ایران باید فاکتورهای مختلفی چون تعرفه وزارت بهداشت، ‌دستمزد کلینیک،‌ دستمزد جراح و غیره را در نظر گرفت. عوامل متفاوتی بر هزینه های لیپوماتیک موثر هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 • تاثیر کلینیک بر هزینه لیپوماتیک

موقعیت و مکان کلینیک، تجهیزات کلینیک هم در نتایج حاصل از عمل موثر است و هم در هزینه‌های نهایی لیپوماتیک نقش دارند. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره و لیپوماتیک اقساط از طریق فرم زیر با مشاورین کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر اقدام کنید. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لیپوماتیک، تجربه و تخصص پزشک در کلینیک است. پزشکان با تجربه و تخصص بالاتر ممکن است قیمت بالاتری برای ارائه خدمات لیپوماتیک درخواست کنند. این امر به علت دانش و مهارت بیشتر آن‌ها در اجرای روش و بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته ممکن است باشد.

مکان جغرافیایی کلینیک نیز تاثیرگذار بر قیمت لیپوماتیک دارد. در شهرها و مناطقی که هزینه‌های عملیاتی و اجاره فضا بیشتر است، ممکن است قیمت لیپوماتیک بیشتر باشد. به عنوان مثال، کلینیک‌های واقع در شهرهای بزرگ معمولاً قیمت‌های بالاتری دارند نسبت به کلینیک‌های واقع در شهرهای کوچکتر.

همچنین، نوع تجهیزات و فناوری‌های مورد استفاده در کلینیک می‌تواند تاثیرگذار باشد. کلینیک‌هایی که از تجهیزات مدرن و فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنند، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. اما این ممکن است باعث افزایش کیفیت خدمات و نتایج بهتر برای بیماران شود. به طور کلی، تاثیر کلینیک بر قیمت لیپوماتیک یک موضوع چند وجهی است که نیازمند بررسی دقیق عوامل مختلف است. قبل از تصمیم‌گیری برای اجرای لیپوماتیک، توصیه می‌شود با پزشک متخصص مشورت کرده و درباره تاثیرات مختلف و هزینه‌های مرتبط با این روش آگاهی یافته شود.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  • تجربه و مهارت جراح موثر بر قیمت لیپوماتیک

  مهارت و تخصص جراح در کاهش عوارض و معایب لیپوماتیک و کسب نتایج عالی از این پیکرتراشی نقش مهمی دارد. بدیهی است هرچه پزشک مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری را دریافت می‌نماید. همانطور که گفتیم یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لیپوماتیک، تخصص و تجربه جراح است. جراحان با سابقه و تخصص بالاتر ممکن است قیمت بالاتری برای انجام لیپوماتیک تعیین کنند. این امر به دلیل دانش علمی و تجربه عملی بیشتر آن‌ها در اجرای روش و حل مسائل پیش آمده در طی عمل می‌باشد.

  • مقدار چربی انباشته شده

  میزان چربی بیمار برای تخلیه در هزینه لیپوماتیک تاثیر می‌گذارد،‌ چرا که هر چقدر میزان چربی انباشته در بدن بیمار بیشتر باشد زمان جراحی و میزان کاری که جراح برای تخلیه چربی باید انجام دهد بیشتر است. بنابراین صرف هزینه بیشتر در مواردی که حجم چربی بسیار بالاست، طبیعی است.

  • اندام مورد نظر

  اندام‌های مختلف در جراحی لیپوماتیک از حساسیت‌های متفاوتی برخوردار هستند و در برخی نواحی ظرافت و دقت بالاتری مورد نیاز است. به عنوان مثال لیپوماتیک سینه‌ها که تقارن در آن‌ها بسیار مهم است از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

  • مراقبت‌های پس از جراحی

  هزینه های لیپوماتیک پس از جراحی نیز مهم هستند و باید در نظر گرفته شوند،‌ به عنوان نمونه تهیه داروها،‌ گن های لاغری مورد نیاز،‌ مراجعات بعدی و غیره همگی هزینه‌هایی را شامل می شوند که باید به آن‌ها توجه نمود. همانطور که ذکر شد عوامل مختلفی در برآورد هزینه عمل لیپوماتیک موثر هستند و باید در نظر گرفته شوند. ولی به طور کلی می‌توان گفت در ایران جراحی لیپوماتیک حدود ۱۸ الی ۳۰ میلیون تومان می‌باشد. و قیمت‌های خیلی پایین و یا خیلی بالا قابل قبول نمی‌باشند.

  بیشتر بخوانید درباره: بعد از لیپوماتیک چه باید کرد؟

  مزایای لیپوماتیک چیست؟

  • از آنجایی که نه تنها باعث کاهش چربی، بلکه افزایش میزان کلاژن نیز می شود، افتادگی در بدن از بین می رود و باعث سفت شدن بدن می شود.
  • از آنجایی که فرآیند حذف چربی لیپوماتیک با کانولا انجام می شود، جای برش کوچک است.
  • احتمال ادم و کبودی بسیار کم است.
  • برنامه نسبت به روش های دیگر زمان کمتری می برد.
  • امکان استفاده مجدد از چربی جمع آوری شده برای تزریق چربی پس از انجام فرآیند وجود دارد.
  • حذف چربی با لیپوماتیک بدون درد انجام می شود زیرا این روش بدون آسیب به بافت ها و اعصاب انجام می شود.
  • با این عمل، ظاهر سایه یا فرورفتگی وجود ندارد. با استفاده از لیپوماتیک، ظاهر سلولیت کاهش می یابد. اما در عمل لیپوساکشن، هیچ کاهشی در ظاهر سلولیت وجود ندارد.
  • جراحی لیپوماتیک یک برنامه کاربردی راحت برای پزشک و بیمار فراهم می کند. بازیابی به سرعت انجام می شود و وره نقاهت بسیار کوتاه است. همچنین احتمال ناراحتی‌ها پس از عمل و عوارض جانبی بسیار کم است.
  بیشتر بخوانید:  لاغر کردن شکم با ترواسکالپ

  دستگاه لیپوماتیک چگونه اعمال می‌شود؟

  مهمترین نکته برای کسانی که به جراحی لیپوماتیک فکر می کنند این است که چگونه لیپوماتیک انجام دهند. در نتیجه درخواست بیمار و ارزیابی های پزشک، مناطقی که لیپوماتیک برداشته می شود و مقدار بافت چربی که باید برداشته شود مشخص می شود. بسته به تعداد ناحیه ای که قرار است اعمال شود و مقدار چربی که باید برداشته شود، یکی از روش های بی حسی موضعی یا عمومی انجام می شود. دستگاه لیپوماتیک با کانول ارتعاشی خود بافت چربی را تجزیه می کند. سپس این تکه های چربی به وسیله خلاء داخل کانولا از بدن بیرون کشیده می شوند. اینکه چه مقدار چربی را می توان برداشت، پزشک تعیین می کند. بیمار در همان روز یا معمولاً 1 روز پس از عمل ترخیص می شود. مانند هر عمل دیگری پس از لیپوماتیک، نکاتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و رعایت شود.

  لیپوماتیک چیست؟

  فرآیند بهبودی پس از لیپوماتیک چیست؟

  چه چیزی باید در نظر گرفته شود؟ در لیپوماتیک با توجه به اینکه عمل بدون درد و با یک برش کوچک انجام می‌شود می توانید روز بعد به کارهای روزانه خود ادامه دهید. اما به میزان چربی برداشته شده و تعداد نواحی که انجام می‌شود نیز مربوط می شود. در عرض ۲ هفته می توانید به طور کامل به زندگی عادی بازگردید. ممکن است ۲-۴ روز بعد از عمل کمی درد داشته باشید اما بعد از ۴ روز درد به تدریج کاهش می‌یابد. بعد از لیپوماتیک باید انواع گن های لیپوماتیک بپوشید. استفاده از این گن به مدت ۳ هفته بسیار مهم است. برای حمام کردن باید ۵ تا ۶ روز صبر کنید و به این فکر کنید که از کمپرس سرد یا گرم استفاده نکنید.

  بله، با توجه به تغذیه و رژیم غذایی، اثرات دائمی است. اگر از رژیم غذایی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات و چربی کم پیروی کنید، نه لاغر خواهید شد و نه دوباره چاق خواهید شد. بنابراین، پس از لیپوماتیک می توانید وضعیت خود را حفظ کنید. با این حال، اگر به زندگی غیر فعال و عادات بد غذایی قدیمی خود ادامه دهید، بازیابی چربی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

  عمل لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن به خودی خود دردناک نیست. البته بهتر است برای کاهش عوارض و ناراحتی‌های پس از لیپوماتیک، عمل در یک مرکز جراحی معتبر توسط یک جراح پلاستیک دارای گواهی هیئت مدیره انجام می شود.

  هرکسی آستانه درد متفاوتی دارد، اما لیپوماتیک به طور کلی به خوبی قابل تحمل و بدون درد است. بیماران ممکن است در طول نقاهت اولیه خود پس از جراحی، کمی ناراحتی را تجربه کنند، به ویژه هنگامی که از وضعیت استراحت به حرکت در اطراف جابجا می شوند. این احساس دردناک نیست، اما شبیه به حسی است که روز بعد از یک تمرین شدید احساس می کنید. این درد معمولا با کبودی، تورم و احتباس آب همراه است. درد شدید پس از لیپوماتیک بسیار غیرعادی است و ممکن است نشان دهنده یک عارضه نادر باشد.

  برای کاهش هر گونه ناراحتی پس از عمل، پزشک می تواند نسخه ای از داروهای خوراکی ارائه دهد. دارو باید طبق دستورات خاص او مصرف شود. همچنین نشان داده شده است که کمپرس یخ باعث کاهش ناراحتی می شود و لباس های فشرده می توانند تورم و احتباس آب را به حداقل برسانند.

  مهمترین چیز این است که به یاد داشته باشید که هر ناراحتی موقتی است. انجام عمل در کلینیک معتبر این فرصت را به شما می دهد که پزشک شما همیشه در دسترس باشد و اگر نگرانی یا سؤالی در پیش بینی جراحی خود یا در طول دوره نقاهت پس از عمل دارید،‌ برطرف گردد.

  میانگین قیمت لیپوماتیک در کلینیک‌های زیبایی

  در کلینیک‌های زیبایی مختلف، قیمت لیپوماتیک ممکن است متغیر باشد و بسته به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجربه و تخصص پزشک، میزان چربی‌های قابل از بین بردن و نیازهای خاص بیمار، متغیر شود.

  به طور میانگین، هزینه لیپوماتیک در کلینیک‌های زیبایی معمولاً در حدود ۳ تا ۷ میلیون تومان برای هر ناحیه مورد نیاز می‌باشد. این میزان ممکن است با توجه به عوامل ذکر شده بالاتر یا پایین‌تر از این میانگین باشد. لازم به ذکر است که هزینه لیپوماتیک شامل هزینه‌های مرتبط با عملیات جراحی، مانند مشاوره اولیه، اجرای عملیات و پساعملیات، و همچنین هزینه‌های جانبی مانند داروها و تجهیزات پس از عمل می‌شود. در هر صورت، قبل از اقدام به هرگونه عمل جراحی، توصیه می‌شود با پزشک متخصص مشورت کنید تا هزینه دقیق و اطلاعات بیشتری در مورد لیپوماتیک و شرایط مرتبط با آن در کلینیک مورد نظر دریافت کنید.

  هزینه لیپوماتیک دکتر لاغری

  در صورتی که با انجام رژیم غذایی و ورزش باز هم به سایز و اندام ایده آل نمی‌رسید و چربی‌های قدیمی و ناخواسته در نواحی مختلف بدنتان خصوصا شکم و یا پهلوها دارید،‌ بهترین و کم عارضه‌ترین گزینه جراحی لیپوماتیک است. در این تکنیک پزشک با وارد کردن لوله کانولا به درون بافت چربی آن را با ارتعاش و ساطع کردن امواج فراصوت، می‌سوزاند و چربی‌های ناخواسته  را به ذرات بسیار ریز خرد می‌کند که در نهایت این ذرات از بدن خارج خواهند شد. برای پاسخ به این سوال که در واقع لیپوماتیک چقدر هزینه دارد می‌توان به طور خلاصه گفت،‌ فاکتورهای مختلفی بر قیمت این جراحی موثر هستند که مهم‌ترین آن‌ها شامل مهارت جراح،‌ موقعیت و امکانات کلینیک،‌ میزان چربی بیمار، ناحیه تحت درمان، هزینه های مورد نیاز برای مراقبت های پس از عمل می‌باشند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  12 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
   ۵ روزه تزریق چربی کردم صورتم ورم کرده هر روز هم ورمش بیشتر میشه احساس سنگینی و کشیدگی داره صورتم نه میتونم درست حرف بزنم یا درست دهنم رو باز کنم چیزی بخورم صورتم افتضاح شده تو رو خدا راهنمایی کنید آیا طبیعیه ؟ درست میشه ؟ چند روز زمان میبره یا غیر طبیعیه؟؟??

   1. در حالت کلی باید دو هفته بعد در مورد ورم نظر داد. همکاران بنده چک کردن شما از بیماران ما نبوده‌اید. لطفا برای دریافت مشاوره تماس بگیرید.

  2. سلام من دو هفته پیش تزریق چربی برای صورتم انجام دادم هون لحظه که برای شقیقه ام چربی زد یه قسمت از سرم میسوخت و میخارید و حتی تا چندروز پوست سرم از همون قسمت درد داشت جوری که نمی تونستم حتی شونش کنم بعد کمپرس گرم گذاشتم اولش دونه های سفید ریخت همون قسمت سرم و بعد از رفتن اون دونه ها موهای سرم از همون قسمت ریختن چیکار کنم یعنی موهام درمیان؟

   1. با سلام دوست عزیز. انجام تزریق چربی به خصوص روش بایوفت تنها مختص کلینیک دکتر ضرغامی است. لطفا در مجموعه‌های متفرقه و کم تجربه انجام ندهید.

   1. هایفو در کلینیک دکتر لاغری بدون درد است. شما در کدام مجموعه هایفو کردید؟

  3. سلام وقت بخیر.من الان ۴ماهه که تزریق چربی به گونه رو داشتم .اوایلش خوب بود بعد از دوماه طرف چپ صورتم گن بست ودرد شدید وسردرد زیادی داشتم که مراجعه کردم به پزشکم شتشو داد و تخلیه کرد که تاثیری نداشت چند جلسه بعد هم امپول داخل صورتم تزریق کرد که بازم فایده نداشت لطف کنید بهم مشاوره بدید که چیکار کنم واقعا اذیتم ممنونم

   1. با سلام. با توجه به حاد بودن وضعیت شما، پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ما تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی شوید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله عمل لیپوماتیک چقدر هزینه دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی