8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

چه کسانی میتوانند لیپوماتیک انجام دهند؟

چه کسانی میتوانند لیپوماتیک انجام دهند؟

چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند ؟ تصمیم شخص برای انجام عمل لیپوماتیک کافی نیست. برای انجام این عمل، متقاضی در چندین جلسه مشاوره با پزشک شرکت می‌کند. پزشک ضمن توصیه به خودداری از انجام لیپوماتیک، متقاضی را از عوارض و خطرات احتمالی آن آگاه می‌کند. فرایند انجام آن را تشریح می‌کند و اطلاعاتی را دربارۀ مراقبت‌هایی که بعد از عمل نیاز است در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. در صورتی که بعد از جلسه مشاوره، متقاضی در تصمیم خود راسخ باشد. پزشک از متقاضی می‌خواهد آزمایش‌های خاصی را انجام دهد. پزشک بعد از دیدن نتیجه آزمایش‌ها در مورد انجام عمل لیپوماتیک تصمیم می‌گیرد.

چه افرادی نباید عمل لیپوماتیک را انجام دهند؟

لیپوماتیک برای همه متقاضیان لاغری مناسب نیست. افراد با مشخصات زیر نباید عمل لیپوماتیک انجام دهند:

1. بیماران هموفیلی

لیپوماتیک برای چه سنی مناسب است ؟ هموفیلی یک اختلال خونریزی ارثی است. فرد مبتلا به هموفیلی به علت سطح پائین یا عدم وجود پروتئین‌هایی به نام فاکتورهای انعقادی قادر به متوقف کردن روند خونریزی نیست. درباره لاغری با عمل لیپوماتیک باید گفت که با خونریزی همراه است. افراد هموفیلی نباید به هیچ عنوان از این روش، برای کاهش وزن و درمان چاقی استفاده کنند. حتی در افراد سالم نیز توصیه می‌شود برای اینکه در زمان انجام عمل لیپوماتیک دچار مشکل نشوند چند هفته قبل از عمل، از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، وارفارین و … استفاده نکنند.

2. افراد با چاقی مفرط

لیپوماتیک روشی برای درمان چاقی موضعی است؛ اما افرادی که دچار چاقی مفرط و یکدست در تمام بدن هستند باید از انجام لیپوماتیک خودداری کنند. زیاده‌روی در انجام لیپوماتیک خطراتی را متوجه بیمار می‌کند. برای چنین افرادی، پزشکان برنامه غذایی همراه با ورزش را توصیه می‌کنند. این برنامه ممکن است از یک دوره چند ماهه تا یک سال و بیشتر هم ادامه یابد. در این برنامه رژیمی، وزن به صورت کلی کاهش می‌یابد. اگر بعد از کاهش وزن، هنوز بخش‌هایی از بدن دچار چاقی موضعی بودند می‌توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد.

3. افراد مبتلا به بیماری قلبی و حساسیت به بی‌حس کننده‌ها

در روش لیپوماتیک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. چون از بیهوشی استفاده نمی‌شود افراد مبتلا به بیماری قلبی هم با پیش‌بینی‌های لازم می‌توانند از این روش استفاده کنند. نکته مهمی که باید این نوع بیماران مدنظر داشته باشند آلرژی به مواد بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین است. در صورت داشتن آلرژی نباید عمل لیپوماتیک انجام دهند. همچنین افراد مبتلا به فشارخون بالا نیز نباید از این روش استفاده کنند.

ادامه مطلب
لیپوماتیک اقساط

4. افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی

در بیماری‌های عفونی مانند دیابت شدید سیستم ایمنی بدن ضعیف می‌شود. با ضعیف شدن سیستم ایمنی، روند بهبود زخم‌ها و جراحات کند می‌شود؛ کند شدن روند بهبود احتمال ایجاد عفونت در محل جراحت را بالا می‌برد. راه پیدا کردن عفونت به خون ممکن است باعث مرگ بیمار شود.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)