آیا تزریق چربی باعث جوش میشود؟

آیا تزریق چربی باعث جوش میشود؟

آیا تزریق چربی باعث جوش میشود؟

آیا تزریق چربی باعث جوش میشود؟ وقتی به خودمان در آینه نگاه می‌کنیم، معمولاً می‌توانیم چند چیز را که آرزوی انجام آن را داریم تغییر دهیم، به خصوص وقتی صحبت از چربی بدن ما می‌شود. گاهی اوقات ما در برخی نقاط چربی بیش از حد و در برخی نقاط چربی بسیار کمی داریم. ممکن است این امر در ابتدا نا امید کننده به نظر برسد، اما اگر راهی برای انتقال چربی از یک نقطه بدن به نقطه دیگر و حل هر دو مشکل با یک درمان وجود داشته باشد چه؟ این دقیقاً همان چیزی است که با انتقال چربی از متخصصان کلینیک سعادت آباد، بهترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد تهران به دست خواهید آورد. متقاضیان زیبایی سوالات متعددی از مزایا و عوارض و نحوه انجام پیوند چربی دارند. یکی از سوالاتی که ممکن است در رابطه با انتقال چربی ذهن شما را درگیر کند این است که آیا تزریق چربی باعث جوش میشود یا خیر؟!

انتقال چربی و امکان جوش بعد از تزریق

آیا بعد از تزریق چربی جوش میزنیم؟ برای پاسخ به این سوال قصد داریم در ابتدای مطلب درباره چیستی تزریق چربی توضیحاتی را بدهیم. انتقال چربی که به آن پیوند چربی نیز گفته می‌شود یک درمان نسبتاً جدید است که با انتقال سلول‌های چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر توسط پزشک انجام می‌شود. این تکنیک معمولاً از طریق ۱ رویکرد ۲ مرحله‌ای انجام می‌شود. ابتدا، پزشک شما از لیپوساکشن برای جمع آوری سلول‌های چربی از “ناحیه اهدا کننده” بدن شما استفاده می‌کند، یعنی هر جایی که احساس می‌کنید چربی اضافی برای ذخیره وجود دارد. در مرحله بعد تزریق چربی، پزشک چربی را تصفیه کرده و مجدداً به ناحیه جدیدی از بدن شما تزریق می‌کند.

جوش صورت بعد از تزریق چربی

بسته به نواحی درگیر، پیوند چربی را می‌توان با درمان دیگری ترکیب کرد. هرکسی اهداف متفاوتی دارد، اما به طور معمول بیماران تصمیم می‌گیرند که چربی را از شکم یا ران‌‌های خود حذف کنند. نواحی رایج برای افزایش حجم، باسن، سینه و صورت است.

متقضایان زیبایی چرا تزریق چربی را انتخاب می‌کنند؟

بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که با افزایش سن شروع به از دست دادن بخشی از چربی می‌کنند که به پوست آنها ظاهر چروکیدگی و شلی می‌دهد. از دست دادن چربی همیشه به طور یکسان در سراسر بدن اتفاق نمی‌افتد، اما اغلب در صورت به طور ویژه قابل توجه است. هنگامی که صورت چربی را از دست می‌دهد، می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک، خطوط پیری و حتی ظاهر فرورفته یا گود شده شود. این اثرات را می‌توان با اضافه کردن چربی درست در زیر سطح پوست برطرف کرد. با تزریق چربی به گونه ها می توان حجم را بازیابی کرد.

لب‌ها را نیز می‌توان با این روش جوان تر و زیباتر نمود. علاوه بر این، می‌‌توان مقادیر اندک و هدفمند چربی را به چین‌ها یا خطوط روی صورت تزریق کرد که این خطوط پیری را در امتداد چین‌های نازولبیال یا اطراف پیشانی صاف و برطرف می‌کند. بعلاوه انتقال چربی از چربی تصفیه شده از بدن خود بیمار برای بالا بردن جای زخم نیز استفاده می‌شود. این روش همچنین به عنوان میکرولیپواینژکتور یا پیوند چربی اتولوگ شناخته می‌شود.

چه عوارض و مشکلاتی در انتقال چربی صورت وجود دارد؟

آیا بعد از تزریق چربی جوش میزنیم؟

جوش بعد از تزریق چربی از عوارض انتقال چربی است؟ عوارض جانبی رایج انتقال چربی صورت عبارتند از کبودی و تورم، احساس بی‌حسی یا تغییر حس در نواحی پر از چربی که معمولا این عوارض موقتی است. همچنین خونریزی و عفونت در این روش غیر معمول است.

اطلاعات بستر درباره ورم چربی: ورم صورت بعد از تزریق چربی

خطر واکنش آلرژیک در انتقال چربی خیلی بعید است زیرا در این روش به جای مواد پرکننده خارجی از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که در ارتباط با تزریق چربی مانند هر درمان دیگری، خطراتی وجود دارد، اگرچه در دست یک متخصص پوست با تجربه این خطرات به حداقل می‌رسد. خونریزی از محل های تزریق، تورم و کبودی، قرمزی و حساسیت در محل‌های تزریق، بافت ناهموار پوست، عفونت، آبسه‌ها و مناطقی که ممکن است بیش از حد پر یا کم باشد، از خطرات احتمالی مربوط به تزریق چربی می‌باشند.

ادامه مطلب
تزریق گونه برای آقایان + 7مزیت کاربردی

آیا انتقال چربی روی صورت باعث ایجاد توده می‌شود؟

انتقال چربی به صورت ممکن است باعث عوارضی مانند توده، پف، عفونت و خونریزی شود. بعلاوه موج دار شدن پوست یا بروز برآمدگی ها معمولاً در جایی که بخیه‌ها قرار می‌گیرند رخ می‌دهد. در واقع تورم در امتداد خط برش باعث این امر می‌شود. پس از برداشتن بخیه‌ها و معالجه پزشک در ۱ هفته پس از عمل، پوست شل می‌شود و موج دار شدن شروع به صاف شدن می‌کند. برآمدگی‌ها از چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد تا کاملا صاف شوند.

بررسی کامل عوارض انتقال چربی: عوارض تزریق چربی

آیا بعد از تزریق چربی جوش میزنیم؟

بعد از تزریق چربی جوش میزنیم؟ همانطور که گفته شد ممکن است پیوند چربی منجر به پیدایش توده، برآمدگی و یا موج‌دار شدن پوست در کنار بخیه‌ها گردد که پس از مدتی با استفاده از داروهای موضعی برطرف می‌شوند. اما تا کنون گزارشی از ایجاد آکنه و جوش ثبت نشده است. بنابراین به طور یقین می‌توان گفت عمل پیوند چربی باعث ایجاد آکنه نمی‌شود. اما تزریق چربی می تواند تغییراتی در هورمون‌ها یا روال مراقبت از پوست شما ایجاد کند که اگر به آن‌ها توجه کافی نگردد این عوامل می‌توانند در آینده منجر به بروز جوش شوند.

برآورد هزینه انتقال چربی در کلینیک: هزینه تزریق چربی

مهم ترین دلایل جوش زدن صورت

آکنه یا جوش زمانی اتفاق می‌‌افتد که منافذ باز پوست شما با چربی، پوست مرده یا باکتری مسدود شود. زمانی که این جوش ‌ها بر روی صورت فعال و نمایان می ‌شوند نباید آن‌ ها را دستکاری نمود زیرا به پوست آسیب می‌رسد و جای آن فرورفته می‌شود و فرد را مجبور می‌کند تا اقدامات درمانی مختلفی را برای پر کردن جای جوش صورت خود امتحان نماید. در حالت کلی چهار عامل اصلی باعث ایجاد آکنه بر روی صورت می‌شوند که عبارت هستند از:

 • تولید روغن و چربی بیش از حد طبیعی در پوست ( سبوم ).
 • فولیکول‌های موی صورت توسط چربی و سلول‌های مرده پوستی مسدود شوند.
 • باکتری‌هایی همچون پروپیونی باکتریوم ( Propionibacterium acnes ) در منافذ پوست شروع به فعالیت کنند.
 • ایجاد التهاب.
 • اختلالات هورمونی.

خوشبختانه تزریق چربی به عنوان روشی پر طرفدار و مفید نه تنها منجر به جوش نمی‌شود بلکه می توان از آن در از بین برده جای جوش های قبلی نیز استفاده نمود.

ادامه مطلب
مزایای تزریق چربی واژن چیست؟

چرا انتقال چربی را می‌توان برای برطرف کردن جای جوش انتخاب نمود؟

درمان جوش بعد از تزریق چربی

تا اینجا متوجه شدیم که ممکن است بعد از تزریق چربی جوش بزنیم! حال آیا راه درمان و جلوگیری برای این موضوع جو دارد؟! درمان انتقال چربی ( میکرولیپواینژکتوری ) در درمان نقایص کانتور عمیق ناشی از آکنه و جوش (که با توده‌های بزرگ، سخت و گاهی مملو از مایع متمایز می‌شود) موثر است. در برخی موارد، این روش باید طی چند ماه تکرار شود زیرا چربی دوباره جذب پوست می‌شود. از آنجایی که چربی از بدن خود بیمار خارج می‌شود، خطر رد شدن یا عوارض شیمیایی کمی وجود دارد.

اسکارهای آکنه معمولاً نتیجه لک‌های ملتهب ناشی از منافذ پوستی آغشته به چربی اضافی، سلول های مرده پوست و باکتری‌ها هستند. منافذ متورم می‌شود و باعث شکستگی در دیواره فولیکول می‌شود. ضایعات کم عمق معمولا جزئی هستند و به سرعت بهبود می‌یابند. اما اگر شکاف عمیقی در دیواره منافذ ایجاد شود، مواد عفونی می‌توانند به بافت اطراف بریزند و ضایعات عمیق تری ایجاد کنند. پوست سعی می‌کند این ضایعات را با تشکیل رشته‌های کلاژن جدید ترمیم کند. این ترمیم‌ها معمولاً مانند پوست اصلی صاف و بی‌عیب نیستند.

ادامه مطلب
تزریق چربی برای جای جوش + 10 مزیت کاربردی

نحوه از بین بردن جوش بعد از تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری

در مرکز فوق تخصصی سعادت آباد از روش بایوفت در برطرف نمودن جای جوش و آکنه استفاده می‌شود. در اصل انتقال نانو چربی به ذرات بسیار ریز چربی اطلاق می‌شود که به طور خاص فیلتر و امولسیون می‌شوند و برای مناطقی که باید تزریق شوند استفاده می‌شود، در این فرآیند پزشکان ما چربی برداشت شده را فیلتر و امولسیون می‌کنند تا نانوذرات به دست آیند. این امولسیون حاوی درصد بالایی از سلول‌های بنیادی، سلول های اندوتلیال، مونوسیت ها، ماکروفاژها و گرانولوسیت‌ها است که فعال شدن سلول های بنیادی باعث افزایش تولید کلاژن می شود.

مشاوره ۲۴ ساعته:

09127300790

در طول پردازش و فیلتر کردن مواد برداشت شده، بسیاری از سلول های چربی می‌میرند ( آپوپتوز سلولی ). پیوند نانو چربی در درمان اسکار، هایپرپیگمانتاسیون و لکه های تیره اثرات مفیدی دارد. اما اسکارهای آتروفیک و غلتشی و هیپرپیگمانتاسیون بیشترین بهبود را با این درمان داشتند. در عمل ما پیوند چربی داخل پوستی با سوزن تیز (SNIF) بیشترین پاسخ را برای درمان اسکارهای آتروفیک و غلتشی داشت و استفاده موضعی از نانو چربی پس از تکنیک‌های لایه ‌برداری پوست باعث بهبود لکه‌های تیره و همچنین هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (PIH) می‌شود.

تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری

پیوند چربی شامل قرار دادن چربی در مناطقی است که حجم بیشتری می‌خواهد. این تکنیک اغلب در جوانسازی صورت، درمان اسکار، بزرگ کردن طبیعی سینه بدون ایمپلنت و روش لیفت باسن استفاده می‌شود. در کنار مزایای بالای این روش، عوارض خیلی محدودی دارد و ماندگاری تزریق چربی بالایی دارد که در صورتی که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام گیرد عوارض بیشتر کاهش می یابد. سوالی که در ابتدا مطرح شد  این بود که آیا امکان بروز جوش بعد از تزریق چربی وجود دارد.  پاسخ آن خیر است. تزریق چربی منجر به جوش نمی‌شود و برعکس حتی می‌توان از این روش در برطرف نمودن و درمان جای جوش و اسکار استفاده نمود.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

11 دیدگاه ‌ها

 • سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 • کدوم مارک بوتاکس خوبه؟

 • با سلام
  من میخوام کاشت انجام بدم و کلینیک شما را انتخاب کردم…
  اما با توجه به اینکه این کلینیک محل آموزش نیز می باشد..
  آیا ممکنه که کاشت مو مراجعین به این دوستان بسپارم برای یادگیری و آموزش؟؟؟

 • سلام شکمم بزرگه ولی بدنم رو فرمه از وقتی کرونا اومد ورزش نکردم تاثیری داره آیا چند جلسه باید بیام نتیجه بگیرم 

 • سلام لطفاً در مورد خرید پودر کلاژن ساز هم مطلب بگذارید

 • سلام من یک ماه هست نانوفت انجام دادم زیر چشم چپم هنوز ورم و هاله ای از کبودی زیر چشمم مونده این نگران کننده ست
  دکترم گفته تا دو ماه بعد از تزریق خوب میشه آیا این درسته؟

 • من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

 • سلام من یک ماه از لایه بردار ژانولوما به تجویز دکتر استفاده کردم فقط در ناحیه پیشانی که لک داشتم،الان تمام صورتم حالت تب و گور گرفتگی و سوزش داره رنگش زیاد سرخ نمیشه ولی مدام میسوزه و بین دو آبروم و بالای ابروهام خیلی میخاره و میسوزه دکترم بهم فقط یک قرص دس لوراتادین و یک پماد فلویوسینولون داد که اصلا بهترم نکرده خیلی اذیتم و خیلی میترسم که چطور میشه و خوب میشه یا نه

 • سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

 • اگر دور شکم کسی۱۲۰ باشه در چند جلسه میشه کم کردمثلا۸۰سانتش بکنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)