آیا تزریق چربی واژن عوارض دارد؟

عوارض تزریق چربی به واژن؛ انتقال چربی واژن به زنانی اختصاص دارد که به دنبال جراحی زیبایی واژن هستند. در واقع تزریق چربی به لابیا ماژور چین و چروک و شلی لب‌های کوچک و لابیا بزرگ را از بین می‌برد. این روش معمولاً به عنوان انتقال چربی اتولوگ واژن یا تزریق چربی به واژن شناخته می‌شود. معمولا این عمل همراه با لابیاپلاستی انجام می‌شود.

افزایش سن یا زایمان می‌تواند باعث شل شدن لابیا ماژور شود که انتقال چربی لابیا ماژور هدفی مشابه با تزریق فیلر HA جهت سفت کردن این ناحیه دارد.  در کنار مزایای زیاد تزریق چربی واژن نباید از معایب آن چشم پوشی نمود. با آگاهی از عوارض تزریق چربی به واژن، با دید بهتری می‌توانید برای این جراحی اقدام نمایید.

تزریق چربی واژن چگونه است؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره عوارض تزریق چربی واژن صحبت کنیم، بررسی خواهیم کرد که انتقال چربی به لابیا چیست؟! بزرگ کردن لابیا با انتقال چربی یک عمل زیبایی برای حجم دادن به لابیا بزرگ ( لب های خارجی ) برای کسب ظاهری جوان و زیبا است. پیری طبیعی، کاهش تولید کلاژن، بارداری، زایمان و یائسگی ممکن است به کاهش حجم در لابیاها کمک کنند. افزایش لابیا با انتقال چربی اغلب با سایر روش‌‌های جوان‌ سازی واژن مانند درمان‌ با لیزر و یا لابیاپلاستی می تواند ترکیب ‌شود. لابیاپلاستی یک روش جراحی برای تغییر ظاهر لابیا مینور و لابیا بزرگ برای کسانی است که به دنبال تغییرات گسترده‌تر هستند.

وضعیت لایه بافت واژن بر میزان بقای چربی‌ها تأثیر می‌گذارد. به طور خاص، لایه‌های جادار و سست، بیشتر از لایه‌های متراکم و محکم پیوند را در بر می‌گیرند. اعضای بدن با لایه‌های شل و پوست بیش از حد آویزان که فضای بیشتری دارند معمولاً حدود ۲ یا ۳ برابر ظرفیت مورد نظر خود به خوبی با چربی‌های تزریقی سازگار می‌شوند که برای رسیدن به هدف مورد نظر ضروری است. تزریق بیشتر از این‌ها ممکن است باعث بقای پایین و عوارض جانبی نامطلوب شود. فقط قسمت‌هایی از بدن که فضای اضافی برای چربی‌ها دارند، می‌توانند حجم عظیم پیوند کافی را تحمل کنند.

این روش معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. از آنجایی که فقط در یک ناحیه کوچک انجام می‌شوند، باید به طور ایمن از خونریزی این ناحیه مراقبت کرد، با گاز و دستمال برای چند روز فشرده شود. برای این ناحیه از بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود، ممکن است چند ماه قرمزی زخم مشاهده شود. چند روز بعد از انتقال چربی، دوش گرفتن مشکلی ندارد، اما باید به مدت ۲ هفته از شنا و وان حمام خودداری کرد. برای حدود ۲ هفته باید از رابطه جنسی خودداری کرد.

عوارض تزریق چربی به واژن

آیا می‌توان بدون عوارض تزریق چربی واژن را با بایوفت انجام داد؟ تزریق چربی بایوفت به لابیا

مراحل انجام تزریق چربی واژن

پیوند چربی بدون عوارض تزریق چربی واژن با فرآیند زیر انجام می‌شود. البته خاطر نشان خواهیم کرد که تزریق چربی واژن اگر اصولی در یک کلینیک معتبر انجام شود، بدون عوارض خواهد بود.

 1. لیپوساکشن یا مینی لیپو به روش سرنگ برای برداشت چربی استفاده می‌شود. انتقال چربی با برداشت از طریق مینی لیپو معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود.
 2. سپس چربی‌ها سانتریفیوژ می‌شوند و ناخالصی‌ها از چربی های تصفیه شده جدا می‌شوند.
 3. چربی‌ها خالص شده یا مستقیما تزریق می‌شوند و یا به سرنگ‌های کوچکتر تقسیم و نگهداری می‌شوند. تزریق چربی با استفاده از لیدوکائین انجام می‌شود که در طول عمل باعث بی‌حس شدن قسمت ها می‌شود.

انتقال چربی واژن به حدود ۶ سی سی در هر دو طرف نیاز دارد. نواحی کوچکی مانند لابیا فقط به چند سی سی چربی نیاز دارند و ممکن است برای این روش که نیاز به لیپوساکشن در هر جلسه دارد، مطلوب نباشند. برای تزریق چربی به لابیا معمولاً می‌توان از پرکننده‌های اسید هیالونیک مانند Juvederm یا Restylane که روش اصلی انجام شده در کلینیک است، استفاده نمود.
اسید هیالورونیک ممکن است دیرتر جذب شود، اما در مقایسه با پیوند چربی که در عرض چند ماه به نصف کاهش می‌یابد، ماندگاری بیشتری دارد. ناحیه تزریق شده چربی نیازی به پانسمان یا پوشش ندارد اما ناحیه مینی لیپو نیازی به پانسمان دارد. ۱ هفته بعد در صورتی که بخیه ها جذبی نباشند برداشته می‌شوند.

کلینیک دکتر لاغری یکی از معتبرترین مراکز تزریق چربی سعادت آباد، زیر نظر دکتر میثم ضرغامی مشاوره لارم را در خصوص مزایا و معایب تزریق چربی واژن به شما متقاضیان عزیز ارائه خواهد کرد. برای این منظور با ما در تماس باشید.

[ مشاوره معایب تزریق چربی به واژن ]

09127300790

بهترین کاندیداها برای تزریق چربی به واژن کیست؟

به منظور بررسی کامل‌تر معایب تزریق چربی به واژن کاندیدای این تزریق را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به طور خاص بهترین کاندیدا برای این جراحی زنانی هستند که در اثر عوامل مختلفی چون پیری، لاغری، بارداری،  زایمان و یائسگی حجم لابیای آن‌ها کم شده است. زایمان ممکن است دیواره و دهانه واژن را کشیده و آنقدر شل کرده باشد که برای اصلاح به یک تکنیک جراحی نیاز داشته باشد. تزریق چربی به واژن سلامت و زیبایی این ناحیه را بهبود می‌بخشد.

ادامه مطلب
تزریق چربی زیر پوست صورت

پس از تزریق چربی به واژن و نتایج حاصل از آن

به طور معمول حدود ۱ هفته زمان بهبودی پس از افزایش لابیا با انتقال چربی وجود دارد. تورم و کبودی در این مدت با کمک کمپرس خنک برطرف می شود. اکثر بیماران ظرف چند روز به سر کار باز می گردند. به بیماران توصیه می شود تا شش هفته از فعالیت جنسی و ورزش شدید خودداری کنند.

نتایج افزایش لابیا با انتقال چربی بلافاصله پس از انجام عمل قابل مشاهده است، اما به دلیل بازجذب چربی به مرور زمان مقداری کاهش حجم خواهد داشت. به علاوه نتایج می توانند تحت تاثیر افزایش یا کاهش وزن قابل توجه قرار بگیرند.

اطلاعات بیشتر درباره تورم صورت بعد از تزریق چربی: ورم صورت بعد از تزریق چربی

مزایای تزریق چربی واژن

 • چربی‌های اتولوگ غیر مصنوعی و خودساخته بی خطر هستند.
 • از نظر ظاهرو لمس طبیعی هستند.
 • این چربی ها می‌توانند به طور دائم در بافت باقی بمانند.
 • لیپوساکشن را می‌توان همزمان با تزریق چربی انجام داد.

کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای این روش: مزایای تزریق چربی به واژن

عوارض تزریق چربی واژن

عوارض تزریق چربی به واژن چیست؟ عوارض جانبی احتمالی به دنبال افزایش لابیا با انتقال چربی شامل قرمزی، کبودی، تورم، ایجاد توده و یا برآمدگی، عدم تقارن، عفونت، بی‌حسی، لخته شدن خون، نکروز چربی و نتایج نامطلوب می باشد.

معایب تزریق چربی به واژن

در حالی که پیوند چربی مزایای زیادی دارد، لیستی از معایب نیز وجود دارد. در ادامه معایب تزریق چربی به واژن ذکر می گردد.

 • بیشتر چربی‌های تزریقی جذب می‌شوند، بنابرای میزان ماندگاری از ۲۰ تا ۵۰ درصد می‌باشد.
 • نیاز به درمان برای رسیدن به حجم مورد نظر است.
 • هر جلسه نیاز به عمل لیپوساکشن دارد.
 • توده چربی یا لیپوم مرده باقیمانده ممکن است در صورت عدم جذب به کلسیفیکاسیون یا عفونت تبدیل شود.
ادامه مطلب
انواع تزریق چربی به گونه

برای مقابله با معایب تزریق چربی واژن تاکتیک‌هایی ایجاد شده است. در مرحله اول، چربی‌های تزریق شده باید غنی از سلول‌های بنیادی چربی ( سلول های بنیادی چربی ASC ) باشند. چربی‌های برداشت شده برای افزایش تراکم ASC در داخل پیوند خالص می‌شوند و پیش بینی می‌شود که سلول‌های بنیادی رشد کرده و به سلول‌های چربی بالغ تکثیر شوند تا قسمت جذب شده پیوند را جبران کنند.

بعلاوه تزریق واقعی باید به صورت پراکنده و با تزریق چربی‌ها به صورت نوارهای کوچکتر در طول یک لایه و به همین ترتیب در سایر سطوح زیر پوست، لایه‌های چربی و عضلات در صورت لزوم انجام شود تا از ایجاد توده جلوگیری شود.

تزریق واژن بدون عوارض در دکتر لاغری

همانطور که گفتیم تزریق چربی به واژن اگر به صورت اصولی و در یک کلینیک معتبر انجام نشود می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را داشته باشد. ما در دکتر لاغری، بهترین مرکز تزریق چربی در تهران، بدون عوارض این تزریق را برای شما انجام خواهیم داد. برای درسافت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ در تماس باشید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

11 دیدگاه ‌ها

 • چرا از اول تا آخر تزریق ژل واژن رو نمیزارید

 • سلام ببخشید من یه سوال داشتم
  حدودا 20 روز اخیر به دستور پزشک از ماینوکسیدیل استفاده کردم بعد قطعش کردم و چندروز پیش یه تونیک گیاهی ک باعث قطع ریزش مو میشه رو استفاده کردم
  ولی شنیدم بعد از قطع کردن ماینوکسیدیل باز ریزش شرو میشه، الان بنظر شما این تونیک میتونه جلوی ریزشو بگیره و چون قبلش ماینوکسیدیل استفاده کردم هیچ مشکلی تو عمل کردن تونیک ب وجود نمیاره و خوب عمل میکنه باز؟
  چون من قبلا از این تونیک استفاده کردم و ریزش موهامو قطع کرد و الان حس میکنم اگه خوب عمل نمیکنه واسه اینه قبلش ماینوکسیدیل زدم
  ایا تصورم اشتباهه و ربطی نداره؟
  لطفا جواب بدین

 • من تازه هفته دوم بارداری هستم می تونم ترو اسکالپ انجام بدم؟

 • چند درصد احتمال داره که دچار سوختگی شیم با ترواسکالپ؟

 • سلام و وقت بخیر…من داروی آسپرین مصرف میکنم.آیا امکانش وجود داره که چربی تزریق کنم واسه قسمت تناسلی؟

 • سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

 • سلام ببخشید من زگیل تناسلی دارم اما میخوام برای تزریق ژل واژن اقدام کنم.میشه؟

 • من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

 • سلام خانم دکتر.بنده شش ماهه قرص افسردگی مصرف میکنم. میخواستم بدونم میشه همزمان مصرف این دارو برای تزریق چربی واژن خدمت برسم؟

 • سلام من ۶روزه که تزریق چربی به وازن انجام دادم هنوزواژنم ورم داره سفت وسنگی شده موقع سرپا در زیاد دارم آیا طبیعی هستش ونگرانی که خوب نشم ؟

 • سلام اقای دکتر من ۱۱ ماه میشه که کاشت انجام دادم ولی یه جاهایی از ابروهام خالی هست تقویت کنم در میاد تا از وقتش گذشته ؟؟و اینکع کربوکسی انجام بدم یا با سرم سریتا میتونم تقویت کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)