مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست

مراقبت بعد از تزریق چربی دست

مراقبت بعد از تزریق چربی دست

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست چه مواردی است؟ آیا دستان شما سن شما را نشان می‌دهد؟ با افزایش سن، به دلیل کاهش حجم و کاهش کلاژن، دست‌های ما چروک و استخوانی می‌‌شوند. تزریق چربی به دست‌ها می‌تواند با تقویت این نواحی به بازیابی ظاهری جوان‌تر کمک کند. چه به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن شدید دستانی لاغر و اسکلتی دارید، ظاهر «اسکلتی» دست‌های شما را می‌توان با روش انتقال چربی ظریف به دست در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، اصلاح کرد.

در ادامه با انتقال چربی به دست و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست بیشتر آشنا می‌شویم.

جوانسازی دست با انتقال چربی چیست؟

برای بررسی مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست ابتدا باید اطلاعاتی درباره این متد داشته باشید. جوانسازی دست با انتقال چربی یک عمل جراحی پلاستیک برای اصلاح کاهش حجم دست است. مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست‌ها منجر به برجسته شدن سیاهرگ‌ها و تاندون‌ها می‌شود. پیوند چربی می‌تواند یک راه حل طبیعی برای این کاهش حجم ارائه دهد.

جوانسازی دست با انتقال چربی ترکیبی از روش لیپوساکشن برای جمع آوری سلول‌های چربی است که سپس برای پر کردن حجم به دست‌ها تزریق می‌شود. سایر درمان‌های جوان ‌سازی دست مانند پرکننده‌‌های پوستی (مانند Radiesse مورد تایید FDA) نیز می‌‌توانند مورد استفاده قرار گیرند و کمی‌کمتر تهاجمی‌هستند، اگرچه خطر رد شدن آن‌‌ها بیشتر است. یک روش لیزری جوانسازی دست یا درمان با نور پالسی شدید (IPL) نیز می‌‌تواند تغییرات سطحی پوست مانند لکه‌های پیری و یا لکه‌های خورشیدی ناشی از آسیب خورشید را برطرف کند.

مراقبت_های بعد از تزریق چربی به دست

روش انتقال چربی به دست‌ها حجم را بازیابی می‌کند و در عین حال استخوان‌ها و رگ‌ها را که به دلیل از دست دادن چربی یا پیری آشکارتر می‌شوند پنهان می‌کند. روش دو در یک، چربی را از یک ناحیه از بدن که مقدار اضافی آن ذخیره شده است، می‌گیرد و از آن برای پر کردن نواحی توخالی دست شما استفاده می‌کند.

به عنوان یک روش بسیار ایمن و ساده، تزریق چربی در دست نیاز به میکروکانولا و یک روش مدرن دارد که موارد زیر را ارائه می‌دهد.

 • نتایج طولانی مدت
 • ظاهری جوان پسند برای دستان شما
 • کاهش جزئی ناحیه مشکل در جای دیگری از بدن شما
 • بهبود قابل توجهی در زیبایی دست شما

با تکنیک ایمن ما، نواحی مانند پهلوها یا شکم را کاهش دهید و در عین حال ظاهری جوان را برای دستان خود ایجاد کنید.

فرآیند انتقال چربی به دست

مراقبت بعد از تزریق چربی دست یکی از مراحل تزریق چربی است که باید در دوره نقاهت تزریق چربی دست رعایت شود. یک روش نسبتاً ساده، فرآیند انتقال چربی به دست، شامل مقدار کمی‌چربی است که باید از ناحیه‌ای از بدن که دارای اضافه است گرفته شود. برای اکثر بیماران، این کار معمولاً از باسن، قسمت بیرونی ران یا شکم انجام می‌شود. مقدار کمی‌از حدود ۲۵-۳۰ میلی لیتر برداشته می‌شود و برای افزایش پری دست‌ها تزریق می‌شود.

بسته به عوامل مختلف سبک زندگی و سن شما، نتایج می‌تواند تا سه سال یا بیشتر باقی بماند.

۱. مرحله اول مشاوره در کلینیک

اگر دستان شما باعث ناراحتی شما می‌شود و می‌خواهید کاری برای بهبود ظاهر آنها انجام دهید، اولین قدم مشاوره با کارشناسان ما است. ما دست‌های شما را ارزیابی می‌کنیم و انتظارات شما را مورد بحث قرار می‌‌دهیم تا نه تنها مطمئن شویم که این روش برای شما مناسب است، بلکه توضیحی عمیق از همه الزامات ارائه می‌‌کنیم.

قبل و بعد مراقبت تزریق چربی دست

یکی از اولویت‌های اصلی ما مراقبت از سلامت جسمی و روحی شما و دستیابی به اهداف زیبایی شناختی است. ما اینجا هستیم تا به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم و اطمینان حاصل کنیم که قبل از حرکت به جلو، با این روش کاملاً راحت هستید.

لطفاً برای بحث در مورد موضوعات زیر در طول مشاوره خود آماده باشید.

 • شرایط پزشکی گذشته و حال
 • داروهای فعلی
 • جراحی‌های گذشته، زیبایی یا موارد دیگر
 • نگرانی‌های بدن
 • اهداف جراحی
 • سوالاتی که ممکن است داشته باشید
 • هزینه‌های مرتبط

با تکنیک لیپوسکلپچر ایمن ما، نواحی مانند پهلوها یا شکم را کاهش داده و در عین حال ظاهری جوان را برای دستان خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین دکتر برای تزریق چربی به دست

۲. مراقبت بعد از تزریق چربی دست

مراقبت‌های پس از تزریق چربی به دست شامل موارد زیر است.مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست

 • از دستکاری کردن دست‌ها و تحت فشار قرار دادن آن‌ها خودداری کنید، زیرا موجب جابجایی چربی می‌شود.
 • سه روز اول بر روی ناحیه تزریق شده و کمپرس سرد و در سه روز دوم کمپرس گرم بگذارید.
 • از رفتن به سونا بخار و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • از خوردن غذاهای پرنمک بپرهیزید، زیرا سدیم موجود در این غذاها موجب تشدید تورم در ناحیه مورد نظر می‌شود.
 • محلی که از آن چربی برداشت شده است را به مدت 14 روز با یک گن یا باندکشی مناسب بپوشانید.
 • امکان بروز تورم و مقداری کبودی در محلی که از آن چربی گرفته و محلی که به آن چربی تزریق شده است وجود دارد. در صورت مواجهه با چنین عوارضی نگران نشوید زیرا موقتی بوده، به تدریج و طی چند روز برطرف خواهد شد.

بهتر است به مدت ۲ روز از رفتن به حمام خودداری نمایید، بعد از دو روز نیز فقط با آب ولرم استحمام کرده و به نحوی این کار را انجام دهید که کمترین فشاری به دست‌ها وارد نگردد. ( به هیچ عنوان با آب خیلی داغ حمام نکنید.)

ریز مراقبت‌های تزریق چربی دست

همانطور که گفتیم پس از انجام جراحی یا تزریق چربی به دست، مراقبت های مناسب بعد از عمل اهمیت بسیاری دارند. این مراقبت ها نقش مهمی در تسریع فرایند ترمیم و بهبود دست انجام می‌دهند. از تمیز کردن محل تزریق گرفته تا رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام تمرینات فیزیوتراپی، هر کدام از این مراحل می‌توانند به بهبود سریع‌تر و موثر‌تر دست کمک کنند. در جدول زیر به تفکیک مراحل مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست را می‌توانید بررسی کنید.

پس از تزریق
بلافاصله پس از تزریق چربی به دست، مهم است که محل تزریق به طور کامل تمیز شود. این کار با کمک یک پنبه آغشته به محلول ضدعفونی کننده انجام می‌شود. همچنین، استفاده از یخ برای کاهش تورم و التهاب نیز توصیه می‌شود.
نگهداری از روند ترمیم
برای حفظ و نگهداری از روند ترمیم دست پس از تزریق چربی، استفاده از کفش های محافظتی و رعایت استراحت مناسب الزامی است. همچنین، استفاده از کرم های مرطوب کننده می‌تواند به نرم شدن و آبرسانی پوست کمک کند.
مراقبت از رژیم غذایی
رژیم غذایی سالم و متنوع نقش بسیار مهمی در بهبود و تسریع روند ترمیم دارد. مصرف آب به میزان کافی و انتخاب مواد غذایی با ارزش غذایی بالا می‌تواند به تغذیه صحیح و بهبود عملکرد بدن کمک کند.
حفظ انعطاف پذیری و حرکت مفصلی
برای حفظ انعطاف پذیری و حرکت مفصلی دست، انجام تمرینات فیزیوتراپی و رعایت استراحت مناسب ضروری است. این اقدامات می‌توانند به پیشگیری از مشکلات مفصلی و بهبود حالت عمومی دست کمک کنند.
اهمیت پیگیری با پزشک
مراجعه و مشاوره با پزشک پس از عمل چربی به دست بسیار حیاتی است. پزشک می‌تواند راهنمایی‌های لازم برای مراقبت های بهتر ارائه دهد و تغییرات روند ترمیم را پیگیری کند.

شما عزیزان می‌توانید ضمن مطالعه مطلب ” مراقبت های بعد از تزریق چربی ” برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست از طریق فرم زیر با مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری ( بهترین دکتر برای تزریق چربی به دست ) در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  کاندیدای ایده آل برای جوانسازی دست با ترانسفر چربی به طور کلی سلامتی خوبی دارد و دارای چربی بدن کافی برای پیوند چربی است. جوانسازی دست با انتقال چربی برای کسانی که سیگار می‌کشند یا سطح چربی بدنشان پایین است توصیه نمی‌شود.

  میانگین بهبودی بعد از جوانسازی دست با انتقال چربی با رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست دو تا سه هفته است. دست‌ها به احتمال زیاد در این مدت متورم می‌‌مانند، با این حال، اکثر داوطلبان پس از هفته اول فعالیت‌‌های منظم و کار خود را از سر می‌گیرند. کمپرس سرد می‌تواند به کاهش تورم کمک کند.

  عوارض جانبی احتمالی پس از جوانسازی دست با انتقال چربی شامل تورم، درد، خونریزی، کبودی، عفونت، نکروز چربی، آسیب عصبی و عدم تقارن است.

  نتایج جوانسازی دست با روش زیبایی انتقال چربی بلافاصله قابل مشاهده است، اما در طی حدود شش ماه نهایی خواهد شد. نتایج به طور طبیعی با افزایش سن تکامل می‌یابند و همچنین تحت تاثیر افزایش وزن قابل توجه قرار می‌گیرند. مراقبت خوب از پوست و قرار گرفتن در معرض آفتاب محدود می‌تواند به حفظ نتایج کمک کند. با رعایت مراقبت بعد از تزریق چربی دست ماندگاری تزریق چربی دست بالا خواهد بود.

  هزینه تزریق چربی به دست به میزان عمقی بودن آن بستگی دارد. در نتیجه هزینه‌ها متفاوت خواهد بود. با این حال، تعیین قیمت برای شرایط شما در طول مشاوره برای ما بسیار آسان است. هزینه واقعی جوانسازی دست با انتقال چربی به محل انجام آن، تخصص و مهارت جراح پلاستیک و طول و درگیری جراحی پلاستیک بستگی دارد.

   

  کلام پایانی

  آیا روند پیری باعث می‌شود دست‌های شما استخوانی و چروکیده به نظر برسند؟ روش انتقال چربی به دست‌ها می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا یک بار دیگر جوان به نظر برسند. بیماران در دستان امن دکتر ضرغامی که بیش از ۲۰ سال تجربه در جراحی زیبایی و درمان‌های تزریقی غیر جراحی دارد، احساس راحتی می‌کنند. توجه او به جزئیات نتایج مثبت را تضمین می‌کند و مجموعه کارهای ما گویای این نکته است. برای دریافت وقت مشاوره با ما در تماس باشید.

  بیشتر بخوانید:  رفع کبودی با تزریق چربی به لابیا

  پرسش و پاسخ

  • آیا می‌توانم فوراً به فعالیت های روزمره خود بازگردم پس از تزریق چربی به دست؟

  بله، اما لازم است از فعالیت های سنگین خودداری شود و رعایت دستورات پزشکی اهمیت دارد.

  • آیا مصرف آنتی بیوتیک بعد از جراحی چربی به دست ضروری است؟

  در موارد خاص، پزشک ممکن است مصرف آنتی بیوتیک را توصیه کند، اما این برای همه موارد لازم نیست.

  • چقدر طول می‌کشد تا اثرات تزریق چربی به دست به طور کامل نمایان شود؟

  این بستگی به میزان تورم و روند ترمیم دست دارد، اما معمولاً تا چند هفته طول می‌کشد تا نتایج نهایی مشاهده شود.

  • آیا تمرینات فیزیکی مناسب هستند پس از تزریق چربی به دست؟

  بله، تمرینات فیزیکی منظم و مناسب می‌توانند به بهبود عملکرد دست کمک کنند.

  • آیا مصرف مکمل های غذایی می‌تواند به ترمیم دست بعد از جراحی چربی کمک کند؟

  برخی از مکمل های غذایی می‌توانند به ترمیم دست کمک کنند، اما قبل از مصرف بهتر است با پزشک مشورت کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)

  14 پاسخ

   1. هزینه بسته به میزان چربی مورد نیاز شما دارد. بین ۹ تا ۱۳ میلیون متغییر است.

  1. از انجام خدمات در این مرکز به شدت راضی هستم واقعا بهترین مرکزی هستین میشناسم

  2. سلام من دوروزه تزریق چربی انجام دادم، مقدار زیاد چربی زیر گوستم تزریق شد و حس میکنم صورتم زیاد چاق شده، تزریق درلب وپشت لب هم داشتم که لبهام خیلی متورم شده، کلا من رفتم که زیبا بشم ولی این چهره جدیدم اصلا برام قابل پذیرش نیست، لطفا راهنمایی کنید که آیا این حجم زیاد چربی که تو صورت ولب من تزریق شده کم میشه؟

   1. با سلام دوست عزیز چک کردیم شما از مراجعین مرکز ما نبوده‌اید. تماس بگیرید راهنمایی کنیم.

   1. هزینه تزریق چربی بسته به نیاز بدن شما به چربی خواهد داشت. هزین بین ۹ تا ۱۳ میلیون متغییر است. با مشاورین ما تماس بگیرید.

  3. من قصد تزریق چربی تو کلینیک شما رو دارم و دو هفته دیگه نوبتمه میخواستم بدونم شستن صورت بعد از تزریق چربی تا چند روز بعد مجازه ؟ مراقبت ها رو کامل خوندم این مورد رو ندیدم

   1. دوست عزیز تمامی این موراقبت‌ها به شما داده می‌شود. شستن صورت بعد از ۲۴ ساعت به آرامی امکان دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟