تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟‌

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟‌

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟‌

ماندگاری تزریق چربی صورت

یکی از مناسب ترین و کم عارضه ترین فیلر هایی که به صورت تزریق می‌شود، چربی بایوفت است. این نوع چربی بر خلاف ژل و بوتاکس که موادی خارجی هستند، از بدن خود فرد برداشته می‌شوند. پس از انجام عملیاتی در جهت خالص سازی چربی که باعث می‌شود چربی استخراج شده کیفیتی بالا پیدا کند، به صورت تزریق می‌شوند. به این ترتیب، هم بدن با این نوع چربی، سازگاری بالایی دارد. به هیچ عنوان احتمال حساسیت و آلرژی وجود ندارد. هم چهره حالتی طبیعی به خود می‌گیرد و فرم صورت به صورت مصنوعی دیده نخواهد شد. 

اما هنگامی که افراد برای تزریق به صورت اقدام می‌کنند معمولا چند فاکتور مد نظر آن هاست. سازگاری و طبیعی به نظر رسیدن صورت بخشی از این فاکتور هاست. هزینه تزریق به صورت و البته، ماندگاری تزریق به صورت از دیگر دغدغه های افراد علاقمند به تزریق است که در این مقاله، قصد داریم به طور اختصاصی درباره مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به صورت صحبت کنیم. 

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟‌

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟‌

چربی که توسط پزشک از اندام های بدن فرد استخراج شده است، به لایه های عمیقی از پوست تزریق می‌شود. همان طور که می‌دانید پوست لایه های مختلفی دارد که در هر یک از این لایه ها، رگ ها و اعصاب و چربی و … قرار گرفته است. چربی استخراج شده، می‌بایست در لایه ای از پوست که رگ های خونی در آن قرار گرفته اند تزریق شود. تا در مجاورت عروق تغذیه باشند و سازگاری بیش تری با بدن داشته باشند. 

ماندگاری تزریق چربی، با توجه به رفتار های فرد متفاوت است. تحریک محل تزریق، ماساژ و دست زدن به آن باعث می‌شود ماندگاری چربی تزریق شده کم شود و چربی جذب شود. ورزش کردن و کاهش وزن نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث می‌شود ماندگاری چربی تزریق شده کاهش پیدا کند. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر قصد کاهش وزن را دارید، این کار را پیش از اقدام برای تزریق چربی انجام دهید و نه بعد از آن. 

قسمتی از چربی های استخراج شده، به محض تزریق به محل مورد نظر، جذب می‌شوند و از بین می‌روند. بنابراین بنا به تشخیص پزشک ممکن است مقدار بیش تری از چربی استخراج شود. یا تزریق چربی در چند مرحله انجام شود. اما در نهایت و پس از جذب مقدار اولیه، چربی تزریق شده ماندگاری بسیار زیادی دارد. تا جایی که از تزریق چربی، به عنوان یک روش برجسته سازی دائمی صورت یاد می‌شود. 

مقایسه ماندگاری تزریق چربی به صورت با سایر فیلر ها

سایر فیلر های صنعتی، مانند پروتز، بوتاکس و … ماندگاری بسیار کوتاه تری نسبت به تزریق چربی دارند. تا جایی که تقریبا هر ۶ ماه یک بار به تمدید نیاز دارند. این در حالی است که نتیجه تزریق چربی می‌تواند تا ۳ سال نیز دوام داشته باشد. 

البته، این به آن معنا نیست که کیفیت چربی تزریق شده، در مرور زمان نیز به یک شکل باقی می‌ماند. با توجه به طبیعی بودن چربی، با بالا رفتن سن، ورزش کردن و … ممکن است آثار تزریق چربی در صورت و بدن فرد تغییر کند. علت آن نیز می‌تواند تغییر و یا مرگ سلول های چربی باشد. این اتفاق برای تمام سلول های چربی بدن می‌افتد و نه فقط سلول های چربی تزریق شده. 

یکی دیگر از پرطرفدارترین فیلر ها، پروتز است که برای برجسته سازی و حجم دهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فیلر مصنوعی، بیش تر از جنس سیلیکون است. وقتی پروتز به بدن تزریق می‌شود به مرور زمان نازک تر می‌شود و با گذشت زمان نیز از بین می‌رود و پس از حدود ۶ ماه به تزریق مجدد نیاز دارد. ضمن این که عوارض بسیار زیادی نیز برای بدن دارد. ممکن است باعث بروز حساسیت نیز بشود. 

تزریق ژل نیز به همین شکل ممکن است عوارضی مانند آلرژی، جا به جا شدن، عفونت و … را به دنبال داشته باشد. در بهترین حالت ممکن تا ۹ ماه ماندگاری دارد. بنابراین، تزریق چربی به صورت ایمن ترین و ماندگار ترین روش برجسته سازی و حجم دهی به صورت است که پیش روی شماست. 

جمع بندی: 

تزریق چربی به صورت، یک روش ماندگار و ایمن برای حجم دهی صورت است. البته، عواملی مانند ساختار چربی بدن خود فرد و رفتار های فرد می‌توانند میزان ماندگاری چربی را تغییر دهند. اما در یک شرایط یکسان، تزریق چربی نسبت به سایر فیلر ها ماندگاری بسیار بالاتری دارد. 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .