گونه گذاری با تزریق چربی

گونه گذاری با چربی

گونه گذاری با چربی

گونه گذاری با چربی بدن چگونه امکان پذیر است؟ در طول اعصار مختلف، بشر همواره دنبال راه های مختلف برای افزایش زیبایی ظاهری خود بوده است. از بین بردن نقص های چهره و جوان سازی صورت، یکی از دغدغه های بزرگ خیلی افراد است.  اکثرا، افرادی برای گونه گذاری با تزریق چربی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند که به علت های مختلف از جمله کاهش وزن زیاد، عوارض بیماری و یا لاغر بودن اسکلت صورت به صورت ژنتیکی، دارای گونه های برجسته نیستند.  گونه گذاری، یکی از راهکار هایی است که به کمک آن می‌توانید گونه هایی برجسته داشته باشید. همچنین به کمک تزریق چربی، می‌توانید زاویه سازی فک انجام دهید.  اگر شما نیز جزو متقاضیان عمل تزریق چربی به گونه گذاری هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

گونه گذاری با تزریق چربی

گونه گذاری با تزریق چربی

یکی از فیلر‌هایی که به خاطر مزایای زیادی که دارد مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است، چربی است. در عمل تزریق چربی در تهران، ابتدا از قسمت های دیگر بدن مانند ران ها، چربی استخراج می‌شود و پس از پالایش، به قسمت های مختلف بدن که قصد افزایش حجم آن ها را دارید، تزریق می‌شود.

این روش جزو بی خطر ترین و بی عارضه ترین روش های افزایش حجم و جوانسازی صورت است. علت بی عارضه بودن این عمل، سازگاری بدن با چربی است و این که این چربی از بدن خود فرد برداشته می‌شود پس احتمال حساسیت و آلرژی وجود ندارد.

البته، لازم به ذکر است که ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی تزریق شده، به خاطر سازگاری زیاد بدن، جذب می‌شود. چربی استخراج شده، امکان فریز شدن دارد و بنابراین بعد از چند ماه می‌توانید برای تمدید آن اقدام نمایید. به جز درصدی از چربی که جذب می‌شود، نتیجه عمل معمولا ماندگاری تزریق چربی طولانی مدت تری نسبت به سایر فیلر ها دارد که البته این موضوع به رسیدگی شما و انجام مراقبت های لازم نیز بستگی دارد.

نحوه خارج کردن چربی برای گونه گذاری

برای خارج کردن چربی از بدن، از روش لیپوماتیک استفاده می‌شود. لیپوماتیک، نوع جدید تر و پیشرفته تر عمل لیپوساکشن است که در گذشته بیش تر مورد استفاده قرار می‌گرفت. در لیپوساکشن، دما زیاد شده و چربی ها آب می‌شدند و از زیر پوست بیرون کشیده می‌شدند. بنابراین، امکان استفاده مجدد از چربی ها وجود نداشت.

در حال حاضر و در روش لیپوماتیک، بافت چربی با یک لوله بلند به اسم کانولا از بدن خارج می‌شود. این بافت چربی، می‌شکند و خرد می‌شود و سپس در مخازن مخصوص دستگاه قرار می‌گیرد.

این چربی، تا ۶ ماه قابل فریز شدن است و نگرانی از بابت تزریق برای گونه گذاری مجدد نخواهید داشت.

چربی هایی که استخراج می‌شود، معمولا از قسمت های خاصی از بدن است که نسبت به رژیم و ورزش مقاوم هستند. بنابراین، پس از تزریق نیز زیاد به پوست جذب نمی‌شوند.

در این عمل، می‌توانید چربی ها را از قسم ران ها، پهلو ها، شکم و پشت استخراج کنید تا بتوانید فرم جذاب تری در بدن خود ایجاد کنید.

این عمل همراه با بی حسی موضعی و یا بی هوشی عمومی انجام می‌شود  کسانی که اضافه وزن خیلی زیاد، بیماری قلبی عروقی و یا دیابت دارند امکان انجام این عمل را ندارند.

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

پالایش چربی استخراج شده

زمانی که چربی با کمک روش لیپوماتیک از بدن استخراج می‌شود، به همان شکل قابل استفاده نیست و باید خالص سازی شود. این چربی، اصولا با کمی آب و خون و برخی دیگر از ترشحات بدن همراه است که نمی‌توان آن را به بدن تزریق کرد. خون و آب داخل چربی باید از چربی جدا شود تا بافت چربی آسیبی نبیند. سپس با کمک سانتریفیوژ این چربی فرآوری می‌شود.

سپس با کمک سرنگ های مخصوص، چربی به گونه ها و پوست تزریق می‌گردد. مقدار چربی که در تزریق چربی به صورت انجام می‌شود بستگی به نیاز شما دارد و تشخیص آن به عهده پزشک است. اما همان طور که گفته شد، حدود سی الی پنجاه درصد از چربی تزریق شده توسط پوست جذب می‌شود و بنابراین، نتیجه اولیه ای که می‌بینید نباید شما را شوکه کند. پس از گذشت دو ماه، اثر باقی مانده ماندگار است و تا مدت های طولانی به پوست شما جذب نمی‌شود.

در صورتی که این اثر، از حدی که انتظار داشته اید کم تر است، باید عمل تزریق چربی به دست، صورت و گونه با هدف گونه گذاری را تکرار کنید و برای این کار، از چربی فریز شده استفاده نمایید.

گونه گذاری با تزریق چربی

گونه گذاری با چربی

یکی از کاربردهای تزریق چربی، گونه گذاری با چربی است. این کار باعث ایجاد زاویه های جذاب در صورت می‌شود که تاثیر زیادی در زیبایی فرد دارد. به جز برجسته سازی گونه ها، این کار باعث جوان سازی پوست نیز می‌شود و چهره حالتی شاداب پیدا می‌کند.

افراد ممکن است به علت بالا رفتن سن و یا کاهش زیاد وزن، دچار چین و چروک های پوستی شوند و یا احساس کنند پوست آن ها شل شده است. ولی افرادی که سن کمی دارند و همچنان از اسکلت صورت خود ناراضی هستند نیز می‌توانند برای این عمل اقدام نمایند.

به یاد داشته باشید که چربی که به گونه تزریق می‌شود، سازگاری خیلی زیادی با بدن شما دارد. این موضوع باعث می‌شود که در صورتی که پس از تزریق چربی، مجددا دچار کاهش وزن شدید شوید، این چربی به پوست جذب شود. سبک زندگی شما و ثابت ماندن وزن، تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری چربی تزریق شده دارد.

به جز گونه گذاری، چربی به نواحی مختلف دیگری از بدن نیز تزریق می‌شود و باعث زیباسازی قسمت های مختلف بدن می‌شود. با کمک تزریق چربی می‌توان این نواحی آسیب دیده و یا نواقص پوست را ترمیم کرد.

برخی از کاربرد های دیگر تزریق چربی در ادامه ذکر شده اند:قبل و بعد تزریق چربی گونه

 • از بین بردن چین و چروک پوست
 • از بین بردن خط لبخند و خط اخم
 • اصلاح عضلات پوست گوش که به خاطر کشتی و … آسیب دیده است.
 • از بین بردن فرو رفتگی های پوستی مثل جای جوش و زخم
 • زاویه دار کردن فک
 • افزایش حجم لب
 • افزایش حجم سینه و باسن
 • مادلینگ صورت

هزینه گونه گذاری با تزریق چربی

هزینه گونه گذاری با تزریق چربی، به موارد زیادی مانند کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید، حجم چربی که تزریق می‌شود و انتظارات شما بستگی دارد. نمی‌توان یک قیمت دقیق برای هزینه گونه گذاری با تزریق چربی اعلام کرد اما هزینه این عمل، به خاطر استخراج چربی و پالایش آن و طولانی تر بودن مراحل آن، از هزینه تزریق سایر فیلر ها مانند ژل و بوتاکس بیش تر است.

برای اطلاع از هزینه دقیق تزریق چربی، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ با کلینیک دکتر لاغری تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید.

مشاوره نلفنی:

09127300790

جمع بندی

گونه گذاری با تزریق چربی، یکی از عمل‌های پرطرفدار زیبایی است که چهره ای زیبا، شاداب و با طراوت به شما می‌دهد. انجام این عمل به کمک فیلر های مختلف مانند ژل، بوتاکس و چربی امکان پذیر است که در میان این ها، تزریق چربی کم ترین عوارض تزریق چربی و طبیعی ترین و ماندگار ترین نتیجه را به همراه خواهد داشت.

اگر شما نیز متقاضی گونه گذاری هستید، بهتر است از تزریق چربی برای این کار استفاده کنید که سازگاری بیش تری با بدن شما دارد. برای دریافت اطلاعات بیش تر و اطلاع از هزینه های دقیق گونه گذاری با تزریق چربی، می‌توانید از طریق شماره واتساپ ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲ نیز با متخصصین کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد در تماس باشید.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

22 پاسخ

 1. سلام ,
  ممنون میشم پاسخ بدید اگر ترمیم نانو چربی انجام بدم بعد از تزریق چربی ۳ ماهه گذشته تأثیر بهتری داره برای خط خنده ؟
  من ۱ ماهه پیش تزریق چربی انجام دادم اما خط خنده ام پر نشد و دکتر میگه ۲ ماهه دیگه بیا برای ترمیم چون الان چربیها بافتشون در زیر پوست شکل نگرفته.
  آیا ترمیم دوباره اثر خواهد داشت روی خط خنده ؟
  یا روش دیگه انجام بدم.
  من از شکل فیلر یا ژل زیر پوست خوشم نمیاد مصنوعی تر از چربی هست.
  لطفا راهنمایی بفرمایید .

  سپاس
  سحر

  1. با سلام؛ تزریق چربی پیش کدوم دکتر انجام دادید. لطفا با ما تماس بگیرید.

 2. سلام وقت بخير
  من ١٨ سال دارم موهاي خيلي پري داشتم الان حدودا يكسال هست كه با ريزش مو درگير شدم
  ريزش از ناحيه فرق سر شروع شد و در حال حاضر از ناحيه جلو سر به حدي زياد شده كه كف سرم كاملا مشخص شده (خارش سر شديد دارم، مزوتراپي هم انجام دادم الان ٤ ماه ميشه كه ٥-٦ تا نقطه از سرم كاملا خالي شده به اندازه ي فندق نمدونم ) ولي به نتيجه نرسيدم شما كدوم پزشك را پيشنهاد ميديد ؟؟
  آيا خوب ميشم؟؟؟خيلي نااميد شدم

  1. پیشنهاد می‌کنیم از آنجایی که بیمار ما نبوده‌‌اید ابتدا برای دریافت مشاوره به کلینیک مراجعه کنید. قبل از آن می‌توانید اطلاعات تکمیلی را در وبسایت مرکز کاشت ما به نشانی https://clinichairtransplant.net/ مطالعه کنید.

 3. سلام اگر لب پایین حجیم باشه و فقط بخواهیم لب بالا رو ژل بزنیم،حداقل میزان ژل تزریقی چند سیسی میتونه باشه؟؟؟

  1. باید تصویر خود را برای مشاورین ما ارسال کنید. با این وجود احتمالا ۲ سی سی نیاز باشد.

 4. سلام
  آیا پی آر پی را میتوان به ناحیه پیشانی و همچنین خط اخم پیشانی و همینطور بینی به منظور جوانسازی پوست تزریق کرد؟ نانو فت را چطور؟

  1. با سلام. پیشنهاد ما به شما تزریق چربی است. برای مشاوره بیشتر تماس بگیرید.

 5. سلام من دیروز ساعت ۸ شب پیشانیم ودورچشم بوتاکس کردم نمیدونستم نباید قرص خورد امروز ساعت ۱۰ ویتامین D3خوردم چکارم آیا مشکلی پیش میاد

 6. اگر به مرور زمان چربي های تزريق شده در صورت از بين بروند آيا چروكهای پوست بيشتر از حد معمول خواهند بود؟

  1. با سلام؛ چربی ها از بین نمی‌رود بلکه در فرم دهی گونه و صورت جا می‌افتد. خیر چروک بازگشتی ندارد.

 7. سلام ماندگاریش چقدره؟ و اینکه بعد تزریق چربی چقدر نیاز به استراحت هست؟

  1. سلام؛ با رعایت مراقبت‌ها و نکات توصیه شده و ترمیم می‌تواند ماندگاری بالای ۲ سال داشته باشد.

 8. سلام من ۵ سال پیش تزریق انجام دادم ولی متاسفانه دوباره پوستم پشل شده میتونم دوباره چربی تزریق کنم

  1. بسته به نوع و مدلی که قصد تزریق دارید. ریپلن و رئوفیل بهترین ها هستند.

 9. سلام
  ورم صورتتون بعد از چند روز از بین رفت؟چون من چهار روز پیش تزریق کردم و اصلا نمیتونم خودموتو اینه نگاه کنم

  1. با سلام؛ آقای مرادی جای هیچ نگرانی نیست این ورم موقته و با رعایت مراقبت‌ها به مرور از بین می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله گونه گذاری با تزریق چربی

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر