تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی با تغییر حجم و کانتور صورت را جوان می‌کند، اما فقط بافت‌ها را به حداقل می‌رساند یا سفت می‌کند. بیمارانی که دارای شلی یا افتادگی قابل توجه پوست صورت و گردن هستند ممکن است با کمک “تزریق چربی به صورت” و یا گردن تاثیر قابل توجه‌ای به دست آورند. لازم است که در طول مشاوره خود با جراح پلاستیک خود درباره گزینه‌هایی برای جوانسازی صورت که به بهترین وجه برای شما و اهداف شما مناسب است صحبت کنید.

هدف از تزریق چربی به صورت جوانسازی صورت با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. تزریق چربی به صورت به بازگرداندن پری بافت‌های صورت که با افزایش سن از بین رفته‌اند کمک می‌کند، همچنین نشان داده شده است که کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می‌بخشد. جوانسازی صورت با انتقال چربی معمولاً در نواحی مانند تزریق چربی به دست، گونه‌ها، لب‌ها، پلک‌ها، شقیقه‌ها و برای چین و چروک‌های اطراف دهان (خطوط ماریونت، خطوط نازولبیال) استفاده می‌شود. تزریق چربی که به عنوان انتقال چربی به صورت یا پیوند چربی نیز شناخته می‌شود، یک روش زیبایی است که برای به حداقل رساندن پیری صورت با استفاده مجدد از سلول‌های چربی طراحی شده است. اصطلاحات مختلفی برای توصیف انتقال چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر استفاده می‌شود.

رضایت مشتری: آدم خیالش راحت تره

برخی از نمونه‌ها شامل پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی است. همه این اصطلاحات تکنیک استفاده از چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی برای بهبود ظاهر صورت را توصیف می‌کنند. امروزه و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی همه زمینه‌ها دگرگون شده است؛ و به عبارت بهتر تحت تأثیر قرار گرفته است؛ و صنعت زیبایی هم از این قاعده مستثنا نیست. یکی از مواردی که امروزه در زیبایی بسیار رایج است.  تزریق چربی به صورت و نواحی مختلف بدن است؛ که در ادامه به توضیحات بیشتری راجع به آن خواهیم پرداخت. تزریق چربی به صورت یکی از عمل‌های زیبایی و ترمیمی است که توسط پیوند سلول‌های چربی از مناطقی که دارای چربی بیشتری هستند. به مناطقی از بدن که استخوانی‌تر بوده و چربی کمتری دارند انجام خواهد شد.

برای مثال شما می‌توانید از چربی‌های ران بیرونی پا به استفاده کنید و آنان را به سینه، باسن، صورت و دست‌ها انتقال دهید تا اگر این قسمت‌ها کوچک‌تر و استخوانی‌تر می‌باشند حجیم‌تر شوند.

روش تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی به صورت، مانند تمام فیلر های دیگر مثل ژل و هیالورونیک اسیدها انجام می‌شود. با این تفاوت که چربی که به صورت تزریق می‌شود، ابتدا باید از بدن خود فرد استخراج گردد.

برای انجام عمل تزریق چربی به صورت، ابتدا چربی‌های یک ناحیه از بدن که نسبت به آب شدن مقاوم‌تر هستند، مانند ران‌ها، پهلوها و یا شکم انتخاب و توسط پزشک متخصص و با روش لیپوماتیک استخراج می‌شوند.

این چربی‌ها به کمک لوله‌های کانولا به دستگاه مخصوص انتقال پیدا می‌کنند و در این دستگاه، خالص‌سازی و پالایش می‌شوند. چرا که چربی استخراج شده از بدن، همواره با مقادیری از ترشحات بدن، خون و آب همراه است و به طور مستقیم قابل استفاده نیست.

بنابراین لازم است که پیش از تزریق این چربی به صورت، ابتدا به طور کامل خالص‌سازی شود تا کیفیت آن مناسب تزریق گردد.

پس از اتمام این دو مرحله، چربی مانند سایر فیلر ها، با توجه به کاربردی که از عمل خود انتظار دارید به صورت تزریق می‌گردد. میزان چربی که به صورت تزریق می‌شود، باید اندکی بیش‌تر از سایر فیلر ها باشد. چرا که پس از تزریق، بلافاصله مقداری از آن توسط بدن جذب می‌گردد.

علت جذب چربی توسط بدن، سازگاری آن با سوخت و ساز و آناتومی بدن انسان است. این موضوع باعث می‌شود که امکان حساسیت به چربی تزریق شده به هیچ عنوان وجود نداشته باشد.

ماندگاری تزریق چربی در قسمت صورتمان چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی صورت

در روش تزریق چربی به صورت، چربی‌ها از بدن شما گرفته شده و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی منتقل می‌شوند. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید برداشته خواهد شد که رایج‌ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران‌ها هستند. همیشه مقدار مشخصی از چربی انتقال یافته‌اند ذوب خواهند شد؛ زیرا بافت چربی بستگی به منبع خونی تغذیه کننده دارد که در محلی که تزریق می‌شود به جستجو می‌پردازد. با توجه به یافت نشدن منبع تغذیه خون چربی‌ها ذوب خواهند شد، به همین دلیل لازم است که مقداری چربی اضافی در زمان جراحی برای روبه‌رو شدن با این شرایط تزریق شود.

بعد از تزریق چربی به صورت انتظار می‌رود بین ۶ تا ۸ هفته اگر چربی‌ها آب نشوند، یعنی تمام حجم باقی مانده تزریق چربی به صورت دائمی است. ماندگاری تزریق چربی به صورت می‌تواند با کاهش علائم پیری در صورت، همچنین به خطوط عمیق زیر پلک‌ها و از آن به لایه‌های اطراف بینی تا گوشه دهان، بهبود شکل گونه‌ها کمک شایانی به جوان‌سازی صورت شما کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی است. توجه داشته باشید که با این حال، تزریق چربی در تهران روند پیری را متوقف نمی‌کند.

معایب تزریق چربی به پوست صورت

معایب تزریق چربی به پوست صورت

عوارضی که تزریق چربی به صورت می تواند به همراه داشته باشد
1 خونریزی یا تشکیل هماتوم
2 عفونت
3 بهبود ضعیف زخم
4 جای زخم نامطلوب
5 درد که ممکن است پس از بهبود برش ها ادامه یابد
6 عدم تقارن صورت
7 آسیب به عصب صورت
8 از دست دادن حالت پوست
9 بی‌حسی یا تغییر حس پوست

توجه داشته باشید که این عوارض بالا به ندرت پیش خواهد آمد. بعد از بهبودی عوارض تزریق چربی فرآیند جوانسازی صورت یک تدریجی خود را نشان خواهد داد که مقداری کبودی و تورم وجود دارد که به طور کلی در 2 هفته پس از جراحی برطرف می‌شود. برخی از تورم‌های خفیف ممکن است برای چندین ماه باقی بماند و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج به طور کامل ظاهر شوند. معایب تزریق چربی به صورت شامل موارد زیر است:

 • روشی که از نظر فنی سخت‌تر از تزریق فیلر پوستی است
 • مقداری چربی ممکن است که توسط بدن جذب شود
 • تمام چربی‌های منتقل شده در طولانی مدت زنده نمی‌مانند
 • برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به یک روش کمکی داشته باشد
 • ماندگاری تزریق چربی برای زمان‌های مختلف (به طور کلی از چند ماه تا یک سال)
 • تکرار درمان برای حفظ اثرات مورد نیاز
 • هزینه‌های درمان‌های دائماً می‌تواند افزایش یابد

تزریق چربی ‌به چه دلیل انجام می‌شود؟

دلیل اصلی تزریق چربی

جوانسازی صورت با تزریق چربی به صورت یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت خود افزایش دهند یا حجم از دست رفته به دلیل افزایش سن را بازگردانند. چربی تزریق شده به این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می‌شود تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید. تزریق چربی به صورت، همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می‌شود مفید است. چربی‌های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه‌های دهان، چشم‌های گود و افتادگی گونه‌ها تزریق می‌شود، می‌توانند حجم از دست رفته را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد.

جراح پلاستیک شما در یک جلسه مشاوره قبل از تزریق چربی به صورت با شما ملاقات می‌کند تا نگرانی‌ها و تغییرات مورد نظر، همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی کند تا تعیین کرند که آیا جراحی تزریق چربی به صورت و یا تزریق چربی به دست برای شما مناسب است یا خیر؟ شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، سیگار کشیدن، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر شرایط جدی ارزیابی خواهد شد. به طور کلی می‌توان از تزریق چربی به صورت برای بهبود موارد زیر استفاده کرد.

 • بازیابی حجم گونه
 • بازیابی حجم لب
 • پر شدن صورت در امتداد خط فک
 • حجم مشخصی در معابد
 • نواحی فرورفته زیر و اطراف چشم
 • چین‌های عمیقی که از بینی تا دو طرف دهان گسترش می‌یابند (خطوط ماریونت)
 • چین‌های صورت، چین و چروک و زخم‌های کم‌عمق در صورت

تزریق چربی به صورت

نکته‌ای که در این عمل باید به آن توجه شوید این است که این عمل از طریق لیپوساکشن و لیپوماتیک انجام می‌شود. به این صورت که چربی‌های اضافی که اکثراً هم در ناحیه شکم و ران پا قرار دارد گرفته و به سایر نواحی که نیاز به حجم دارد یا شما خواهان آن هستید منتقل می‌شود.
نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که چربی‌های بدن خودتان منتقل می‌شود نه شخص دیگری.

حال که توضیحی راجع به کلیت تزریق چربی به شما داده شد بهتر است به صورت بهتر به این موضوع اشاره کنیم که:

بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

پس از جراحی تزریق چربی به صورت، شما می‌توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به خانه بروید، پس از بین رفتن تمام اثرات بیهوشی عمومی در طول روز باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی فعالیت بدنی که باعث افزایش ضربان قلب یا فشار خون شما می‌شود، انجام ندهید. توجه داشته باشید که شب‌ها باید در حالی که سرتان بالاتر از سایر قسمت‌های بدن قرار دارد روی بالش بگذارید. بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می‌کند.

گاهی باید انتظار درد خفیف در قسمت‌هایی از صورت داشته باشید و ممکن است در نواحی که چربی از آن گرفته شده احساس کبودی کنید و برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد شد. در 1 تا 2 هفته اول باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می‌یابد. می‌توانید انتظار داشته باشید که 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت‌های خود را افزایش دهید تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید که ضربان قلب یا فشار خون خود را افزایش دهید.

بسته به جزئیات درمانی شما، بیشتر افراد می‌توانند طی سه تا هفت روز به فعالیت عادی خود بازگردند. تورم خفیف در محل تزریق شایع است، اما باید ظرف چند هفته پس از درمان برطرف شود. بقای پیوند چربی به روش مورد استفاده و محل تزریق آن به صورت بستگی دارد. میزان بقای 70 تا 80 درصد در گونه‌ها و نواحی پلک پایین وجود دارد.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می‌شود؟

اگر از آن دسته از افرادی هستید که صورت استخوانی شکل دارید و خواهان یک صورت پر و زیبا هستید. بهترین انتخاب برای شما تزریق چربی به صورت است. چرا که همانطور که میدانید یک صورت پر خیلی زیباتر از یک صورت استخوانی و لاغر است و این مسئله به ویژه در خانم‌ها حائز اهمیت است.

پس در مواقعی که یک صورت استخوانی دارید و هرچه تلاش برای پر نمودن آن نموده‌اید و نتیجه‌ای نگرفتید. بهترین انتخاب برای شما استفاده از عمل تزریق چربی که به آن پیوند چربی اتولوگ نیز گفته می‌شود.

در این شیوه پس از خارج کردن چربی‌های زائد بدن در برخی از نقاط، برای فرم دهی به مناطقی مانند خط لبخند، گونه‌ها، چانه، شکاف‌های بینی و … استفاده خواهد شد.

حال که از مزایای این عمل زیبایی مطلع شدید شاید تصور کنید؛ که این عمل باعث شود صورت شما مصنوعی شود و از حالت طبیعی خود خارج شود؛ و یا این سؤال برایتان پیش آید که آیا بعد از گذر زمان به حالت قبل بازمی‌گردد یا خیر؟
در ابتدا باید گفت که عمل زیبایی تزریق چربی به پوست یکی از عمل‌هایی است که کاملاً طبیعی است و صورت را از فرم طبیعی و استاندارد خود خارج نمی‌کند.

یکی از نکات مهمی که در این باره باید به آن توجه کنید، این است که در این عمل از هیچ ماده اضافی و مصنوعی استفاده نمی‌شود و دلیل اینکه بعد از عمل هم فرم صورت طبیعی باقی خواهد ماند همین امر است.
همچنین باید گفت که گذر زمان تأثیری در آن ندارد و به حالت قبل برنمی‌گردد.
از دیگر مسائلی که ممکن است موجب نگرانی شما شود این است که آیا این عمل ضرر دارد یا خیر؟

آیا تزریق تأثیرات منفی بر روی پوست می‌گذارد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که خیر.
عمل زیبایی تزریق چربی به صورت هیچ خطری ندارد و به هیچ عنوان شما را تهدید نمی‌کند.
نکته مهمی که قابل ذکر است این است که محلی که از آن چربی منتقل می‌شود دچار خراشی نمی‌شود و همچنین محلی که انتقال در آن صورت می‌گیرد هم نیز همینطور است.

حال بهتر است به بررسی و شرح این مطلب مهم بپردازیم:

از آنجایی که در خانم‌ها زیبایی هیکلی دارای اهمیت زیادی است همچنین خودشان نیز نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری دارند لذا اگر در هیکلشان نقصی وجود دارد. از این طریق می‌توانند آن را رفع کنند لذا باید گفت که تزریق چربی باعث می‌شود. تا قسمت‌های استخوانی بدن، صورت، چین‌ و چروک‌ها، خطوط لبخند، چانه و غیره زیباتر و لطیف‌تر شده و در نتیجه ظاهری بهتر داشته باشید.

به چه صورت کار تزریق چربی انجام می‌شود؟

این عمل می‌تواند به‌ تنهایی و یا به همراه یک روش درمانی استفاده از لیزر برای جوان‌سازی پوست و یا حتی همراه جراحی زیبایی بازسازی پوست و چروک‌های صورت انجام گیرد.
زیرا این اعمال مکمل یکدیگر بوده و می‌توانند نتیجه عمل زیبایی شما را بهتر جلوه دهند.

به‌ صورت عمده این عمل در سه مرحله انجام خواهد گرفت و بیمار در مرحله اول با استفاده از بیهوشی کامل و یا بی ‌حسی موضعی برای شروع عمل آماده خواهد شد. تا درد حین عمل را حس نکند.

مرحله اول: ضدعفونی کردن ناحیه استخراج سلول‌های چربی
مرحله دوم: آماده‌سازی چربی‌های استخراج شده
مرحله سوم: ضدعفونی کردن محل تزریق

با توجه به روشی که متخصص انتخاب خواهد کرد و میزان تزریق زمان این عمل می‌تواند از 30 دقیقه تا 1 ساعت متغیر باشد.

جمع بندی

انتقال چربی یکی از بهترین چیزهایی است که تاکنون در جراحی پلاستیک اختراع شده است. مفهوم ساده دارد. اینکه یک جراح چربی را از ناحیه‌ای از بدن که در آن بیش از حد چربی وجود دارد که اغلب در اطراف شکم یا ران‌ها است و آن را به مکان دیگری که به آن نیاز دارد منتقل می‌کند، تزریق چربی به صورت می‌گویند که در تمامی مرکز تزریق چربی در تهران انجام می‌شود.

تزریق چربی به صورت با پیشرفت فناوری لیپوساکشن در دهه‌های اخیر امکان پذیر شده است. در گذشته حفظ چربی‌های برداشته شده توسط لیپوساکشن دشوارتر بود، اما با دستگاه‌های امروزی اصلاً سخت نیست. چربی از طریق یک کانول کوچک در زیر پوست برداشته می‌شود، سپس در یک سیستم بسته نگهداری خواهد شد تا زمانی که به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی به صورت

[uwac_agent id=”yosefi_1″]

[uwac_agent id=”aqhay_2″]

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .