آیا لیپوساکشن درد دارد؟

آیا لیپوساکشن درد دارد؟

آیا لیپوساکشن درد دارد؟

درد لیپوساکشن چقدر است؟ آیا لیپوساکشن درد دارد؟ برای سال‌ها، لیپوساکشن به عنوان یکی از محبوب ‌ترین روش‌های کانتورینگ چربی در جراحی همچنان تسلط داشته است. با این حال، با وجود همه محبوبیت آن، هنوز معمایی در مورد نوع درد لیپوساکشن برای بیماران وجود دارد. بسیاری از بیماران در این فکر هستند که آیا لیپوساکشن دردناک است؟ آیا در طول نقاهت ناراحت خواهند بود؟ در واقع بهبودی چقدر طول می‌کشد؟

لیپوساکشن چقدر دردناک است؟

درد لیپوساکشن چقدر است؟ لیپوساکشن دردناک نیست، زیرا برای این عمل تحت بیهوشی عمومی‌خواهید بود. با این حال، ممکن است پس از بیدار شدن از عمل جراحی، مقدار قابل توجهی از ناراحتی را احساس کنید. این درد معمولاً پس از حدود دو تا سه روز کاهش می‌یابد، اما ممکن است برای احساس راحتی بیشتر به داروهای ضد درد توسط جراح پلاستیک خود نیاز داشته باشید.

بعد لیپوساکشن چه دردی می‌توان داشت؟

از آنجایی که اکثر روش‌های لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی‌انجام می‌شوند، در طول جراحی احساس ناراحتی نخواهید کرد. در واقع، شما حتی آن را احساس نخواهید کرد.

با این حال، بلافاصله پس از جراحی لیپوساکشن، احتمالاً کمی‌ناراحت خواهید شد. اکثر بیماران در طی دو تا چهار روز اول پس از جراحی احساس ناراحتی می‌کنند، زیرا در این زمان است که شما بیشتر احساس درد می‌کنید. جراح پلاستیک شما ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند تا به شما کمک کند در این چند روز بحرانی اول احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

در چند هفته اول پس از جراحی لیپوساکشن، برای کمک به کاهش تورم و کبودی پس از عمل، باید از لباس فشرده‌سازی (گن) استفاده کنید. برای برخی از بیماران این لباس در هفته اول پس از جراحی باعث ناراحتی می‌شود، اما در هفته دوم، این ناراحتی معمولا از بین می‌رود.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

چه مدت طول می‌کشد تا پس از لیپوساکشن بهبودی حاصل شود؟ در حالی که بهبودی در هر بیمار متفاوت است، اکثر بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که پس از حدود یک هفته بهبودی به سر کار بازگردند. بهبودی کامل از جراحی لیپوساکشن حدود سه تا چهار هفته طول می‌کشد. در این نقطه عطف، بیماران معمولاً برای بازگشت به فعالیت‌های عادی خود آماده می‌شوند.

درد لیپوساکشن

در ۱۴ روز اول پس از عمل، شما باید به طور مداوم از لباس زیر فشرده سازی استفاده کنید. این دوره به ۱۲ ساعت در روز برای ۱۴ روز آینده کاهش می‌یابد. مرحله اول بهبود تقریباً ۳ ماه طول می‌کشد، زمانی که تورم و کبودی از بین می‌رود. بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج را سه ماه پس از عمل مشاهده کنید. اما توجه داشته باشید که روند بهبودی در هر بیمار متفاوت است.

انواع لیپوساکشن

برای درک بهتر موضوع درد لیپوساکشن بهتر است انواع آن را نیز بشناسیم. لیپوساکشن با متدهای مختلفی انجام می‌شود که شامل موارد زیر است.

۱. تامسنت: با بی حسی موضعی انجام می‌شود و به عنوان رایج ترین روش برداشت چربی شناخته می‌شود. در این روش، در ابتدا میزان زیادی از نوعی محلول دارویی به نواحی ای از بدن که در آن‌ها چربی‌های موضعی تجمع یافته است تزریق می‌شود، به طوری که در برخی موارد، میزان محلول تزریق شونده بیشتر از سه برابر میزان چربی‌های اضافی موضع درمان می‌باشد.

۲. برداشت چربی با روش فوق مرطوب: با بیهوشی خفیف که بیمار در حین عمل حالتی خواب آلود دارد انجام می‌شود یا با روش بیهوشی عمومی که بیمار طی عمل به طور کامل در خواب به سر می‌برد، انجام می‌پذیرد. این روش تا حدودی مشابه لیپوساکشن تامسنت می‌باشد و تنها تفاوت آن با روش قبلی، در حجم محلول تزریق شده به موضع درمان است.

۳. برداشت چربی به کمک اولتراسوند: در این روش به کمک امواج اولتراسونیک، سلول‌های چربی تخریب شده و به حالت مایع تبدیل می‌شوند و پس از آن این سلول‌ها از طریق مکش دستگاه، از موضع مورد نظر تخلیه می‌شوند. لیپوساکشن به کمک اولتراسوند به دو روش خارجی و داخلی قابل انجام است.

  • روش خارجی: در این روش، توسط نوعی دستگاه مخصوص که ساطع کننده امواج اولتراسوند است اقدام به تخریب چربی‌ها از روی سطح پوست می‌شود.
  • روش داخلی: در این روش، توسط لوله ای ظریف و داغ، موسوم به کانولا و از زیر سطح پوست اقدام به تخریب سلول‌های چربی صورت می‌گیرد.

۴. لیپوساکشن به کمک لیزر: در این روش به منظور ذوب نمودن سلول‌های چربی از امواج لیزر استفاده می‌شود. پس از تبدیل شدن سلول‌های چربی به حالتی آبکی مانند، می‌توان به وسیله مکش وکیوم آن‌ها را از محل مورد درمان خارج نمود یا به آن‌ها اجازه داد تا به خودی خود و به کمک لوله‌های کوچک قرار داده شده در این ناحیه (کانولا) خارج شوند. لازم به ذکر است که لوله‌های مورد استفاده در عمل حذف چربی با لیزر به نسبت لوله‌هایی که در روش قدیمی‌لیپوساکشن مورد استفاده قرار می‌گرفت، کوچک تر می‌باشند، لذا عموما جراحان برای استخراج چربی موضعی از نواحی حساس بدن از قبیل صورت، چانه و فک از این روش استفاده می‌کنند. از دیگر مزایای حذف چربی به کمک لیزر، می‌توان به کلاژن سازی در بافت‌ها به کمک امواج لیزر اشاره نمود. کلاژن سازی باعث افزایش استحکام بافت پوست می‌شود و به این ترتیب از افتادگی آن پس از عمل لیپوساکشن جلوگیری می‌کند.

عمل چگونه انجام می‌شود؟
ما برای نحوه انجام لیپوساکشن تامسنت از دستگاه بادی جت استفاده می‌کنیم. لیپوساکشن شامل قرار دادن یک کانول در زیر پوست و تزریق یک محلول متورم کننده به زیر پوست است. این محلول حاوی ماده بی حس کننده و محلولی است که به تجزیه سلول‌های چربی کمک می‌کند. محلول به مدت تقریبی ۳۰-۴۰ دقیقه اجازه داده می‌شود تا عمل کند و سپس از طریق همان کانول به همراه چربی مکیده می‌شود.
جراحی چقدر طول خواهد کشید؟
قبل از عمل باید به پزشک مراجعه کنید تا آزمایش خون انجام شود. ما همچنین این خدمات را در کلینیک خود ارائه می‌دهیم. پس از مشورت با پزشکی که عمل را انجام خواهد داد، پرستاران از شما مراقبت می‌کنند و پیش دارو را آماده می‌کنند. اگر چربی از مثلاً ۲-۳ ناحیه برداشته شود، عمل تقریباً ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.
نتایج لیپوساکشن چگونه است؟
نتایج فوق العاده است. لیپوساکشن می‌تواند شما را تا یک سایز کامل در عرض چند ساعت لاغر کند. اگر به مداخله گسترده تری فکر می‌کنید، به جای آن ابدومینوپلاستی (برداشتن پوست اضافی و سفت کردن عضلات) را در نظر بگیرید. اما ذکر این نکته ضروری است که لیپوساکشن سلولیت یا ترک‌های پوستی را از بین نمی‌برد. این مشکلات بیشتر به سبک زندگی، فعالیت، ژنتیک و مراقبت کلی از بدن مربوط می‌شوند تا چربی. لیپوساکشن روشی زیبا و سریع برای کاهش وزن و شکل دادن به نواحی است که نمی‌توانید در باشگاه جابجا کنید. اغلب اوقات مشتریان ما را برای اتخاذ یک سبک زندگی سالم ترغیب می‌کند. در این صورت نتایج حتی بهتر و قابل مشاهده تر است.

کلام پایانی

لیپوساکشن، روشی کم خطر و کم تهاجمی‌جهت رفع چربی‌های اضافی اندام‌های مختلف بدن از قبیل شکم، پهلوها، بازوها، سینه‌ها، غبغب، ران‌ها، باسن، پشت و غیره است که منجر به دستیابی به اندامی‌متناسب می‌شود. اگر قصد انجام این جراحی کم خطر را دارید بهتر است برای مشاوره به کلینیک دکتر لاغری مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:  درخواست ارسال رمز گالری

سوالات متداول

  • آیا در ارتباط با لیپوساکشن خطری وجود دارد؟

عوارض لیپوساکشن چیست؟ این روزها لیپوساکشن در دسته جراحی‌های پلاستیک بسیار رایج قرار می‌گیرد. در کنار عمل بزرگ کردن سینه و پلک، رایج‌ترین عملی است که ما در کلینیک خود انجام می‌دهیم. این عملیات عملاً بدون خطر است و این روزها امکان انجام آن در چندین منطقه به طور همزمان وجود دارد. حتی می‌توان چربی استخراج شده را به قسمت‌هایی که بیمار از مقدار بیشتری استقبال می‌کند (مانند سینه‌ها یا پایین بدن) اضافه کرد.

  • آیا پس از عمل لیپوساکشن زخمی‌وجود دارد؟

در طول عمل، پزشک برش‌های کوچکی به طول تقریبی ۳ میلی‌متر در ناحیه‌ای که چربی از آن مکیده می‌‌شود، ایجاد می‌‌کند و یک کانول از طریق آنها وارد می‌‌شود. به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از لیپوساکشن، محلول صورتی حاوی مقدار کمی‌خون از برش‌ها خارج می‌شود. اما چیزی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا این روند کاملا طبیعی است. در نتیجه اسکارها تقریباً نامرئی هستند و بهبودی بسیار سریع انجام می‌شود.

  • آیا بعد از لیپوساکشن دوباره وزن اضافه می‌شود؟

این عمل شما را از شر سلول‌های چربی خلاص می‌کند. سلول‌های چربی هسته ندارند و بنابراین دوباره تشکیل نمی‌شوند. اما برای جلوگیری از ناهمواری پوست و اینکه نتیجه خوب به نظر برسد، همه آنها مکیده نمی‌شوند. بنابراین فقط تعداد کمی‌در بدن باقی می‌مانند، اما در صورت سبک زندگی بد، پرخوری و عدم فعالیت بدنی می‌توانند شروع به رشد کنند. تنها خطری که اگر به سبک زندگی صحیح پایبند نباشید این است که در همه جا شروع به افزایش وزن کنید، اما در مناطق لیپوساکشن کمتر از جاهای دیگر.

5/5 - (1 امتیاز)

12 پاسخ

  1. سلام من در کلینیک دکتر لاغری
    تزریق چربی انجام دادم و خیلی راضی ام
    ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا لیپوساکشن درد دارد؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟