بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم؟

بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم؟ متقاضیان زیبایی که می‌خواهند روش طبیعی‌تری برای تقویت و فرم دهی بدن خود داشته باشند، می‌توانند از انتقال چربی بهره مند شوند. این فرآیند با لیپوساکشن برای برداشت سلول های چربی اضافی از یک ناحیه ( مانند پهلو یا ران ) آغاز می شود. سپس این چربی آماده می‌شود و مجدداً به ناحیه مورد نظر که نیاز به اضافه کردن حجم اضافه دارد ( مانند صورت، سینه‌ها یا باسن ) تزریق می‌شود.

با توجه به درخواست زیاد این فرآیند، ضروری است که عوامل جانبی در رابطه با تزریق چربی بررسی گردد. یکی از مهمترین این عوامل برای متقاضیان پیوند چربی این است که بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم، چرا که مراقبت‌های پس از تزریق در ماندگاری چربی پیوند زده شده تاثیر به سزایی دارند. در این مقاله، شما با نحوه خواب بعد از تزریق چربی آشنا خواهید شد.

مقدمه‌ای بر تزریق چربیتزریق چربی به سبک ماه زر - بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم

قبل از اینکه بخواهیم به طور دقیق به نحوه خوابیدن بعد از تزریق چربی بپردازیم، کمی شما را با تزریق کردن چربی آشنا می‌کنیم. چربی یک بافت بسیار ظریف است. دکتر ضرغامی در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، از دقیق‌ترین و ظریف‌ترین تکنیک ها برای برداشت از طریق لیپوساکشن و تزریق مجدد چربی استفاده می‌کند.

با وجود این حساسیت‌ها، تقریباً ۲۰ درصد از انتقال چربی طی ۶ تا ۱۲ ماه اول پس از جراحی مجددا جذب می‌شود. چربی‌هایی که از انتقال جان سالم به در می‌‌برند، برای همیشه باقی می‌مانند و مانند سایر چربی‌‌های بدن رفتار خواهند کرد. به افزایش و کاهش وزن طبیعی مانند هر بافت چربی دیگر پاسخ می‌دهد. به طور کلی، پزشکان ما به بیماران توصیه می‌کنند جهت کسب نتایج ایده آل، در طول بهبودی خود کارهای زیر را انجام دهند.

توصیه‌های حین تزریق چربی

 • لباس‌های گشاد بپوشید: به غیر از پوشیدن لباس‌های فشرده توصیه شده، باید لباس‌های گشاد بپوشید. لباس‌های تنگ می‌تواند منجر به جذب مجدد چربی شود.
 • روی ناحیه تحت درمان نخوابید: فشار روی ناحیه‌ای که تزریق چربی انجام شده می‌تواند باعث جذب مجدد چربی غیرضروری شود. زمانی که تزریق در ناحیه سینه به منظور بزرگ کردن آن انجام گرفته باشد باید به پشت بخوابید. و زمانی که تزریق برای بزرگ کردن باسن صورت گرفته باشد، باید رو به پایین بخوابید. شاید تا به اینجا پاسخ پرسش بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم را گرفته باشید! اما در ادامه به صورت مفصل درباره نحوه خواب بعد از تزریق چربی برای شما توضیح داده‌ایم.

تاثیر ورزش بر چربی تزریق شده: آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟

 • از سیگار کشیدن خودداری کنید: برای اینکه چربی تازه تزریق شده زنده بماند، باید به منبع خون شما متصل شود که اکسیژن و مواد مغذی را برای آن تامین می‌کند. سیگار توانایی بدن شما را برای انجام این کار محدود می‌کند.
 • یک رژیم غذایی سالم داشته باشید: مصرف کالری‌های غنی از مواد مغذی بیشتر، مانند چربی‌های سالم، می‌تواند به بهینه سازی ارتباط طولانی مدت بدن شما با چربی تازه منتقل شده کمک کند.

راهنمای تغذیه: بعد از تزریق چربی به صورت چه بخوریم؟

در حالی که همه افراد به انتقال چربی واکنش متفاوتی نشان می‌دهند و هیچ راهی برای تعیین مدت ماندگاری بافت چربی پیوند شده وجود ندارد، می‌توانید با پیروی دقیق از دستورالعمل‌های بالا و همچنین دستورالعمل‌های جراح، نتایج خود را طولانی‌تر کنید.

بعد تزریق چربی چگونه بخوابیم؟نحوه خواب بعد از تزریق چربی

حال بیاید بررسی کنیم که دقیقا بعد از تزریق چربی چگونه بخوابیم؟ یک مرحله حیاتی برای هر عمل جراحی موفقیت آمیز، بهبودی آن است، منظور زمانی است که بیماران باید استراحت و خواب لازم برای بهبودی را به بدن خود بدهند. همه روش‌های جراحی شامل برش‌هایی است که یک زخم کنترل‌ شده برای دسترسی جراح شما به ناحیه‌ای است که نیاز به اصلاح دارد. در طول خواب است که بدن شما در حداکثر سطح خود بهبود می‌یابد، بنابراین خواب مناسب باید در اولویت باشد. در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که به شما کمک می‌کند در طول دوره نقاهت تزریق چربی و ریکاوری استراحت مناسبی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که بدن شما برای نتایج مطلوب بهبود می‌یابد.

به پشت بخواب، اما…

از آنجایی که ابدومینوپلاستی جراحی بر روی شکم شماست، احتمالاً باید وضعیت خواب خود را تغییر دهید، و باید به گونه‌ای بخوابید که به برش‌ها فشار وارد نشود و زخم‌‌ها را باز نکنید. اگرچه خوابیدن به پشت ممکن است بهترین حالت خواب پس از جراحی باشد، اما صاف دراز کشیدن به پشت می‌تواند بخیه‌های شما را باز کند. بهتر است در حالت شیب دار بخوابید و سر و زانوهای خود را بالا نگه دارید. بسیاری از بیماران جراحی شکم در طول دوره نقاهت خوابیدن در یک تکیه‌ گاه را انتخاب می‌کنند که بدن آن ‌ها را کاملاً در یک موقعیت امن قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی برای افراد دیابتی

اگر یک تکیه گاه امکان پذیر یا راحت نیست، بالش های U شکل بدن و گردن به شما این پایه را می‌دهد که به درستی در تخت خود بخوابید. با بالش‌هایی به اندازه بدن، می‌توانید سر خود را بالا بیاورید و سپس با بالش‌های گردن آن را بیشتر بلند کنید. یک یا دو بالش معمولی می‌تواند در زیر زانوهای شما قرار بگیرد تا خمیدگی لازم را در این ناحیه به شما بدهد تا فشار ناخواسته روی شکم شما کاهش یابد.

لباس های مناسب در زمان خواب

پس از عمل جراحی، یک لباس فشاری می‌پوشید. این لباس جراحی از شکم شما و بخیه‌هایی که آن را در کنار هم نگه می‌دارند حمایت می‌کند. مطمئن شوید که همیشه آن را بپوشید، از جمله زمانی که خوابید.

استفاده از داروهای ضد درد برای خواب مناسب‌تر

برای کاهش درد تزریق چربی و داشتن خواب مناسب می‌توان از داروهای مسکن استفاده نمود. وقتی در اتاق ریکاوری ما از خواب بیدار می‌شوید، همچنان تحت تأثیر داروی بیهوشی خواهید بود، اما وقتی به خانه رسیدید باید قرص مسکن بخورید. در چند روز اول، داروهای خود را طبق دستور مصرف کنید تا زمانی که درد و عوارض قابل کنترل‌ تر شود. این تمرین به شما کمک می کند تا خواب مناسبی را که در طول روز نیاز دارید داشته باشید.

بعد از تزریق چربی چگونه بخوابیم؟

نحوه خواب بعد از تزریق چربی بر اساس ناحیه مورد تزریق

بر اساس ناحیه تزریق شده باید در هنگام خواب دقت لازم را نمود که ماندگاری تزریق کاهش نیابد و همچنین عوارض ناشی از آن به حداقل برسد. در ادامه بر اساس ناحیه تزریق شده وضعیت خواب بعد از تزریق چربی را بررسی می‌نماییم.

وضعیت خواب و استراحت به دنبال پیوند چربی صورت

ما به بیماران توصیه می‌کنیم که حداقل ۱ هفته پس از جراحی پیوند چربی صورت، به پشت بخوابند و سرشان بالا باشد. همچنین به بیماران توصیه می‌‌کنیم حداقل به مدت ۲ هفته از مالش صورت خود اجتناب کنند. ( فقط شستشوی نرم توصیه می شود ).

وضعیت خواب و استراحت به دنبال پیوند چربی باسن

حداقل تا ۲ هفته پس از عمل بزرگ کردن، نمی‌توانید مستقیماً روی باسن بخوابید، بنشینید یا استراحت کنید. وقتی می‌خوابید، همیشه باید روی پهلو یا شکمتان باشد. علاوه بر این، باید از نشستن یا وارد کردن هرگونه فشار مستقیم به باسن خودداری کنید. تنها استثنا استفاده از توالت است. این به این دلیل است که فشار دادن به باسن با دراز کشیدن یا نشستن برای مدت طولانی می‌تواند سلول‌های چربی تازه پیوند شده را تغییر شکل داده یا سفت کند و نتیجه مورد نظر را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی بایوفت به باسن

جراح پلاستیک شما بهبودی شما را زیر نظر خواهد داشت و به شما توصیه می‌کند که چه زمانی در وضعیت تغییر یافته بنشینید. این کار معمولاً با قرار دادن یک بالش زیر ران‌ها یا با یک صندلی « به شکل دونات » انجام می‌شود که هر دو به کاهش فشار روی باسن کمک می‌کنند.

 • استفاده بالش بوپی: اگرچه مادران شیرده معمولاً از این بالش‌ها استفاده می ‌کنند، اما زمانی که زیر ران قرار می ‌گیرند می ‌توانند بسیار مفید باشند، زیرا بدون فشار دادن به سلول‌های چربی پیوندی، از پاها حمایت می ‌کنند.
 • بالش بدن: بالش بدن خوابیدن روی شکم یا پهلو را برای کسانی که معمولاً پشت می خوابند راحت تر می کند.
 • صندلی عصایی با نشیمن سبک زنجیر: این صندلی از ران ها پشتیبانی می کند اما به باسن اجازه می دهد تا از لبه پشتی آویزان شود.

بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم

برای اکثر بیماران، نشستن منظم تقریباً ۸ هفته پس از جراحی مجاز است.

نکات مهم در رابطه با چگونگی خواب پس از انتقال چربی

 • در دو شب اول ترجیح داده می‌شود که در یک تکیه گاه نیمه ایستاده بخوابید. اگر نه، خوابیدن با یک بالش اضافی زیر سر به کاهش سریعتر ورم صورت بعد از تزریق چربی کمک می‌کند. در صورتی که در آرامش خواب شما اختلالی ایجاد نکند، بهتر است تمام هفته اول بعد از عمل جراحی با سر بالا به این حالت بخوابید.
 • برای به حداقل رساندن تورم، ۴ هفته پس از جراحی با سر بالا بخوابید. در ۲ تا ۳ هفته اول پس از جراحی ممکن است به نظر برسد که بیش از حد متورم شده‌اید یا چربی زیادی استفاده شده است. نگران نباشید این تورم به آرامی فروکش می‌کند و ظاهری طبیعی‌تری در دراز مدت به شما می‌دهد.
 • اگر به پهلو بخوابید، نیروی جاذبه به برش‌های شما فشار وارد می‌کند. ما اکیدأ توصیه می‌کنیم که ۳ هفته اول بعد از عمل به پشت بخوابید. با این حال، اگر چربی شکم و پشت یا باسن خود را برداشته‌اید، خوابیدن به پهلو مشکلی ندارد.

 

[ رضایتمندی مراجعه کننده از تزریق چربی ]

مشاوره تزریق چربی کلینیک دکتر لاغری

با توجه به پرطرفدار بودن تزریق چربی به نواحی مختلف از جمله، صورت، تزریق چربی به گونه و دست‌ها برای بهبود ظاهر افراد در نواحی مختلفی چون صورت، سینه و یا باسن، توجه به عوامل تاثیرگذار پس از جراحی بر نتایج آن بسیار ضروری به نظر می‌رسد. همانطور که در متن ذکر شد از مهم‌ترین این عوامل نحوه خواب بعد از تزریق چربی می‌باشد. چرا که نحوه خواب صحیح مانع از فشار اضافی به ناحیه تحت درمان شده و از جذب چربی انتقال یافته و یا سفت شدن آن جلوگیری می‌نماید.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

11 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر خسته نباشید خوردن خرما با چای بعد کاشت مو ضرر داره و بعد سیزده روز رابطه جنسی به موهای کاشته ضرر میرسونه یا نه ممنون میشم پاسخ بدین

 2. یا سلام
  من یک ماه میشه کاشت انجام دادم
  و هفته قبل نیز عمل گوش انجام دادم و دکتر تاکید کرد حتما هد بند استفاده کن.
  از طرفی با توجه به اینکه مرتب روعن سیاهدانه برای موها استفاده میکردم
  احساس می کنم پوست سرم خیلی نرم شده و مواد بیحسی زیر پوست که حالت ژله مانند هستند وقتی باند کشی روی سرم بستم صبح احساس دو فرو رفتگی در پوست سرم نزدیک پیشانی کردم
  این مواد تا چه زمان کامل دفع می شوند؟
  ایا این فرو رفتگی درمان می شود؟
  در ضمن داروی سفالکسین و نوافن واناهیل استفاده کردم.
  باتشکر

 3. سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

 4. من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

 5. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 6. من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

 7. سلام شکمم بزرگه ولی بدنم رو فرمه از وقتی کرونا اومد ورزش نکردم تاثیری داره آیا چند جلسه باید بیام نتیجه بگیرم 

 8. سلام من یک ماه از لایه بردار ژانولوما به تجویز دکتر استفاده کردم فقط در ناحیه پیشانی که لک داشتم،الان تمام صورتم حالت تب و گور گرفتگی و سوزش داره رنگش زیاد سرخ نمیشه ولی مدام میسوزه و بین دو آبروم و بالای ابروهام خیلی میخاره و میسوزه دکترم بهم فقط یک قرص دس لوراتادین و یک پماد فلویوسینولون داد که اصلا بهترم نکرده خیلی اذیتم و خیلی میترسم که چطور میشه و خوب میشه یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟