آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟

ورزش بعد از تزریق چربی

ورزش بعد از تزریق چربی

آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟ باسن بزرگتر و گردتر می‌خواهید؟ از اندازه سینه‌های خود ناراضی هستید؟ آیا می‌خواهید کاری در مورد جای زخم یا کاهش حجم صورت خود انجام دهید؟ انتقال چربی می‌تواند همان چیزی باشد که شما به دنبال آن بوده‌اید.

این یک روش طبیعی برای کانتورینگ و تقویت صورت و بدن شما است. در واقع، تزریق چربی یکی از رایج‌ترین روش‌های افزایش بافت نرم است. امروزه معمولاً خانم‌هایی که می‌خواهند فرم اندام و صورت خود را به صورت ایده آل در بیاورند، درخواست انتقال چربی به قسمت‌های مورد نظر را دارند. نتایج این روش کاملا  طبیعی به نظر می‌رسد و ظاهر کلی بیمار می‌تواند بسیار بهبود یابد. علاوه بر این، امکان بازسازی پهلوها و قسمت پایینی باسن را فراهم می‌کند، کاری که در هنگام استفاده از ایمپلنت نمی‌‌توان انجام داد، زیرا فقط می‌‌توان آن‌ها را در قسمت بالایی باسن، جایی که عضلات گلوتئال قرار دارند، وارد کرد.

ورزش بعد از تزریق چربی؟!

ورزش بعد از تزریق چربی

بیمارانی که مایل به انجام این روش هستند، اغلب نگران پایداری نتایج هستند؛ ما در این مقاله از کلینیک دکتر لاغری، بهترین مرکز تزریق چربی در تهران، به صورت اختصاصی به این پرسش پاسخ خواهیم داد که آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟ جواب سوال خود را با مطالعه این مقاله می توانید دریابید.

پیوند چربی

بیاید قبل از پرداخت به موضوع ورزش بعد از تزریق چربی کمی شما را با این عمل زیبایی آشنا کنیم. پیوند چربی با هدف تغییر شکل ظاهر بیمار برای بهبود فرم اندام و صورت او انجام می‌شود. این روش برای بیمارانی که دارای رسوبات چربی در نواحی دیگر بدن هستند و با کمک لیپوساکشن که در مرحله اول انجام می‌شود قابل استخراج است، بسیار مناسب است. لیپوساکشن جزء ذاتی این روش است و بدون آن انجام نمی‌شود. با کمک لیپوساکشن، جراح پلاستیک، چربی مورد نیاز برای انتقال به ناحیه مورد نظر را جمع آوری می‌کند.

هنگام انجام لیپوساکشن، جراح پلاستیک مناطقی از بدن را هدف قرار می‌دهد که دارای بافت چربی اضافی هستند و همچنین اگر لاغرتر باشند بهتر به نظر می‌رسند. به خاطر داشته باشید که در یک جلسه نمی‌توان بیش از ۶ تا ۷ لیتر چربی را از بین برد. این بدان معنی است که اگر مقدار بیشتری داشته باشید، مقداری در نواحی تحت درمان باقی می‌ماند.

پس از اینکه سلول‌های چربی استخراج‌ شده با فرآیند سانتریفیوژ خالص شدند، جراح پلاستیک از سرنگ‌های مخصوصی برای وارد کردن آنها به ناحیه مورد نظر (صورت و اجزای آن، سینه، باسن) استفاده می‌‌کند. چربی در سطوح و اعماق مختلف تزریق می‌شود تا شکلی زیبا و هماهنگ ایجاد کند و بقای اکثر سلول‌های چربی تزریق شده را تضمین کند.

یکی از مطمئن‌ترین متدهای تزریق چربی: بایوفت

بیمارانی که مایل به انجام این روش هستند، اغلب نگران پایداری نتایج هستند و اینکه آیا اگر بیمار شروع به ورزش کند، چربی پیوند شده ناپدید می‌شود. باید بدانید که این روش برای ورزشکاران نیز توصیه می‌شود، با این شرط که آن‌ها بتوانند زمان کافی را برای دوره نقاهت از ورزش صرف کنند.

تغییرات چربی تزریقی یا ورزش پس از پیوند

در ۲ ماه اول پس از عمل، مقداری از چربی پیوند شده از بین می‌رود. آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟ این طبیعی است و جراح پلاستیک در مورد این عارضه به شما هشدار می دهد. تمام چربی‌هایی که تزریق می‌شود در محیط جدید زنده نمی‌مانند. به طور کلی، اگر ۷۰ درصد چربی تزریق شده در ۲ ماه اول زنده بماند، به این معنی است که عمل موفقیت آمیز بوده است. پس از این دو ماه، سلول‌های چربی منتقل شده، شبکه خون جدیدی ایجاد می‌کنند که بقای آن‌ها را در آینده تضمین می‌کند، درست مانند سلول‌هایی که در ابتدا در بدن قرار دارند. ورزش روی چربی پیوند شده همان تأثیری را خواهد داشت که روی چربی قبلی وجود داشت.

در نهایت تزریق چربی چه نتیجه‌ای دارد؟ نتیجه نهایی تزریق چربی

سلول‌های چربی پس از انتقال چه مدت زنده می‌مانند؟

بافت چربی انسان (چربی) بافتی بسیار ظریف است. جراحان می‌توانند تکنیک‌های پیوند چربی را تنظیم کنند و همیشه از ملایم‌ترین تکنیک‌ها برای برداشت چربی با لیپوساکشن و تزریق مجدد آن به ناحیه دیگری استفاده می‌کنند. در همه موارد از بین رفتن چربی نمی‌تواند به دلیل ورزش یا رعایت نکردن مراقبت بعد از تزریق چربی باشد! بنابراین بیاید بیشتر درباره ماندگاری تزریق چربی صحبت کنیم.

با این حال، تقریباً ۳۰ درصد از چربی منتقل شده پس از پیوند چربی اتولوگ دچار نکروز چربی می‌شود. در زبان غیر علمی به این معناست که چربی تازه منتقل شده زنده نمی‌ماند و در ۶ الی ۱۲ ماه اول پس از انتقال چربی توسط بدن باز جذب می‌شود. پس از پیوند چربی انسانی یا انتقال چربی، چربی دوباره “رشد” نمی‌کند. با این حال، سلول‌های چربی منتقل شده که بیش از ۶ تا ۱۲ ماه زنده می‌مانند دائمی هستند.

آن‌ها در محل جدید خود باقی می‌مانند و مانند سایر بافت های چربی بدن رفتار می‌کنند. بنابراین، چربی منتقل شده به تغییرات وزن، نوسانات هورمونی و غیره پاسخ می‌‌دهد. اگر برای انجام عمل انتقال چربی اقدام می‌کنید، برخی اقدامات احتیاطی ساده در طول دوره بهبودی می‌تواند به بهبود بقای پیوند چربی کمک کند.

ادامه مطلب
تاریخچه تزریق چربی

عوامل موثر بر ماندگاری چربی

آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟ یکسری از توصیه های مراقبتی هستند که اگر به درستی رعایت نشوند زودتر از آنکه فکرش را بکنید هزینه شما را برای تزریق چربی به دست، گونه و یا هر ناحیه دیگری از بین می‌برند! دانستن برخی از نقاط کلیدی شکست پیوند چربی و انجام اقدامات احتیاطی مناسب می‌تواند نتایج شما را از روش‌های انتقال چربی تا حد زیادی افزایش دهد. چه در حال انجام لیفت باسن، پیوند چربی صورت، یا پیوند چربی اتولوگ سینه باشید، در اینجا چند راه برای به حداکثر رساندن بقای چربی پس از انتقال چربی وجود دارد.

لباس مناسب بپوشید

ممکن است پزشک از شما بخواهد پس از عمل انتقال چربی از لباس‌های فشرده سازی استفاده کنید. این لباس‌ها به روند بهبودی کمک می‌کنند. اما فراتر از هر چیزی که پزشک شما توصیه می‌کند، پوشیدن لباس‌های گشاد در ناحیه تحت درمان برای افزایش احتباس چربی مهم است. زیرا فشار دادن به ناحیه تحت درمان سریع‌ترین راه برای از بین‌بردن سلول‌های چربی تازه پیوند شده است. لباس‌های تنگ یا محدود کننده می‌توانند منجر به جذب مجدد بافت چربی پیوندی شوند، بنابراین حتماً در هفته‌‌های پس از انتقال چربی از لباس‌های گشاد استفاده کنید.

به وضعیت خواب خود توجه کنید

فشار بر روی بافت نرم زیر جلدی و مواد پیوند چربی جدید می‌تواند منجر به بهبود قابلیت انتقال چربی، یعنی بقای چربی شود. برای راهنمایی بیشتر مقاله ” بعد از تزریق چربی چطور بخوابیم ” را بخوانید.

به چگونگی ورزش بعد از تزریق چربی توجه نمایید

بهتر است چند روز اول  پس از انتقال چربی به طور کامل استراحت نمایید و اگر تمایل به انجام ورزش و حفظ تناسب اندام خود دارید، ورزش و فعالیت سبک انجام دهید. بنابراین برای ۸ هفته اول پس از انجام روش‌های انتقال چربی مانند لیفت باسن، بزرگ کردن سینه های طبیعی و انتقال چربی صورت، باید از انجام هر گونه ورزش سنگین یا پر فشاری که به طور بالقوه می‌تواند به ناحیه تحت درمان فشار وارد کند، خودداری کنید.

انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده روی اشکالی ندارد. بعد از چند ماه، بافت چربی پیوند شده رسوب می‌کند و می‌توانید به تمرینات ورزشی قوی ‌تر برگردید. ذعایت نکردن موارد فوق  برای ورزش بعد تزریق چربی می‌تواند باعث از بین رفتن چربی تزریق شده شما شود.

ادامه مطلب
2 روش کاربردی تزریق چربی از ران به صورت

کنار گذاشتن سیگار

منبع خون شما مواد مغذی و اکسیژن حیاتی را به بافت چربی تازه پیوند شده می‌رساند. مواد شیمیایی موجود در دود سیگار بر جریان خون و در نتیجه بهبود و ترمیم بافت تأثیر می‌گذارد. سیگار می‌تواند فرآیند بازسازی بافت چربی را با جلوگیری از خون رسانی و مواد مغذی که چربی منتقل شده برای زنده ماندن به آن نیاز دارد، کند نماید.

بنابراین، اگر سیگاری هستید، اگر می‌خواهید چربی تازه تزریق شده زنده بماند، بسیار مهم است که از سیگار کشیدن خودداری کنید.

چربی‌های سالم بخورید

مصرف چربی‌های سالم مانند گردو، بادام، روغن زیتون، ماهی قزل آلا و آووکادو و همچنین یک رژیم غذایی سالم به طور کلی می‌تواند به بهینه سازی نتایج انتقال چربی شما کمک کند. غذاهای غنی از مواد مغذی به بدن شما هر آنچه را که برای بهینه سازی ریز محیط پیوند چربی و تضمین بقای چربی تازه منتقل شده نیاز دارد، می‌دهند.

هیدراته بمانید

هیدراته ماندن به روند بهبودی کمک می‌کند و شانس زنده ماندن چربی‌های منتقل شده را افزایش می‌دهد. به یاد داشته باشید که از کالری‌های خالی در نوشابه‌ها دوری کنید و از مصرف بیش از حد کافئین، نمک و شکر خودداری کنید. آب بهترین راه برای هیدراته ماندن است. در صورت تمایل می توانید لیمو یا لیموترش را به ظرف آب خود اضافه کنید.

ادامه مطلب
آیا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

وزن را ثابت نگه دارید

نوسانات وزن پس از جراحی انتقال چربی می‌تواند تاثیر بسزایی در نتایج داشته باشد. کاهش وزن زیاد می‌تواند منجر به کاهش حجم در بیماران انتقال چربی صورت شود. افزایش وزن کمتر بر بیماران انتقال چربی صورت تأثیر می‌گذارد، اما می‌تواند منجر به نتایج رضایت بخش کمتری پس از لیفت باسن برزیلی شود.

آیا تزریق چربی وزن را کاهش می‌دهد؟ کاهش وزن بعد از تزریق چربی به صورت

آیا می‌توان بعد از تزریق چربی ورزش کرد؟

نتایج پس از انتقال چربی به بدن دائمی است، اما حفظ وزن سالم بسیار مهم است. تزریق سلول‌های چربی به بدن دائمی است زیرا سلول‌های پیوندی رگ‌های خونی خود را برای زنده ماندن توسعه می‌دهند.

برای کاهش تورم باید به مدت دو هفته از ورزش شدید اجتناب شود. اگر به تمرینات روتین و مکرر عادت دارید و می خواهید رژیم تناسب اندام خود را زودتر از سر بگیرید، ممکن است بتوانید پس از چند روز اول استراحت ورزش های سبک تری را شروع کنید.

لذا به مدت ۲ ماه پس از تزریق چربی به هر قسمت از بدن خود (صورت، لیفت باسن، تزریق چربی برای کمر باریک، بزرگ کردن سینه) ضروری است که از انجام ورزش و فعالیت های سنگین جلوگیری شود. چرا که اینگونه فعالیت ها می تواند به ناحیه های تحت درمان فشار آورده و منجر به جذب چربی شود. ورزش بعد تزریق چربی باید به گونه ای باشد که آسیبی به ناحیه تحت درمان وارد نکرده و ماندگاری چربی انتقال یافته را کاهش ندهد.

بنابراین انجام ورزش‌های سبک مانند پیاده روی اشکالی ندارد. بعد از چند ماه، بافت چربی پیوند شده رسوب می‌کند و در این هنگام می‌توانید حتی ورزش‌های خیلی سنگین را هم انجام دهید. باید بدانید که این روش برای ورزشکاران نیز توصیه می‌شود، با این شرط که آن ها بتوانند زمان کافی را برای دوره نقاهت از ورزش صرف کنند. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا با ورزش تزریق چربی از بین می رود باید بگوئیم ترجیحا در دوره نقاهت تزریق چربی ورزش نکنید.

ورزش و تزریق چربی کلینیک دکتر لاغری

همه افراد متفاوت هستند و هیچ راهی برای پیش بینی واکنش بدن شما به پیوند چربی اتولوگ و مدت زمان زنده ماندن چربی تازه منتقل شده وجود ندارد. در نهایت، جذب پیوند چربی تا حدی اجتناب ناپذیر است. اما اگر روش‌های ذکر شده در بالا را برای به حداکثر رساندن بقای چربی پس از انتقال چربی دنبال کنید، می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود افزایش دهید. در اینجا به خوبی جواب سوال بسیاری از بیماران در خصوص اینکه آیا تزریق چربی با ورزش از بین می‌رود، پاسخ داده شد. پس از تزریق ورزش‌های سبک را می‌توان انجام داد و برای انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین باید تا زمانی که چربی رسوب می‌کند صبر نمایید.

اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی انتقال چربی هستید می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس با کلینیک زیبایی سعادت آباد و ارتباط با متخصصان زیبایی با تجربه ما تمامی سوالات خود را برطرف نمایید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

11 دیدگاه ‌ها

 • سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 • سلام کاش به خانمها از قبل اعلام بفرمایید همچنین در مقالات اضافه کنید که تا هفته سوم نمیتونن روسری یا شال سر کنند و در هفته سوم هم فقط شال حریر سبک
  تشکر از زحمات تیم دکتر لاغری

 • من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

 • سلام وقت بخیر خسته نباشید خوردن خرما با چای بعد کاشت مو ضرر داره و بعد سیزده روز رابطه جنسی به موهای کاشته ضرر میرسونه یا نه ممنون میشم پاسخ بدین

 • سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

 • سلام برای اقایون هم فیلر صورت انجام میشه چربی؟

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

 • با سلام
  من میخوام کاشت انجام بدم و کلینیک شما را انتخاب کردم…
  اما با توجه به اینکه این کلینیک محل آموزش نیز می باشد..
  آیا ممکنه که کاشت مو مراجعین به این دوستان بسپارم برای یادگیری و آموزش؟؟؟

 • سلام من یک ماه هست نانوفت انجام دادم زیر چشم چپم هنوز ورم و هاله ای از کبودی زیر چشمم مونده این نگران کننده ست
  دکترم گفته تا دو ماه بعد از تزریق خوب میشه آیا این درسته؟

 • اینجانب یک سال پیش در کلینیک دکتر لاغری
  موکاشت کردم ازنحوه ی کاشت ورشد موهام خیلی راضی هستم ممنون ازآقای دکتر خراسانی وتیم کاشت دکتر لاغری

 • سلام و وقت بخیر. ببخشید میخواستم اول تشکر کنم از کلینیکتون و بعد بپرسم کسی که تزریق چربی به صورت و گونه ها داشته میتونه عایفواراپی انجام بده؟فاصلشون چن ماه باید باشه. ممنونم از پاسخدهی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)