تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟ انتقال چربی یک عمل زیبایی کم تهاجمی است. از چربی شما برای تقویت لب‌ها، سینه‌ها، باسن یا سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌کند. انتقال چربی می‌تواند ظاهری حجیم‌تر و جوان‌تر داشته باشد و جای زخم‌ها را ترمیم کند. جراحان پلاستیک برای جراحی ترمیمی نیز انتقال چربی را انجام می‌دهند. اما نکته مهم این است که  کم تهاجمی بودن آن به این دلیل است که چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود. شاید افراد لاغری که چربی کمی دارند و تمایل به داشتن اندامی ایده آل با صورت و باسنی حجیم می‌باشند، درخواست تزریق چربی از فردی را داشته باشند. حال سوال مهم و اساسی اینجاست که آیا تزریق چربی از فردی به فرد دیگر امکان پذیر است؟!

در این مقاله که توسط متخصصین کلینک دکتر لاغری، بهترین کلینیک تزریق چربی سعادت آباد گردآوری شده است، قصد داریم با تعریفی کوتاه از تزریق چربی شروع کنیم و این مورد را بررسی  کنیم که آیا تزریق چربی از فردی به فرد دیگر میسر است یا خیر؟

انتقال چربی چیست؟

جراحان انتقال چربی، چربی را از یک قسمت بدن شما می گیرند و به ناحیه دیگری تزریق می کنند تا به شکل ظاهری شما کمک کنند. جراح پلاستیک می تواند چربی اضافی را از هر ناحیه ای (شکم، باسن، ران) خارج کند. پس از برداشتن چربی اضافی، جراح پلاستیک می تواند آن را به ناحیه مورد نظر شما منتقل کند. این نواحی می توانند شامل صورت، سینه، باسن، لب، گونه و زیر چشم شما باشد.

انتقال چربی می تواند به قسمت های مختلف بدن شما حجمی طبیعی بدهد و ظاهری جوان تر ایجاد کند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای انتقال چربی است؟

فرقی نمی‌کند که شما قصد تزریق چربی به گونه را داشته باشید و یا تزریق چربی به دست و سایر نواحی! ابتدا باید مشاوره شوید تا مشخص شود که آیا شما کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستید یا خیر؟! به طور کلی شرایط کاندید بودن برای تزریق چربی به شرح زیر است.تزریق چربی باسن از فردی به فرد دیگر

 • افرادی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند.
 • کسانی که در سلامت کامل هستند.
 • افرادی که سیگار نمی کشند یا می‌توانند سیگار را ترک نمایند.
 • متقاضیانی که چربی کافی در بدن خود دارند، به خصوص اگر هدف افزایش ناحیه بزرگی مانند باسن یا سینه می‌باشد.

بررسی کامل کاندیداهای تزریق چربی: تزریق چربی مناسب کیست؟

آیا انتقال چربی بی خطر است؟

یکی از مواردی که قبل از بررسی و پاسخ به سوال ” آیا تزریق چربی از فردی به فرد دیگر امکان پذیر است؟ “ باید به آن بپردازیم خطرات احتمالی و عوارض تزریق چربی است. انتقال چربی یک روش ایمن و کم تهاجمی است که نتایجی با ظاهر طبیعی و جوان ایجاد می‌کند. کار با یک جراح پلاستیک که تجربه زیادی در انجام انتقال چربی دارد، بسیار مهم است؛ زیرا این کار به مهارت بالایی نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی با ورزش از بین می رود؟

جدا از توانایی انتقال چربی در تغییر چشمگیر فیزیک بدنی بیمار، یکی از بزرگترین مزایای این روش این است که فوق العاده طبیعی و ایمن است؛ زیرا از چربی خود بیمار استفاده می‌کند. یک انتقال چربی ” اتولوگ ” بسیار خوب عمل می‌کند زیرا بدن شما به طور طبیعی بافت خود را می‌شناسد و می‌پذیرد. در نتیجه، استفاده از چربی شخص دیگری برای پیوند چربی شما ممکن نیست.

وزن ایده‌آل با تزریق کرد چربی: کاهش وزن بعد از تزریق چربی صورت

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر

برخی از بیمارانی که امیدوارند تحت عمل انتقال چربی خصوصا لیفت باسن برزیلی قرار گیرند، نگران این هستند که چربی کافی برای انتقال ندارند، اما در بیشتر موارد، این مشکلی نیست زیرا می‌توان چربی را از قسمت‌های مختلف بدن از جمله باسن، شکم، بازوها، ران‌ها و حتی چانه برداشت. با این حال، بیمارانی که چربی کافی ندارند، بهتر است از روش‌های دیگر جهت لیفت باسن برزیلی استفاده نمایند.

باسنی بزرگ و کمری باریک می‌خواهید؟ تزریق چربی برای کمر باریک

متأسفانه، انتقال چربی برداشت شده از شخص دیگری امکان پذیر نیست زیرا بدن شما چربی را پس می‌زند، یعنی بافت تزریق شده می‌میرد. این امر ایمنی شما را به خطر می‌اندازد و می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی درازمدت متعددی شود، به همین دلیل عمل قابل قبولی نیست.

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر امکان پذیر است؟

چرا بدن شما چربی دیگران را رد می کند؟

همانطور که متوجه شدید تزریق چربی از فردی به فرد دیگر امکان پذیر نمی‌باشد؛ چرا؟! شما نمی‌توانید تزریق چربی از شخص دیگری را بپذیرید. بدنی که چربی اهداکننده فرد دیگری را دریافت می‌کند، آن را رد می‌کند زیرا از نظر ژنتیکی یکسان نیست. این بدان معنی است که چربی توسط بدن دفع می‌شود ( و گیرنده را از پس زدن بیمار می‌کند ).

چربی بدن به دلایل زیادی می‌تواند از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر بدن شما منتقل شود. به عنوان مثال، چربی را می‌توان از شکم شما برداشت و سپس به منظور افزایش کانتور باسن برای لیفت باسن برزیلی یا سینه‌ها برای بزرگ کردن طبیعی سینه منتقل کرد. یا این چربی را می‌توان به پشت دست تزریق کرد تا چین و چروک‌ها را صاف کند و رگ‌ها را بپوشاند. یا می‌توان از این چربی برای جایگزینی چربی صورت که با افزایش سن از بین رفته است استفاده کرد. اما آیا می توان چربی را از فردی به فرد دیگر منتقل کرد؟

بیشتر بخوانید:  آیا تزریق چربی را میتوان برای ۱۰۰% افراد انجام داد؟

مردم اغلب این تصور غلط را باور دارند که چربی می‌تواند از فردی به فرد دیگر به همان روشی که یک عضو از فردی به فرد دیگر پیوند می‌شود، منتقل شود. متأسفانه، حتی اگر با فردی مرتبط باشید و مقداری DNA مشترک داشته باشید، بدن شما چربی او را به عنوان چربی شما تشخیص نخواهد داد. مکانیسم دفاعی طبیعی بدن شما این چربی را به عنوان یک جسم خارجی دفع می‌کند. سلول‌های چربی می‌میرند و شما بیمار می‌شوید.

استثنا تزریق چربی از فردی به فرد دیگرتزریق چربی از فردی به فرد دیگر

تنها استثنای این قاعده، دوقلوهای تک تخمکی ( همسان ) هستند. آیا می‌توانید حدس بزنید؟ از آنجایی که دوقلوهای همسان دقیقاً DNA مشابهی دارند ( که در همه مکان ‌های مورد مطالعه در آزمایش‌‌های ژنتیکی مطابقت دارند )، آنها چربی یکدیگر را رد نمی ‌کنند! انتقال چربی بین دوقلوها در ادبیات پزشکی مستند شده است.

تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟

از نظر فنی، انتقال چربی بین افراد غیر یکسان می‌تواند انجام شود، اما رد چربی اهدا کننده توسط گیرنده مشکل خواهد بود. تنها راه حل این مشکل این است که گیرنده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کند. این داروها پاسخ ایمنی را کاهش می‌دهند تا از دفع مواد جدید از انسان دیگر جلوگیری کنند.

با این حال، سرکوب ‌کننده‌‌های ایمنی با عوارض جانبی جدی همراه هستند و احتمال ابتلا به انواع سرطان‌ها را افزایش می‌دهند. به عبارت دیگر، ارزش ریسک را ندارد. برای اهداف عملی، امکان انتقال چربی بین افراد غیر همسان وجود ندارد.

مشاوره تزریق چربی دکتر لاغری

قبل و بعد تزریق چربی

هدف از پیوند چربی این است که قسمت‌هایی از بدن را که فاقد حجم هستند، تقویت یا پر کنید. اگر مناطقی دارید که می‌‌خواهید به آن حجم اضافه کنید، و مکان ‌های اهداکننده کافی دارید که می ‌توان از آن‌‌ها چربی مورد نیاز را گرفت. انتقال چربی ممکن است گزینه‌‌ای مناسب برای شما باشد. چرا که چربی فقط از بدن خود شما قابل انتقال است و حتی اگر با فردی تا حدودی DNA مشترک داشته باشید، بدن شما چربی او را به عنوان جسم خارجی بیگانه تشخیص خواهد داد. در این صورت مکانیسم دفاعی شما فعال شده و سلول های چربی تزریقی می‌میرند و شما بیمار می‌شوید.

مشاوره ۲۴ ساعته:
09127300790

اگر آماده‌اید تا از شر برخی از چربی‌های ناخواسته خلاص شوید و احتمالاً از آن چربی برای تقویت سینه‌ها، باسن، صورت یا دست‌های خود استفاده کنید، با ما تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در مرکز تخصصی سعادت آباد دکتر ضرغامی به افراد بی شماری کمک کرده بود که به نتایج ایمن، طبیعی و موفقی که می خواستند برسند. علاوه بر این، دکتر ضرغامی و تیم او دستورالعمل‌‌های دقیق قبل و بعد از جراحی را ارائه می ‌کنند تا به شما کمک کنند تا برای جراحی خود به بهترین شکل آماده شوید و به شما در مراقبت بعد از تزریق چربی از نواحی تحت درمان در خانه کمک کنند.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

11 پاسخ

 1. توضیحاتتون واقعا عالی بود ممنون از اطلاعاتی که دادین

 2. سلام من ژل نورامیس برای رفع خط خنده زدم. ایا این ژل خوب است؟ مدت ماندگاری ان چطور؟
  متشکرم

 3. تززیق ژل لب مدل باربی همون روسی هست؟ میشه راهنمایی کنید؟ من فاصله لب بالام تا بینی ام کمه. خوب میشه؟

 4. سلام وقت بخیر
  آیا برای کم کردن چربی سینه آقایان هم میشه استفاده کرد؟
  واینکه هزینه حدودیش چقدره؟

 5. من تازه هفته دوم بارداری هستم می تونم ترو اسکالپ انجام بدم؟

 6. من قبلاً میکرونیدلینگ انجام دادم جواب نگرفتم ناامید شدم از سابسیژن هم مطمعن نیستم

 7. سلام خسته نباشید من ابروهام به طورمادرزادی در بعضی جاها مو نداره خاستم ببینم امکان داره کاشت ابرو در همون ناحیه ها فقط انجام بشه یا کاشت برای کل ابرو انجام میشه؟

 8. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

 9. سلام خسته نباشید من تزریق چربی به صورت داشتم الان نامتقارنه ۱۸ روزه که انجام دادم به نظر شماامکان داره درست بشه یانه واگر درست نشد چیکار باید بکنم؟

 10. عاشور:
  سلام ووقت بخیر

  ۱_برای پر کردن خط خنده ژل خوب معرفی میفرمایید
  ۲_قصد تزریق ژل برای گونه دارم ،ژل خوبه یا چربی؟
  ۳_ ایا تزریق ژل لب .گونه.خط خنده ازیه نوع ژل استفاده میشه؟
  منظورم اینه از ژلی که برا لب استفاده میکنن ایا برای خط خنده هم میشه استفاده کرد؟
  ۴_اگه خودم بخوام ژل رو تهیه کنم ،فرضا برای گونه،ایا موندگاری داره برای سری بعد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی از فردی به فرد دیگر چگونه است؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر