آیا تزریق چربی به گونه دائمی است؟

ماندگاری تزریق چربی به گونه

ماندگاری تزریق چربی به گونه

ماندگاری تزریق چربی به گونه چقدر است؟ پیوند چربی صورت و گونه ( انتقال چربی ) یکی از سریع‌ترین روش‌های کم تهاجمی در بازار است که در حال رشد است. در این روش از چربی خود فرد ( اتولوگ ) استفاده می‌شود که خطر واکنش آلرژیک را به حداقل می‌رساند. بیماران می‌توانند به نتایجی طبیعی دست یابند که تقریباً بدون هیچ زمان از کار افتادگی، از سایر پرکننده‌های پوستی مصنوعی بیشتر است. پیوند و تزریق چربی را می‌توان برای همه چیز از کاهش چین و چروک گرفته تا اصلاح کاهش حجم صورت ناشی از کاهش وزن یا افزایش سن استفاده کرد. اما ماندگاری و دوام تزریق چربی به گونه چقدر است؟ طول عمر این روش می‌تواند از بیمار به بیمار بر اساس منطقه مورد نظر و تخصص ارائه دهنده آنها متفاوت باشد. برای درک بهتر از مدت زمان ماندگاری نتایج، باید نگاه دقیق ‌تری به نحوه عملکرد این روش بیندازیم.

انتقال چربی صورت و گونه چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره مدت زمان ماندگاری تزریق چرب یبه گونه برای شما صحبت کنیم، بررسی خواهیم کرد که تزریق چربی به گونه چیست؟ ابتدا باید به سوال دیگری که ممکن است در ذهن شما باشد پاسخ دهیم: تزریق چربی به صورت چیست؟

تزریق چربی به گونه

انتقال چربی گونه و صورت یک عمل جراحی زیبایی است که مستلزم انتقال چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر است. مانند فیلرهای پوستی، تزریق چربی به صورت با افزودن مقادیر ظریف چربی در زیر پوست، ظاهری چاق و جوان به صورت می‌بخشد. در انتقال چربی به گونه، چربی اضافی سالم از یک یا چند ناحیه اهداکننده در بدن برداشت می‌شود، خاص سازی می‌شود و سپس به گونه تزریق می‌شود که با گذشت زمان حجم خود را از دست داده و توخالی، فرورفته، لاغر یا صاف شده‌اند. یک جایگزین طبیعی برای پرکننده‌های پوستی، انتقال چربی گونه است که طولانی مدت و کاملاً زیست سازگار است. پس از روشی که چند ساعت طول می‌کشد و یک دوره نقاهت ۵ تا ۷ روزه به طول می‌انجامد، صورت به حالت جوان‌تر و سالم‌تر باز می‌گردد، شقیقه‌ها دیگر توخالی نیستند، گونه‌ها به خوبی برجسته شده‌اند، و چین‌های بینی و خطوط ماریونت برای یک ظاهر کلی جوان شده کاهش می‌یابد.

انتقال چربی گونه می‌تواند با موفقیت بسیاری، نواحی را که معمولاً به دلیل سن، ژنتیک یا عوامل محیطی دچار کاهش حجم می‌شوند، برطرف کند. این نواحی شامل شقیقه‌ها، حفره‌های زیر چشم، گونه‌ها و چین های بینی، لب‌ها و خط فک است. انتقال چربی همچنین یک روش فوق العاده برای جوان‌سازی دست‌های لاغر و پیر است.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی به دست چه مزایای دارد؟

انتقال چربی صورت و پرکننده‌های پوستی هر کدام باعث بهبود زیبایی صورت می‌شوند. با این حال، تفاوت بین این دو مهم است. انتقال چربی صورت یک روش همه کاره‌تر و سازگارتر است، زیرا برخلاف پرکننده‌های پوستی، چربی را می‌توان تقریباً در هر نقطه‌ای از صورت با خیال راحت تزریق کرد. چربی مورد استفاده نیز از بدن شما برداشت می‌شود و باعث می‌شود که محل اهدا کننده باریک‌تر شود و محصول کاملاً زیست ‌سازگار باشد. از آنجایی که انتقال چربی صورت وسیله‌ای برتر و طولان‌تر برای جوان سازی صورت است، در کوتاه مدت هزینه بیشتری دارد، اما در دراز مدت مقرون به صرفه تر است. یکی دیگر از مزایای انتقال چربی این است که این روش چربی‌‌هایی را که در طول زمان ذوب شده‌اند، با چربی‌های بدن جایگزین می‌کند که در طول زمان بسیار کمتر مستعد از دست دادن هستند.

بیشتر بخوانید درباره: گونه گذاری با تزریق چربی

چه مدت طول می‌کشد تا پس از انتقال چربی به گونه بهبود پیدا کنید؟

بهبودی پس از انتقال چربی گونه معمولاً به ۵ تا ۷ روز زمان نیاز دارد که در طی آن باید از انجام فعالیت‌های شدید اجتناب کنید و استراحت کنید و در عین حال رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی سبک مانند پیاده‌ روی روزانه داشته باشید. انتقال چربی به گونه یک جراحی است، البته به عنوان مثال، جراحی بسیار کم‌‌تری نسبت به لیفت صورت یا رینوپلاستی است، بنابراین فرد به مدت ۵ تا ۷ روز به استراحت نیاز دارد و بهتر است در خانه باشد.

چربی برای پرکردن گونه از کجا گرفته می‌شود؟قبل و بعد تزریق چربی

پزشکان متخصص ما مناطقی از بدن شما را با ذخایر سالم چربی ارزیابی می‌کند تا بهترین مکان را برای برداشت آن تعیین کند. انتخاب مکان مناسب برای برداشت چربی در میزان دوام و ماندگاری تزریق چربی به گونه تاثیر گذار است. برای اکثر بیماران، چربی معمولاً از باسن، ران یا شکم با استفاده از لیپوساکشن تامسنت گرفته می‌شود. هم برداشت چربی از طریق لیپوساکشن و هم انتقال چربی به صورت و گونه اغلب در مطب با استفاده از یک داروی آرام بخش خوراکی انجام می‌شود.

معمولا چه مقدار چربی در گونه قرار می‌گیرد؟

در انتقال چربی صورت و گونه، مقدار کمی چربی به بهبود کانتور، حجم و ظاهر صورت کمک زیادی می‌کند. از آنجایی که هر بیمار و اهداف آنها متفاوت است، حجم دقیق چربی مورد نیاز نیز متفاوت خواهد بود، اما اکثر بیماران بافت چربی کافی در سایر نقاط بدن برای انتقال موفقیت آمیز چربی صورت دارند. اگر صورت لاغری دارید این حجم تزریق می‌تواند بیشتر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گونه گذاری در صورت‌های لاغر به مقاله ” تزریق گونه برای صورت لاغر ” مراجعه کنید. همچنین مشاورین ما آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

مشاوره

تزریق چربی به گونه چقدر ماندگاری دارد؟

برخلاف پرکننده های پوستی که معمولاً هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند، انتقال چربی صورت و گونه می‌تواند نتایجی را ارائه دهد که سال‌ها، دهه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد. سوال اصلی همچنان باقی مانده است: دوام تزریق چربی به گونه چقدر است؟

پاسخ این است که تزریق چربی صورت و گونه عمدتاً دائمی است. از آنجایی که چربی یک ماده آلی است، بدن می‌تواند چربی تزریق شده به آن را جذب کند، آن را تجزیه کرده و دوباره به بدن ادغام کند. به طور کلی بدن می تواند تا ۴۰ درصد چربی حاصل از تزریق چربی به گونه را جذب کند. گفته می‌شود، باقی ماندن چربی دائمی است و به طور نامحدود در بدن باقی می‌ماند. این امر نیاز به هرگونه جراحی تکمیلی را که برای پرکننده های پوستی و سایر وسایل آرایشی لازم است، از بین می برد.

بیشتر بخوانید:  هزینه تزریق چربی به گونه

در نتیجه، تزریق چربی به صورت و گونه بسیار مقرون به صرفه است. در حالی که انجام آنها در کوتاه مدت کمی گران هستند، شما فقط باید یک بار هزینه آنها را بپردازید. که ارزش آنها را خوب می‌کند.

تزریق چربی به گونه چه مدت دوام دارد؟ماندگاری تزریق چربی به گونه چقدر است؟

در جراحی پلاستیک صورت دکتر لاغری، معتبرترین کلینیک تزریق چربی سعادت آباد، زیر نظر کلینیک ماه زر انتقال چربی به گونه با ارزیابی دقیق صورت آغاز می‌شود تا حجم چربی سالم مورد نیاز برای رسیدن صورت به ایده‌آل‌های شما مشخص شود. هنگامی که آن مشخص شد و مکان های دقیق محل قرار دادن چربی مشخص شد، فرآیند برداشت آغاز می‌شود.

دشوار است از قبل بگوییم که بدن شما چه مقدار از چربی سالم را باز جذب می‌کند، با این حال، برای اکثر بیماران این عدد معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ درصد است. هنگامی که بدن این فرآیند بازجذب و متابولیزاسیون را که ۳ ماه طول می‌کشد، کامل کرد، سلول‌های چربی باقی ‌مانده دائمی خواهند بود. در نتیجه، انتقال چربی به گونه تکنیکی طولانی‌تر و طبیعی‌تر برای دستیابی به چهره‌ای جذاب‌تر و یکپارچه‌تر با حجمی سالم و چهره‌ای جوان است.

خطرات انتقال چربی چیست؟

آیا عوارض تزریق چربی به گونه وجود دارد؟ در یک محیط تمیز و تحت مراقبت یک جراح پلاستیک صورت دارای گواهی معتبر، خطرات بسیار کمی در انتقال چربی صورت وجود دارد. ” خطر ” اولیه این روش در از دست دادن برخی از چربی‌های منتقل شده است که به طور طبیعی با متابولیسم بدن و جذب درصد مشخصی از آن اتفاق می‌افتد. فراتر از آن، خطرات کوچک خونریزی، تورم و کبودی به راحتی کاهش می‌یابد و در یک دوره بهبودی کوتاه برطرف می‌شود.

دکتر ضرغامی یک جراح پلاستیک صورت با تجربه و با شهرت است. به عنوان یک جراح پلاستیک صورت دارای گواهینامه‌های معتبر است و در کلینیک خصوصی دکتر لاغری زیر نظر کلینیک ماه زر کار می‌کند، جراحی صورت نقطه قوت اوست. بیمارانی از تهران و سراسر ایران و حتی از کشورهای دیگر برای بهترین مراقبت از جراحی و نتایج طبیعی به تزریق چربی گونه مراجعه می‌کنند. او هزاران عمل جراحی و غیرجراحی صورت را با موفقیت انجام داده است تا رضایت بیماران را جلب کند. شما نیز می‌توانید امروز برای مشاوره با پزشکان متخصص ما برنامه ریزی کنید!

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  کلام آخر درباره ماندگاری تزریق چربی گونه

  پیوند چربی صورت و گونه در یک فرآیند ساده و ۳ مرحله ای انجام می شود. ابتدا، چربی از محل اهداکننده ( معمولاً شکم، پهلوها یا باسن ) از طریق روش‌های لیپوساکشن با مکش کم میکرو برش جمع ‌آوری می‌شود. پس از جمع آوری چربی خالص می‌شود و سپس به نقاط مورد نظر انتقال می‌یابد. سوال مهم و اساسی این است که آیا تزریق چربی به گونه دائمی است؟ پاسخ کامل به این سوال این است که این روش در مقایسه با سایر تکنیک‌ها ماندگاری طولانی تری دارد ولی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که سلول های چربی برای مدت طولانی دوام می‌آورند، از دست دادن مداوم حجم در صورت شما به عنوان بخشی از روند پیری ممکن است منجر به نیاز به پیوند چربی اضافی شود. گاهی اوقات، بیماران برای پیوند چربی اضافی مراجعه می‌کنند. مهم است که بدانیم چربی بیش از حد به مراتب بدتر از کمبود چربی است. ما همیشه می‌توانیم اضافه کنیم، اما حذف چربی اضافی دشوار است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  11 پاسخ

  1. سلام خانم دکتر.بنده شش ماهه قرص افسردگی مصرف میکنم. میخواستم بدونم میشه همزمان مصرف این دارو برای تزریق چربی واژن خدمت برسم؟

  2. سلام وقت بخیر
   آقایی هستم 25 ساله موهای سرم خیلی کم پشت شده به دلیل ریزش ارثی خواستم بپرسم من اگه کاشت انجام بدم به موهایی که هستن آسیب وارد نمیشه ؟ واینکه اگه بعدا نیاز باشه میتئنم برای ترمیم دوباره کاشت انجام بدم

  3. سلام ژل ايديا من زدم واسه لبم برند خوبيه؟؟ ماندگاريش چقدر و اينكه ورم ميخوابه يعني از اين حجم كم ميشه يا همينه و اينكه لب پاين بايد جلوتر باشد يا بالا ؟

  4. سلام.من حقیقتش کاریدر کلینیک شما انجام نداده ام ،ولی میخوام از صداقت شما ،و پاسخ به همه سوالات ،چه مثبت و چه منفی ازتون تشکر کنم .کلینیکیکه صداقت دارد ،خیلی ارژشمنده ،نشون میده شما هم به زیبایی شخص اهمیتمیدهید و هم به سلامتی . واقعا اجرتون با خود خدا . متشکرم
   حتما برای کارهای پوستی مزاحم شما میشم

   شیدا

  5. من قبلاً میکرونیدلینگ انجام دادم جواب نگرفتم ناامید شدم از سابسیژن هم مطمعن نیستم

  6. سلام و وقت بخير
   براى جوش و كورك روى باسن و جاى آن ها دكتر پوست مراجعه كنيم يا عفونى ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  7. سلام من ژل نورامیس برای رفع خط خنده زدم. ایا این ژل خوب است؟ مدت ماندگاری ان چطور؟
   متشکرم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا تزریق چربی به گونه دائمی است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)