بلفاروپلاستی (جراحی پلک) چیست؟ + مراحل انجام

بلفاروپلاستی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست؟ چشم‌های ما وظیفه‌ایی بیشتر از دیدن انجام می‌دهند، آنها احساسات درونی ما را به دیگران منتقل می‌کنند. جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی در اصل برای بازگرداندن ظاهری بازتر، شاداب تر و به طور طبیعی جوان‌تر به چشم‌های ما عمل می‌کند. اگر برای زیبایی چشمان خود تصمیمات جدی دارید وقت آن رسیده است که با مراجعه به کلینیک دکتر لاغری از خدمات زیبایی از جمله، بلفاروپلاستی، تزریق چربی، تزریق چربی به زیر چشم و دست و با وجود متخصصان دارای مجوز هیئت مدیره در مورد روند درمانی زیبایی خود را چند برابر کنید.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک‌ها است. جراح شما یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد که ممکن است شامل آزمایش تولید اشک شما و اندازه گیری قسمت‌هایی از پلک شما باشد. یک معاینه بینایی، چشم پزشک چشم‌های شما را معاینه می‌کند و بینایی شما از جمله بینایی محیطی را آزمایش می‌کند.
از چشمان شما از زوایای مختلف عکس گرفته می‌شود. این عکس‌ها به برنامه ریزی جراح ارزیابی اثرات فوری و بلندمدت روند درمانی را نشان می‌دهد. جراحی بلفاروپلاستی پلک را بر روی پلک‌های بالایی، پلک‌های تحتانی یا هر دو انجام داده می‌شود. چه بخواهید ظاهر خود را بهبود ببخشید و چه با مشکلات عملکرد پلک‌های خود را بهبود یابید، جراحی پلک می‌تواند ناحیه اطراف چشم شما را جوان کند.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی (BLEF uhroe plas tee) نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می‌کند و ممکن است شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی باشد. با افزایش سن، پلک‌های شما کشیده می‌شود و ماهیچه‌های حمایت کننده آنها ضعیف می‌شوند، در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک شما جمع شود و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه‌های زیر چشم شود. مشکلات پلک‌ها شامل موارد زیر می‌باشد که با جراحی پلک یا بلفاروپلاستی برطرف می‌شوند.

 • شلی یا افتادگی پوست که چین‌خوردگی ایجاد می‌کند یا خط طبیعی پلک بالایی را مختل می‌کند و گاهی اوقات بینایی را مختل می‌کند.
 • رسوبات چربی که به صورت پف کرده در پلک ها ظاهر می‌شوند.
 • کیسه های زیر چشم.
 • افتادگی پلک‌های پایین که سفیدی زیر عنبیه را نمایان می‌کند.
 • پوست اضافی و چین و چروک های ریز پلک پایین.
بیشتر بخوانید:  بهترین دستگاه برای جوانسازی صورت

پلک‌های ما محل نازک‌ترین و ظریف‌ترین پوست بدن ما هستند؛ بنابراین، جای تعجب نیست که علائم پیری زودتر از سایر نواحی اطراف چشم ما ظاهر شود. پیری پلک‌ها می تواند ظاهر فرد را به شکلی فراتر از پیرتر نشان داده و تحت تاثیر قرار دهد؛ زیرا احساسات زیادی با چشمان ما ابراز می‌شوند. افتادگی پوست پلک می‌تواند ظاهری خسته، غمگین یا حتی عصبانی را ایجاد کند، حتی زمانی که فرد احساس خوبی دارند.

کاربردهای جراحی پلک چیست؟

جراحی لیفت پلک می‌تواند به بازگرداندن ظاهری جوان و با طراوت به چشم‌های خسته و پیر کمک کند. لیفت پلک یا بلفاروپلاستی یک روش کاملاً فردی است که می‌تواند افتادگی پوست، صاف کردن چین و چروک، کاهش پف‌کردگی و اصلاح سایر علائم پیری در اطراف پلک‌های بالا و پایین را برطرف کند.

اگر پلک بالایی و پایینی خود را جراحی کنید، جراح معمولاً ابتدا روی پلک بالایی شما کار کرده، سپس در فرآیند درمانی در امتداد چین پلک برش داده شده مقداری پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را برداشته و برش ایجاد شده را می‌بندد. در پلک پایینی، جراح برشی را درست زیر مژه‌ها در چین طبیعی چشم یا داخل پلک پایین ایجاد می‌کند. پزشک چربی اضافی، ماهیچه ها و پوست افتاده را برداشته یا دوباره توزیع می‌کند و برش را می بندد.

اگر پلک بالایی شما نزدیک مردمک شما افتاده است، جراح شما ممکن است بلفاروپلاستی را با روشی به نام پتوز (TOE sis) انجام دهد که شامل قسمت‌های بیشتری از عضله ابرو می‌باشد. بسیاری از افراد از نتایج بلفاروپلاستی مانند ظاهری آرام و جوان تر و اعتماد به نفس بیشتر ابراز رضایت می کنند. برای برخی افراد، نتایج جراحی بلفاروپلاستی ممکن است تا آخر عمر باقی بماند که کاملا وابسته به انجام تکنیک‌های انجام شده پزشک شما است.

عوارض و خطرات ناشی از جراحی بلفاروپلاستی

خطرات احتمالی جراحی پلک عبارتند از:

 • عفونت و خونریزی
 • چشم های خشک و تحریک شده
 • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
 • جای زخم قابل توجه
 • آسیب به عضلات چشم
 • تغییر رنگ و تیرگی پوست
 • نیاز به یک جراحی بعدی
 • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
 • خطرات مرتبط با جراحی به طور کلی، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

قبل از انجام بلفاروپلاستی با پزشک خود در مورد چگونگی اعمال خطرات و عوارض جراحی صحبت کنید. درک آنچه در بلفاروپلاستی دخیل است و ارزیابی مزایا و خطرات می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این روش گزینه خوبی است یا خیر.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چه فوایدی دارد؟

اگر افتادگی یا افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشم‌های بالا یا پایین پلک‌ها می‌شود، می‌توانید گزینه جراحی بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی می تواند بینایی شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین می تواند چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد. بلفاروپلاستی ممکن است برای یکی از گزینه های زیر انجام شود.

 • گشاد یا افتادگی پلک بالایی.
 • پوست اضافی پلک های فوقانی که بینایی محیطی شما را مختل می‌کند.
 • پوست اضافی در پلک پایین.
 • کیسه های زیر چشم شما.
بیشتر بخوانید:  بهترین دستگاه هایفوتراپی کدام است؟

ممکن است همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو، لیفت صورت یا لایه برداری پوست، بلفاروپلاستی انجام داده شود که کاملا وابسته به انتخاب نوع فرآیند درمانی شما است. با داشتن یک سبک زندگی سالم و عادات خوب مراقبت از انواع پوست، نتایج جراحی زیبایی پلک باید سال‌ها باقی بماند. با از بین رفتن پوست اضافی و افتادگی، چشمان شما همیشه شاداب تر و جوان تر از آنچه در نتیجه لیفت پلک دیده می‌شوید، به نظر می‌رسد شما می‌توانید با استفاده از کرم ضد آفتاب روزانه، عدم مصرف سیگار و انجام عادات تغذیه‌ای و بهداشتی خوب، چشمان خود را جوان‌تر نگه دارید.

درمان‌های زیبایی مانند تزریق چربی، بوتاکس دیسپورت یا فیلر یا لایه‌برداری پوست نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا با صاف کردن چین و چروک‌های اطراف صورت و چشم‌ها ظاهر جوان خود را افزایش دهید. کلینیک دکتر لاغری گزینه‌های درمانی زیادی برای جوانسازی شما توصیه می‌کند که به بهترین وجه با عالی‌ترین تیم پزشکی نیازهای شما را برآورده می‌کند.

[ مشاوره جراحی پلک بلفاروپلاستی ]

09127300790

جراحی پلک در کلینیک دکتر لاعری

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نه تنها به دانش کامل آناتومی صورت و یک چشم دقیق برای جزئیات زیبایی نیاز دارد، بلکه به توانایی تنظیم تکنیک‌های جراحی با نیازهای هر بیمار و ایجاد نتایجی که برای قومیت، سن، جنسیت و او طبیعی به نظر می‌رسد نیاز دارد. ویژگی های منحصر به فرد صورت انجام تکالیف قبل از انتخاب جراح زیبایی برای انجام لیفت پلک بسیار مهم است. هنگام مشاوره با جراحان زیبایی کلینیک دکتر لاغری در مورد تمامی روند درمان صورت سوال کنید. به عکس های قبل و بعد فرآیندهای بلفاروپلاستی نگاه کنید که نتایج فردی نا چع میزان بر روی زیبایی می‌تواند موثر باشد.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بلفاروپلاستی (جراحی پلک) چیست؟ + مراحل انجام

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)