مزایا  بایوفت لب چیست؟

مزایا تزریق چربی بایوفت لب

مزایا تزریق چربی بایوفت لب

مزایا تزریق چربی بایوفت به لب چیست؟ کمان کوپید یا همان قوس دو بخشی لب بالایی مشخص و لب‌های حجیم برای بسیاری از زنان مدت‌هاست که اهداف زیبایی شناختی مهمی در نظر گرفته شده است. در حالی که برخی از بیماران ممکن است از بدو تولد دارای لب‌‌های زیبا باشند، برخی از زیباجویان به فهرست رو به رشد پرکننده‌های پوستی روی می‌‌آورند تا حجم بیشتری به آن اضافه کنند. در میان گزینه ‌های پرکننده سنتی‌تر، انتقال چربی جدیدترین گزینه‌ای است که با نتایج عالی ظاهر شده است. تکنیک‌های مختلفی برای انتقال چربی وجود دارد که بهترین و به روزترین روش آن در جهان تزریق چربی بایوفت است که به دلیل مزایای زیادی که دارد بسیار مورد توجه پزشکان و زیباجویان قرار می‌گیرد. در ادامه با مزایا تزریق چربی بایوفت به لب آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب

قبل از اینکه به مزایا تزریق چربی بایوفت به لب بپردازیم، می‌خواهیم تا در ارتباط با نحوه انجام این عمل زیبایی برای شما صحبت کنیم. هنگامی که صحبت از بزرگ کردن لب می‌شود، بسیاری از بیماران با پرکننده‌های سنتی پوست مانند Juvéderm، Restylane و Belotero آشنا هستند. این گزینه‌ها با تکیه بر اسید هیالورونیک، یک ماده طبیعی مشتق شده که به طور موقت تولید کلاژن را تحریک می‌کند، حجم ایجاد می‌کند. در حالی که این راه حل‌ها بسیار محبوب هستند، با محدودیت‌هایی همراه هستند. برای شروع، بیشتر این درمان‌ها موقتی هستند در حالی که حجم قابل توجهی را در تزریق اولیه اضافه می‌کنند، این نتایج در عرض چند ماه محو می‌شوند. از آنجایی که درمان‌‌ها حجم دائمی لب‌‌ها را افزایش نمی ‌دهند، بیماران به طور مداوم با کاهش کلاژن در لب‌‌های خود مواجه می ‌شوند.مزایا  بایوفت لب چیست؟

تزریق چربی به لب به عنوان رویکردی جدید به یک نگرانی قدیمی پایان می‌دهد. همانطور که از نام آن پیداست، انتقال چربی مقدار کمی چربی را از شکم یا ران می‌گیرد و سپس دوباره به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. مانند سایر گزینه‌های بزرگ کردن لب، انتقال چربی راه حلی عالی برای افزایش محتاطانه حجم لب و در عین حال کوچک کردن ظاهر چین و چروک های ناشی از افزایش سن روی لب و اطراف آن است. با این حال، از آنجایی که انتقال چربی به جای پرکننده مصنوعی، از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می کند، مزایای مهمی برای بیماران با این روش بزرگ کردن لب به دست می‌آید.

چربی به عنوان پرکننده طبیعی لب‌ها

در حالی که پرکننده‌‌های پوستی سنتی از یک ماده طبیعی تولید می‌شوند، اما همه احساس راحتی در تزریق ندارند. برای خانم‌هایی که نگران استفاده از پرکننده‌ها هستند یا نگران احتمال قرار دادن مواد خارجی در پوست خود هستند، انتقال چربی برای بزرگ کردن لب یک جایگزین عالی است. از آنجایی که مواد مورد استفاده از بدن شما می‌آید، این روش کاملا طبیعی است. برای خانم‌‌هایی که حساسیت پوستی دارند، انتقال چربی خطر شعله ‌ور شدن یا واکنش‌های آلرژیک را کاهش می‌دهد و بزرگ‌کردن لب را به گزینه‌ای برای دستیابی به لب‌های دلپذیر  و جذاب تبدیل می‌‌کند.

مراحل بایوفت لب چیست؟

پیوند چربی بایوفت که برای جوانسازی صورت و لب‌ها در نظر گرفته شده است، حجم از دست رفته را باز می‌گرداند و همچنین می‌تواند با بهبود بافت، پوست را احیا کند. در حالی که پیوند چربی در درجه اول برای اهداف آرایشی انتخابی استفاده می‌شود، همچنین یک روش کم تهاجمی مهم است که برای چندین نشانه بازسازی به کار می‌رود. در میان تمامی روش‌های انتقال چربی به دلیل فواید بایوفت لب، این تکنیک نتایج بهتری را ارائه می‌دهد. مراحل بایوفت لب در کلینیک دکتر لاغری، معتبر ترین مرکز تزریق چربی بایوفت سعادت آباد، شامل موارد زیر است.

 • استخراج چربی:استخراج چربی بایوفت

اولین مرحله شامل استخراج چربی است. در این مرحله پس از ۱۵ دقیقه از اثرگذاری داروی بیهوشی، یک برش با چاقوی جراحی ایجاد می‌شود. یک کانول جمع ‌آوری چربی که به سرنگ قفل لوئر یا یک دستگاه مکش بسته با فشار منفی کم متصل است، به محل اهدا کننده وارد می ‌شود و چربی با یک حرکت آرام عقب و جلو برداشته می‌‌شود. باید دقت لازم برای تنظیم تکنیک انجام شود تا حداقل خونریزی در طول این فرآیند ایجاد شود، زیرا خون ممکن است بر روی زنده ماندن چربی تأثیر منفی بگذارد. پیستون باید فقط ۱-۲ میلی لیتر به عقب کشیده شود تا فشار منفی کافی ایجاد شود. اگر از دستگاه ساکشن استفاده می‌شود، باید آن را در کمترین تنش تنظیم کرد تا تنش برشی روی سلول‌های چربی کاهش یابد و در نتیجه زنده‌مانی افزایش یابد. حرکت مکرر کانول برداشتن به جلو و عقب از طریق برش چاقو ممکن است باعث ساییدگی یا سوزش پوست شود و برداشتن لبه‌های پوست قبل از بسته شدن اغلب ظاهر اسکار نهایی را بهبود می‌بخشد.

 • پردازش چربی:

در این مرحله مزایا تزریق چربی بایوفت به لب آشکار خواهد شد! پس از برداشت، چندین جزء اضافی مانند روغن، سلول های چربی مرده، خون و بی حس کننده موضعی نیز در محلول چربی وجود دارد. وجود هر یک از این‌ها ممکن است جذب پیوند را با ترویج نکروز، التهاب و انقباض عروق به خطر بیندازد. برای بهبود ماندگاری تزریق چربی بایوفت، فرآوری یا پالایش را می‌توان با یکی از ۳ روش زیر انجام داد.

روش ته نشینی – سرنگ ها به مدت ۴۵ دقیقه به صورت عمودی قرار می‌گیرند تا به نیروی جاذبه اجازه دهد تا اجزای مختلف را جدا کند. این روش مقرون به صرفه‌ترین است و کمترین آسیب را به سلول‌های چربی وارد می کند، اما زمان بر است.

روش سانتریفیوژ – چربی تغلیظ شده را می توان با استفاده از ۱ تا ۳ دقیقه سانتریفیوژ با سرعت ۳۰۰۰ دور در دقیقه، طبق توصیه کلمن به دست آورد. این یک روش سریع و قابل اعتماد برای جداسازی عناصر است، اگرچه تنظیمات سانتریفیوژ بیش از حد تهاجمی، ممکن است قابلیت حیات پیوند را کاهش دهد.

شستشو و فیلتر کردن – چربی را می‌توان با استفاده از یک صافی یا گاز تمیز تصفیه کرد. چربی برداشت شده در یک صافی یا گاز غیر چسبنده قرار می‌گیرد و برای شستشوی آن از نمک استفاده می‌شود. این فرآیند ارزان و نسبتا سریع است و آسیب سلول‌های چربی حداقل است. پس از برداشتن مواد اضافی، چربی آماده قرار دادن در سرنگ‌ها برای انتقال است.

ته نشینی و سانتریفیوژ منجر به تشکیل سه لایه می‌شود. لایه میانی حاوی چربی قابل پیوند است. بالاترین لایه حاوی روغن و سلول‌های چربی از بین رفته است که می‌توان آن ها را با مواد جاذب (مانند گاز) حذف کرد. پایین ترین لایه دارای آب، خون، لیدوکائین و اپی نفرین خواهد بود که معمولاً با تخلیه سرنگ حاوی چربی باید دور ریخته شوند. نکته مورد نظر در روش بایوفت استفاده از فاکتورهای رشد خود فرد در هنگام انتقال چربی است. این امر موجب پیوند بهتر و زنده مانی بیشتر سلول های چربی تزریق شده می‌گردد.

 • انتقال چربی:

لایه میانی پردازش شده به چندین سرنگ ۱ میلی لیتری منتقل می شود و سپس چربی به محل های گیرنده  که شامل لب ها هستند، بر اساس نوع مدل لب تزریق می‌شود. برای جلوگیری از آسیب رساندن به سلول‌ های چربی، پزشک متخصص پیستون ‌ها را از سرنگ ‌های ۱ میلی ‌لیتری خارج می کند و سرنگ‌ ها را از پشت باز پر کرده تا اینکه با بیرون کشیدن پیستون، چربی را از طریق انتهای Luer-lock سرنگ به سمت بالا بکشد. سپس یک برش چاقو برای دسترسی به ناحیه گیرنده، معمولاً با سوزن ۱۸ ga ایجاد می‌ شود. انتخاب محل برش ضربه بر روی دسترسی به تعداد زیادی از محل‌ های گیرنده به جای پنهان کردن برش در مرزهای زیر واحد لب متمرکز است، زیرا محل‌ های سوراخ معمولاً بدون هیچ گونه زخم قابل توجهی بهبود می‌ یابند. هنگامی که کانول به ناحیه مورد نظر وارد شد، از چندین پاس ۰.۱ میلی لیتری برای تزریق بسته های چربی استفاده می شود. چربی باید با حرکات خروجی تزریق داده شود تا چربی با حداقل مقاومت رسوب کند و از تزریق داخل عروقی جلوگیری شود. پاس ها همچنین به صورت ” ۳ بعدی ” در امتداد بردارهای مختلف و در سطوح مختلف انجام می‌شوند، زیرا قرار دادن در سطوح مختلف بافت منجر به نتایج زیبایی شناختی بهتری می شود. بیشتر چربی‌ها عمیق به سیستم عضلانی آپونورتیک سطحی ( یا فاسیای گیجگاهی-پاریتال ) اما سطحی به پریوستوم تزریق می شوند.

برای آشنایی هرچه بیشتر این روش ‌می‌توانید مقاله ” تزریق چربی لب به روش بایوفت ” را مطالعه کنید. همچنین مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. جهت دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  فواید تزیرق چربی بایوفت به لب

  مزایا تزریق چربی بایوفت به لب نسبت به روش های دیگر تزریق چربی بیشتر است. این متد که اولین بار توسط دکتر ضرغامی در ایران انجام شده است به شرح زیر می باشد.بایوفت لب بدون عوارض

  • نتایج طبیعی: از آنجاییکه سلول های انتقال یافته چربی، به خوبی به واسطه فاکتورهای رشد انتقال یافته، خون رسانی و تغذیه می گردند، کاملا مشابه سلول های چربی بیمار می باشند. لذا نتایج کسب شده پس از بایوفت لب کاملا طبیعی بوده و در مقابل نتیجه نهایی تزریق چربی مورد رضایتمندی بیشتری برای بیماران می باشد.
  • عوارض کم: به دلیل استفاده از سلول های بنیادی خود فرد و خالص سازی دقیق چربی در روش بایوفت، عوارض احتمالی نسبت به سایر روش های انتقال چربی بسیار کمتر بوده و نتایج ایده آلی حاصل می گردد. شاید مهم‌ترین مزایا تزریق چربی بایوفت به لب بدون عوارض بودن آن باشد.
  • کاهش حذف سلول‌های چربی تزریق شده: یکی از دلایل مهم حذف سلول‌های چربی تزریق شده، عدم خون رسانی و اکسیژن رسانی به چربی‌های انتقال یافته است. در تکنیک بایوفت به دلیل استفاه از فاکتورهای رشد و سلول های بنیادی خود فرد در محل انتقال رگ زایی به چربی های پیوندی بهتر صورت می‌گیرد و بقای این سلول‌ها به خوبی حفظ می‌گردد.

   

  بیشتر بخوانید:  ماندگاری تزریق چربی بایوفت از 1 سال بیشتر است؟
  • درمان هدفمند: ایجاد لب‌های پر و زیبا برای زیباجویان به علایق آن ها بستگی دارد. در حالی که برخی ممکن است افزایش حجم چشمگیر را ترجیح دهند، برخی دیگر ممکن است به دنبال راه حل محتاطانه تری برای افزایش حجم لب بدون ظاهر فانتزی باشند. از آنجایی که انتقال چربی بایوفت به جای شکل دادن کامل و تغییر شکل لب ها به پر شدن فضای خالی لب‌ها کمک می‌کند، این روش به شما اطمینان می‌دهد که نتایج شما تا حد امکان طبیعی به نظر می‌رسد.
  • نتایج دائمی: در حالی که پرکننده‌های سنتی پوست مانند Juvéderm و Restylane نتایج فوری را ارائه می‌دهند، فرمول مورد استفاده برای پرکردن لب‌ها با آن ها موقتی است. اغلب، نتایج بزرگ‌کردن لب با پرکننده‌های سنتی بین ۳ تا ۶ ماه باقی می‌‌ماند و اگر می‌خواهید نتایج خود را حفظ کنید، نیاز به درمان منظم دارد. از آنجایی که سلول‌های چربی به ناحیه کمبود منتقل می شوند، بزرگ کردن لب با انتقال چربی به روش بایوفت یک درمان طولانی مدت در نظر گرفته می‌شود. در حالی که ماندگاری آن از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اکثر متقاضیان در می‌یابند که نتایج می‌تواند برای سال‌ها باقی بماند.

   

  بیشتر بخوانید:  قیمت زاویه سازی صورت با تزریق چربی بایوفت

  بایوفت لب بدون عوارض

  بزرگ کردن لب روشی است که ما در کلینیک دکتر لاغری بدون عوارض انجام می‌دهیم تا لب‌ها را با استفاده از بایوفت که شامل انتقال چربی از محل‌های اهدا کننده بدن بیمار به لب‌ها جهت حجیم کردن آن‌ها و بهبود ظاهر آن‌ها و شاداب تر کردنشان می باشد. تکنیک نوین بایوفت نسبت به سایر روش‌های انتقال چربی دارای فواید بی شماری است. مزایای بایوفت لب شامل حفظ بقای چربی های انتقال یافته، کسب نتایج دائمی و طبیعی، درمان هدفمند حجم لب ها و کاهش عوارض احتمالی می‌باشد.

  در مرکز بایوفت دکتر لاغری، ماموریت ما از دیرباز ارائه نتایج زیبایی به همه بیماران بوده است که ظاهر و اعتماد به نفس را به زیباجویان برگردانیم. اگر متوجه شدید که لب‌های کوچک و نازک منبع نگرانی شما نسبت به زیباییتان هستند، توصیه می‌کنیم برای مشاوره با پزشکان متخصص ما تماس بگیرید. روش کم تهاجمی و مناسب بایوفت لب برای بزرگ کردن لب با انتقال چربی، لب‌های پر زیبایی را که شایسته آن هستید برای شما فراهم می کند. با توجه به مزایا بایوفت لب، تمامی متخصصین ما این روش را به شما پیشنهاد می‌نمایند.

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام بنده شش ماه پیش تزریق چربی گونه داشتم بعد از سه ماه روی گونه که ه سمت بالای بینی نزذیک می شود غده های چربی به اندازه شش میل ایجاد شده ولی در ظاهر صورت دیده نمیشه . باید چیکار کنم . لطفا راهنمایی کنید

  2. اقا من هربار دست رو مو هام‌میشکم ۱۰ تار میاد دستم چی کار کنم لطفا یه راه حل بیگد

  3. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  4. سلام ماندگاریش چقدره؟ و اینکه بعد تزریق چربی چقدر نیاز به استراحت هست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزایا  بایوفت لب چیست؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر