تفاوت تزریق چربی بایوفت و نانوفت چیست؟

بایوفت و نانوفت

بایوفت و نانوفت

بایوفت بهتره یا نانوفت؟ تزریق چربی که نوعی عمل زیبایی محسوب می‌شود روش‌های گوناگونی دارد، دو روشی که می‌خواهیم درباره آنها صحبت کنیم و تفاوت آنها را بدانیم بایوفت و نانوفت می‌باشد. این دو روش جزء محبوب‌ترین و پر طرفدار‌ترین روش‌های تزریق چربی است.

در این مقاله اطلاعات و نکات مهمی را درباره این دو روش بایوفت و نانوفت برای شما بازگو میکنیم تا بتوانیم پاسخ سوالات شما را بدهیم. پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

2 روش بایوفت و نانوفتقبل و بعد تزریق چربی روش بایوفت

با پیشرفته شدن علم و تکنولوژی در دنیای امروزی روز به روز همه چیز در حال پیشرفت می‌باشد. تزریق چربی در تهران نیز در زمینه‌ی زیبایی و پزشکی به عنوان یک روش کاملا پیشرفته شناخته می‌شود. یکی از دلایل پیشرفته بودن آن داشتن تنوع در روش‌های آن می‌باشد. می‌توان گفت هیچ کدام از عمل‌های زیبایی به اندازه تزریق چربی دارای تنوع در انجام نمی‌باشد.

اما دو روش تزریق چربی بایوفت و نانوفت در بین سایر روش ها مشهور تر می‌باشد. هنگامی که به سایت‌ها و فضاهای مجازی رجوع نمایید و یا اینکه از بقیه افراد خواهان اطلاعاتی در مورد تزریق چربی و انواع روش‌های آن باشید، بیشتر درمورد این دو روش برای شما صحبت خواهند نمود.

لذا به دلیل تاکید بیشتر این دو روش در ادامه قصد داریم در مورد تفاوت تزریق چربی بایوفت و نانوفت برای شما صحبت کنیم.

تزریق چربی نانوفت در چه مناطقی از بدن انجام می گیرد؟

تزریق چربی نانوفت روشی برای انتقال چربی است که معمولا برای جوانسازی صورت استفاده می‌شود. در این روش، چربی از قسمت‌هایی از بدن ( شامل باسن، شکم یا پهلوها ) با دستگاه مخصوص (معمولاً ساکشن جت بدن) برداشته شده، سپس تصفیه و خالص شده و به قسمت‌هایی از صورت که دارای چین و چروک یا خطوط هستند، به وسیله یک سوزن کوچک تزریق می‌شود.
تفاوت اصلی بین تزریق چربی نانوفت و تزریق چربی سنتی در این است که گرافت‌های تولید شده توسط فرآیند تزریق چربی نانوفت بسیار کوچک هستند که منجر به ناراحتی کمتر و ماندگاری بیشتر می‌شود. همچنین این روش هیچ عارضه‌ای ندارد و بهترین روش برای کاهش سیاهی دور چشم است.

تزریق چربی بایوفت-دکتر لاغری
تزریق چربی بایوفت

در واقع، انتقال میکرو چربی، انتقال ذرات چربی بزرگتر به مناطقی است که حجم بزرگ‌تری دارند مانند باسن یا سینه؛ اما تزریق چربی نانوفت انتقال ذرات چربی بسیار کوچکتر به نواحی کوچکی مانند گونه، لب، زیر چشم و به طور کلی صورت است. تزریق چربی نانوفت بهترین روش انتقال چربی برای بهبود بافت و رنگ پوست مانند صاف کردن خطوط لب و غیره است. تزریق چربی نانوفت را می توان با سایر روش ها مانند لیفت صورت یا لیفت گردن برای کاهش حجم و کیفیت پوست ترکیب کرد؛ اما به طور کلی و واضح‌تر تزریق چربی نانوفت به مناطقی که حجم کمی دارند یا نیاز به تقویت دارند تا شکل بهتری داشته باشند اعمال می شود. رایج ترین محل های تزریق چربی نانوفت عبارتند از:

 • روی استخوان های گونه
 • صورت
 • زیر چشم (زیر چشم و فرورفتگی اشک)
 • لبه های چانه و فک
 • دست ها
 • بخش هایی از سینه
 • پوست آسیب دیده یا پیر

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

تکنیک تزریق چربی نانوفت امکان تزریق به نواحی کوچک اطراف صورت مانند محل اتصال پلک پایین، زیر چشم‌ها، گونه و خطوط ظریف و چین و چروک های اطراف دهان را با کنترل قابل توجهی فراهم می‌کند. از مزیت‌های بسیار مهم تزریق چربی نانوفت، این است که میزان حجم مورد نیاز را دقیقاً در جایی که لازم است اضافه می‌کند. علاوه بر این، از آنجایی که ذرات مورد استفاده در تزریق چربی نانوفت بسیار کوچک هستند، این فرآیند توده‌های چربی می‌توانند منجر به پف ناخواسته اطراف چشم و برآمدگی‌های کوچک در اطراف دهان شوند را از بین می‌برد. همچنین در روند انجام و بهبود فرد، کبودی کمتر، ناراحتی و درد کمتر و تورم کلی کمتری به وجود خواهد که فرایند بهبود را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

همچنین، از آنجایی که این تکنیک به جراح امکان دقت و کنترل بالاتری را می‌دهد، بیماران می توانند از نتایج بسیار طبیعی و صاف لذت ببرند. تزریق چربی نانوفت را می توان به تنهایی انجام داد و یا با لیزر صورت ترکیب کرد تا بافت و حجم صورت را بهبود بخشد. همچنین زمانی که به روش های لیفت صورت به این در کنار این روش به کار گرفته شود، می تواند برای بهبود و درمان فرورفتگی زیر چشم و گونه فوقانی بسیار موثر باشد. پیوند نانو چربی را می توان به طور مشابه با کاربرد فیلرها برای درمان انواع موارد و نگرانی های مرتبط با افزایش سن، مانند زیر به کار گرفت:

 • جهت داشتن ظاهری جوان تر در بخش گونه ها، زیر چشم و مرکز صورت
 • صاف کردن چین و چروک پوست
 • بهبود ظاهر پوست صورت و گردن
 • جوان سازی دست ها
 • کاهش آثار جای زخم

اما خوب است بدانید که تزریق چربی نانوفت اغلب می‌تواند نتایج بهتری نسبت به فیلرها داشته باشد و بیماران مزایای بیشتری از جمله بهبود کیفیت کلی پوست و روشن شدن رنگ‌ پوست را گزارش می‌کنند.

[ رضایتمندی مراجعه از تغییر با بایوفت ]

تزریق چربی بایوفت چیست؟

تزریق چربی بایوفت به عنوان بهترین و پیشرفته ترین روش تزریق چربی می‌باشد. پزشکان در صورتی‌که فرد شرایط لازم را دارا باشد حتما اولین انتخابشان این روش خواهد بود. به این صورت می‌باشد که طی سه مرحله آن را انجام می دهند. هر سه مرحله با وجود دستگاه، خیلی سریع و راحت تر انجام می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این عمل زیبایی تنها از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود.

تزریق چربی بایوفت به نواحی مختلف با استفاده از دستگاه تزریق می‌شود. اما علاوه بر اینکه تزریق با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و نقش انسان در آن دخیل نمی باشد، باید بگوییم سایر مراحل نیز از طریق دستگاه انجام می‌شود. لذا اگر بخواهیم واقع‌بینانه قضاوت کنیم دقت و نتایج حاصل شده از روش‌های دستگاهی بسیار بهتر و دقیق تر از سایر روش‌ها خواهد بود. می‌توان گفت یکی از دلایل بزرگی که بایوفت قابل اعتماد می باشد همین امر می باشد.

تفاوت بایوفت و نانوفت
تفاوت بایوفت و نانوفت

تزریق چربی نانوفت چیست؟

تزریق چربی نانوفت نیز یکی از روش‌های تزریق چربی می باشد. با کمک آن می‌توان برخی از مشکلات بدن را اعم از چین و چروک، سیاهی دور چشم و.. را درمان نمود. اما اگر از پزشکان در مورد این دو روش سوال کنید و بپرسیدکه اولویت آنها کدام یک می باشد قاعدتاً نانوفت در درجه دوم یا سایر درجات قرار دارد.

چرا که در این روش برخلاف روش بایوفت تمامی مراحل با دستگاه های پیشرفته انجام نمی شود. همین امر می تواند عامل اصلی بسیاری از خطاها و یا نتایج منفی باشد. به عبارت دیگر روش نانوفت نسبت به روش بایوفت قدیمی تر می باشد.  چراکه در آن پس از آنکه چربی استخراج شد با استفاده از سرنگ های مخصوص به نواحی مختلف تزریق می‌شود و از دستگاه برای این کار استفاده نمی‌شود.

تفاوت تزریق چربی بایوفت و نانوفت

تفاوت-نانوفت-و-بایوفت
تفاوت-نانوفت-و-بایوفت

با توجه به توضیحاتی که در مورد تزریق چربی بایوفت و نانوفت برای شما ارائه داده‌ایم تا حدودی متوجه شدید که روش بایوفت بهتر از روش نانوفت می‌باشد. اما در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین تفاوت‌هایی که این دو روش با یکدیگر دارند بپردازیم.

 • ماندگاری و دوام بایوفت بهتر است یا نانوفت؟

ماندگاری بالا و دوام همیشگی تزریق چربی به عنوان یکی از مسائل مهمی می‌باشد که برای همه افراد و برای هر کدام از اعضای بدن که استفاده شود مهم می‌باشد. چرا که اگر پس از انجام عمل ماندگاری چربی از بین برود عملاً این اقدامات فایده نداشته چرا که فرد مجدداً باید از آن استفاده کند.

لذا به افرادی که خواهان آن هستند از روشی استفاده کنند که دارای دوام همیشگی و ماندگاری بالا می باشد توصیه می‌شود از روش بایوفت  که دارای ماندگاری بالاتری است ستفاده کنید؛ چرا که بایوفت به نسبت نانوفت دارای ماندگاری تزریق چربی بالا و دوام بیشتری می‌باشد.

 • بایوفت بدون کبودی و تورم

هدف افراد از انجام تزریق چربی به صورت اعم از بایوفت و یا نانوفت زیباسازی خود و رفع مشکلات خود می‌باشد. به همین دلیل این دسته از افراد به دنبال روشی می‌باشند که حداقل کبودی و تورم پس از عمل برای آنها داشته و یا اینکه آن روش اصلا برایشان کبودی و تورم ایجاد نکند. در اینجا به این دسته از افراد توصیه می‌شود تنها از روش بایوفت استفاده نمایند.

چرا که در این روش به دلیل دقتی که در آن وجود دارد هیچ کبودی و تورمی ایجاد نمی‌شود. در حالی که در روش نانوفت ممکن است برای افراد کبودی و تورم ایجاد شود.

 • درد حین و پس از عمل

همه افراد برای عمل‌های زیبایی به دنبال روش‌هایی می‌باشند که حداقل درد برای آنها داشته باشد. چرا که برای بسیاری از افراد تحمل درد بسیار سخت بوده و در صدد پیدا کردن روش‌هایی می‌باشند که ایجاد درد برای آنها کمتر باشد اعم از حین عمل و یا پس از عمل؛ لذا باید به افراد بگوییم که با انتخاب روش بایوفت علاوه بر اینکه این افراد در حین عمل دردی احساس نخواهند کرد ودر پس از عمل دردی برای آنها وجود نخواهد داشت.

اگر بخواهیم بگوییم دلیل این امر چه چیزی می‌باشد باید بگوییم که در روش بایوفت دستگاه نقش اساسی و اصلی را دارد. این دستگاه‌ها با پیشرفته ترین تکنولوژی‌ها تزریق چربی به دست و صورت را انجام می‌دهند. چون دردی برای فرد ایجاد نخواهد شد. اما در روش نانوفت متاسفانه امکان بروز درد برای فرد وجود داشته و تحمل این درد گاهی اوقات بسیار سخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:  هزینه تزریق چربی بایوفت به صورت

در مورد انتخاب بین روش تزریق چربی بایوفت و نانوفت توجه داشته باشید که:
زیبایی شما تاثیر بسیار بالایی در حال خوب و اعتمادبه‌نفس شما دارد. مسئله‌ای که مهم می‌باشد این است که نباید از طریق روش‌های نامناسب زیبایی خود را به دست آورید. باید از روشی استفاده نمایید که در عین حالیکه مزایای بسیار زیادی دارد کمترین سختی را برای شما داشته باشد.

با توجه به مطالبی که در بالا برای شما بیان نمودیم تزریق چربی بایوفت تنها روش شناخته شده‌ای است که مزیت‌های بسیار بالایی دارد و سختی برای شما ایجاد نخواهد نمود.

[ اگر شما نیز قصد انجام بدون عوارض تزریق چربی را دارید به شما توصیه می شود حتماً از روش بایوفت استفاده نمایید. ]

تفاوت بایوفت و نانوفت

تزریق چربی بایوفت در کلینیک دکتر لاغری

تزریق چربی به روش بایوفت ابداع شده به صورت انحصاری در کلینیک دکتر لاغری می‌باشد. ما برای اولین بار در ایران ایر متد و روش نوین را برای تزریق چربی به مراجعه کنندگان خود پیشنهاد کردیم که با استقبال روز افزونی همراه بوده است. بهترین و مطئن ترین متد برای تزریق چربی، تزریق به روش بایوفت می‌باشد که هم اکنون در کلینیک ما با استفاده از بروزترین دستگاه‌های روز دنیا انجام می‌شود.

جستجو مرتبط کاربران:

4.5/5 - (40 امتیاز)

13 پاسخ

 1. خواستم یه تشکر بکنم از کلینیک دکتر لاغری؛ 6 ماه پیش بایوفت انجام دادم صورتم واقعا عالی شده

 2. برخورد پرسنل واقعا عالی بود؛ من برای بایوفت چند وقت پیش مراجعه داشتم به کلینیک خیلی عالی مشاوره دادن

 3. من تا چند وقت پیش نمیدوستم که روش تزریق چربی بایوفت چیه! الان که با وبسایت شما متوجه شدم از چربی بدن خودمون استفاده میکنه به نظرم بایوفت خیلی بهتر از تزریق ژل هستش.

 4. من حدود یک ماه هست که قصد دارم گونه‌های خودم رو پر تر کنم، روش‌های زیادی رو در کلینیک دکتر لاغری شما دیدم. فکر میکنم بهترین روش بایوفت باشه. البته با این مقاله به نانوفت هم شک کردم! چجوری میتونیم انتخاب درستی داشته باشیم؟

  1. سلام تمامی روش‌ها کاربردی هستند؛ شما برای انتخاب بهترین روش باید مشاوره و معاینه بشید. برای این منظور با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

 5. یعنی فقط تفاوت تزریق چربی بایوفت و نانوفت در دستگاه‌هایی هست که برای پردازش چربی استفاده می‌شود؟؟

  1. سلام؛ یکی از تفاوت های بایوفت و نانوفت در دستگاه‌ها است. بدون عوارض بودن بایوفت و ماندگاری بالاتر و ده ها دلیل دیگر باعث برتری این روش شده است. پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش بایوفت وبسایت مراجعه کنید.

   https://drlaghari.com/category/about-bioft/

 6. با سلام بعد ازتزریق به روش بایوفت به صورت آیا ممکنه به مرور زمان افتادگی در صورت ایجاد بشه؟

  1. یا سلام خیر؛ تزریق چربی روش بایوفت برای رفع افتادگی در صورت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تفاوت تزریق چربی بایوفت و نانوفت چیست؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه