برای تزریق چربی بیهوش میکنند؟

آیا تزریق چربی بیهوشی دارد؟

آیا تزریق چربی بیهوشی دارد؟

برای تزریق چربی بیهوش میکنند؟ انتقال چربی یک عمل زیبایی کم تهاجمی است. از چربی برای تقویت لب‌ها، سینه‌ها، باسن یا سایر قسمت‌های بدن استفاده می‌شود. با انتقال چربی می‌توانید ظاهری مناسب‌تر و جوان‌تر داشته باشید و حتی می‌توان با این روش جای زخم‌ها را ترمیم نمایید. جراحان پلاستیک برای جراحی ترمیمی نیز تزریق چربی را انجام می‌دهند. با توجه به پیشرفت زیاد این روش و استفاده بالای آن، سوالات زیادی در رابطه با این تکنیک وجود دارد. یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان زیبایی در مورد روش انتقال چربی این است که آیا برای تزریق چربی بیهوش میکنند؟ پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از هر آنچه لازم است در رابطه با بیهوشی تزریق چربی بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

انتقال چربی بدون بیهوشی چیست؟

انتقال چربی می‌تواند به قسمت‌های مختلف بدن شما حجمی طبیعی دهد و ظاهری جوان تر ایجاد کند. به طور خاص، با استفاده از تزریق چربی می توانید:

 • گونه های برجسته تری ایجاد کنید.
 • تناسب دور کمر به باسن خود را افزایش دهید یا یک شکل ساعت شنی ایجاد کنید.
 • چین و چروک صورت خود را مانند زیر چشم، پر کنید.
 • سایز باسن خود را افزایش دهید.
 • سینه خود را بازسازی کنید و آسیب های بعد از سرطان سینه را ترمیم کنید.
 • چین و چروک روی دستان خود را کاهش دهید.
 • جای زخم و جوش پوست صورت خود را ترمیم نمایید.

آیا برای تزریق چربی بیهوش می_کنند؟

قبل از اینکه بررسی کنیم برای تزریق چربی بیهوشی لازم است، بیایید کمی در ارتباط با نحوه تزریق صحبت کنیم. انجام انتقال چربی توسط یک جراح پلاستیک آموزش دیده و با تجربه در ایجاد ظاهری طبیعی و جوان موثر است. نتایج حاصل از انتقال چربی دائمی و ماندگاری تزریق چربی بالا خواهد بود. با این حال، همه سلول‌های چربی از این روش جان سالم به در نمی‌برند، بنابراین ممکن است به حجم مورد نظر خود نرسید. حدود ۶ ماه طول می‌کشد تا سلول‌های چربی تزریق شده یک منبع خون جدید ایجاد کنند و نتایج نهایی را ببینند.

درباره نتیجه تزریق بیشتر بخوانید: نتیجه نهایی تزریق چربی

 

بیهوشی یا بی‌حسی بیهوشی تزریق چربی با بیهوشی عمومی یا موضعی بسته به میزان چربی مورد نیاز انجام می‌شود. گرافت‌های چربی کوچکتر را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی انجام داد.
تعداد جلسات تعداد جلسات بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان و حجم مورد نظر شما دارد. تقویت لب معمولا یک جلسه طول می کشد. تقویت سینه یا باسن ممکن است به چندین عمل جراحی انتقال چربی نیاز داشته باشد.

فرآیند تزریق چربی

جراحی انتقال چربی می‌تواند از ۱ ساعت تا بیش از ۴ ساعت طول بکشد. زمان بندی به مورد خاص شما بستگی دارد. به عنوان مثال، تزریق چربی به لب حدود ۱ ساعت طول می‌کشد. انتقال چربی سینه می‌تواند بین ۳ تا ۴ ساعت طول بکشد. در طول جراحی انتقال چربی، در مرحله اول جراح پلاستیک شما در ابتدا با عمل لیپوساکشن استخراج چربی را از ناحیه اهدا کننده در بدن شما را انجام می‌دهد. عمل لیپوساکشن به بهترین شکل ممکن با استفاده از کانول‌های نازک لیپوساکشن به وسیله سوراخ‌های کوچک انجام می‌شود.

بیهوشی تزریق چربی

مرحله بعد شامل تخلیه، سانتریفیوژ و پردازش چربی است که چربی با تخلیه و سانتریفیوژ پردازش می‌شود تا مواد زائد، مایع اضافی و سلول‌های مرده از سلول‌های چربی زنده جدا شوند. جراح  پس از آن چربی را به صورت قطرات ریز به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. چربی مجدداً به صورت قطرات کوچک در سراسر بافت زیر جلدی ناحیه گیرنده تزریق می‌شود. این کار برای اطمینان از خون رسانی خوب به هر قطره چربی است تا پیوند چربی بتواند زنده بماند.

بیشتر بخوانید:  مراقبت های بعد از تزریق چربی به لابیا

فواید انتقال چربی چیست؟ بیهوشی و بی‌حسی

تزریق چربی بیهوشی دارد؟

انتقال چربی مزایای مختلفی دارد زیرا شما از بافت خود در مقابل ایمپلنت استفاده می‌کنید. در این روش نتایج شما نسبت به سایر روش‌های زیبا سازی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. بعلاوه احتمال بروز واکنش آلرژیک را کاهش می‌دهد زیرا از یک ماده خارجی نیست. از سوی دیگر این یک روش سرپایی است و معمولا می‌تواند توسط بی‌حسی موضعی صورت بگیرد (در صورت انجام در حجم هایی که خیلی بزرگ نیستند)، بنابراین شما می‌توانید همان روز به خانه برگردید.

به طور کلی جراحی انتقال چربی بی‌خطر است. کار با یک جراح پلاستیک که تجربه زیادی در انجام انتقال چربی دارد، بسیار مهم است، زیرا این کار به مهارت بالایی نیاز دارد. البته مانند هر جراحی زیبایی، خطرات احتمالی وجود دارد. در صورتی که از یک کلینیک معتبر خدمات دریافت نکنید عوارض تزریق چربی برای شما حادتر خواهد بود.

مزایای تزریق چربی بدون بیهوشی نسبت به تزریق با بیهوشی

یکی از مهمترین مزایای تزریق چربی بدون بیهوشی، کاهش خطرات و عوارض مرتبط با بیهوشی است. بسیاری از افراد با ترس یا حساسیت نسبت به بیهوشی، این روش را ترجیح می‌دهند. علاوه بر این، با استفاده از تزریق چربی بدون بیهوشی، زمان بهبودی به شدت کاهش می‌یابد و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از جراحی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

در این روش، مقدار کمتری از داروهای بیهوشی استفاده می‌شود ( در حالت کلی بی حسی‌انجام می‌شود )، که به معنای کاهش مخاطرات مرتبط با عوارض جانبی این داروها می‌باشد. این امر به افرادی که به دنبال راهکارهایی با حداقل اثرات جانبی هستند، اطمینان می‌دهد. همچنین، بدون بیهوشی بودن این روش، برای افرادی که ممکن است به علت وضعیت سلامت خود از بیهوشی معمولی معاف باشند، گزینه‌ای ایده‌آل است. تزریق چربی بدون بیهوشی، به دلیل کاهش زمان بهبودی، افراد را قادر می‌سازد تا به سرعت به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند و از زندگی عادی خود لذت ببرند. همچنین، این روش باعث کاهش هزینه‌های جراحی می‌شود، زیرا نیاز به بخشی از تجهیزات و منابع بیهوشی ندارد.

تزریق چربی بدون بیهوشی یک روش موثر و ایمن است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، به افراد این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از عوارض بیهوشی، به بهبودی و زیبایی بخشیده و به سرعت به زندگی عادی خود باز گردند.

برای تزریق چربی بیهوشی لازم است؟

قبل از جراحی انتقال چربی، معمولاً بی‌حسی موضعی دریافت می‌کنید. در طول عمل بیدار هستید اما هیچ دردی احساس نمی‌کنید. البته اگر ناحیه تحت درمان بزرگتر باشد و یا همزمان در حال انجام جراحی های زیبایی دیگری هستید، عموم کلینیک‌ها برای تزریق چربی بیهوش میکنند؛ ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کنید و در طول عمل چیزی حس نکنید.

انواع بیهوشی در تزریق چربی به نواحی مختلف بدن

استخراج حجم کمی از چربی را می‌توان به راحتی با استفاده از یک بی‌حس کننده موضعی تحمل کرد. با این حال، حجم ‌های بزرگ ‌تر (بیش از ۵۰۰ سی ‌سی) تقریباً همیشه نیاز دارد که بیمار با بیهوشی IV یا بیهوشی عمومی آرام‌ شود.

آیا تزریق چربی بیهوشی دارد؟

 • نوع بیهوشی در تزریق چربی به صورت

در تزریق چربی به صورت بر اساس نوع نیاز تقریبا ۱۰ تا ۱۰۰ سی سی چربی می‌توان انتقال نمود. با افزودن حجم به نواحی توخالی یا چروکیده مانند ناحیه زیر چشم و چین‌های نازولبیال ظاهر جوان را بازیابی می‌کند. در این روش معمولا بی حسی موضعی انجام می‌شود و در حین عمل، هر دو ناحیه دهنده و گیرنده چربی با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شوند. همانطور که ذکر شد در این نوع از تزریق نیز اگر به حجم بیشتری از چربی نیاز باشد، جراح ممکن است آرامبخش یا بیهوشی عمومی را نیز توصیه کند.

بیشتر بخوانید درباره: قیمت تزریق چربی به زیر چشم

در مرکز تخصصی دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، تمامی روش‌های پیوند چربی صورت تحت بی‌‌حسی موضعی با موفقیت انجام می‌شود. اکثر بیمارانی که تحت یک یا چند جلسه پیوند چربی صورت تحت بی‌حسی موضعی قرار گرفتند، از نتایج زیبایی راضی بودند و هیچ عارضه شدیدی در این بیماران مشاهده نشد.

بیشتر بخوانید:  راهکار از بین بردن جای زخم تزریق چربی
 • نوع بیهوشی در تزریق چربی به دست و پا

آیا برای تزریق چربی به دست و پا بیهوش میکنند؟ در انتقال چربی به دست و پا در هر اندام می‌توان ۵ الی ۱۰ سی سی تزریق انجام داد. پیوند چربی به دست و پا می تواند چین و چروک را کاهش دهد و به جوان‌سازی طاهر کمک نماید. بعلاوه پدهای چربی برای پاهای استخوانی را فراهم می‌کند. در این تکنیک نیز از بی حسی موضعی در هر دو ناحیه دهنده و گیرنده چربی استفاده می‌گردد.

 • نوع بیهوشی در تزریق چربی به سینه

در تزریق چربی به سینه بر اساس نوع نیاز به هر سینه تقریبا ۲۵ تا ۴۰۰ سی سی چربی می‌توان انتقال نمود. با این کار اندازه سینه را می‌توان افزایش داد و همچنین عدم تقارن سینه را اصلاح می‌کند. در این روش نیز معمولا برای عمل از بی حسی موضعی انجام می‌شود. در این نوع از تزریق نیز در صورتی که چربی بیشتری برای انتقال نیاز باشد ممکن است پزشک متخصص بیهوشی عمومی را توصیه نماید.

تزریق چربی به باسن بدون بیهوشی

 • نوع بیهوشی در تزریق چربی به باسن

آیا برای تزریق چربی به باسن بیهوشی لازم است؟ در تزریق چربی به باسن بر اساس نوع نیاز به هر باسن تقریبا ۲۰۰ تا ۱۳۰۰ سی سی چربی می توان انتقال نمود. برای دستیابی به ظاهری زنانه تر و تناسب دور کمر به باسن انجام می شود. همانطور که در بالا بیان گردید در مناطق بزرگتری که نیاز به چربی بیشتری می باشد از روش بیهوشی عمومی استفاده می گردد. در انتقال چربی به باسن منطقه تحت درمان بزرگتر است و معمولا از طریق بیهوشی عمومی توسط متخصص بیهوشی انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  کمری باریک با تزریق چربی

زمان نقاهت جراحی انتقال چربی چقدر است؟تزریق کردن چربی صورت-برای تزریق چربی بیهوش میکنند

زمان بهبودی شما به محل انتقال چربی به عوامل متعددی از جمله نیاز به بیهوشی یا بی‌حسی بستگی دارد. ممکن است تا چند هفته طول بکشد تا برخی از عوارض جانبی مانند تورم فروکش کند. برخی از افراد می‌توانند پس از ۱ هفته به سر کار و فعالیت‌های منظم خود بازگردند، در حالی که برخی دیگر به ۲ هفته یا بیشتر نیاز دارند. با جراح پلاستیک خود در مورد ریکاوری و آنچه که باید برای روش انتقال چربی خاص خود انتظار داشته باشید صحبت کنید.

زمان نقاهت تزریق چربی چقدر است؟ دوره نقاهت تزریق چربی

تزریق چربی بدون بیهوشی در کلینیک دکتر لاغری

انتقال چربی یک روش ایمن و کم تهاجمی است که نتایجی با ظاهر طبیعی و جوان ایجاد می‌کند. در حین انتقال چربی، جراح پلاستیک چربی اضافی را از یک ناحیه از بدن شما می‌گیرد و آن را به ناحیه مورد نظر شما تزریق می‌کند. می‌توانید به صورت، باسن، سینه‌ها یا سایر قسمت‌های بدن خود حجم دهید. در مورد اینکه آیا انتقال چربی برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید با جراح پلاستیک در کلینیک زیبایی دکتر لاغری از طریق مشاوره صحبت نمایید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  پیوند چربی با طیف گسترده‌ای از داروهای بیهوشی انجام می‌شود. انتخاب بیهوشی معمولاً به حجم چربی که از ناحیه اهدا کننده از طریق لیپوساکشن استخراج می‌شود بستگی دارد. جهت استخراج و انتقال حجم‌های کمتر از ۵۰۰ سی سی می‌توان از بی حسی موضعی استفاده نمود. این روش معمولا در انتقال چربی به صورت و دست و پا کاربرد دارد. اما اگر حجم چربی استخراج شده و تزریق شده بیش از ۵۰۰ سی سی باشد نیاز است که بیمار با بیهوشی عمومی آرام‌ شود. معمولا تزریق چربی به باسن و یا سینه نیاز به حجم‌های بالاتر از ۵۰۰ سی سی دارند و در این صورت از بیهوشی عمومی برای تزریق کردن چربی استفاده می‌گردد.

  سوالات متداول

  • آیا این تزریق چربی بدون بیهوشی دردناک است؟

  هرچند کمی ناراحتی احساس می‌شود، اما عدم استفاده از بیهوشی به تجربه قابل تحملی کمک می‌کند.

  • آیا برای تزریق چربی بدون بیهوشی محدودیت سنی وجود دارد؟

  کاندیدان ایده‌آل عمدتاً افرادی با وضعیت سلامتی خوب هستند و محدودیت سنی رایج نیست. توصیه می‌شود که با یک پزشک مشورت کنید.

  • آیا اگر نتیجه ناامیدکننده باشد، می‌توان آن را برگرداند؟

  برگرداندن نتایج چالش‌برانگیز است و اهمیت تحقیق دقیق و تصمیم‌گیری آگاهانه را نشان می‌دهد.

  • آیا تزریق چربی بدون بیهوشی برای همه مناسب است؟

  کاندیدای ایده‌آل افرادی هستند که وضعیت سلامتی خوبی دارند و انتظارات واقع‌بینانه دارند. مشاوره با یک پزشک متخصص بسیار حیاتی است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  14 پاسخ

  1. من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

  2. من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

  3. عوارض دارد بجز کبودی قرمزی اینا عوارض خطرناک که بعد چند سال بروز بده

  4. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  5. اگر دور شکم کسی۱۲۰ باشه در چند جلسه میشه کم کردمثلا۸۰سانتش بکنید

  6. من تازه هفته دوم بارداری هستم می تونم ترو اسکالپ انجام بدم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله برای تزریق چربی بیهوش میکنند؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر