تقارن پس از تزریق چربی چیست؟

تقارن پس از تزریق چربی

تقارن پس از تزریق چربی

تقارن پس از تزریق چربی چیست؟

در این مقاله، قصد داریم درباره تزریق چربی، مراقبت های پس از تزریق چربی و عوارض احتمالی پس از تزریق چربی که دلایل مختلفی دارد، توضیحاتی را ارایه دهیم تا در هنگام تصمیم گیری برای تزریق چربی با اطلاعات کامل تری برای انجام این کار اقدام نمایید.

چرا تزریق چربی انجام دهیم؟

تزریق چربی، روشی برای افزایش حجم و یا تغییر فرم نقاطی از صورت یا بدن است که در کشورما طرفداران زیادی دارد. متقاضیانی که دوست دارند فرم قسمتی از بدن خود را اصلاح کنند می‌توانند از این عمل کمک بگیرند. در این عمل زیبایی با توافق متقاضی و پزشک برای تزریق، چربی مورد نیاز، از نقاطی از بدن که چربی های مقاوم تری در برابر جذب و … دارند استخراج می‌شود. این چربی، پس از طی کردن مراحلی به ناحیه مورد نظر برای افزایش حجم یا فرم دهی تزریق می‌شود. لازم به ذکر است که تزریق چربی صرفا برای افزایش حجم نیست و جوان سازی پوست هم از کاربرد های تزریق چربی است. لازم به ذکر است که تزریق چربی روش کم ریسک تر و پایدار تری نسبت به سایر فیلر هایی مثل بوتاکس یا ژل است. 

تقارن پس از تزریق چربی

برای انجام این کار از چربی های بدن خود شخص استفاده می‌شود. به طوری که چربی مورد نیاز، غالبا از نواحی ران، شکم و یا باسن خود متقاضی تامین می‌شود. این چربی ها با لیپوساکشن خارج می‌شوند و با استفاده از سوزن های مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. 

میزان تزریق چربی

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به عوامل مختلفی من جمله وسعت ناحیه مورد نظر برای تزریق، میزان افزایش حجم مورد نظر و سن و نوع پوست متقاضی و … بستگی دارد؛ که حتی استخراج نا مناسب و یا انتخاب عضو اشتباه برای استخراج چربی می‌تواند آسیب های جسمی را در پی داشته باشد. به همین سبب توصیه موکد می‌شود که فقط به کلینیک هایی که مجوز وزارت بهداشت دارند مراجعه کنید. علاوه بر داشتن مجوز وزارت بهداشت باید به تجربه و مهارت پزشک کلینیک، برای انجام این کار توجه زیادی داشت تا دچار عوارض ناشی از بی تجربگی یا عدم صلاحیت پزشک برای انجام عمل نشویم. بررسی سوابق پزشک و عکس قبل  و بعد مشتری های قبلی و صحبت با شخص مشتریان قبلی پزشک می‌تواند شما را از تبلیغات گاها تقلبی دورکرده و با واقعیات و کیفیت اصلی کار رو به رو کند.

عارضه عدم تقارن پس از تزریق چربی

عدم تقارن، یکی از مهم ترین معضلات پس از تزریق چربی به حساب می آید. عدم تقارن پس از تزریق چربی به معنای این است که میزان و حجم چربی تزریق شده در ناحیه مورد نظر، مثلا لب یا گونه، کاملا مشابه و یک اندازه نباشد. 

از عوامل ایجاد عدم تقارن، می‌توان به غیر اصولی انجام شدن تزریق، کیفیت پایین چربی استخراج شده، خالص سازی غیر حرفه ای چربی ها بعد از استخراج و عدم انجام مراقب های بعد از تزریق اشاره کرد. 

اما جای نگرانی نیست! این معضل راه های درمانی مختلفی دارد که در ادامه به آن میپردازیم. اما با رعایت نکاتی ساده می‌توان از وقوع این عارضه پیشگیری کرد. 

برای جلوگیری از ایجاد عوارض احتمالی در هر عمل زیبایی صورت یا بدن، می‌بایستی مجوز کلینک بررسی شده و مهارت و سابقه پزشک مورد تحقیق قرار گیرد و همچنین پرس وجو از بیماران قبلی کلینیک انجام شود.

درمان عدم قرینگی بعد از تزریق چربی

توجه داشته باشید که مشاهده عدم قرینگی در روز های ابتدایی پس از تزریق امری عادی است؛ زیرا در حالت عادی نیز عدم قرینگی هایی در صورت می‌توان یافت. اما به هرحال درصورت مشاهده عدم قرینگی به پزشک خود مراجعه کنید.

پس از ایجاد عدم قرینگی جزیی پزشک کار ترمیم را انجام می‌دهد و با تزریق مقداری چربی که این عارضه را برطرف می‌کند. اما اگر عدم قرینگی قابل توجه باشد، پزشک اقدام به تخلبه چربی تزریق شده می‌نماید.

پیش تر، اشاره ای به مراقبت های پس از تزریق کردیم که در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم:

  • عدم دستکاری یا ماساژ دادن محل تزریق که این کار باعث حرکت چربی تزریق شده و ایجاد عارضه عدم قرینگی می‌شود. 
  • حتما توجه داشته باشید که پس از 24 ساعت از تزریق استحمام انجام شود. در روز های اول پس از عمل مدت زمن استحمام باید کوتاه و با آب ولرم و گرم باشد.
  • در معرض افتاب مستقیم قرار نگرفتن ناحیه تزریق شده، عدم انجام ورزش های سنگین ، رژیم های خودسرانه و ناسالم غذایی و … از موارد دیگر قابل ذکر برای مراقبت های پس از تزریق می‌باشند. 

جمع بندی:

تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی و حجم دهی و فرم دهی بدن است که طرفداران زیادی هم دارد. همانند تمامی عمل های زیبایی، می‌توان انتظار عوارض احتمالی همچون عدم تقارن پس از تزریق چربی را داشت. می‌توان با مراجعه به پزشک مجرب وکلینیک های معتبر از تمامی از این عوارض جلوگیری کرد. درصورت بروز این عارضه نیز می‌توانید با مراجعه به پزشک خود مراحل ترمیم یا درمان آن را شروع کنید. شما عزیزان نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر یا برای دریافت نوبت ویزیت رایگان می‌توانید با مراجعه به کلینیک سعادت اباد که با کادری مجرب و با سابقه درخشان در خدمت شماست و یا با تماس با شماره های  ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ و ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲  وقت مشاوره دزیافت کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .