بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی باید رعایت شود؟

نکات بعد از تزریق ژل لب

نکات بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی باید رعایت شود؟ پرکننده‌های لب یک راه عالی برای افزایش ظاهر طبیعی لب‌های شما هستند. آنها حجم می‌دهند و لب‌هایی زیبا، خوش فرم و نرم را ایجاد می‌کنند که همیشه می‌خواستید. اگر اطلاعات دقیقی از تزریق ژل لب ندارید و در دنیای پرکننده‌ها تازه کار هستید و می‌خواهید اصول اولیه را بدانید، مقاله ما را بخوانید. در اینجا، نکات بعد از تزریق ژل لب، کارهایی که برای کاهش درد، تورم و کبودی باید انجام دهید، و اینکه چگونه می‌توانید بهترین نتایج را از پرکننده‌های خود داشته باشید، خواهیم داشت.

آشنایی با پرکننده‌های لب

انواع مدل های تزریق ژل لب کدام اند؟! برای بررسی نکات بعد از تزریق ژل لب  بهتر است که در قدم اول پرکننده‌های لب را بشناسید. پرکننده‌های لب تزریق‌هایی هستند که به لب‌ها ظاهری حجیم‌تر و پرتر می‌دهند. آنها به طور کلی پرکننده‌های پوستی نامیده می‌شوند. ۴ نوع پرکننده پوستی که توسط منبع مورد اعتماد سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده‌اند، به شرح زیر هستند.رعایت نکات بعد از تزریق ژل لب

 • اسید هیالورونیک
 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم
 • پلی ال لاکتیک اسید ( PLLA )
 • دانه های پلی متیل متاکریلات ( PMMA ) معلق در کلاژن گاوی

گاهی اوقات متخصصان زیبایی از بوتاکس لب برای اثر مشابه استفاده می‌کنند، اما پرکننده پوست محسوب نمی شود.

عمل پرکننده لب فقط چند دقیقه طول می کشد و کم تهاجمی است. اما این روش دائمی نیست و برای حفظ پری لب که فیلر ایجاد می‌کند، باید تزریق‌های بعدی را انجام دهید.

ممکن است بعد از عمل تورم یا حساسیت و کبودی داشته باشید، اگرچه عوارض جانبی باید جزئی باشد.

مراقبت‌های بعدی برای پرکننده‌های لب قابل کنترل است. اگر مطمئن نیستید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر، به شما کمک می‌کند تا از آنچه در طول مراقبت‌های بعد از آن انتظار دارید آگاه باشید.

بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی باید رعایت شود؟

مراقبت‌های پس از پرکننده لب حول محور مواردی است که پس از دریافت پرکننده لب باید از آن اجتناب کنید و برای تسریع زمان بهبودی چه کاری باید انجام دهید. پس از دریافت فیلر لب هیچ زمان نقاهتی وجود ندارد. با این حال، بدن برای بهبودی کامل به زمان نیاز دارد، بنابراین با رعایت نکات زیر به احیای لبهایتان کمک کنید.

همانطور که گفتیم پرکننده‌های لب نیازی به استراحت ندارند و می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های روزمره خود بپردازید. با این حال، مواردی وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید تا احتمال کبودی و تورم به حداقل برسد.

لیست نکات بعد از تزریق ژل لبفرمدهی لب_ها با تزریق فیلر-نکات بعد از تزریق ژل لب

نکاتی که بعد از تزریق ژل لب باید رایت شود شامل موارد زیر است.

۱. از ورزش های شدید به مدت ۴۸ ساعت دوری کنید: فعالیت بدنی شدید ضربان قلب و جریان خون را افزایش می دهد و ممکن است باعث تورم و کبودی شود. تا ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل از دویدن، شنا و سایر ورزش‌های شدید خودداری کنید.

۲. مراقب داروها باشید: ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از درمان برنامه ریزی شده، از رقیق کننده‌های خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و روغن ماهی خودداری کنید. این داروها و مکمل‌ها احتمال خونریزی و کبودی مرتبط با درمان را افزایش می‌دهند.

۳. از لیزر درمانی خودداری کنید: بلافاصله پس از تزریق فیلر از لیزر درمانی خودداری کنید. اگر قصد دارید لیزر درمانی را انجام دهید، آن را حداقل ۲ هفته پس از تزریق به تعویق بیندازید. لیزر گرمای زیادی تولید می کند و می‌تواند باعث شکسته شدن و حل شدن پرکننده سریعتر از معمول شود.

بیشتر بخوانید:  مزوژل برای رفع تیرگی زیر چشم

۴. خیلی زود از آرایش استفاده نکنید: اگر می‌توانید، حداقل ۲۴ ساعت قبل از آرایش روی لب‌های خود صبر کنید. استفاده از رژ لب استفاده شده یا باز شده روی لب‌های تازه تزریق شده به دلیل خطر عفونت ممنوع است. مهم است که فشار زیادی وارد نکنید. بوسیدن نیز فشار محسوب می‌شود، پس این را در نظر داشته باشید!

۵. از نوشیدن الکل خودداری کنید: الکل رگ‌های خونی را منبسط می کند و احتمال تورم و کبودی پس از آسیب را افزایش می دهد. برای به حداقل رساندن احتمال این عوارض جانبی، یکی دیگر از نکات بعد از تزریق ژل لب این است که حداقل ۲۴ ساعت قبل و بعد از عمل الکل مصرف نکنید.

۶. از جاهای پر بخار دوری کنید: تا ۴۸ ساعت پس از درمان از دماهای بالا مانند اتاق بخار، سونا یا کلاس های ورزشی گرم خودداری کنید. گرمای زیاد می‌تواند تورم را بارزتر کند.

۷. نرفتن به مسافرت هوایی: پزشک شما احتمالاً توصیه می کند که حداقل یک هفته پس از درمان خود قبل از پرواز صبر کنید. این به این دلیل است که فشار هوا در هواپیما می‌تواند تورم و کبودی را بدتر کند.

اگر شما هم قصد تزریق فیلر دارید و یا برای رعایت نکات بعد از تزریق ژل لب نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاورین کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، کمک بگیرید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  چگونه می توان زمان ریکاوری را پس از پرکننده‌های لب بهبود بخشید؟

  در حالی که هیچ زمان نقاهتی با پرکننده‌های و ژل لب وجود ندارد، مدتی طول می‌کشد تا بدن شما بهبود یابد و فیلرها را ترکیب کند. اگر می‌خواهید بدانید که چه نکاتی بعد از تزریق ژل لب باید رعایت شود، باید بگوییم چند کار ساده وجود دارد که می توانید برای تسریع این روند انجام دهید.

  ۱. آب بنوشید: نوشیدن آب بخش مهمی از مراقبت و نکات بعد از تزریق ژل لب است. بدن خود را با مقدار زیادی مایعات ساده تامین کنید. آب بهترین است. این به روند طبیعی بهبودی که پس از دریافت چیزی عجیب و غریب به بدن شما روی می‌دهد کمک می‌کند – یعنی اینکه چگونه فیلر را می‌بیند. آبرسانی به میوه ها و سبزیجات نیز کمک کننده خواهد بود.

  ۲. مراقب غذا باشید: اگر پزشک شما از کرم بی‌حس کننده استفاده کرده باشد، ممکن است لب‌های شما را بی حس کند. اثر می‌تواند برای چند ساعت ادامه داشته باشد. این بدان معناست که چیز زیادی در اطراف لب های خود احساس نمی کنید و این می‌تواند خطرناک باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک لقمه یا جرعه‌ای از یک چیز داغ بنوشید و آن را احساس نکنید، اما لب‌های شما این کار را خواهند کرد. همچنین ممکن است به طور تصادفی خود را گاز بگیرید و کبودی ایجاد کنید.

  ۳. یخ: مانند هر تورم دیگری، یک بسته یخ ساده یا حتی یک کیسه سبزیجات یخ زده واقعا کمک می‌کند. آن را در یک حوله بپیچید زیرا لمس لب‌های متورم و حساس خود با یخ مستقیم ممکن است منجر به یخ زدن آن‌ها شود. برای سایر نکات مهم، مقاله ما را در مورد چگونگی کاهش تورم پس از پرکننده لب بخوانید.

  ۴. بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب: برای جلوگیری از تجمع خون در ناحیه تحت درمان، از یک بالش اضافی در هنگام خواب استفاده کنید تا سر خود را بالا نگه دارید. این مورد یکی از مهم‌ترین نکات بعد از تزریق ژل لب است.

  همچنین بخوانید درباره: انواع تزریق ژل لب روسی

  باید مراقب چه عوارض جانبی باشید؟

  باید از قبل بدانید که مقداری تورم و کبودی خفیف قابل انتظار است. معمولا بعد از چند روز برطرف می‌شوند. سایر عوارض جانبی رایج قرمزی و درد تزریق ژل به لب است.

  تعداد بسیار کمی از بیماران تورم و کبودی شدید، آلرژی، علائم عفونت، لایه برداری بیش از حد و تبخال را تجربه می‌کنند. اگر عوارض جانبی شدیدی را تجربه کردید، فوراً با پزشک تماس بگیرید. آن‌ها همچنین ممکن است از شما بخواهند که بعد از ۲ هفته وارد شوید تا ببینید نتایج نهایی شما چگونه است و آیا نیازی به بررسی وجود دارد یا خیر.

  مشاوره ۲۴ ساعته تزریق ژل لب

  09127300790

  سوالات متداول در مورد مراقبت‌های بعد از پرکننده لب

  به عنوان موضوع پایانی مقاله برخی از مهمترین سوالات مراجعین به کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، را پاسخ داده‌ایم تا بدون هیچگونه سوالی برای تزریق زل لب اقدام کنید.

  • آیا می توانم بالم لب را روی فیلرهای بعد از لب قرار دهم؟

  می‌توانید بعد از درمان از بالم لب استفاده کنید، اما فقط در صورتی که قبلا باز نشده باشد. آن را به آرامی اعمال کنید زیرا فشار ممکن است باعث تورم شود.

  • لب ها بعد از پرکننده چه مدت متورم می‌مانند؟

  تورم پس از پرکننده لب معمولا در عرض یک هفته از بین می‌رود.

  • آیا ماساژ دادن لب‌ها بعد از فیلر خوب است؟

  بعد از درمان لب های خود را ماساژ ندهید. اعمال هر گونه فشار به لب های تزریق شده ممکن است باعث تورم و کبودی شود. با این حال، پزشک شما ممکن است ناحیه تحت درمان را به آرامی ماساژ دهد تا هرگونه توده از بین برود.

  • آیا می‌توانید بعد از پرکننده لب به پهلو بخوابید؟

  پس از عمل پرکننده لب، بهتر است ۲۴ تا ۴۸ ساعت به پشت بخوابید. خوابیدن به پهلو ممکن است باعث جابجایی فیلر و در نتیجه نامتقارن شدن لب‌ها شود.

  • لب ها بعد از پرکننده چقدر درد می‌کنند؟

  درد پس از تزریق فیلر لب معمولاً پس از حدود ۲ هفته از بین می رود. از مسکن ها برای کاهش درد استفاده کنید، اما مطمئن شوید که با پزشک خود در مورد داروهایی که می توانید با خیال راحت استفاده کنید، مشورت کنید. اگر درد بعد از دو هفته از بین نرفت، به پزشک خود اطلاع دهید.

  • آیا می‌توانم بعد از پرکننده‌های لب سیگار بکشم؟

  در حین سیگار کشیدن، لب‌ها جمع می‌شوند. این حرکت عضلانی به لب ها فشار وارد می‌کند و باید حداقل تا ۲۴ ساعت پس از درمان پرکننده لب از آن اجتناب شود.

  • چه زمانی به ظاهر نهایی خواهد رسید؟

  با استفاده از پرکننده های لب، نتایج فوری را خواهید دید، اما زمانی که تورم کاهش یابد، نتایج کاملا واضح به نظر نمی‌رسند. به طور معمول حدود ۴ هفته طول می کشد تا فیلر در آن جا بیفتد و به ظاهر نهایی و مطلوب برسد. نتایج به طور معمول حدود ۶ ماه باقی می ماند.

  کلام پایانیتزریق کردن ژل به لب-نکات بعد از تزریق ژل لب

  پرکننده لب یک درمان آرایشی محبوب است که لب‌ها را حجیم می کند و ظاهری حسی به آن‌ها می‌بخشد. اگرچه این روش سریع است و نیازی به زمان استراحت ندارد، اما برای بهترین نتیجه، اقدامات مراقبتی خاصی لازم است. مطمئن شوید که آنها را با مشورت پزشک خود اعمال می‌کنید. از بوسیدن یا ماساژ دادن لب‌های خود به طور مستقیم بعد از عمل و احتمالاً تا ۲۴ ساعت اگر اولین تزریق فیلر لب شما است، خودداری کنید. در حین شستشو به مدت ۲۴ ساعت با پوست خود ملایم باشید. از مواد لایه بردار و لایه بردار به مدت ۲۴ ساعت یا هر برس تمیزکننده خشن استفاده نکنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  3.5/5 - (2 امتیاز)

  11 پاسخ

  1. در صورتی که بعد از تزریق ژل لب از دخانیات استفاده کنیم باعث از بین رفتن اثر و ماندگاری ژل لب میشه؟

   1. با مصرف دخانیات کاملا ژل از بین می‌رود باید بعد از ۲ هفته دخانیات مصرف کنید.

  2. تزریق چربی چقدر ماندگاری داره؟ من 6 ماه دیگه عروسی مه به نظرتون بهتره که چه دکتر لاغری
   انجام بدم که هم ورم صورتم بخوابه هم تزریق چربی که انجام دادم جذب نشده باشه.

   1. دوست عزیز تزریق چربی ماندگاری بالایی دارد و به زودی از بین نمی‌رود. اگر عروسی شما نزدیک نیست زودتر اقدام کنید.

  3. میشه چربی رو انتقال داد؟مثلا بدن من چربی کمی داره شخص دیگری میتونه چربیش رو بده ب من؟از چربی اون رو من استفاده شه؟

  4. سلام خسته نباشید. من سه سال پیش جای دیگه تزریق ژل لب انجام دادم و مارکش هم ژوویدرم بود. شما هم از این برند الان تزریق می کنید؟ می خوام حتما همون برند باشه ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی باید رعایت شود؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر