سن مناسب تزریق چربی چه زمانی است؟

سن مناسب تزریق چربی

سن مناسب تزریق چربی

سن مناسب تزریق چربی باتوجه به ناحیه‌ی تزریق و شرایط سلامت بیمار از سوی پزشک متخصص زیبایی تعیین می‌گردد؛ در دهه‌های اخیر، روش‌های تزریق چربی در سراسر ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با این حال ممکن است ندانید که این روش سابقه طولانی در پزشکی دارد.
اولین روش
تزریق چربی در دهه 1890 انجام شد. امروزه هزاران زن و مرد در ایران تزریق چربی را به عنوان جایگزینی طبیعی برای پرکننده‌های پوستی انتخاب می‌کنند. اساساً در تزریق چربی از چربی اضافی باسن یا ران استفاده می‌شود که پس از برداشت چربی استخراج شده به قسمت‌های دیگر بعد تزریق می‌شود که از جمله تزریق چربی به صورت و تزریق چربی به دست جز پرطرفدارترین بخش‌های بدن برای انتقال چربی هستند. در واقع به طور کلی افراد در سن 18 تا 70 ساله ممکن است از درمان‌های تزریق چربی بهره‌مند شوند که سن مناسب برای تزریق چربی است.

شرایط  و سن ایده آل برای تزریق چربیقبل و بعد تزریق چربی

برخی از محبوب‌ترین راه‌حل‌ها برای علائم پیری پرکننده‌های پوستی هستند. تزریق چربی یکی از بی‌خطرترین روش‌های پرکننده پوست بدن است که برای رفع کردن خطوط ریز و چین و چروک، همچنین حجم دادن به بدن استفاده می‌شود. تزریق چربی بسیاری از نتایج مشابه پرکننده‌های پوستی را ارائه می‌دهد؛ اما به جای استفاده از یک محصول مصنوعی از چربی خود بیمار برداشت می‌شود، سپس به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

همیشه نتیجه نهایی تزریق چربی طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. چربی منتقل شده پر از سلول‌های بنیادی است. این سلول‌های بنیادی توانایی تبدیل به انواع سلول‌های جدید از جمله سلول‌های پوست را دارند که نیاز دارند سن فرد در شرایط جوان و ایده‌الی باشد. این سلول‌های بنیادی می‌توانند به جوانسازی پوست از درون بدن کمک کند و بخش بیرونی بدن را به ظاهر مورد نظر برساند.

آیا در هر سنی می‌توان تزریق چربی انجام داد؟

سن مناسب برای تزریق چربی در همه افراد یکسان است؟ کاندیدای ایده آل برای حجم دادن بدن از طریق تزریق چربی، فردی است که حداقل 18 سال سن داشته باشد و از سلامت خوبی برخوردار باشد و انتظارات واقع بینانه‌ای در مورد اینکه چگونه این روش می‌تواند ظاهر را بهبود بخشد دارد. به طور کلی همان طور که قبلاً هم گفته شده افراد در سن 18 تا 70 ساله ممکن است برای تزریق چربی گزینه‌ی مناسب باشند، اگر که از سلامت خوبی برخوردار باشند و از سیگاری و سایر عوامل مخرب دور کنند، همچنین از نظر پزشک نیز توانایی مناسبی برای بهبودی دارد و دچار بیماری خاصی نیست، مطمئناً این فرد کاندیدای خوبی است.
فرقی نمی‌کند که شما قصد
تزریق چربی به لب داشته باشید یا ناحیه دیگر؛ سن مناسب برای این عمل زیبایی حداقل 18 سال خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  تزریق چربی برای چه افرادی و کدام نواحی مناسب است؟

با افزایش سن، پوست افراد می‌تواند خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. به عنوان مثال با افزایش سن تزریق چربی به صورت با از دست دادن بافت‌های عضلانی می‌تواند منجر به افتادگی ناخوشایند، چین و چروک، شل شدن پوست و خطوط چین شود. یک روش جراحی به نام لیفت صورت می‌تواند برخی از علائم پیری را در پوست صورت شما بهبود بخشد. در کلینیک دکتر لاغری که جزء بهترین مراکز تزریق چربی در تهران است، جراحان زیبایی حاذقی که دارای بهترین مدارک جراحی پلاستیک هستند می‌توانند از روش درمانی مناسبی برای بهبودی پوستی و جوانسازی شما استفاده کنند.

آیا افراد مسن هم می‌توانند تزریق چربی داشته باشند؟

یکی از نگرانی‌های و معایب تزریق چربی این است که اصولاً پوست با افزایش سن مقداری از خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و وقتی چربی برداشته می‌شود، ممکن است پوست به اندازه‌ای مورد نظر جمع نشود و احتیاج به لیفت پوست باشد. بزرگسالان در هر سنی می‌توانند تزریق چربی را انجام دهند. با این حال، سن مطلوب برای تزریق چربی حدود 20 تا 45 سال است. در این مرحله، پوست شما هنوز قابلیت ارتجاعی کافی برای پاسخ به خوبی به تزریق چربی دارد؛ اما در اکثر افراد، روند رشد پوست واقعاً از سن بالاتری تازه شروع شده است.

برای تزریق چربی در هر سنی که هستید، باید از سلامتی رضایت بخشی برخوردار باشید تا دکتر شما را کاندید خوبی برای جراحی پلاستیک بداند. زمان انجام تزریق چربی خصوصاً در قسمت صورت به عواملی مانند میزان پیری پوست شما، وراثت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سابقه سیگار کشیدن، استرس، وزن و انتخاب‌های تغذیه‌ای از جمله عواملی هستند که می‌توانند برای تزریق چربی شما را کاندید مناسب نکند و دچار پیری زودرس شوید.

معایب احتمالی تزریق به صورت: عوارض تزریق چربی در صورت

سن مناسب تزریق چربی

خطرات و عوارض ناشی از انتقال چربی در بدن

افزایش حجم ناشی از انتقال چربی در بدن به طور کلی یک روش بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. با این حال، مانند همه جراحی‌ها خطراتی را نیز به همراه دارد. یکی از اصلی‌ترین معایب تزریق چربی می‌توان به نکروز چربی اشاره کرد.

نکروز چربی مرگ سلول‌های چربی است. این خطر اصلی بزرگ برای انتقال چربی در سایر بخش‌های بدن است. زمانی اتفاق می‌افتد که چربی در طول فرآیند انتقال، خون اکسیژن‌دار کافی دریافت نکند که باعث مرگ سلول‌های چربی می‌شود. سلول‌های چربی مرده می‌توانند حباب‌ها و توده‌هایی را در بافت بدن شما ایجاد کنند و این منجر به چندین علائم ناخوشایند زیر می‌شود.

 • ایجاد توده‌های دردناک
 • قرمزی اطراف توده‌ها
 • کبودی اطراف توده‌ها
 • درد در اطراف بافت
 • تغییر رنگ پوست
 • تغییر در شکل و ظاهر بخش تزریق شده

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

حال که متوجه شدید سن مناسب برای تزریق چربی چه سنی است، باید بگوئیم که ماندگاری تزریق چربی برای بدن همیشه دائمی است، اما در جلسه اول امکان دارد همه چربی‌ها زنده نمانند. برای میزان ماندگاری تزریق چربی مهم است که پزشک شما در جراحی به خوبی متبحر باشد و درک خوبی از چگونگی زنده ماندن سلول‌های چربی داشته باشد. برداشت برای انتقال چربی مهم است؛ بنابراین، ارزیابی مناسب توسط متخصصی که فرآیند را درک می‌کند، مهم است. به طور کلی ماندگاری تزریق چربی در جلسات اول چیزی حدود 50 تا 70 درصد چربی منتقل شده است. برخی از عواملی که باعث افزایش طول عمر تزریق چربی شما می‌شود به شرح زیر است.

 • میزان مهارت جراح
 • فن‌های مورد استفاده برای تزریق چربی و روش بکار گرفته شده
 • میزان سازگاری بدن شما با چربی منتقل شده
بیشتر بخوانید:  مزایای تزریق چربی واژن چیست؟

هزینه عمل تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت است؟

با توجه به آمار اخیر در مورد هزینه‌ها تزریق چربی، مرکزهای تزریق چربی در تهران نسبت به سایر کشورهای دیگر هزینه‌های کمتری دریافت می‌کنند که تنها بخش متوسطی از کل قیمت آنها است و سایر هزینه‌های مرتبط را شامل نمی‌شود.
لازم است که حتماً قبل از تزریق چربی برای تعیین هزینه نهایی خود با جراح پلاستیک خود مشورت کنید. قیمت تزریق چربی به بدن بر اساس تخصص و صلاحیت پزشک انجام می‌شود و نوع روش مورد استفاده، زمان و تلاش مورد نیاز درمان، همچنین موقعیت جغرافیایی کلینیک انتخابی شما مؤثر خواهد بود.

همانطور که سن مناسب برای تزریق چربی در شرایط گوناگون عددی متفاوت است، هزینه تزریق چربی نیز برای نواحی مختلف بدن مقداری متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید هزینه هریک از نواحی را در مقالات زیر مطالعه کنید.

تشخیص سن مناسب تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری

انتقال چربی یا تزریق چربی یکی از سریع‌ترین روش‌های زیبایی است که به سادگی قابل توضیح است و باید سن مناسب برای تزریق چربی در نظر گرفته شود. تزریق چربی به روند پیری و یا کاهش پیری صورت یا بدن کمک کرده و با استفاده از چربی خود بیمار روش انجام می‌شود. شما می‌توانید با تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را برای تزریق چربی به همکاران ما در کلینیک دکتر لاغری اعلام نمائید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  در واقع می‌تواند روند پیری را کاهش داد. معمولاً تزریق چربی برای افرادی که 18 تا 45 سال سن بسیار مفید است. بیشتر افراد در این سن دوست دارند که بدن خود را با استفاده از تزریق چربی به حالت‌های مدنظر خود دربیاورند، همچنین برای افرادی که از سن ۴۵ سال بیشتر هستند این روش انتقال چربی حجم صورت و بدن آنها را بازیابی می‌کند و برای افرادی که به دنبال جایگزینی برای درمان‌های پرکننده پوست هستند بسیار ایده آل است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  19 پاسخ

  1. سلام صورتم ککمک های زیادی داره وپوستم هم سبزه هستش چطوری ازشراین ککمک هاخلاص بشم وپوستم هم روشنتربشه ازکرمهای ساختنی هم استفاده کردم ولی دوباره پیداشدن بیشترهم شدن

   1. سلام می‌تونید از لیزر‌ درمانی استفاده کنید. البته قبل از هر چیز بهتره که مشاوره و معاینه داشته باشید.

  2. من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

  3. سلام.
   برای درمان ریزش مو، بین مزوتراپی و پی آر پی، چه روشی رو پیشنهاد میدین؟ کدوم روش تاثیر و موندگاری بیشتر داره؟ کاشت مو چطور؟ (آقا هستم؛ بیماری زمینه ای ندارم؛ سابقه ریزش مو فامیلی دارم؛ ریزش اکثرا در بالای سرم اتفاق افتاده؛ از 26 سالگی شروع شده و در حال حاضر 31 سال دارم؛ جنس موها نازک؛ رنگ مو خرمایی تیره؛ پوست سرم چرب هست)
   ممنون

   1. سلام ببینید ما باید مورد بررسی قرار بدیم موهای شما رو پس برای معاینه لطفا با شماره مشاورین ما تماس بگیرید.

  4. سلام برای اینکه در زمینه پی آر پی بخوام کار کنم باید از کجا شروع کنم؟

  5. سلام و عرض ادب
   ببخشید من چهار ماه پیش یک دوره تزریق چربی انجام دادم دیگه مرحله بعدی رو نرفتم
   تازه با کلینیک تخصصی شما آشنا شدم
   من ذخیره چربی ندارم و پوست صورتم بسیار چروک و آسیب دیده هست و صورت خیلی لاغری دارم
   آیا میتونم نانوفت انجام بدم؟

   1. اگر چربی زیادی نداشته باشید نمی‌توانید تزریق داشته باشید. البته این نظر نهایی توسط پزشک داده خواهد شد. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید!

  6. ممنون از توضیحات کاملی که نوشتین با این وجود چیزی که متوجه شدم اینه که میکروگرفت بهتره و عوارضش کمتره درست میگم ؟ ایا من حق انتخاب نوع روش رو دارم ؟ یا پزشک می بایست تشخیص بدن ؟

   1. برای کسب اطلاعات درباره کاشت مو به وبسایت مو و ابرو ماه زر مراجعه کنید.

  7. سلام به شما و همکاران کلینیک دکتر لاغری
   . میخواستم بدونم تزریق نانوفت چه مدت ماندگاری داره؟

   1. تزریق چربی نانوفت ماندگاری تا یک سال را دارد. البته نیاز به مراقبت و ترمیم طبق نظر پزشک دارد.

  8. میکرو فت خوبه نانوفت ؟ کدوم نتیجه بهتر و عوارض کمتری داره ؟

   1. نمیتوان به این راحتی گفت کدام روش بهتر است. ممکن است برای یک فرد بایوفت از این دو روش نیز بهتر باشد.

  9. سلام خسته نباشید
   درماتیت سبورئیک درمان قطعی داره؟
   خارش و سوزش و قرمزی بعد دو هفته با کرم کلوتریمازول خیلی بهتر شد اما پوست همچنان ترک میخوره و کنده میشه و باز هم پوست های زیرین سفید میشن و همینطور کنده میشن ،پوست یه دست و صاف نمیشه ،این مشکل از ابروها شروع شد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله سن مناسب تزریق چربی چه زمانی است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر