چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟

سیگار بعد از تزریق ژل لب

سیگار بعد از تزریق ژل لب

چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟ پرکننده‌های لب با ماهیت اسید هیالورونیک یک محصول بسیار محبوب برای تقویت لب هستند که لب‌های زیباتر، جوان‌تر و مشخص‌تر ایجاد می‌کنند. تزریق ژل لب هیالورونیک اسید ماندگاری طولانی، ظاهری طبیعی و ایمن برای اکثر افراد دارد. این روش سریع است، پس از آن هیچ وقفه‌ای وجود ندارد و عوارض جانبی بسیار کمی‌وجود دارد. با وجود اینکه مراقبت‌های پس از آن بسیار آسان است، همچنان سوالات زیادی برای زیباجویان وجود دارد، یکی از سوالات پرتکرار در رابطه با کشیدن سیگار بعد از تزریق ژل لب  است.

فیلر لب چیست؟

قبل از پاسخ به پرسش ” چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار؟ “ به بررسی تعریف کلی فیلر لب می‌پردازیم. پرکننده‌های لب یک درمان زیبایی غیرجراحی برای کمک به بیماران برای دستیابی به لب‌های پرتر و حجیم‌تر هستند. این درمان‌های تزریقی همچنین خطوط و چین و چروک‌ها را پر می‌کند و حجم لب‌هایی را که شکل و ساختار خود را به عنوان بخشی از روند پیری از دست داده‌اند، باز می‌گرداند. پرکننده‌های لب از اسید هیالورونیک، یک پروتئین قند طبیعی ساخته شده‌اند که با حفظ آب و ایجاد حمایت ساختاری از بافت‌های پوست، پوست را هیدراته می‌کند. آن‌ها با صاف کردن چین و چروک‌ها و بهبود ظاهر پوست افتاده یا افتادگی، بهبود قابل مشاهده فوری را برای لب‌ها ایجاد می‌کنند.

سیگار بعد از تزریق ژل لبتزریق ژل لب قبل بعد-سیگار بعد از تزریق ژل لب

آیا می‌توانید بعد از پرکننده لب سیگار بکشید یا الکل مصرف نمایید؟ یکی از متداول‌ترین سوالات انواع مدل های تزریق ژل لب این پرسش است!

بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از مصرف پرکننده لب از مصرف الکل یا سیگار خودداری کنید. الکل می‌تواند به عنوان رقیق کننده خون عمل کند که احتمال کبودی، التهاب و تورم را افزایش می‌دهد. نوشیدن الکل همچنین می‌تواند آب بدن شما را کم کند و توصیه می‌شود پس از تزریق ژل لب، مقدار زیادی آب بنوشید و هیدراته بمانید.

همچنین نشان داده شده است که سیگار کشیدن خطر ابتلا به عفونت را پس از دریافت پرکننده لب افزایش می‌دهد، بنابراین باید از مصرف آن اجتناب کرد. سیگار کشیدن همچنین باعث چروک شدن لب‌های شما می‌شود که می‌تواند به لب‌ها فشار وارد کند و بعد از تزریق دردناک باشد. سعی کنید حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از مصرف فیلر لب از سیگار کشیدن خودداری کنید.

چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟

نشان داده شده است که سیگار کشیدن بعد از تزریق ژل لب خطر ابتلا به عفونت را پس از دریافت پرکننده لب افزایش می‌دهد، بنابراین باید از مصرف آن اجتناب کرد. سیگار بعد از تزریق ژل لب همچنین باعث چروک شدن لب‌های شما می‌شود که می‌تواند به لب‌ها فشار وارد کند و بعد از تزریق دردناک باشد. سعی کنید حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از مصرف فیلر لب از سیگار کشیدن خودداری کنید. همچنین سیگار کشیدن پوست را خشک می‌کند و با پیری زودرس مرتبط است، بنابراین توصیه می‌کنیم بلافاصله پس از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید.

خطرات مرتبط با سیگار کشیدن پس از تزریق ژل لب

سیگار کشیدن باعث وارد آمدن مواد شیمیایی و سمی به بدن می‌شود که ممکن است با فرآیند بهبودی تزریق ژل لب تداخل کرده و آن را مختل کند. نیکوتین به ویژه باعث تنگ شدن عروق خونی و کاهش جریان خون به پوست می‌شود، که باعث مسدود شدن انتقال اکسیژن و مواد غذایی لازم برای بهبودی صحیح می‌شود. علاوه بر این، سیگار کشیدن خطراتی نظیر عفونت، بهبودی تاخیری و نتایج زیبایی ناقص را افزایش می‌دهد.

مشاوره تزریق ژل لب

09127300790

متداول‌ترین سوالات تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب چگونه سیگار بکشیم یا خیر؟ این تنها سوال مراجعه کنندگان تزریق ژل لب نیست! در ادامه برخی دیگر از سوالات متداول تزریق ژل لب را نیز برای شما پاسخ داده‌ایم.

 • آیا می‌توان بعد از تزریق ژل لب غذا خورد؟سیگار کشیدن بعد از تزریق ژل لب

بله، با رعایت چند نکته می‌توانید بعد از پرکننده لب غذا بخورید. اگر درمان بی‌حسی دریافت کرده‌اید، بهتر است قبل از غذا خوردن صبر کنید تا بی‌حسی از بین برود. خوردن در حالت بی‌حسی می‌تواند بسیار سخت و خطرناک باشد، اما خوشبختانه بی‌حسی باید در عرض چند ساعت یا کمتر از بین برود.

از غذاهای خشک که سخت خورده می‌شوند خودداری کنید. شما می‌خواهید صورت خود را تمیز نگه دارید و از مالش یا پاک کردن صورت خود بپرهیزید، بنابراین غذاهایی را که خوردن آنها آسان است، انتخاب کنید. همچنین لازم است از کشش یا فشار زیاد لب‌های خود اجتناب کنید.

همچنین توصیه می‌شود از غذاهای بسیار شور یا تند پرهیز کنید. غذاهای شور یا تند می‌توانند لب‌ها را تحریک کنند و باعث شوند لب‌های خود را لمس یا مالش دهید.

لب‌های خود را تمیز نگه دارید و غذاهایی زا انتخاب کنید که گاز گرفتن و جویدن آنها آسان است.

همچنین آب زیاد بنوشید. اما با نی ننوشید، زیرا به هم فشردن لب‌ها می‌تواند به لب‌های شما فشار وارد کند و باعث درد و تورم شود. در غیر این صورت، هیچ محدودیتی در مورد آنچه می‌توانید بعد از پرکننده لب بخورید وجود ندارد.

 • آیا می‌توانید بعد از پرکننده‌های لب دوش بگیرید؟

هیچ محدودیتی برای دوش گرفتن پس از تزریق فیلر لب وجود ندارد. صورت خود را تمیز نگه دارید تا خطر عفونت کاهش یابد. اما چند نکته وجود دارد. از محصولات مراقبت از پوست و پاک کننده‌های ملایم و بدون عطر استفاده کنید. هنگام شستن دور صورت خود مراقب باشید. از محصولات لایه بردار خودداری کنید. هنگام دوش گرفتن مستقیماً لب‌های خود را لمس نکنید.

از قرار گرفتن در دمای گرم خودداری کنید. برای دوش گرفتن از آب ولرم استفاده کنید و از اتاق‌های بخار، سونا یا جکوزی خودداری کنید. دمای گرم می‌تواند جریان خون و فشار خون را افزایش دهد که می‌تواند تورم و کبودی را بدتر کند. عرق کردن نیز می‌تواند لب‌ها را تحریک کند.

 • آیا می‌توانید بعد از فیلر لب ببوسید؟

بوسیدن می‌تواند فشار زیادی به لب‌ها وارد کند و خطر عفونت را افزایش دهد (باکتری‌های زیادی در دهان وجود دارد!)، بنابراین بهتر است تا ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از انجام درمان پرکننده لب از بوسیدن خودداری کنید. لب‌های شما احتمالا کمی‌حساس و متورم خواهند بود، بنابراین بوسیدن ممکن است به هر حال جذاب نباشد!

همچنین باید از ماساژ لب‌ها خودداری شود. هنگامی‌که لب‌های شما مدتی برای بهبود یافتن دارند، بوسیدن خوب است و نباید تاثیری بر این فعالیت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  مزوژل برای رفع تیرگی زیر چشم
 • آیا می‌توان بعد از پرکننده لب ورزش کرد؟

پس از مصرف پرکننده لب باید از انجام ورزش‌های شدید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت اجتناب شود. افزایش فعالیت بدنی و دمای بدن می‌تواند باعث جریان خون در ناحیه لب شده و هر گونه تورم، کبودی یا ناراحتی را بدتر کند. عرق کردن در حین ورزش می‌تواند باکتری‌ها را به ناحیه لب وارد کند و خطر عفونت در محل‌های تزریق را افزایش دهد. تعریق همچنین می‌تواند باعث کم آبی بدن شود، بنابراین حتماً آب زیادی بنوشید تا جایگزین مایعات شود.

اگر در یکی دو روز اول پس از مصرف پرکننده لب باید ورزش کنید، سعی کنید به پیاده روی یا سایر فعالیت‌های سبک ادامه دهید. سعی کنید صبح زود، اواخر عصر یا در آب و هوای مطبوع ورزش کنید تا از گرما دوری کنید.

 • آیا می‌توان بعد از پرکننده لب از مسکن استفاده کرد؟

مسکن‌هایی مانند تایلنول معمولاً برای کنترل هرگونه درد یا تورم پس از مصرف پرکننده لب مناسب هستند. از مسکن‌های ضد درد غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا موترین باید اجتناب شود زیرا آنها همچنین به عنوان رقیق‌کننده خون عمل می‌کنند که می‌تواند کبودی و تورم را افزایش دهد.

کرم آرنیکا ممکن است برای کاهش کبودی در ناحیه تحت درمان استفاده شود. مکمل‌های ویتامین E می‌توانند کبودی را بدتر کنند، بنابراین باید تا چند روز پس از تزریق از مصرف آن‌ها خودداری کرد. بهترین درمان برای کنترل هر گونه درد و تورم یخ زدن لب‌ها است. به آرامی‌یک کیسه یخ پیچیده شده در حوله یا پارچه را چند بار در روز بمالید.

بیشتر بخوانید درباره: درد تزریق ژل به لب

نکات کلیدی برای مراقبت پس از تزریق ژل لبسیگار بعد از فیلر لب

 • بر روی لب‌های خود پس از تزریق یخ قرار دهید.
 • لب‌های خود را تمیز نگه دارید و با دقت دوش بگیرید.
 • در صورت نیاز تایلنول را مصرف کنید.
 • غذاهای آسان بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید.
 • در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی، یک قرار ملاقات بعدی با پزشک خود بگیرید.
 • از انجام ورزش سنگین خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در دمای بالا اجتناب کنید.
 • از مصرف داروهای NSAID مانند ایبو بروفن یا داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • سیگار نکشید و الکل ننوشید.
 • با نی ننوشید.
 • لب‌های خود را لمس و یا تحریک نکنید.
 • لب‌های خود را ماساژ ندهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب ” نکات بعد از تزریق ژل لب ” را مطالعه کنید. همچنین اگر برای تزریق ژل لب نیاز به مشاوره دارید، با تکمیل فرم زیر می‌توانید از مشاورین کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، درخواست مشاوره رایگان داشته باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  کاهش خطرات سیگار بعد از ژل

  راهکارهای کاهش خطرات در حین سیگار کشیدن پس از تزریق ژل لب چیست؟ در ادامه دو مورد از مهم‌ترین راهکارها را برای شما شرح داده‌ایم.

  ۱. انتخاب روش‌های جایگزین برای سیگار کشیدن: برای کاهش اثرات منفی سیگار کشیدن بر تزریق ژل لب، روش‌های جایگزینی مانند استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا استفاده از پلاسترهای نیکوتین را در نظر بگیرید. این روش‌ها نیکوتین را بدون مواد ضار احتراقی ارائه می‌دهند و خطر ابتلا به عوارض را کاهش می‌دهند.

  ۲. اجتناب از تماس مستقیم با لب‌ها: اگر تصمیم به استفاده از سیگارهای سنتی داشته‌اید، از تماس مستقیم بین سیگار و لب‌های خود خودداری کنید. به جای اینکه سیگار را به لب‌های خود بگذارید، از یک نیمه یا لوله سیگار استفاده کنید تا مواجهه مستقیم با دود را کاهش دهید و خطر تحریک و عفونت را کاهش دهید.

  بیشتر بخوانید:  ژل پرفکتا بهتر است یا آلیکسین؟

  کلام آخر

  در کلینیک زیبایی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، پزشکان ما روش‌های بزرگ‌کردن لب بدون جراحی مانند پرکننده‌های لب و سایر درمان‌های زیبایی را تنها در ۳۰ دقیقه یا کمتر ارائه می‌کنند. در حالی که تزریق لب یک عمل زیبایی سریع و آسان است ( مخصوصاً در مقایسه با جراحی پلاستیک )، قطعاً بایدها و نباید‌هایی پس از انجام فیلر وجود دارد. این دستورالعمل‌های مراقبت پس از پرکننده لب را دنبال کنید و از چند نکته کلیدی اجتناب کنید تا بهترین نتیجه را برای لب‌های جدید خود بگیرید. ما اغلب این سوال را می‌شنویم: ” بعد از تزریق ژل لب چگونه سیگار بکشیم؟ “ متأسفانه، شما باید حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان خود را از کشیدن سیگار دوری کنید. این موضوع به این واقعیت مربوط می‌شود که سیگار کشیدن می‌تواند فشار بیشتری به لب‌های شما وارد کند و خطر عفونت را افزایش دهد.

  پرسش‌های متداول

  • آیا می‌توانم فوراً پس از تزریق ژل لب سیگار کشید؟

  پیشنهاد می‌شود تا وقتی که به طور کامل از تزریق ژل لب بهبودی کرده‌اید قبل از سیگار کشیدن دوباره صبر کنید تا خطر عوارض کاهش یابد.

  • آیا سیگار کشیدن بر نتایج تزریق ژل لب تأثیر می‌گذارد؟

  بله، سیگار کشیدن می‌تواند طول عمر و کیفیت نتایج تزریق ژل لب را کاهش دهد. سیگار کشیدن باعث شکستن اسید هیالورونیک و کلاژن لب‌ها می‌شود و می‌تواند به کاهش حجم و نتایج ناقص این روش منجر شود.

  • چه زمانی می‌توانم دوباره سیگار کشیدن پس از تزریق ژل لب را شروع کنم؟

  بهتر است حداقل دو هفته پس از تزریق ژل لب صبر کنید تا به طور کامل بهبودی کامل شوید و خطر عوارض کمتر شود.

  • آیا استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا پلاسترهای نیکوتین برای جایگزین کردن سیگار سنتی پس از تزریق ژل لب موثر است؟

  بله، استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا پلاسترهای نیکوتین می‌تواند خطرات سیگار کشیدن بر تزریق ژل لب را کاهش دهد و به بهبود فرآیند بهبودی کمک کند.

  • چگونه می‌توانم مانع از تأثیرات منفی سیگار کشیدن بر تزریق ژل لب شوم؟

  بهتر است از سیگار کشیدن بعد از تزریق ژل لب خودداری کنید یا از روش‌های جایگزینی مانند ورزش یا مدیتیشن استفاده کنید تا از تشنگی‌ها پیشگیری کنید و عادت‌های سیگاری را کاهش دهید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  4/5 - (1 امتیاز)

  22 پاسخ

   1. در صورتی که کاندید باشید مشکلی ندارد باید با مشاورین مرکز کاشت ما در ارتباط باشید.

   1. خیر برای مشاوره بیشتر با مشاورین مرکز لیزر ما در ارتباط باشید. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  1. سلام وقت بخیر من پسر هستم 16 ساله و می‌خوام در قسمت نرم گوش این کار رو بکنم و قیمت سوراخ کردن چقدر هستش

  2. سلام من در کلینیک دکتر لاغری
   تزریق چربی انجام دادم و خیلی راضی ام
   ممنونم ازتون

  3. سلام
   ممنون از اطلاعات خوبتون … این ژل لب ماندگاری خوبی داره ؟ و اینکه بدون درده ؟ هزینه تزریق ژل لب نورامیس رو هم میتونم بدونم؟

   1. با سلام. ماندگاری ژل‌های ما بالای دو سال است برای بررسی دقیق هزینه و مشاوره تماس بگیرید.
    ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵

  4. درود
   خسته نباشید من حدود ۵۰ روزه کاشت انجام دادم ولی نصف موهای سرم هنوز نریختن ایا باید خودم بگیرم و بکشم بیرون یا خودشون میریزن؟

  5. حدود شش ماه از کاشت مو من گذشته الان از چه شامپویی استفاده کنم ؟

   1. دوست عزیز موارد مربوط به کاشت را باید با مشاورین ما در مرکز کاشت در میان بگذارید.
    اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز کاشت ما به نشانی https://clinichairtransplant.net/ مطالعه کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  زاویه سازی با ماندگاری بالا قبل و بعد تزریق چربی گونه لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق چربی صورت