مزوژل برای رفع غبغب

مزوژل برای رفع غبغب

مزوژل برای رفع غبغب

مزوژل برای رفع غبغب چیست؟ مزوژل یک روش پرکاربرد است که از طریق تزریق یا تکنیک میکرونیدلینگ به پوست تزریق می‌‌شود و می‌تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر و سلامت پوست ایجاد کند. اسید هیالورونیک (HA) که در مزوژل استفاده می‌‌شود، تاثیرات بسیار مثبتی بر روی پوست دارد. HA موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست شده و همچنین، به طور مستقیم روی رطوبت و آبرسانی پوست تاثیر مثبت دارد و باعث بهبود رنگ و بافت پوست می‌شود. علاوه بر اسید هیالورونیک، مزوژل حاوی آمینواسید‌های مختلف نیز است که نقش مهمی در فرایند بازسازی و لیفت پوست دارند. این آمینواسیدها می‌توانند به لیپولیز سلول‌‌های چربی در نواحی مختلف از جمله نواحی افتادگی و غبغب کمک کرده و باعث بهبود شکل و ظاهر پوست می‌شوند.

لذا تزریق مزوژل یکی از راه‌های موثر برای از بین بردن افتادگی غبغب، سفت کردن پوست غبغب و از بین بردن چین و چروک‌ها است. همچنین آمینو اسیدهای موجود در کوکتل‌های مزوژل باعث لیپولیز سلول‌های چربی، از بین رفتن آن‌ها و در نتیجه لیفت غبغب می‌شود. در این محتوا تمام چیزی که لازم است در مورد مزوژل برای رفع غبغب بدانید، آورده شده است.

مزوژل برای رفع غبغب

قبل از بررسی مزوژل برای رفع غبغب ابتدا می‌خواهیم بیشتر درباره این ناحیه صحبت کنیم! غبغب به چربی‌های اضافی موجود در زیر چانه و روی گردن می‌گویند که بر اثر عوامل مختلفی در چهره افراد به وجود می‌آید و در ظاهر و زیبایی اشخاص تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، در بسیاری از مواقع غبغب به علت چاقی افراد و یا بر اثر عوامل ژنتیکی به وجود می‌آید. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند که آن را از بین ببرند. برای از بین بردن غبغب راهکارهای مختلفی از قبیل مزوژل و پلاسما جت وجود دارد و به کمک این تکنیک‌های جدید می‌توان با غبغب خداحافظی نمود.

تزریق مزوژل به غبغب

مزوژل رفع غبغب چگونه عمل می‌نماید؟

مزوژل تکنیکی جدید برای درمان مشکلات پوستی است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. مزوژل دارای مقدار زیادی اسید هیالورونیک، کوآنزیم، مواد معدنی، اسید آمینه، ویتامین و آنتی اکسیدان است که این مواد به بازسازی پوست کمک می‌کنند و مواد مورد نیاز برای پوست را تامین می‌نمایند. مزوژل نه تنها برای رفع مشکلات پوستی بلکه برای از بین بردن غبغب و فرورفتگی‌های زیر چشم و … نیز استفاده می‌شود.

برای رفع غبغب و کاهش چربی‌های موضعی در مناطق مختلف بدن استفاده می‌شود. در این روش، پزشک با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز، کوکتل مزوژل را به بخش‌‌های مختلف غبغب فرد مورد نظر تزریق می‌کند. کوکتل مزوژل باعث واکنش شیمیایی در بدن می‌‌شود و باعث سخت شدن دیواره‌های سلول چربی می‌گردد. این واکنش شیمیایی منجر به لیپولیز چربی‌‌ها و تخلیه آن‌ها از داخل سلول‌های چربی می‌شود. در نتیجه، چربی‌‌های موضعی موجود در غبغب تخلیه و از بین می‌روند. استفاده از مزوژل برای رفع غبغب نیازمند صبر و تکرار است. به علت اینکه نمی‌‌توان همه چربی‌‌ها را در یک مرحله از بین برد و باید در چند مرحله برای شخص انجام شود تا چربی‌های موجود در غبغب به صورت کامل از بین بروند. همچنین، پس از هر جلسه، نکات تغذیه‌ای و فعالیت‌های ورزشی خاص به شخص توصیه می‌‌شود تا نتایج به دست آمده، بهتر و دائمی‌تر گردند.

آمادگی‌های قبل انجام مزوژل برای رفع غبغب

تزریق مزوژل به غبغب بسیار ساده است و نیازی به آمادگی‌‌های خاصی ندارد. اما با این وجود پیش از تزریق مزوژل لازم است که موارد زیر را رعایت نمایید.

از مصرف داروهای رقیق کننده خون (مثل وارفارین و آسپیرین) خودداری نمایید.

همچنین یک هفته پیش از تزریق از مصرف ویتامین E خودداری نمایید.

پیش از تزریق از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل نیز خودداری کنید.

روز تزریق نیز پوستتان تمیز و بدون هرگونه ماده آرایشی باشد.

چگونگی انجام مزوژل برای رفع غبغب

نحوه انجام مزوژل برای رفع غبغب چگونه است؟ در این روش، پزشک ابتدا مقداری بی‌حسی موضعی به زیر چانه تزریق می‌کند، تا بیمار احساس درد نکند. سپس، مزوژل در محل‌های مشخص شده زیر چانه و در اطراف غبغب تزریق می‌شود. در صورتی که نیاز به لیفت بیشتر و بهتر غبغب باشد، ممکن است پزشک پس از تزریق مزوژل، مزوتراپی را نیز انجام دهد. در این روش، مواد مغذی و مفید به صورت تزریقی در محل‌های نیازمند پوست تزریق می‌شود تا پوست بازسازی شود و ظاهر بهتری به دست آید. این ماده قابل جذب درون پوست است و باعث افزایش حجم و پر شدن فضاهای خالی زیر چانه می‌شود. این فرآیند باعث کشیدگی پوست و بهبود ظاهر زیر چانه و غبغب می‌‌شود. بعد از انجام این روش، بیمار می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بدون هیچ محدودیتی ادامه دهد.

مراقبت‌های لازم پس از انجام مزوژل غبغب

این فرآیند بسیار کم خطر و بدون عارضه است، اما برای حفظ نتایج مطلوب و جلوگیری از هرگونه مشکل پس از عمل، باید به مراقبت‌های لازم توجه نمود.

 • کمپرس سرد: یکی از نکات مهم پس از لیفت غبغب با مزوژل، استفاده از کمپرس سرد است. پس از تزریق مزوژل، ممکن است در محل تزریق التهاب و یا تورم ایجاد شود. برای کاهش این ناخوشایندی‌ها می‌توانید تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • محافظت از پوست در برابر خورشید: همچنین، تا ۷۲ ساعت پس از عمل، از رفتن زیر تابش مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید. نور آفتاب می‌تواند باعث تحریک پوست شده و باعث التهاب و تورم بیشتر شود. بنابراین حتما از استفاده از کلاه و لباس‌های مناسب به منظور حفاظت از پوست خود در برابر نور آفتاب استفاده کنید. همچنین، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب نیز الزامی است تا پوست شما در مقابل اشعه‌های مضر آفتاب محافظت شود.
 • عدم تحریک ناحیه درمان: در طول ۲۴ ساعت اولیه پس از عمل، به هیچ عنوان محل تزریق را ماساژ یا لمس ندهید. این کار می‌تواند باعث تحریک پوست و التهاب شود. به التهاب‌های پوستی زمان بدهید تا به مرور رفع شوند و هرگونه لمس یا فشار زیاد را اجتناب کنید.

با رعایت مراقبت‌های لازم پس از لیفت غبغب با مزوژل، می‌توانید به بهبود سریع‌تر و بهتر پوست خود کمک کنید و نتایج دلخواه خود را بدست آورید.

بیشتر بخوانید:  ژل رووفیل بهتر است یا پرفکتا؟

ماندگاری تزریق مزوژل به غبغب

در مورد ماندگاری تزریق مزوژل برای لیفت غبغب، باید دانست که این روش به طور متوسط حدود ۶ تا ۹ ماه دوام دارد. البته این ماندگاری ممکن است در افراد مختلف با شرایط جسمی و پوستی متفاوت، متغیر باشد. بنابراین برخی افراد ممکن است نیاز به تمدید زودتر یا دیرتر داشته باشند.

برای داشتن نتایج بهتر و ماندگاری بیشتر، لازم است که به تعداد جلسات مناسب رفته و دوره‌های تمدید را رعایت نمایید. به طور معمول، برای دیدن تغییرات مثبت و حفظ لیفت غبغب، نیاز به ۵ تا ۸ جلسه تزریق مزوژل خواهید داشت. در نهایت، برای حفظ و افزایش ماندگاری تزریق مزوژل برای لیفت غبغب، لازم است که پس از هر جلسه، به نکات مراقبتی دقت کنید. با رعایت این نکات و توصیه‌ها، می‌‌توانید از نتایج بهتر و ماندگارتری از تزریق مزوژل برای لیفت غبغب بهره‌مند شوید.

مزایای تزریق مزوژل به غبغب

از آنجایی که سطح کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید در پوست از سن ۳۰ سالگی به سرعت کاهش می‌‌یابد و در نتیجه علائم پیری مانند خطوط ریز و چین و چروک ظاهر می‌‌شود و ظاهر غبغب افتاده نیز بسیار شایع است. مزوژل یکی از بهترین درمان‌‌ها برای تحریک تولید کلاژن و الاستین و معکوس کردن علائم روند پیری است. به زور کلی مزایای این تکنیک پرکابرد شامل موارد زیر است.

 • عدم نیاز به جراحی: مزوژل بدون نیاز به عمل جراحی انجام می‌‌شود که این امر برای افرادی که از جراحی‌های زیبایی ترس دارند یا به دلایل دیگری نمی‌توانند جراحی را تحمل کنند، بسیار مهم است.
 • عدم نیاز به بیهوشی کامل: با مزوژل، نیاز به بیهوشی کامل برای انجام رفع غبغب وجود ندارد، که این امر برای بسیاری از افراد یک مزیت بزرگ است.
 • عدم وجود درد و خونریزی: در این تکنیک، هیچ گونه درد یا خونریزی وجود ندارد که باعث می‌‌شود این روش برای افرادی مناسب‌تر باشد که از عوارض جانبی جراحی‌ها واهمه دارند.
 • استفاده از بی حس کننده موضعی: با استفاده از بی حس کننده موضعی، فرآیند رفع غبغب برای فرد راحت‌تر می‌شود.
 • هزینه مناسب: هزینه استفاده از مزوژل نسبت به جراحی‌های زیبایی بسیار مناسب‌تر است.
 • عدم وجود عوارض جانبی: در استفاده از مزوژل، عوارض جانبی حداقل شده و این امر برای افراد مهم است.
 • امکان استفاده برای تمامی‌افراد: مزوژل برای هر دو جنس قابل استفاده است و این گزینه را برای تمامی‌افراد مناسب می‌کند. با استفاده از مزوژل، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد که به تمامی افراد اجازه می‌دهد از این روش استفاده کنند.

با توجه به تمامی‌این مزایا، مشخص است که روش مزوژل یک گزینه مناسب برای رفع غبغب است. با تحریک تولید کلاژن، بهبود بافت پوست، صاف‌سازی خطوط و چین و چروک، بهبود خصوصیات ارتجاعی پوست و درخشان‌سازی پوست، غبغب به حالت اولیه خود باز می‌گردد. همچنین با لیپولیز سلول‌های چربی، چربی‌های اضافی غبغب کاهش پیدا می‌کنند. البته که برای غبغب روش‌های دیگری همچون هایفوتراپی برای از بین بردن غبغب و رفع غبغب با اندو آر اف نیز در کلینیک دکتر لاغری ارائه می‌شود. اینکه کدام روش برای شما مناسب‌تر است را باید در جلسه مشاوره بررسی کنیم.

 

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  چه کسانی کاندیدای مزوژل غبغب نیستند؟

  با وجود غیرتهاجمی‌بودن این روش، برخی از افراد نمی‌توانند کاندید مناسبی باشند.

  افرادی که افتادگی پوست شدید دارند، نباید از تزریق مزوژل استفاده کنند، زیرا این روش ممکن است نتایج مطلوبی را به همراه نداشته باشد.

  به علاوه افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی، بیماری‌های قلبی و دیابت باید قبل از استفاده از مزوژل با پزشک خود مشورت کنند.

  زنان باردار و شیرده نباید از تزریق مزوژل استفاده کنند، زیرا اثرات این روش بر سلامت فرزندان ناموجود است.

  همچنین افراد زیر ۱۸ سال نباید از این روش استفاده کنند، زیرا تاثیرات طولانی مدت آن بر رشد و توسعه بدن در این گروه سنی مورد بررسی قرار نگرفته است.

  کسانی که به مواد بی‌حسی در مزوژل آلرژی دارند باید از تزریق مزوژل خودداری کنند.

  چگونگی انجام مزوژل برای رفع غبغب

  کلام پایانی

  غبغب چه در اثر عوامل مادرزادی باشد و چه به علت بافت چربی زائد که با انجام فعالیت بدنی و رعایت برنامه غذایی باز هم مقاوم و پا برجا باشد، با بهره‌گیری از راهکارها و متدهای درمانی گوناگون می‌توان آن را محو و حذف کرد. تزریق مزوژل برای رفع غبغب یکی از تکنیک‌های درمانی غیر جراحی و غیر تحریک آمیز بوده که با حداقل میزان عارضه‌های جانبی بدون سیکل بهبودی و استراحت قادر به برطرف کردن و حذف غبغب است تا فرد به راحتی به گردن و چانه یکدست و هموار و خوش حالت توفیق یابد.

  ما نیز در کلینیک دکتر لاغری از این تکنیک کاربردی جهت از بین بردن غبغب زیباجویان بهره‌مند می‌شویم.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  11 پاسخ

  1. من از سدر برای شستشوی موهام استفاده می کنم. هم موهام رو تمیز می کنه و هم باعث شده ریزششون خیلی کم بشه.

  2. سلام واقعا مطالب عالی و بدرد بخوری داخل سایت گذاشتین با تشکر از عوامل زحمتکش کلینیک.

  3. سلام و عرض ادب
   1: چه مدت بعد از انجام لیفت با نخ میشه از کرم هایی که حاوی مواد پرکننده و کلاژن ساز هستن و همچنین لیفت کننده هم هستن و برای اثرگذاری نیاز به ماساژ شدید صورت دارن استفاده کرد؟ مخصوصا اگه مدت ماساژ هر چه بیشتر باشه نتیجه بهتری حاصل میشه مثلا در حد 45 دقیقه ماساژ دادن
   2 : بعد از کاشت نخ چه مدت طول میکشه نخ ها کاملا در جای خودشون ثابت بشن و در اثر ماساژ شدید و طولانی از جای خودشون حرکت نکنن؟
   سپاس فراوان

  4. آیا حتما باید با ژل مخصوص این دستگاه بر روی بدن افراد کار کرد تا تاثیرگذار باشد یا با هر کرمی می شود؟

  5. درود بر شما من لیزر پشت گردن و پشت گوش اومدم خدمت شما و واقعا فوق العاده هست دستگاهتون و پرسنل خوب و با اخلاق من ۴ جلسه اومدم کلا دیگه موهای ناحیه گردن و گوشم دیگه رشد نمیکنه ممنونم ازتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزوژل برای رفع غبغب

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟