آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟

آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟ کانتورینگ بدن راهی برای رسیدگی به نواحی مشکل ساز سرسخت است که به نظر نمی‌رسد به رژیم غذایی و تلاش‌های ورزشی برای لاغری شما پاسخ دهد. گزینه‌های درمانی متعددی وجود دارد که در دسته درمان کانتورینگ بدن قرار می‌گیرند. چه به دنبال روشی غیرجراحی برای پیکرتراشی باشید و چه به دنبال یک روش جراحی برای ایجاد یک ترمیم کامل بدن باشید، سوال اصلی که می‌تواند ذهن شما را درگیر نماید این است که آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوال مهم، در ادامه با ما همراه باشید.

کانتورینگ بدن غیر تهاجمی چیست؟

آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟ قبل از بررسی این پرسش بیایید کمی در ارتباط با کانتورینگ و جراحی‌های لاغری صحبت کنیم! کانتورینگ غیر تهاجمی بدن یکی از گزینه‌های تغییر شکل نواحی مورد نظر بدن است که تلاش‌های سنتی کاهش وزن ممکن است از دست داده باشند. محبوب ترین روش کانتورینگ بدن غیرتهاجمی CoolSculpting است. این دستگاه از کرایولیپولیز (سردکن کنترل شده) برای منجمد کردن و از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کند و یک کانتور باریک تر و تراشیده تر در ناحیه درمان ایجاد می‌کند.

CoolSculpting کاملا غیر تهاجمی است، به این معنی که کل این روش در سطح خارجی پوست انجام می‌شود. این دستگاه روی ناحیه درمان قرار می‌گیرد، جایی که خنک کننده هدفمند را به سلول‌های چربی واقع در اعماق زیر سطح می‌رساند. از آنجایی که چربی در دمای بالاتری نسبت به سایر سلول‌ها منجمد می‌شود، چربی بدون آسیب رساندن به پوست و بافت اطراف از بین می‌رود.

بدن به مرور زمان سلول‌های چربی درمان‌شده را دفع می‌کند، بنابراین می‌‌بینید که اثر لاغری به تدریج رخ می‌دهد. اکثر بیماران در عرض چند ماه شروع به مشاهده نتایج مثبت می‌کنند و بهبود کامل آن تا شش ماه پس از درمان رخ می‌دهد. هنگامی‌که نتایج مشهود است، آنها دائمی هستند زیرا سلول‌های چربی از بین می‌روند. با این حال، اگر بعد از عمل وزن اضافه کنید، این روند می‌تواند بر کانتور کلی شما تأثیر بگذارد و نیاز به درمان‌های مجدد در آینده برای حفظ ظاهر باریک‌تر شما داشته باشد.

پیکرتراشی برگشت دارد؟

گزینه‌های جراحی در کانتورینگ بدن

بهترین روش پیکرتراشی بدون جراحی چیست؟ در حالی که می‌توانید نتایج بسیار خوبی از کانتورینگ بدن غیر تهاجمی‌به دست آورید، می‌‌توانید با درمان‌های جراحی بهبود چشمگیرتری داشته باشید. ما طیف گسترده ای از گزینه‌های پیکرتراشی بدن را ارائه می‌دهیم، از جمله:

 • لیفت و ابدومینوپلاستی

لیفت و ابدو روش‌های جراحی هستند که چربی اضافی و پوست اضافی را به طور همزمان حذف می‌کنند تا نتیجه بهتری حاصل شود. نمونه‌هایی از این روش‌های جراحی عبارتند از: تامی‌تاک (ابدومینوپلاستی)، لیفت سینه (ماستوپکسی) و لیفت پایین بدن. روش‌های لیفت مخصوصاً برای بیمارانی مفید است که مقدار زیادی وزن را سریعتر از آنچه که پوست می‌تواند با کانتور جدید مطابقت داشته باشد از دست داده اند. این روش‌ها پوست شل اضافی را از بین می‌‌برند و در عین حال بافت چربی باقی ‌مانده را از بین می‌‌برند تا تلاش‌‌های کاهش وزن شما را به پایان برسانند.

لیفت شکم و لیفت سینه نیز در یک درمان ترکیبی محبوب به نام اصلاح مامان گنجانده شده است. آرایش مادر به طور خاص برای کمک به زنان در بازیابی بدن قبل از بارداری خود با توجه به مناطقی که حاملگی و زایمان آسیب دیده است طراحی شده است.

روش‌های لیفت و ابدومینوپلاستی نتایج طولانی مدتی را به همراه دارد تا زمانی که بعد از عمل وزن مناسبی داشته باشید. اگر در آینده متوجه افزایش وزن یا شلی پوست شدید، می‌‌توانید درمان‌‌های دیگری را برای بهبود و حفظ نتایج مثبت خود در نظر بگیرید.

 • لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش جراحی کمتر تهاجمی‌است که از یک لوله باریک به نام میکروکانولا برای ساکشن نواحی کوچک چربی از نواحی مورد نظر بدن استفاده می‌کند. برش‌های مورد استفاده برای قرار دادن کانولا خیلی کوچک هستند و نمی‌‌توانند جای زخم قابل‌ توجهی را پشت سر بگذارند و زمان از کار افتادگی پس از لیپوساکشن معمولاً فقط چند روز است. این روش تقریباً در هر ناحیه از بدن قابل استفاده است، از جمله:

چانه و گردن
رول پشت و سوتین
شکم و دور کمر
باسن و ران
ساق پا و پشت زانو
بازوهای بالایی

پزشکان ما در دکتر لاغری، بسته به نیازها و اهداف خاص بیماران خود از تکنیک‌های مختلف لیپوساکشن استفاده می‌کنند. تکنیک‌های پیشرفته مانند لیپوساکشن تامسنت و لیپوساکشن به کمک اولتراسوند نتایج دقیق با آسیب کمتری به پوست و بافت اطراف ارائه می‌دهند. این به معنای نتایج برتر با زمان استراحت کمتر برای بیماران ما است. از آنجایی که چربی از بدن خارج می‌شود، نتایج لیپوساکشن نیز دائمی است.

 • اولترازد

در این روش از تکنولوژی اولتراسوند مورد استفاده قرار می‌گیرد که به کمک آن امکان ایجاد لرزش و پاره کردن دیواره سلولی در چربی‌های موضعی با وسعت‌های مختلف سلولی وجود دارد. این تکنیک موجب از بین رفتن سلول‌های چربی به طور کامل می‌شود و سبب حل شدن چربی‌ها در مایع اطراف موضع درمان می‌گردد. روش پیکرتراشی با اولترازد، برخلاف روش لیپوماتیک قادر به تخریب تمامی‌سلول‌های چربی در اندام‌های مختلف بدن می‌باشد. به طور کلی، سلول‌های چربی تا سن ۸ سالگی رشد کرده و پس از آن متوقف می‌شوند و با افزایش سن تنها حجم آن‌ها افزایش می‌یابد. بنابراین زمانی که سلول‌های قدیمی‌با تکنیک اولترازد از بین می‌روند، امکان بازگشت پذیری سلول‌های چربی به آن ناحیه وجود نخواهد داشت و فرد در صورت افزایش وزن هرگز با چاقی در نواحی درمان شده مواجه نخواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از امواج اولترازد با فرکانس مناسب و به روشی متمرکز و دقیق، مناسب ترین حالت برای کشیدن افتادگی پوست و لیفت پوست در آینده فراهم خواهد شد، لذا افراد در صورت رویارویی با افتادگی و شل شدگی پوست نباید از این مسئله نگران شوند چرا که این اتفاق را می‌توان با روش اولترازد درمان نمود. این روش از پيکرتراشي ، فقط به کمک امواج اولتراسوند کار می‌کند، هیچ ضربه ای به پوست وارد نمی‌آورد و قادر به تخریب تمامی سلول‌های چربی می‌باشد. از این حیث اکثر بیماران، این روش را برای درمان چاقی موضعی خود انتخاب می‌کنند. پیکرتراشی با اولترازد به جز در موارد خاص نیازی به ساکشن ندارد و پس از تبدیل شدن چربی‌های زیر پوست به حالت مایع می‌توان آن‌ها را از طریق ماساژی ساده و از حفره‌های کوچکی که در سطح پوست ایجاد شده به  بیرون از بدن هدایت نمود.

 • بادی جتآیا پیکرتراشی برگشت دارد

در پیکر تراشی با بادی جت، جهت حذف چربی‌های موضعی از فشار آب استفاده می‌شود و فرآیند درمان بدین نحو است که آب با میزان فشار بسیار بالا از نوک میله فلزی بادی جت بیرون آمده و در ابعادی میلی متری به موضع مورد نظر برخورد می‌کند و سبب خرد شدن چربی‌ها و شناور شدن آن‌ها در مایع اطراف می‌شود. در روش بادی جت نیز درست مشابه روش لیپوماتیک، سلول‌های چربی از بین نمی‌روند و وجه تمایز آن با روش لیپوماتیک در این است که به دلیل ضربه بالای وارد شده به چربی‌ها در روش بادی جت، چربی‌ها خرد شده و مقاومت خود را به میزان زیادی از دست می‌دهند و همین امر پس از گذشت مدتی منجر به از بین رفتن آن‌ها به طور کامل می‌شود. از این رو، چربی‌های دفع شده در پیکرتراشی با بادی جت قابل استفاده در دیگر اندام‌های بدن نمی‌باشند و احتمال بازگشت پذیری چاقی موضعی نیز در این روش وجود دارد.

آیا پیکرتراشی برگشت دارد؟

آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟ این جراحی تخلیه چربی می‌باشد و ممکن است افراد با پرخوری و رعایت نکردن توصیه‌های پزشک به برگشت این بیماری کمک کنند. افراد برای انجام جراحی پیکر تراشی بایستی به دکتر متخصص پیکر تراشی مراجعه نمایند تا با داشتن تجربه و خدمات قبل و بعد بتوانند عوارض را از افراد دور کنند. بنابر این افراد در انتخاب دکتر جراحی تناسب ‌اندام بایستی بسیار آگاه باشند علاوه بر این موضوع انتخاب کلینیک مناسب برای جراحی پیکر تراشی بسیار مناسب می‌باشد. برای انتخاب کلینیک معتبر بایستی به ویژگی‌های کلینیک توجه داشته باشید. از جمله ویژگی‌های کلینیک معتبر پیکر تراشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • در کلینیک‌های پیشرفته و معتبر برای انجام جراحی تناسب ‌اندام از دستگاه مدرن و پیشرفته استفاده می‌کنند.
 • در کلینیک‌های معتبر جراحی با کم ترین عوارض و بهترین کیفیت انجام می‌شود زیرا از تکنیک و روش‌های پیشرفته استفاده می‌کنند.
 • کلینیک معتبر دارای مجوز رسمی‌از وزارت درمان و بهداشت می‌باشد.
 • کلینیک معتبر و پیشرفته دارای تجهیزات و امکانات دقیق برای کیفیت جراحی می‌باشد.
 • وجود داشتن پرسنل مجرب و با مسئولیت در کلینیک بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

وجود پزشک متخصص پیکر تراشی که تجربه بالا و مدرک علمی‌معتبر داشته باشد در کلینیک بسیار مهم است. افراد برای آن که دچار عوارض جانبی بعد از انجام جراحی تناسب‌اندام نشوند بایستی بسیاری از موارد را مورد بررسی قرار بدهند که یکی از مهم ترین آن‌ها انتخاب کلینیک جراحی تناسب‌اندام می‌باشد.

پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟ در حالت کلی برای درمان چاقی معیاری تحت عنوان شاخص توده بدنی یا BMI وجود دارد که بر اساس آن می‌توان میزان وزن اضافی را مشخص کرد. افرادی که میزان BMI آن‌ها از عدد ۲۵ بیشتر باشد دارای اضافه وزن هستند و افرادی که میزان BMI در آن‌ها از عدد ۳۰ عبور کرده باشد دچار چاقی هستند. حال آنکه افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها از ۳۰ کمتر باشد کاندید مناسبی برای لیپوماتیک می‌باشند و از این روش به نتایج رضایت بخشی دست خواهند یافت. همچنین از دیگر ملزومات جهت اقدام به این تکنیک تثبیت وزن است، لذا بیمار نباید دچار نوسانات وزنی شود و باید وزن او ثابت باشد.

 

 

آیا پیکرتراشی بدن واقعاً کار می‌کند؟

پیکر تراشی بدن یک گزینه درمانی بسیار موثر است. این روش‌ها چربی‌‌های سرسخت را از بدن حذف می‌‌کنند، و حتی در چالش ‌برانگیز ترین نواحی، خطوط باریک‌ تری ایجاد می‌کنند. بسیاری از روش‌ها همچنین شلی پوست را برطرف می‌‌کنند تا اطمینان حاصل شود که ناحیه درمان باریک‌ تر و صاف ‌تر است. با توانایی انتقال چربی به نواحی دیگر، پزشکان ما کانتورینگ بدن را به سطح بالاتری می‌‌برند و مجسمه‌ سازی و تونینگی ایجاد می‌کنند که معمولاً با تکنیک‌های اولیه کانتورینگ بدن دیده نمی‌‌شود.

کانتورینگ بدن چقدر طول می‌کشد؟

از آنجایی که این روش‌ها چربی و پوست اضافی بدن را از بین می‌برند، نتایج در اکثر موارد دائمی‌در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، اگر بعد از درمان وزن اضافه کنید، این امر می‌تواند بهبود شما را تغییر دهد. اگر این اتفاق بیفتد، بیماران اغلب این گزینه را دارند که برای بازگرداندن نتایج و حفظ کانتور بدن خود، اقدامات بیشتری را انجام دهند. البته، آسان‌تر است که با برنامه‌ای برای حفظ نتایج خود وارد روش کانتورینگ بدن خود شوید، بنابراین نیازی به دنبال کردن روش‌های اضافی در آینده ندارید.

همچنین بخوانید درباره: عوارض پیکرتراشی چیست؟

نکاتی برای حفظ نتایج کانتورینگ بدن

بعد از عمل پیکرتراشی بدن، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای حفظ بدن جدید خود انجام دهید.

 • آب کافی بنوشید: بدن ما برای هیدراته ماندن و عملکرد مطلوب به آب نیاز دارد. نوشیدن آب زیاد نیز به سیری شما کمک می‌کند تا پرخوری نکنید. سعی کنید قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب سرد بنوشید تا کنترل بهتری بر وعده غذایی داشته باشید.
 • چربی‌های خوب بخورید: چربی‌های تک غیر اشباع و چند غیر اشباع چربی‌های خوب در نظر گرفته می‌شوند، در حالی که چربی‌های اشباع شده و ترانس چربی‌هایی هستند که می‌خواهید در رژیم غذایی روزانه خود محدود کنید. نمونه‌هایی از چربی‌های خوب عبارتند از آووکادو، آجیل، دانه‌ها و ماهی‌های چرب مانند سالمون.
 • تمرینات اینتروال با شدت بالا را امتحان کنید: تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) نتایج مثبتی را در زمان کمتری ارائه می‌دهد. مزایای تمرینات HIIT شامل کالری سوزی بیشتر، سرعت متابولیسم بالاتر و افزایش عضله سازی است.
 • تقویت کننده‌های متابولیسم را امتحان کنید: علم ثابت کرده است که غذاها و نوشیدنی‌های خاص می‌توانند به افزایش متابولیسم شما کمک کنند. اگرچه یک شبه وزن کم نمی‌کنید، اما بهتر است آن‌‌ها را در برنامه غذایی منظم خود بگنجانید. این غذاها عبارتند از چای سبز، غذاهای تند مانند فلفل قرمز و غذاهای پر پروتئین مانند پنیر.
 • به اندازه کافی خوابیدن: اکثر افراد برای حفظ وزن مناسب نیاز به ۸ تا ۱۰ ساعت خواب هر شب دارند. خواب کافی تضمین می‌کند که انرژی کافی برای ادامه برنامه تمرینی منظم دارید. همچنین هورمون‌ها را در بدن شما متعادل می‌کند که در صورت نوسان سطح می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

روش‌های کانتورینگ بدن طیف وسیعی از فواید را برای مردان و زنان ارائه می‌دهد. اگر علاقه مند به بهبود این مناطق مشکل هستید، امروز با دکتر لاغری در غرب تهران تماس بگیرید تا بیشتر بدانید.

کلام پایانی

خیلی از افرادی که در بدنشان چربی اضافی دارند برای اینکه اندامی زیبا داشته باشند به عمل پیکرتراشی روی می‌آورند. ما در این محتوا در مورد این عمل و احتمال بازگشتش مواردی را بیان کردیم. اگر شما هم در این مورد سوال یا نظری دارید با کارشناسان در سایت کلینیک دکتر لاغری ارتباط برقرار کنید، همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

12 پاسخ

 1. سلام..من هم تیرویید کم کار دارم هم فشار خون..به دکتر جراح هم گفتم و عمل لیپوماتیک شکم پهلو انجام دادم 3 هفته پیش..ایا ممکنه بعدن برام مشکلی پیش بیاد؟

  1. با توجه به این این خدمت را در مجموعه ما انجام نداده‌اید باید ابتدا با مشاورین تماس تلفنی بگیرید.

  1. دوست عزیز باید مشاوره بشید. با شماره تماس زیر تماس بگیرید.
   02191002555

 2. یکی از بهترین تجربه های زیبایی زندگی من در این کلینیک بوده است! از شروع تا پایان، تیم حرفه ای و صمیمی اینجا به هر جزئیاتی اهمیت می دهند. مشاوره کاملی پیش از هر درمان، توضیحات دقیق و شفاف در مورد هزینه ها، و نتایج فوق العاده که حاصل از دقت و تخصص آنهاست. با اطمینان کامل اینجا را به دوستان و خانواده ام توصیه می کنم. تاکنون تجربه فوق العاده ای بوده است و من از اینجا بسیار راضی هستم.

  1. با سلام دوست عزیز شما باید از مشاورین مرکز کاشت ما کمک بگیرید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز کاشت ما به نشانی https://clinichairtransplant.net/ مطالعه کنید.

 3. کلینیک دکتر لاغری
  یک مرکز زیبایی فوق العاده برای خدمات زیبایی است! خدمات حرفه ای و با کیفیت، پرسنل مهربان و محیط دلنشین کلینیک دکتر لاغری
  تجربه ای ناب ارائه می دهد. من به دیگران هم پیشنهاد می‌کنم که از خدماتشان بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا پیکرتراشی بازگشت دارد؟

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

زاویه سازی با ماندگاری بالا قبل و بعد تزریق چربی گونه لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق چربی صورت